Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2021-04-12 09:17:18
Cytuj
Organy kontroli skarbowej nieustannie pracują nad skutecznymi metodami uszczelniania systemu podatkowego. Jednolity Plik Kontrolny (JPK) stanowi jeden z elementów batalii przeciw wyłudzeniom podatkowym i jest stopniowo wprowadzany przez Ministerstwo Finansów już od 2016 roku. W początkowej fazie dotyczył jedynie największych podmiotów, ale kolejne lata przyniosły obowiązek jego wdrożenia przez średnie, małe i  mikroprzedsiębiorstwa. Czytaj dalej: https://www.dobre-zycie.pl/co-z-jpk-gdy-firme-prowadzi-biuro-rachunkowe/
Biuro rachunkowe
Gość
Dodano: 2022-01-10 17:26:15
Cytuj
Księgowość online dla firm

Korzystanie z usług księgowych ma różne plusy nie tylko pod względem rzetelnego wsparcia w wyliczeniach oraz stosowania się właściwych przepisów. Współcześnie większość biur rachunkowych oraz samodzielnych księgowych korzysta z systemów elektornicznej księgowości. Co powoduje, że elektroniczna księgowość jest często stosowaną metodą? W głównej mierze dlatego, że program ma wielofunkcyjne zastosowanie i dostosuje się w każdym rodzaju przedsiębiorstwa. Oprócz tego instalacja, a potem korzystanie z takiego systemu e-księgowości jest dość proste. Zazwyczaj firmy wdrażające taką aplikację oferują szkolenia przedsiębiorców i pracowników, którzy będą korzystali z księgowości online, a do tego wsparcie techniczne. Używanie programu księgowości online przyspiesza pracę samej księgowej oraz jest zupełnie wygodne dla przedsiębiorcy.

Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń

Na jakiej zasadzie pracuje księgowość elektroniczna?

Opcje programu e-księgowości są tak rozległe, że bez problemu da się je dobrać do charakteru oraz oczekiwań przedsiębiorstwa. Między innymi przez tego rodzaju programy możliwe jest kompletowanie dokumentów księgowych oraz ich generowanie (np. deklaracje podatkowe czy ubezpieczeniowe), co sprawia, że prędko będą przyszykowane do wydruku i dostarczenia do właściwego organu np. ZUS czy Urzędu Skarbowego. Poprzez księgowość elektroniczną da się też prowadzić ewidencję, wyliczać składki podatkowe, sporządzać bazy danych czy rozbudowywać i aktualizować plany kont. Dużym plusem jest też system magazynowy, czy dostęp do analiz. Nieprzerwany kontakt z biurem rachunkowym lub z księgowym zapewnia poprawność wyliczeń oraz stosowny obieg danych. Za sprawą tego księgi rachunkowe prowadzone są fachowo i nie ma w nich najmniejszych uchybień. Głównym zadaniem przedsiębiorcy pod względem księgowości jest przekazywanie kompletnych dokumentów w terminie, aby nie dochodziło do zaległości rozliczeniowych.

Zakładanie spółek
Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm

System e-księgowy

Pośród najpopularniejszych systemów księgowości elektronicznej jest enova365, jaka w kompleksowy sposób kieruje zasobami firmy. Ta nowoczesna aplikacja gwarantuje korzystającym możliwość dostępu w konieczne dane, a także kompletnego kierowania dokumentami. System enova365 jest całkowicie zjednoczony z pozostałymi aplikacjami księgowymi, z uwago na to łatwo da się do niego wgrywać dokumenty przygotowane przez inny program. Na tym systemie księgowości elektonicznej klient może działać sam i ze wsparciem księgowej. Jest w sumie łatwy w obsłudze, a cykliczne aktualizacje przekonują, że wszystkie elementy będą zgodne z obowiązującymi przepisami i utrzymają bezpieczeństwo danych. Stosowanie systemu księgowości online w szczególnym stopniu mechanizuje działania i usprawnia prowadzenie ewidencji. Dodatkowo w programie enova365 udostępnione jest przyznawanie uprawnień, dzięki czemu przedsiębiorca bez problemu określi dostęp pracowników i ich zakres działania.

Biuro rachunkowe enova
enova Toruń
enova Toruń

Opcje programu elektonicznej księgowości

System enova365 składa się ze specjalnych modułów zorientowanych na poszczególne obszary pracy firmy. Każde przedsiębiorstwo, które podejmie wdrożenie księgowości elektronicznej, może dopasować do wybrane moduły. Każdy jeden ukierunkowany jest na kierowanie biznesem w wielu dziedzinach. Dla samodzielnych księgowych i klientów biur rachunkowych przygotowano kilka modułów dedykowanych. W każdym module zawierają się najbardziej konieczne opcje. Głównie umożliwiają pełną obsługę księgową klientów biura rachunkowego.

To zapewnia szybkie robienie powtarzalnych czynności, tworzenie plików JPK_VAT albo na przykład tworzenie obrachunkowych okresów. Za sprawą aktualizacji księgowości online wszystkie pliki są zgrane z najnowszymi wytycznymi, a oprócz tego da się je bez trudu przesyłać do właściwych organów. Oprócz tego biuro rachunkowe poprzez system księgowości online oblicza VAT oraz aktualizuje potrzebną ewidencję. Ponadto wszystkie przeliczenia kadrowo-płacowe na temat czasu pracy, nadgodzin, zwolnień chorobowych albo delegacji i urlopów są zawarte w możliwościach systemu. Na bazie tego możliwe jest tworzenie deklaracji ZUS. Przygotowywanie wszelkich rozliczeń i deklaracji możliwe jest za pomocą wbudowanych schematów.

Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń

To, co istotne dla klientów biura rachunkowego, jeśli korzysta z księgowości elektronicznej, to komunikacja pomiędzy klientem, a biurem rachunkowym. Poprzez program e-księgowości przedsiębiorca ma nieograniczony dostęp do najważniejszych dokumentów oraz danych w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto wszelkie dokumenty można dostarczać metodą elektroniczną. Oprócz tego przedsiębiorca samodzielnie może przygotowywać niektóre wydruki, z gwarancją absolutnego bezpieczeństwa danych.

Z jakiego powodu warto używać elektonicznej księgowości?

Korzystanie z księgowości online to głównie wygoda w postaci dostępu do danych w każdym miejscu. Dzięki e-księgowości i stałemu kontaktowi z księgową nie trzeba orientować się w zmianach w prawie podatkowym, ani martwić się bezpieczeństwem danych. poza tym system jest łatwy w obsłudze i dostępny na różnych urządzeniach. Wszystkie te wymienione korzyści sprawiają, że warto rozważyć wykorzystanie e-księgowości we własnej firmie.Zakładanie spółek
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowa
Gość
Dodano: 2022-01-10 17:27:14
CytujCo sprawia, że warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Korzyści nazwiązania współpracy z biurem rachunkowym da się wyliczyć wiele. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym poza tym, że zdobywa się kontakt z wykształconym księgowym, to jeszcze dobrej klasy obsługę. Choć głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy wspomnieć, że ma więcej zadań, jakich się podejmuje. Dla przykładu realizuje wyceny aktywów i pasywów, sporządza zestawienia sald i obrotów i segreguje i kataloguje dokumentację przedsiębiorstwa. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że księgowa zabiera część obowiązków przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad prawidłowością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, sporządza finansowe sprawozdania, a na dodatek przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Rzetelna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto korzystać z usług biura rachunkowego.

Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce jest dość zmiennie, z uwagi na to nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują bezustanne poszerzanie swojej wiedzy. Wnikliwa analiza oraz szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą miały odpowiednią strukturę, kompletne informacje oraz utrzymują określony porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, żeby otrzymywać dokumenty we właściwym terminie oraz jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Poza tym klienci biura rachunkowego zazwyczaj zyskują dostęp do informacji, a nawet pełną pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze działa w interesie przedsiębiorcy, dlatego z pewnością informuje o wprowadzonych zobowiązaniach oraz możliwościach, które ułatwią prowadzenie biznesu.

Poprawność i szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe przedsiębiorstwa wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich bazie można dokonać prawidłowych rozliczeń, dlatego są istotnym elementem pracy księgowej. Pośród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze lub dowody korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty trafiały bez braków i miały poprawną strukturę i wszelkie potrzebne dane. Ważne, aby klient udostępniał wszystkie dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła rozliczyć je we właściwym terminie.

Księgowość Toruń
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń

Technika dostarczania dokumentów księgowych do biura rachunkowego zazwyczaj zależy od jego działania. W niektórych konieczne jest dostarczanie dokumentów księgowych oryginalnych. Niekiedy wystarczy odpowiednio oznaczona kopia. Czasami dokumenty należy dostarczać wprost do biura , gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe zapewnia bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem albo nanoszeniem zmian. Klient ma stały dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

Księgowość online

Współczesne biura rachunkowe co raz częściej używają programów księgowości elektronicznej. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość elektroniczna pozwala na uzupełnianie wszystkich dokumentów księgowych, których elektroniczne zapisy zbierane są na całkowicie zabezpieczonych serwerach. Poza tym te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a nawet ułatwiają kontakt między księgową, a klientem. Dodatkowo programy księgowości elektronicznej są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające bardzo często proponują dodatkowe szkolenia, a nawet pełne wsparcie i porady techniczne. Takiego typu programy są ciągle aktualizowane, aby były zgodne z przepisami oraz gwarantowały bezpieczeństwo informacji.

Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także możliwościom w kwestiach oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Obok tego większość biur rachunkowych prezentuje rozbudowaną ofertę. Obok gruntownej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych czy rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, dostarczają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest także to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów z winy biura, konsekwencje finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Równie cennym atutem jest oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za nowościami w przepisach lub uczyć się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu firmy.


Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS