Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2021-03-31 13:55:21
Cytuj
Przez biuro rachunkowe należy rozumieć nic innego, jak podmiot, który zajmuje się prowadzeniem działalności gospodarczej, opierającej się na świadczeniu usług osobom fizycznym, przedsiębiorcom, instytucjom, jak również innym podmiotom gospodarczym. Prowadząc własną firmę warto zaopatrzyć się w odpowiednie usługi rachunkowe. Czytaj dalej: https://www.skatur.pl/co-trzeba-zrobic-zeby-prowadzic-biuro-rachunkowe/
Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-10 17:33:28
Cytuj
Usługi księgowości online dla firm

Wnajęcie biura rachunkowego ma różne zalety nie tylko dla rzetelnego wsparcia w wyliczeniach oraz wykorzystania właściwych przepisów. W tej chwili znaczna część biur rachunkowych oraz samodzielnych księgowych korzysta z aplikacji księgowości elektronicznej. Dlaczego księgowość elektroniczna jest często wybieraną metodą? Przede wszystkim dlatego, że system ma szerokie zastosowanie i dopasuje się w każdym rodzaju firm. Oprócz tego wprowadzenie, a następnie korzystanie z takiego systemu księgowości online jest stosunkowo proste. Zwykle firmy instalujące taki system proponują szkolenia dla przedsiębiorców i pracowników, którzy będą korzystali z księgowości online, a do tego wsparcie techniczne. Używanie systemu księgowości online usprawnia pracę samego biura rachunkowego oraz jest korzystne dla przedsiębiorcy.

Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie spółek

Na jakiej zasadzie pracuje księgowość online?

Możliwości aplikacji e-księgowości są tak rozległe, że bez problemu da się je dostosować do charakteru oraz oczekiwań przedsiębiorstwa. Generalnie poprzez tego typu programy możliwe jest zbieranie dokumentów księgowych oraz ich generowanie (np. deklaracje podatkowe czy ubezpieczeniowe), dzięki czemu prędko będą zdatne do druku i przekazania do odpowiedniego urzędu np. Urzędu Skarbowego czy ZUS. Poprzez księgowość elektroniczną można też prowadzić ewidencję, obliczać składki podatkowe, sporządzać bazy danych czy przygotowywać i edytować plany kont. Znaczącym atutem jest również system magazynowy, czy dostęp do analiz. Stały kontakt z biurem rachunkowym lub z księgowym gwarantuje prawidłowość rozliczeń oraz stosowny obieg dokumentów. Za sprawą tego księgi rachunkowe prowadzone są fachowo i brak w nich miejsca dla jakichkolwiek uchybień. Bazowym zadaniem przedsiębiorcy w zakresie księgowości jest dostarczanie dokumentów na czas, żeby nie dochodziło do opóźnień rozliczeniowych.

Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe Toruń

System elektonicznej księgowości

Pośród najpopularniejszych aplikacji księgowości elektronicznej jest enova365, jaka we wszechstronny sposób rozporządza zasobami firmy. Ta nowoczesna aplikacja gwarantuje korzystającym możliwość wejścia w potrzebne dane, a także całościowego kierowania dokumentami. System enova365 jest całkowicie zjednoczony z innymi aplikacjami księgowości online, dzięki czemu łatwo da się do niego wgrywać dokumenty przygotowane poprzez inny system. Na tym systemie księgowości online użytkownik może pracować samodzielnie lub ze wsparciem księgowej lub biura rachunkowego. Jest stosunkowo łatwy w obsłudze, a częste aktualizacje zapewniają, że poszczególne elementy będą zgodne z obowiązującymi przepisami i zachowają bezpieczeństwo danych. Wykorzystanie programu księgowości elektronicznej w szczególnym stopniu mechanizuje działania i usprawnia prowadzenie ksiąg rachunkowych. Obok tego w systemie enova365 udostępnione jest nadawanie uprawnień, dzięki czemu przedsiębiorca w prosty sposób określi dostęp pracowników i ich pole działania.

Biuro rachunkowe enova365
Biuro rachunkowe enova365
enova Toruń

Zastosowanie systemu księgowości elektronicznej

Aplikacja enova365 przygotowano ze specjalnych modułów zorientowanych na poszczególne pola działania przedsiębiorstwa. Każde przedsiębiorstwo, które podejmie wdrożenie księgowości elektronicznej, może dosotosować do do siebie wybrane moduły. Każdy z modułów skoncentrowany jest na kierowanie biznesem w wielu obszarach. Dla samodzielnych księgowych i klientów biur rachunkowych uruchomiono parę dedykowanych modułów. Każdy z nich oferuje najbardziej niezbędne funkcje. Przede wszystkim umożliwiają kompletną obsługę księgową klientów biura .

To oznacza sprawne robienie takich samych czynności, tworzenie plików JPK_VAT albo np. sporządzanie okresów obrachunkowych. Za sprawą aktualizacji elektronicznej księgowości wszelkie pliki są zgrane z najnowszymi wytycznymi, a oprócz tego da się je bez trudu przesyłać do właściwych organów. Oprócz tego biuro rachunkowe poprzez system elektronicznej księgowości przelicza VAT oraz gromadzi konieczną ewidencję. Ponadto wszelkie przeliczenia kadrowo-płacowe dotyczące czasu pracy, nadgodzin, zwolnień chorobowych lub delegacji i urlopów są dostępne w funkcjach aplikacji. Na bazie tego możliwe jest wystawianie deklaracji ZUS. Wystawianie wszelkich rozliczeń i deklaracji możliwe jest dzięki wbudowanym schematom.

Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Zakładanie spółek

To, co istotne dla klientów biura rachunkowego, które korzysta z księgowości elektronicznej, to komunikacja między klientem, a biurem rachunkowym. Przez system e-księgowości przedsiębiorca ma nieograniczony dostęp do najpotrzebniejszych dokumentów oraz informacji w dowolnym miejscu. Dodatkowo wszystkie dokumenty da się przenosić metodą elektroniczną. Poza tym przedsiębiorca samodzielnie może tworzyć niektóre wydruki, z pewnością pełnego bezpieczeństwa informacji.

Czy warto korzystać z elektonicznej księgowości?

Korzystanie z elektronicznej księgowości to przede wszystkim komfort w postaci dojścia do danych w dowolnym czasie i miejscu. Dzięki e-księgowości oraz ciągłemu kontaktowi z księgową nie trzeba orientować się w zmianach w prawie podatkowym, ani przejmować się bezpieczeństwem danych. Oprócz tego system jest prosty w użyciu oraz dostępny na różnych urządzeniach. Wszystkie te wymienione atuty sprawiają, że warto rozważyć zastosowanie e-księgowości we własnej firmie.Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS