Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-10-31 14:57:25
Cytuj
Czy wizyta u stomatologa jest konieczna, jeśli zależy nam na pięknym uśmiechu?
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:44:49
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, gdy nie ma sposobności ponownego leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego symptomami mogą być dokuczliwe bóle, natężone podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle i czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero później, w wyniku gojenia się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się używanie zimnych okładów oraz spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Dentysta Toruń
Implanty Toruń
Dentysta Bydgoszcz
Gabinet stomatologiczny Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, gdy pojawia się problem z zębami mądrości lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się w okolicach dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie wiąże się z silnym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się krzywo albo jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, gdy istnieje ryzyko, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym okresie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich warunkach utracono zęby, warto zastanowić się nad wszczepieniem implantu stomatologicznego. Jest to niezbędne dla poprawnego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant zębowy doskonale zastępuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszystkie poprawności w jamie ustnej i jest absolutnie akceptowany przez organizm. Implant nie tylko dobrze odwzorowuje ząb, ale także wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w resztę uzębienia. Ponadto implantem stomatologicznym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty działają dokładnie tak samo, jak naturalne zęby. Dyskomfort towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Jak wygląda zabieg szczepienia implantu.

W pierwszej fazie odbywają się dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ponieważ każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie wybrać implant stomatologiczny, ze względu na to, że musi współgrać z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, dlatego że przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym i kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny jest zrobiony z dwóch części: korzenia z tytanu, który jest wszczepiany do kości oraz porcelanowej nakładki albo innego materiału, który przypomina kolorem i kształtem naturalny ząb.

Zarejestruj się dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Może być to potrzebne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu większej części korony zęba, by ułatwić zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także powstawaniu nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci zwykle decydują się na wydłużenie korony zęba, dlatego że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie ubytki w zębie za pomocą korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Całemu zabiegowi towarzyszy znieczulenie miejscowe. Pomimo tego, że nie jest to skomplikowana czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog udziela wszelkich wskazówek dotyczących dbania o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Ponadto zostanie przypisana recepta na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z doskonałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła ponad normę przykryły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, należą do nich też np. zła higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, aby podczas uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona jedynie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, z powodu ryzyka wystąpienia silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą troskę o higienę po zabiegu i pomoże dobrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne drogi leczenia nie działają. Lekarz musi szczegółowo przebadać w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może uznać potrzebę ich usunięcia. W ten sposób powstrzymuje się postęp choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, by je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą złączone, wtedy konieczne jest zastosowanie piły aby je rozłączyć. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia postępu choroby i połączenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie zaopatrzonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, dlatego pacjent, w razie konieczności, dostaje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie wystaje na zewnątrz, ponieważ jest ukryty pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu i groźnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z powikłaniami. Na wstępie należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba tamowana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zazwyczaj dotyczy dzieci, wskazaniami do jego realizacji mogą być problemy z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, utrudnienie przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami w przypadku nadmiernego ślinienia. Na te wszystkie czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te dolegliwości są wychwytywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeżeli ich powodem jest wędzidełko, nie potrafi on pomóc dziecku, dlatego wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, także osobom, które nie doznały problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie odstrasza dzieci do wizyt u stomatologa. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie zmienia jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Ortodonta Toruń
www.implantytorun.pl
www.ortodontatorun.pl
Gabinet stomatologiczny Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich zbyt wcześnie. Do ekstrakcji są dobre w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak jest zębem przetrwałym, dlatego że zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie trzeba udać się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem albo przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które doprowadziły do powstawania próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Współczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia daje nam liczne sposoby leczenia zębów. Bywa też tak, że jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na uratowanie pozostałych zębów jest ekstrakcja chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to potrzebne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej wykorzystuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zwykle najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem stosuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a zabieg przebiega bezboleśnie. Potem zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, by zerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, często konieczne jest pocięcie zęba na kilka różnych części, żeby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach umieszcza szwy. Ból można odczuwać jeszcze na kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
www.dentysta-grudziadz.pl
Licówki Inowrocław
www.dentysta-ostrowiec.pl
Gabinet stomatologiczny Zakopane
Protetyka
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:01:54
Cytuj


Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twoich zębów jest daleka od ideału ? Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby sodą oczyszczoną. Dzisiaj istnieje wiele możliwości, by wybielić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i trwale?

Stomatolog
Dentysta Toruń
Stomatolog
www.wirtualnytorun.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów

Zacznij od diety

Barwa zębów w przeważającej części ma podłoże genetyczne. Od naszych genów zależy możliwość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na odcień naszych zębów wpływa również wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze zęby. Zazwyczaj na brzydki odcień zębów skarżą się jednak osoby, pijące dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na przebarwienia są także osoby palące. Na odcień twojego uśmiechu ma także częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było bardzo drogie i kojarzone tylko z celebrytami . Dzisiaj rozjaśnić zęby w prosty i efektywny sposób może każdy z nas. Metod jest bardzo dużo, warto jednak zastanowić się z której metody skorzystać, żeby nie uszkodzić sobie szkliwa.

wybielanie zębów Toruń
www.multikody.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
www.multikody.net/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów lampą
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą
Dentysta
wybielanie zębów Toruń


Kolejny krok: usuń kamień

Zabieg wybielania zębów powinno się zacząć od pozbycia się kamienia i osadów. Można tego dokonać umawiając się na zabieg piaskowania do stomatologa. Efekty zobaczysz od razu- płytka nazębna bardzo często pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezbolesne i względnie tanie- koszt zabiegu to około 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają kamień i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Efekt jest jednak delikatny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na wybielenie zębów, również tych obumarłych, które mają zwykle nieestetyczny, szarawy kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg profesjonalnego wybielania dentysta zaczyna od usunięcia kamienia i osadów. Kolejno stomatolog nakłada na zęby profesjonalny środek wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniane są związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez pierwsze dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów spożywczych, które mogą zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowym sposobem

Nasze babcie eksperymentowały z sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy dostęp do wielu różnorodnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików, na których ludzie wybielają zęby w cudowny sposób przy użyciu węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. Domowe sposoby nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno niszczą szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak paski mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one tanie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Recepta na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć pięknym uśmiechem. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim wyeliminowanie produktów, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z nałogiem papierosowym od lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już wieki temu twierdzili, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to także efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu mówić, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Można także pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które podbiją efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty łączone jest zazwyczaj z dużym kosztem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. W prawdzie spektakularne efekty uzyskasz tylko i wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak wielkich oczekiwań, po skorzystaniu z pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe wizyty kontrolne, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest stosunkowo tani a z powodzeniem niszczy płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wygładza powierzchnię zębów, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie prezentują się dobrze, koniecznie przeanalizuj możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by mieć ładne zęby. Sposobów jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o internetowych przepisach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez zniszczenia ich!

skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
Dentysta
Stomatolog
Dentysta Toruń
wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
Dentysta
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
wybielanie zębów
www.elsoft.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
www.ekatalog24.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
Dentysta Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS