Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2021-04-12 09:25:11
Cytuj
Biuro rachunkowe jest to nic innego, jak działalność gospodarcza, której przedmiotem jest przede wszystkim prowadzenie ksiąg rachunkowych, zajmowanie się prowadzeniem dokumentacji księgowej oraz płacowej, rozliczanie zobowiązań względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jak również dokonywanie ekspertyz finansowych oraz przygotowywanie biznesplanów. Zakres działalności biur rachunkowych jest bardzo bardzo szeroki. Czytaj dalej: https://www.czasopismabranzowe.pl/co-trzeba-zrobic-zeby-otworzyc-biuro-rachunkowe/
Biuro rachunkowe
Gość
Dodano: 2022-01-10 18:39:14
Cytuj


Usługi elektronicznej księgowości

Zatrudnienie księgowej ma różne zalety nie tylko dla rzetelnego wsparcia w wyliczeniach oraz wykorzystania właściwych przepisów. Współcześnie wiele biur rachunkowych oraz samych księgowych korzysta z aplikacji księgowości elektronicznej. Dlaczego e-księgowość jest popularną wybieraną metodą? Głównie dlatego, że aplikacja ma wielofunkcyjne zastosowanie i dopasuje się w każdym rodzaju firm. Oprócz tego wdrożenie, a potem korzystanie z takiego programu księgowości online jest właściwie proste. Zwykle firmy wdrażające taką aplikację proponują szkolenia dla przedsiębiorców i pracowników, którzy będą korzystali z e-księgowości, a do tego wsparcie techniczne. Zastosowanie programu księgowości online przyspiesza pracę samego biura rachunkowego oraz jest niezwykle korzystne dla przedsiębiorcy.

Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe

Jak działa księgowość elektroniczna?

Możliwości systemu księgowości online są tak rozległe, że bez problemu można je dostosować do charakteru oraz wymagań firmy. Głównie poprzez tego typu systemy możliwe jest odkładanie dokumentów księgowych oraz ich tworzenie (na przykład deklaracje podatkowe czy ubezpieczeniowe), co sprawia, że prędko będą przyszykowane do wydruku oraz dostarczenia do odpowiedniego organu np. ZUS czy Urzędu Skarbowego. Przez księgowość online da się też prowadzić ewidencję, wyliczać wysokość składek podatkowych, sporządzać bazy danych oraz rozbudowywać i zmieniać plany kont. Sporym atutem jest również system magazynowy, czy dostęp do analiz. Nieprzerwany kontakt z księgowym lub z biurem rachunkowym gwarantuje prawidłowość wyliczeń oraz właściwy obieg danych. Dzięki temu księgi rachunkowe prowadzone są fachowo i brak w nich miejsca dla najmniejszych uchybień. Bazowym priorytetym przedsiębiorcy w dziedzinie księgowości jest dostarczanie kompletnych dokumentów na czas, by nie dopuszczać do zaległości rozliczeniowych.

Zakładanie spółek
Zakładanie firm
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe

Aplikacja e-księgowy

Pośród najczęściej używanych programów księgowości elektronicznej jest enova365, jaka w wielostronny sposób kieruje zasobami przedsiębiorstwa. Ta współczesna aplikacja gwarantuje użytkownikom możliwość wejścia w potrzebne dane, a także całościowego zarządzania dokumentami. System enova365 jest absolutnie zjednoczony z pozostałymi programami księgowości elektronicznej, co sprawia, że bez przeszkód można do niego przenosić dokumenty stworzone przez inny program. Na tym programie e-księgowości użytkownik może działać sam lub z pomocą biura rachunkowego. Jest właściwie łatwy w użyciu, a regularne aktualizacje gwarantują, że poszczególne elementy będą zgrane z obowiązującymi przepisami oraz utrzymają bezpieczeństwo danych. Stosowanie aplikacji księgowości elektronicznej w znacznym stopniu automatyzuje pracę oraz usprawnia prowadzenie ksiąg. Poza tym w aplikacji enova365 możliwe jest określanie uprawnień, dzięki czemu przedsiębiorca w prosty sposób wskaże dostęp pracowników oraz ich zakres działania.

Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe enova365
enova Toruń

Opcje programu e-księgowy

Program enova365 zbudowano ze specjalnych modułów odpowiedzialnych za poszczególne pola funkcjonowania przedsiębiorstwa. Każda firma, która podejmie aplikację księgowości online, może dosotosować do swoich potrzeb poszczególne moduły. Każdy z nich ukierunkowany jest na prowadzenie biznesu w wielu obszarach. Dla samych księgowych i klientów biur rachunkowych utworzono parę dedykowanych modułów. Moduły oferują najpotrzebniejsze funkcje. Generalnie umożliwiają pełną obsługę klientów biura .

To oznacza bezproblemowe robienie powtarzalnych czynności, tworzenie plików JPK_VAT lub np. sporządzanie okresów obrachunkowych. Za sprawą aktualizacji księgowości online wszystkie pliki są zgodne z najnowszymi wytycznymi, a poza tym można je łatwo bez problemu przesyłać do odpowiednich organów. Obok tego biuro rachunkowe za sprawą systemu e-księgowości rozlicza VAT oraz aktualizuje niezbędną ewidencję. Co więcej wszystkie przeliczenia kadrowo-płacowe w zakresie liczby godzin pracy, dodatkowych godzin, chorobowych zwolnień czy delegacji i urlopów są zawarte w funkcjach programu. Na bazie tego możliwe jest tworzenie deklaracji ZUS. Wystawianie wszelkich rozliczeń i deklaracji możliwe jest za pomocą wbudowanych schematów.

Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe

To, co szczególnie istotne dla samych klientów biura , jeśli używa elektronicznej księgowości, to komunikacja między klientem, a biurem rachunkowym. Poprzez program e-księgowości przedsiębiorca ma ciągły dostęp do najważniejszych dokumentów i informacji w wybranym miejscu i czasie. Co więcej wszelkie dokumenty da się przenosić drogą elektroniczną. Oprócz tego przedsiębiorca samodzielnie może przygotowywać niektóre wydruki, z gwarancją pełnego bezpieczeństwa danych.

Dlaczego warto korzystać z księgowości elektronicznej?

Korzystanie z księgowości online to głównie wygoda w postaci dojścia do informacji w wybranym czasie i miejscu. Dzięki księgowości elektronicznej i ciągłemu kontaktowi z biurem rachunkowym nie trzeba być na bieżąco w zmianach w prawie podatkowym, ani przejmować się bezpieczeństwem danych. poza tym program jest łatwy w obsłudze i dostępny na różnych urządzeniach. Takie wskazane plusy przekonują do tego, że warto rozważyć zastosowanie e-księgowości we własnej firmie.Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-10 18:39:39
CytujCzy warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet korzystania z usług biura rachunkowego można wskazać sporo. Podejmująć współdziałanie z biurem rachunkowym obok tego, że osiąga się kontakt z wykształconym specjalistą, to również wysokiej jakości obsługę. Chociaż głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że ma więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu realizuje wyceny pasywów i aktywów, przygotowuje zestawienia sald i obrotów lub kataloguje i segreguje dokumenty firmy. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa zabiera część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, przygotowuje sprawozdania finansowe, a na dodatek przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Owocna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce jest dość zmiennie, z tej przyczyny nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają bezustanne poszerzanie swojej wiedzy. Wnikliwa obserwacja i szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, gwarantuje, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą miały odpowiednią strukturę, potrzebne informacje i zachowają ustalony porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najlepszy sposób działania. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, żeby otrzymywać dokumenty na czas oraz jak im pomagać w biznesie. Co więcej klienci biura rachunkowego z reguły zyskują dostęp do informacji, a nawet pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach pracuje na korzyść przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością powiadamia o nowych obowiązkach oraz możliwościach, jakie ułatwią prowadzenie firmy.

Poprawność i szybki dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie finansowe operacje firmy ewidencjonowane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich bazie można dokonać prawidłowych rozliczeń, z uwagi na to są najważniejszym elementem pracy . Wśród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty dostarczane były bez braków oraz miały właściwą strukturę oraz wszystkie konieczne dane. Najistotniejsze, żeby klient wysyłał wszelkie dowody skrupulatnie, aby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim terminie.

Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń

Metoda udostępniania dowodów księgowych do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego działania. W niektórych miejscach wymagane jest dostarczanie dokumentów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy poprawnie oznaczona kopia. Niekiedy dokumenty należy dostarczać wprost do biura , gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe dba o ochronę dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem i nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca ma stały dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

e-księgowość

Współczesne biura rachunkowe przeważnie używają programów e-księgowych. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny wgląd do dokumentów ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna elektoniczna księgowość umożliwia wprowadzanie wszelkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy przechowywyane są na absolutnie chronionych serwerach. Oprócz tego takie programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a także usprawniają kontakt między księgową, a przedsiębiorca. Co więcej programy księgowości online są intuicyjne oraz proste w obsłudze. Osoby wdrażające często oferują dodatkowe szkolenia, a także pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Tego rodzaju programy są bezustannie aktualizowane, by były zgrane z najnowszymi przepisami oraz gwarantowały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość elektroniczna, a także możliwościom w kwestiach przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem komfortowa. Poza tym wiele biur rachunkowych prezentuje szeroką ofertę. Obok bazowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych lub wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. oferują konsultacje telefoniczne. Istotnym elementem współpracy jest też to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów z winy biura, konsekwencje finansowe będą pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Równie istotnym plusem jest też oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam klient nie musi zajmować się nowościami w przepisach ani dokształcać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu firmy.


Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Księgowa Toruń
Gość
Dodano: 2022-01-10 18:40:07
Cytuj
Księgowość online

Korzystanie z usług księgowych ma różne zalety nie tylko pod względem rzetelnego wsparcia w rozliczeniach i przestrzegania właściwych przepisów. W tej chwili wiele biur rachunkowych oraz samych księgowych korzysta z programów księgowości elektronicznej. Ze względu na co księgowość online jest chętnie używaną metodą? Przede wszystkim dlatego, że program ma wielofunkcyjne zastosowanie i sprawdzi się w wielu rodzajach firm. Ponadto wdrożenie, a potem stosowanie takiego systemu e-księgowości jest w sumie proste. Zazwyczaj firmy wdrażające taki system proponują szkolenia przedsiębiorców i pracowników, którzy będą używali e-księgowości, a obok tego wsparcie techniczne. Wdrożenie programu księgowości elektronicznej wspomaga pracę samej księgowej i jest całkowicie wygodne dla przedsiębiorcy.

Księgowość Toruń
Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń

Na jakiej zasadzie pracuje e-księgowość?

Opcje aplikacji e-księgowości są tak duże, że bez trudu można je dobrać do rodzaju oraz wymagań firmy. Przede wszystkim przez tego typu systemy możliwe jest odkładanie dokumentów firmowych i ich generowanie (np. deklaracje ubezpieczeniowe i podatkowe), co sprawia, że prędko będą przyszykowane do druku i przesłania do odpowiedniego organu np. Urzędu Skarbowego czy ZUS. Poprzez e-księgowość da się także prowadzić ewidencję, liczyć składki podatkowe, formułować bazy danych albo powiększać i edytować plany kont. Sporym atutem jest też magazynowy system, czy wgląd w analizy. Stały kontakt z księgowym lub z biurem rachunkowym zapewnia prawidłowość rozliczeń oraz właściwy obieg danych. W ten sposób księgi rachunkowe prowadzone są profesjonalnie i nie ma w nich jakichkolwiek uchybień. Bazowym obowiązkiem przedsiębiorcy pod względem księgowości jest przekazywanie dokumentów w terminie, aby nie dochodziło do opóźnień rozliczeniowych.

Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek

Aplikacja księgowości elektronicznej

Pośród najczęściej używanych aplikacji e-księgowości jest enova365, która w wielostronny sposób zarządza zasobami przedsiębiorstwa. Ta współczesna aplikacja gwarantuje korzystającym możliwość dojścia w konieczne dane, a także pełnego kierowania dokumentami. Program enova365 jest absolutnie kompatybilny z pozostałymi aplikacjami e-księgowości, dlatego też z łatwością można do niego wgrywać dokumenty stworzone poprzez inny system. Na tej aplikacji e-księgowości klient może pracować samodzielnie albo z pomocą biura rachunkowego. Jest w sumie łatwy w obsłudze, a cykliczne aktualizacje przekonują, że wszelkie elementy będą zgrane z obowiązującymi przepisami oraz utrzymają bezpieczeństwo informacji. Wykorzystanie programu e-księgowości w znacznym stopniu mechanizuje działania i wspomaga prowadzenie ewidencji. Co więcej w systemie enova365 udostępnione jest wskazywanie uprawnień, dzięki czemu przedsiębiorca bez problemu wskaże dostęp pracowników oraz ich zakres działania.

enova Toruń
Biuro rachunkowe enova365
Biuro rachunkowe enova365

Zastosowanie systemu do księgowości i faktur

Program enova365 stworzono z modułów skierowanych na konkretne sfery pracy firmy. Każde przedsiębiorstwo, które zdecyduje się na instalację księgowości elektronicznej, może dopasować do swoich potrzeb najbardziej potrzebne moduły. Każdy z modułów skoncentrowany jest na kierowanie biznesem w wielu obszarach. Dla samych księgowych oraz klientów biur rachunkowych uruchomiono kilka modułów dedykowanych. Każdy z nich oferuje najpotrzebniejsze funkcje. Przede wszystkim umożliwiają kompletną obsługę klientów biura .

To zapewnia sprawne wykonywanie powtarzalnych czynności, tworzenie deklaracji, plików JPK_VAT lub np. przygotowywanie okresów obrachunkowych. Dzięki aktualizacjom elektronicznej księgowości wszystkie dokumenty są zgrane z wytycznymi, a oprócz tego można je bez trudu przesyłać do odpowiednich organów. Obok tego biuro rachunkowe dzięki programowi księgowości online oblicza VAT i gromadzi konieczną ewidencję. Co więcej wszystkie rozliczenia kadrowo-płacowe na temat czasu pracy, dodatkowych godzin, zwolnień chorobowych czy urlopów i delegacji są zawarte w możliwościach aplikacji. Na podstawie tego możliwe jest przygotowywanie deklaracji ZUS. Tworzenie wszelkich deklaracji i rozliczeń możliwe jest dzięki wbudowanym schematom.

Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm

To, co szczególnie ważne dla klientów biura rachunkowego, jeżeli korzysta z księgowości online, to komunikacja między biurem, a klientem. Poprzez aplikację księgowości online przedsiębiorca ma nieograniczony dostęp do najpotrzebniejszych dokumentów i informacji w wybranym miejscu. Co więcej wszystkie dokumenty da się przesyłać metodą elektroniczną. Poza tym przedsiębiorca może tworzyć niektóre wydruki, z pewnością pełnego bezpieczeństwa informacji.

Dlaczego warto korzystać z księgowości elektronicznej?

Używanie elektronicznej księgowości to przede wszystkim wygoda w postaci dojścia do informacji w każdym czasie i miejscu. Dzięki księgowości online oraz ciągłemu kontaktowi z księgową nie trzeba orientować się w zmianach prawa podatkowego, ani martwić się bezpieczeństwem informacji. poza tym system jest prosty w obsłudze oraz dostępny na różnych urządzeniach. Takie wymienione plusy sprawiają, że warto przemyśleć wykorzystanie księgowości elektronicznej we własnym biznesie.Biuro rachunkowe
Zakładanie firm
Zakładanie spółek

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS