Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2021-04-12 09:11:19
Cytuj
Biuro rachunkowe prowadzi księgowość firmy, ale też sprawy kadrowo-płacowe. Jest to podstawowa działalność biura księgowego. Nie jest jednak wykluczone, że może ono świadczyć także dodatkowe usługi z zakresu finansów. Przedsiębiorcy często zastanawiają się, ile będą musieli za usługi księgowe zapłacić? Odpowiadamy i podajemy przykładowe ceny. Czytaj dalej: https://www.medisines.pl/ile-za-biuro-rachunkowe/
Biuro rachunkowe
Gość
Dodano: 2022-01-10 18:34:21
Cytuj


Usługi elektronicznej księgowości

Wnajęcie biura rachunkowego ma różne plusy nie tylko pod względem rzetelnego wsparcia w rozliczeniach oraz przestrzegania właściwych przepisów. W tej chwili znaczna część biur rachunkowych oraz samodzielnych księgowych używa programów elektornicznej księgowości. Dlaczego księgowość elektroniczna jest popularną stosowaną metodą? Głównie dlatego, że system posiada wielofunkcyjne zastosowanie i dopasuje się w każdym rodzaju przedsiębiorstwa. Oprócz tego instalacja, a następnie korzystanie z takiego programu jest w sumie proste. Zazwyczaj firmy wprowadzające taki system proponują szkolenia pracowników i przedsiębiorców, którzy będą używali księgowości elektronicznej, a oprócz tego pomoc techniczną. Zastosowanie systemu księgowości online usprawnia pracę samej księgowej oraz jest zupełnie wygodne dla przedsiębiorcy.

Zakładanie firm
Księgowość Toruń
Zakładanie firm

Jak działa księgowość online?

Możliwości systemu e-księgowości są tak obszerne, że bez trudu można je dopasować do charakteru oraz wymagań przedsiębiorstwa. Przede wszystkim przez tego typu programy możliwe jest magazynowanie dokumentów firmowych oraz ich generowanie (na przykład deklaracje ubezpieczeniowe i podatkowe), za sprawą czego prędko będą zdatne do wydruku oraz dostarczenia do właściwego urzędu np. ZUS czy Urzędu Skarbowego. Przez księgowość elektroniczną można również prowadzić ewidencję, liczyć wysokość składek podatkowych, formułować bazy danych albo rozbudowywać i zmieniać plany kont. Ważnym plusem jest również system magazynowy, czy wgląd w analizy. Nieprzerwany kontakt z biurem rachunkowym lub z księgowym zapewnia poprawność rozliczeń i właściwy obieg dokumentów. W ten sposób księgi prowadzone są fachowo i nie ma w nich uchybień. Głównym priorytetym przedsiębiorcy w zakresie księgowości jest dostarczanie odpowiednich dokumentów w terminie, by nie dochodziło do opóźnień rozliczeniowych.

Zakładanie spółek
Zakładanie firm
Zakładanie spółek
Księgowość Toruń

Aplikacja księgowości online

Jednym z najczęściej używanych systemów e-księgowości jest enova365, jaka w wielostronny sposób kieruje zasobami firmy. Ta współczesna aplikacja daje korzystającym możliwość dojścia w potrzebne dane, a także pełnego rozporządzania dokumentami. System enova365 jest całkowicie zjednoczony z pozostałymi programami księgowości online, co sprawia, że bez trudu da się do niego importować dokumenty stworzone poprzez inny system. Na tej aplikacji księgowości elektonicznej użytkownik może działać sam i ze wsparciem księgowej lub biura rachunkowego. Jest właściwie łatwy w użyciu, a cykliczne aktualizacje zapewniają, że wszelkie elementy będą zgodne z obowiązującymi przepisami oraz utrzymają bezpieczeństwo danych. Korzystanie z programu elektronicznej księgowości w dużym stopniu automatyzuje pracę oraz wspomaga prowadzenie ewidencji. Obok tego w aplikacji enova365 możliwe jest wskazywanie uprawnień, dzięki czemu przedsiębiorca bez przeszkód wskaże dostęp pracowników i ich pole działania.

Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe enova365
Biuro rachunkowe enova365

Możliwości programu e-księgowy

Aplikacja enova365 składa się z modułów zorientowanych na poszczególne obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa. Każda firma, która podejmie aplikację księgowości elektronicznej, może dopasować do swoich potrzeb wybrane moduły. Każdy jeden skoncentrowany jest na prowadzenie biznesu w różnych dziedzinach. Dla samych księgowych oraz klientów biur rachunkowych stworzono parę dedykowanych modułów. Każdy z nich oferuje najbardziej niezbędne opcje. Przede wszystkim umożliwiają kompleksową obsługę klientów biura .

To oznacza szybkie przeprowadzanie tych samych czynności, tworzenie plików JPK_VAT lub np. przygotowywanie obrachunkowych okresów. Za sprawą aktualizacji księgowości online wszystkie pliki są zgrane z najnowszymi wytycznymi, a oprócz tego można je bez trudu przesyłać do właściwych organów. Obok tego biuro rachunkowe za pomocą programu e-księgowości rozlicza VAT oraz prowadzi konieczną ewidencję. Co więcej wszelkie rozliczenia kadrowo-płacowe dotyczące liczby godzin pracy, dodatkowych godzin, zwolnień chorobowych oraz delegacji i urlopów są wpisane w funkcjach programu. Na podstawie tego dostępne jest wystawianie deklaracji ZUS. Tworzenie wszystkich rozliczeń i deklaracji możliwe jest dzięki wbudowanym schematom.

Biuro rachunkowe
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe

To, co ważne dla klientów biura rachunkowego, jeżeli używa elektronicznej księgowości, to komunikacja pomiędzy klientem, a biurem rachunkowym. Przez system księgowości elektronicznej przedsiębiorca ma pełen dostęp do najistotniejszych dokumentów oraz danych w dowolnym miejscu. Dodatkowo wszystkie dokumenty można dostarczać metodą elektroniczną. Oprócz tego przedsiębiorca może uzupełniać niektóre wydruki, z gwarancją absolutnego bezpieczeństwa informacji.

Z jakiego powodu warto korzystać z e-księgowości?

Korzystanie z księgowości online to przede wszystkim wygoda w postaci dostępu do informacji w każdym miejscu i czasie. Dzięki księgowości elektronicznej oraz ciągłemu kontaktowi z biurem rachunkowym nie trzeba orientować się w zmianach prawa podatkowego, ani martwić się bezpieczeństwem informacji. poza tym program jest łatwy w użyciu oraz dostępny na wielu urządzeniach. Takie wskazane plusy przekonują do tego, że warto rozważyć zastosowanie e-księgowości we własnej firmie.Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-10 18:34:48
CytujCo sprawia, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści korzystania z usług biura rachunkowego da się wyliczyć wiele. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym oprócz tego, że osiąga się kontakt z wykształconym profesjonalistą, to również wysokiej jakości obsługę. Choć głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy wspomnieć, że istnieje więcej zadań, jakich się podejmuje. Między innymi dokonuje wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia obrotów i sald i segreguje i kataloguje dokumentację firmy. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że biuro przejmuje część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a do tego przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe
Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce jest dość zmiennie, z tej przyczyny nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują stałe poszerzanie swojej wiedzy. Uważna analiza oraz szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały prawidłową strukturę, niezbędne dane oraz utrzymują konieczny porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, żeby odbierać dokumenty na czas oraz jak im pomagać w biznesie. Oprócz tego klienci biura rachunkowego zazwyczaj mają dostęp do informacji, a do tego ciągłą pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze działa na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o nowych zobowiązaniach oraz możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie działalności.

Zgodność i łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe przedsiębiorstwa wykazywane są poprzez dowody księgowe. Na ich podstawie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z tego powodu są ważnym elementem pracy . Pośród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne generowane dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty przychodziły bez braków oraz miały prawidłową strukturę oraz wszelkie konieczne dane. Ważne, aby klient dostarczał wszelkie dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim terminie.

Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek
Zakładanie firm

Sposób wysyłania dokumentów księgowych do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego zasad. W części miejsc konieczne jest przekazywanie dokumentów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy odpowiednio opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba dostarczać bezpośrednio do biura , w innych wystarcza wysyłka skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe dba o bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem czy wprowadzaniem zmian. Klient zawsze ma dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

Elektorniczna księgowość

Obecnie biura rachunkowe zazwyczaj używają programów księgowości online. Ich podstawową zaletą jest elektroniczny dostęp do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna e-księgowość umożliwia dodawanie wszystkich dowodów księgowych, jakich elektroniczne zapisy przechowywyane są na w pełni chronionych serwerach. Oprócz tego takie programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a nawet wspomagają kontakt między księgową, a przedsiębiorca. Co ważne programy e-księgowości są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające z reguły oferują szkolenia, a nawet całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Tego rodzaju programy są ciągle aktualizowane, aby były zgrane z najnowszymi przepisami i zapewniały bezpieczeństwo informacji.

Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także dogodnościom w kwestiach przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Opróćz tego większość biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Obok podstawowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje do urzędu, reprezentują klientów czy np. zapewniają konsultacje telefoniczne. Ważnym elementem współpracy jest także to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, skutki finansowe będą pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie ważnym atutem jest również oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam klient nie musi zajmować się aktualnościami w przepisach albo przyuczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu działalności.


Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Usługi rachunkowe
Gość
Dodano: 2022-01-10 18:35:24
Cytuj
Zakładanie firmy łączy się z podejmowaniem wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest dopasowanie formy opodatkowania. Jest ona związana z wyborem formy prawnej dla budowanej działalności gospodarczej, dlatego że nie wszystkie formy opodatkowania będą odpowiednie dla wybranej działalności. Kluczowe jest także przybliżone przypuszczenie przychodów, które ułatwi ocenę najlepszego sposobu opodatkowania, a także to z jakich ulg firma chce skorzystać.

Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm
Księgowość Toruń

Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń

FORMY OPODATKOWANIA DLA FIRMY

W Polsce obowiązują cztery formy podatkowe: podatek na ogólnych zasadach, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i karta podatkowa. Wszystkie te formy mają swoje wady i zalety, a dobór pomiędzy nimi może zaważyć na wysokości obciążeń na rzecz państwa.

Przed podjęciem decyzji, warto skonsultować się z dobrym biurem rachunkowym, które świadczy usługi doradztwa podatkowego w wszechstronnym zakresie przed założeniem i w trakcie działania firmy. Prowadzenie księgowości jest konieczne do funkcjonowania działalności gospodarczej, dlatego ten etap podczas zakładania firmy również jest niezmiernie istotny.

Opodatkowanie na zasadach ogólnych

Taka forma opodatkowania jest najczęściej stosowaną z form w Polsce. Przyjmuje się, że jeśli firma nie zgłosi chęci stosowania innej zasady podatkowej, będzie musiała regulować swoje zobowiązania na rzecz państwa zgodnie z tymi regułami.

Podatek na ogólnych zasadach ma dwie stawki: 18% - w przypadku, gdy roczny dochód firmy ma mniejszą lub równą wartość 85 528 zł i 32% - kiedy dochód przekracza tę kwotę.

Dodatkowo, rozliczając się zgonie z ta formą firmie przypada prawo do odliczania kosztów uzyskania przychodu, do którego wliczają się wszystkie wartości, zakupy i inwestycje, które są potrzebne, aby go uzyskać (np. komputery, maszyny, materiały). Co więcej można też korzystać z ulg podatkowych, rozliczać się razem z małżonkiem i odliczać kwotę wolną od podatku. Ta forma pozwala na ubieganie się o kredyt podatkowy.

Wybierając taką formę opodatkowania, przedsiębiorstwo ma obowiązek prowadzenia księgowości: przychodów i rozchodów, a także ewidencji środków trwałych, niematerialnych i prawnych wartości, wyposażenia. Działania w tym zakresie upraszcza ciągły kontakt z biurem rachunkowym, które sumiennie zadba o odpowiednią dokumentację i rozliczenia.

Zakładanie firm
Zakładanie spółek
Zakładanie firm
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek

Podatek liniowy

Dużą zaletą podatku liniowego jest niezmienna i niezależna od przychodów stawka podatkowa wynosząca 19%. Ten rodzaj rozliczenia opłaca się, zwłaszcza gdy dochody przedsiębiorstwa znacznie przekraczają kwotę 85 528 zł, co pozwala uniknąć płacenia podatku w drugiej, 32% skali, na ogólnych zasadach.

Rozliczanie według tej formy zabiera jednak możliwość odliczania i ulg podatkowych oraz rozliczania razem z małżonkiem. Firmie nie przysługuje też prawo do kredytu podatkowego.

Współpraca z biurem rachunkowym jest przydatny, ponieważ i w tym przypadku należy prowadzić pełną księgowość przychodów i rozchodów, ewidencję środków, wartości i wyposażenia.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt jest formą podatkową przeznaczoną tylko dla przedsiębiorstw prowadzących pozarolniczą działalnością gospodarczą. Co więcej, przychód z poprzedniego roku, nie może przekraczać 250 000 euro. Stawki ryczałtu są podzielone zależnie od typu działalności i wynoszą: 3%, 5,5%, 8,5%, 17% i 20%.

Firma ma możliwość pobierania ulg podatkowych i ma prawo do kredytu podatkowego, w zamian za to, nie odlicza kosztów uzyskania przychodów. Również niemożliwe jest rozliczenie razem z małżonkiem.

Pomimo tego, że nie ma potrzeby prowadzenia ksiąg podatkowych, wciąż niezbedna pozostaje ewidencja środków trwałych, wyposażenia, przychodów oraz wartości niematerialnych i prawnych. Należy również zachowywać wszystkie dowody zakupu, a pod koniec roku musi zostać przeprowadzony remanent materiałów i towarów.

Karta podatkowa

Karta podatkowa to rodzaj opodatkowania w formie ryczałtu. Wartość stawki ustala Naczelnik Urzędu Skarbowego, na bazie informacji takich jak: rodzaj i rozmiar wykonywanego zawodu, ilość zatrudnionych ludzi, wielkość miejscowości, w której znajduje się firma czy wiek podatnika. Taką wartość określa się co roku. Z tej przyczyny niełatwo przewidzieć wysokość ryczałtu. Podatnik ma prawo do wybrania innej formy podatkowej w ciągu 14 dni od chwili otrzymania decyzji o stawce.

W przypadku karty podatkowej nie wolno odliczać kosztów uzyskania przychodu, korzystać z kredytu podatkowego, ani rozliczać się razem z małżonkiem. Nie trzeba prowadzić księgowości, a jedynie konieczne jest okazywanie rachunków lub faktur potwierdzających wykonane usługi lub sprzedaż dla Urzędu Skarbowego.

JAKĄ FORMĘ OPODATKOWANIA WYBRAĆ ?

Decyzja o wyborze opodatkowania musi być przemyślanym krokiem. Warto przeanalizować szczegóły, aby w oparciu o przewidywane dochody, właściwie dobrać formę podatkową do charakteru działalności. Istotnym aspektem tego działania, jest księgowość i współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym. Każda z form ma inne wymagania, co do potrzebnych rozliczeń i dokumentów, dlatego rodzaj księgowości, także musi być dopasowany z głową.


Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS