Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-10-31 14:54:55
Cytuj
W dzisiejszych czasach stomatolog nadal jest owiany mitem złego bohatera przynoszącego ból, strach i dyskomfort. Nawet dorośli zmuszeni do wizyty u dentysty drżą ze strachu i opóźniają termin jak tylko mogą, chociaż większość z nich zna konsekwencje tego czynu. Dzieci nastawione na taki widok same zaczynają wyobrażać sobie wszystko co najgorsze i robią co tylko się da by uniknąć pójścia do tego „potwora”. Co ma w takiej sytuacji zrobić stomatolog, aby zachęcić malucha do regularnych wizyt i wyeliminować wszelki strach? Wystarczy stać się przyjacielem dziecka i zapewnić mu miłe wspomnienia. Przeczytaj więcej na http://www.szkolypolskie.pl/stomatolog-przyjazny-dzieciom/.
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:44:15
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego lub gdy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego oznakami mogą być dokuczliwe bóle, nasilające się podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz w niektórych przypadkach nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się używanie mroźnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Należy się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Stomatolog Toruń
Stomatolog Toruń
Stomatolog Bydgoszcz
Dentysta Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, kiedy pojawia się problem z zębami mądrości lub profilaktycznie za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się około dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie kojarzy się z dotkliwym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone lub jeśli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, gdy jest podejrzenie, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym wieku kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z biegiem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny stosuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez znaczenia, z jakiego powodu utracono zęby, warto rozważyć wszczepienie implantu zęba. Jest to konieczne dla poprawnego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant zębowy wiernie zastępuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszystkie poprawności w żuchwie i jest w pełni przyjmowany przez organizm. Implant nie tylko celnie odwzorowuje ząb, ale także wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorystycznie w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem stomatologicznym można wymienić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty działają dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Dyskomfort towarzyszy zazwyczaj przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Jak przebiega zabieg implantacji.

Jako pierwsze przeprowadzane są dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, dlatego że każda jama ustna ma swoje własne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby dobrze dobrać implant zębowy, ze względu na to, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym oraz trwa zaledwie 30 minut. Implant zębowy składa się z dwóch części: korzenia wykonanego z tytanu, który jest wszczepiany do kości oraz nakładki porcelanowej albo innego tworzywa, które odzwierciedla kształtem i kolorem naturalny ząb.

Zarejestruj się już dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, co ułatwia walkę z próchnicą. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także powstawaniu nowych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na ten zabieg, dlatego że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie ubytki w zębie przy użyciu korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące troski o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Dodatkowo chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki zatrzymujące ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z wspaniałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przykryły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy pragną, żeby w trakcie uśmiechania się widoczne były doskonałe zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny usuwa zbędną część dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą troskę o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej wymagających zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi dokładnie sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. W ten sposób blokuje się postęp choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, aby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą złączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły żeby je rozłączyć. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem rozwinięcia choroby i połączenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko w odpowiednio wyposażonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po zabiegu w ciągu najbliższych dwóch godzin należy wstrzymać się od spożywania posiłków i aplikować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie potrzeby, dostaje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie wystaje na zewnątrz, ponieważ znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może prowadzić do bólu oraz poważnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z wieloma powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zablokowany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Na końcu tamowana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków i rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest urażenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zwykle wykonuje się u dzieci, wskazaniami do jego realizacji mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami pojawia się też nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te problemy są zauważane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, dlatego wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z niewłaściwą wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie zniechęca dzieci do wizyt u stomatologa. Pomimo tego, że odbywa się bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie zmienia jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Stomatolog Toruń
most protetyczny
Ortodonta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Tak samo nie powinno się usuwać ich przedwcześnie. Do ekstrakcji są dobre w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, dlatego że za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samoistnie należy udać się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń lub przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy potrzeba ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować kłopotami w trakcie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Współczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia umożliwia nam liczne możliwości leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. W takim przypadku ostateczną metodą na uratowanie pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt gęsto. Bywa to konieczne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo powszechny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej stosuje się go w szczególnych sytuacjach. Zawsze najpierw są podjęte wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bezboleśnie. Potem zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, aby przerwać włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka osobnych części, by ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach umieszcza szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
www.dentysta-inowroclaw.pl
Dentysta ostrowiec
www.dentysta-zakopane.pl
Protetyka
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:01:01
Cytuj
Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że kolor twojego uśmiechu jest daleka od ideału ? Marzysz o idealnie białym uśmiechu hollywoodzkiej gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby węglem. Współcześnie istnieje wiele metod, żeby wybielić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń

Zacznij od diety

Kolor zębów w przeważającej części ma podłoże genetyczne. Od naszych genów zależy możliwość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na kolor naszych zębów ma także wpływ wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze zęby. Najczęściej na brzydki odcień zębów skarżą się jednak osoby, pijące dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na żółknięcie zębów są także ci, którzy palą papierosy. Na kolor twojego uzębienia ma także częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było bardzo kosztowne i kojarzone jedynie z bogaczami. Teraz wybielić zęby w łatwy i trwały sposób może każdy. Możliwości jest mnóstwo, warto jednak zastanowić się z której metody skorzystać, by nie zniszczyć sobie szkliwa.

wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
www.rawent.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog
Dentysta
Stomatolog
www.mapro.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Dentysta
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń


Po drugie: usuwanie kamienia

Zabieg rozjaśniania zębów warto rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do stomatologa. Efekty zobaczysz od razu- osady najczęściej pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo nieinwazyjne i relatywnie tanie- koszt zabiegu to około 100 zł. Zabieg piaskowania opiera się na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają płytkę nazębną i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Rezultat jest jednak subtelny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najbardziej skuteczny sposób na rozjaśnienie zębów, nawet tych martwych, które mają zwykle nieestetyczny, szarawy kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno dentysta aplikuje na zęby profesjonalny żel wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco drogi- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu trzeba pamiętać, by przez kilka dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów na własną rękę

Nasze babcie eksperymentowały z popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy dostęp do wielu różnorodnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy kupić u stomatologa. W internecie możemy obejrzeć mnóstwo filmików, na których ludzie wybielają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. „Magiczne” sposoby nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak paski mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one tanie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Dla wzmocnienia efektu, warto też zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Przepis na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby chwalić się idealnym uśmiechem. Pierwszym krokiem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim ograniczenie produktów, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z nałogiem papierosowym od wielu lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już wieki temu orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to także efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Dobrze także pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które podbiją efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty kojarzy się zazwyczaj z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale droga sprawa. W prawdzie najlepsze efekty uzyskasz wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe wizyty kontrolne, warto też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest stosunkowo tani a skutecznie usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za nieestetyczne przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wygładza powierzchnię zębów, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się estetycznie, koniecznie przeanalizuj możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładny uśmiech. Metod jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o domowych sposobach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

www.vipseo.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
www.vipkatalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
Dentysta
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
www.mocnykatalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów Toruń
www.katalogi-online.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
Dentysta
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
Dentysta

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS