Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2021-03-19 09:45:09
Cytuj
Wybór formy prowadzenia księgowości jest jedną z najważniejszych decyzji przed którą staje młody przedsiębiorca. Decyzja ta jest uzależniona od formy prowadzonej działalności gospodarczej. Biuro księgowe oferujące profesjonalne doradztwo z pewnością może bardzo ułatwić wybór. Po wspólnym przeanalizowaniu prowadzonej działalności łatwiej podjąć właściwą decyzję.https://www.banita.com.pl/kiedy-trzeba-przejsc-na-pelna-ksiegowosc/
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-08 15:11:39
Cytuj
Z jakiego powodu warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Plusów korzystania z usług biura rachunkowego jest bardzo dużo. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym nie tylko zyskuje się styczność z wykształconym specjalistą, to również dobrej jakości obsługę. Chociaż głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto wspomnieć, że ma więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia sald i obrotów czy kataloguje i segreguje dokumenty firmy. Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym powoduje, że biuro przejmuje część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy finansowe sprawozdania, a nawet przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto korzystać z usług biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się aktualizuje, z tego względu nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają stałą aktualizację swojej wiedzy. Uważna analiza oraz szybkie dostosowanie do nowych zmian, zapewnia, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą miały odpowiednią strukturę, kompletne dane i zachowają ustalony porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, by otrzymywać dokumenty na czas i jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Co więcej klienci biura rachunkowego przeważnie mają komplet informacji, a także pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawać pracuje na korzyść przedsiębiorcy, dlatego z pewnością informuje o nowych obowiązkach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie biznesu.

Poprawność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie finansowe operacje działalności gospodarczej ewidencjonowane są przez dowody księgowe. Na ich bazie da się dokonać poprawnych rozliczeń, więc są istotnym elementem pracy księgowej. Wśród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące poprawiające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty przychodziły w komplecie i miały poprawną strukturę i wszystkie niezbędne dane. Najważniejsze, by klient udostępniał dowody szybko, żeby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim terminie.

Biuro rachunkowe Toruń

Metoda przekazywania dowodów do biura rachunkowego z reguły zależy od jego działania. W niektórych miejscach wymagane jest przesyłanie dokumentów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy właściwie oznaczona kopia. Czasami dokumenty trzeba przynosić prosto do biura rachunkowego, w innych wystarcza przesłanie skanu. Warto wspomnieć, że każde biuro rachunkowe zapewnia zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem lub nanoszeniem zmian. Klient ma ciągły dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość elektroniczna

Obecnie biura rachunkowe zazwyczaj korzystają ze specjalnych programów księgowości online. Ich bazową korzyścią jest elektroniczny dostęp do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość online umożliwia wprowadzanie wszystkich dokumentów księgowych, jakich elektroniczne zapisy zbierane są na w pełni chronionych serwerach. Obok tego te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a nawet wspomagają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Co więcej programy księgowości online są intuicyjne oraz nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające bardzo często oferują dodatkowe szkolenia, a także całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego typu programy są regularnie aktualizowane, aby były zgodne z najnowszymi przepisami oraz zapewniały bezpieczeństwo informacji. Biuro rachunkowe Toruń

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość elektroniczna, a także dogodnościom w zakresie oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Opróćz tego większość biur rachunkowych proponuje rozbudowaną ofertę. Oprócz bazowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych lub rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Istotnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, konsekwencje finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo istotnym atutem jest także oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam klient nie musi przejmować się nowościami w przepisach lub douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu działalności.

Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Gość
Dodano: 2022-01-10 17:20:07
Cytuj
Usługi elektronicznej księgowości dla firm

Korzystanie z usług księgowych ma różne zalety nie tylko dla rzetelnego wsparcia w rozliczeniach oraz stosowania się odpowiednich przepisów. Współcześnie znaczna ilość biur rachunkowych, a nawet samodzielnych księgowych korzysta z aplikacji elektornicznej księgowości. Co sprawia, że księgowość online jest często używaną metodą? Przede wszystkim dlatego, że system posiada wielofunkcyjne zastosowanie oraz dopasuje się w wielu rodzajach firm. Co więcej wdrożenie, a później korzystanie z takiej aplikacji jest całkiem proste. Zazwyczaj firmy wdrażające taką aplikację proponują szkolenia pracowników i przedsiębiorców, jacy będą korzystali z księgowości online, a obok tego pomoc techniczną. Zastosowanie aplikacji e-księgowości przyspiesza pracę samej księgowej i jest całkowicie wygodne dla przedsiębiorcy.

Zakładanie spółek
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń

Na jakiej zasadzie pracuje księgowość online?

Możliwości aplikacji e-księgowości są tak duże, że bez przeszkód da się je dobrać do wielkości oraz wymogów przedsiębiorstwa. Przede wszystkim przez tego rodzaju programy możliwe jest gromadzenie dokumentów firmowych i ich generowanie (np. deklaracje podatkowe czy ubezpieczeniowe), co sprawia, że natychmiast będą przyszykowane do wydruku i dostarczenia do odpowiedniego urzędu np. ZUS czy Urzędu Skarbowego. Poprzez e-księgowość można również prowadzić księgi rachunkowe, obliczać składki podatkowe, sporządzać bazy danych oraz rozbudowywać i aktualizować plany kont. Wielkim plusem jest też magazynowy system, czy wgląd w analizy. Nieprzerwany kontakt z biurem rachunkowym lub z księgowym gwarantuje prawidłowość rozliczeń i odpowiedni obieg dokumentów. Za sprawą tego księgi rachunkowe prowadzone są profesjonalnie i brak w nich miejsca dla uchybień. Bazowym obowiązkiem przedsiębiorcy w dziedzinie księgowości jest przekazywanie kompletnych dokumentów w terminie, aby nie dopuszczać do opóźnień rozliczeniowych.

Biuro rachunkowe
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe Toruń

Aplikacja księgowości elektronicznej

Jednym z najpopularniejszych aplikacji księgowości elektronicznej jest enova365, jaka w wielostronny sposób zarządza zasobami przedsiębiorstwa. Ta nowoczesna aplikacja gwarantuje korzystającym możliwość podglądu w niezbędne dane, a także pełnego rozporządzania dokumentami. Program enova365 jest całkowicie zjednoczony z innymi systemami księgowymi, z powodzu czego łatwo można do niego wgrywać dokumenty wystawione poprzez inny system. Na tej aplikacji księgowości online użytkownik może pracować samodzielnie oraz ze wsparciem księgowej lub biura rachunkowego. Jest właściwie łatwy w obsłudze, a cykliczne aktualizacje gwarantują, że wszelkie elementy będą zgrane z najnowszymi przepisami oraz zachowają bezpieczeństwo informacji. Korzystanie z aplikacji e-księgowości w dużym stopniu mechanizuje pracę oraz wspomaga prowadzenie ksiąg. Ponadto w systemie enova365 udostępnione jest nadawanie uprawnień, za sprawą czego przedsiębiorca łatwo wskaże dostęp pracowników oraz ich pole działania.

Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe enova365
Biuro rachunkowe enova

Funkcjonalności programu księgowości elektronicznej

System enova365 przygotowano z modułów zorientowanych na konkretne obszary pracy przedsiębiorstwa. Każde przedsiębiorstwo, które postawi na aplikację księgowości online, może dosotosować do wybrane moduły. Każdy z nich skoncentrowany jest na prowadzenie biznesu w różnych dziedzinach. Dla samodzielnych księgowych oraz klientów biur rachunkowych stworzono kilka dedykowanych modułów. Moduły oferują najbardziej niezbędne funkcje. Przede wszystkim umożliwiają kompletną obsługę księgową klientów biura .

To zapewnia sprawne wykonywanie powtarzalnych czynności, tworzenie plików JPK_VAT lub np. sporządzanie obrachunkowych okresów. Dzięki aktualizacjom księgowości online wszelkie dokumenty są zgodne z wytycznymi, a poza tym da się je bez trudu przesyłać do właściwych organów. Obok tego biuro rachunkowe dzięki programowi e-księgowości oblicza VAT i gromadzi wymaganą ewidencję. Ponadto wszystkie przeliczenia kadrowo-płacowe na temat czasu pracy, dodatkowych godzin, chorobowych zwolnień lub delegacji i urlopów są zawarte w funkcjach systemu. Na podstawie tego możliwe jest przygotowywanie deklaracji ZUS. Wystawianie wszystkich rozliczeń i deklaracji możliwe jest dzięki wbudowanym schematom.

Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie spółek

To, co istotne dla klientów biura , jakie korzysta z księgowości elektronicznej, to komunikacja między klientem, a biurem rachunkowym. Poprzez program księgowości online przedsiębiorca ma stały dostęp do najpotrzebniejszych dokumentów oraz informacji w wybranym czasie. Ponadto wszelkie dokumenty da się dostarczać drogą elektroniczną. Obok tego przedsiębiorca samodzielnie może uzupełniać niektóre wydruki, a przy tym ma pewność całkowitego bezpieczeństwa danych.

Dlaczego warto używać księgowości online?

Używanie księgowości online to głównie komfort w postaci dojścia do danych w każdym czasie i miejscu. Dzięki księgowości online oraz ciągłemu kontaktowi z biurem rachunkowym nie trzeba orientować się w zmianach w prawie podatkowym, ani martwić się bezpieczeństwem danych. poza tym program jest łatwy w użyciu oraz dostępny na różnych urządzeniach. Takie wskazane korzyści sprawiają, że warto rozważyć wdrożenie księgowości online we własnej firmie.Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-10 17:20:52
CytujCo sprawia, że warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Pozytywów nazwiązania współpracy z biurem rachunkowym da się wyliczyć wiele. Podejmująć współpracę z biurem rachunkowym nie tylko zyskuje się kontakt z wykształconym księgowym, to także wysokiej klasy obsługę. Choć w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba wspomnieć, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Dla przykładu przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, przygotowuje zestawienia sald i obrotów lub segreguje i kataloguje dokumentację przedsiębiorstwa. Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym powoduje, że księgowa zabiera część zadań przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe prowadzi ewidencję zdarzeń gospodarczych, sporządza sprawozdania finansowe, a na dodatek składa deklaracje podatkowe i ZUS. Rzetelna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się aktualizuje, z tego powodu nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Czujna analiza i szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą miały poprawną strukturę, konieczne dane oraz zachowają konieczny porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, żeby odbierać dokumenty na czas oraz jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Ponadto klienci biura rachunkowego przeważnie mogą liczyć na dostęp do informacji, a także ciągłą pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze pracuje w interesie przedsiębiorcy, dlatego z pewnością powiadamia o nowych zobowiązaniach i możliwościach, które usprawnią prowadzenie działalności.

Zgodność i szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie finansowe operacje firmy wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich bazie można dokonać poprawnych rozliczeń, więc są istotnym elementem pracy księgowej. Pośród nich wyróżniamy takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze lub dowody korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty dostarczane były bez braków i miały prawidłową strukturę i wszystkie niezbędne informacje. Najważniejsze, aby klient donosił dowody szybko, żeby księgowa mogła przeliczyć je we właściwym terminie.

Zakładanie spółek
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Zakładanie firm

Technika przekazywania dowodów księgowych do biura rachunkowego często zależy od jego zasad. W niektórych miejscach niezbędne jest udostępnianie dowodów księgowych oryginalnych. W innych miejscach wystarczy poprawnie opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba przekazywać prosto do biura rachunkowego, w innych wystarcza wysyłka skanu. Warto wspomnieć, że każde biuro rachunkowe dba o bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem lub wprowadzaniem zmian. Klient ma stały dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość online

Obecnie biura rachunkowe co raz częściej korzystają ze specjalnych programów księgowości elektronicznej. Ich podstawową zaletą jest elektroniczny wgląd do dokumentów i danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość online umożliwia dodawanie wszelkich dowodów księgowych, jakich zapisy online gromadzone są na całkowicie zabezpieczonych serwerach. Obok tego takie programy pomagają w tworzeniu rozliczeń i zestawień, a także ułatwiają kontakt pomiędzy księgową, a klientem. Dodatkowo programy księgowości elektronicznej są intuicyjne i proste w obsłudze. Osoby instalujące program często oferują szkolenia, a nawet pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Tego rodzaju programy są bezustannie aktualizowane, żeby były zgodne z przepisami i gwarantowały absolutne bezpieczeństwo informacji.

Biuro rachunkowe
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Zakładanie firm

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także dogodnościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest wygodna. Co więcej wiele biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Obok gruntownej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych albo rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje telefoniczne. Ważnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów ze strony biura, skutki finansowe będą pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie cennym atutem jest też zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się zmianami w przepisach lub douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu firmy.


Zakładanie firm
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowa Toruń
Gość
Dodano: 2022-01-10 17:21:22
Cytuj
Zakładanie firmy wiąże się z podejmowaniem różnych ważnych decyzji. Jedną z nich jest dopasowanie formy opodatkowania. Jest ona połączona z wyborem formy prawnej dla uruchamianej działalności gospodarczej, dlatego że nie we wszystkich formach opodatkowanie będzie odpowiednie dla wybranej działalności. Kluczowe jest również zbliżone prognozowanie przychodów, które ułatwi ocenę najodpowiedniejszego sposobu opodatkowania, a także ulgi z jakich firma zamierza skorzystać.

Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń

Zakładanie firm
Zakładanie spółek
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek

FORMY OPODATKOWANIA DLA FIRMY

W Polsce obowiązują cztery formy podatkowe: podatek na ogólnych zasadach, liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i karta podatkowa. Wszystkie te formy mają swoje wady i zalety, a wybór między nimi może wpłynąć na wysokość obciążeń na rzecz państwa.

Przed podjęciem decyzji, warto skontaktować się z dobrym biurem rachunkowym, które poprowadzi doradztwo podatkowe w wszechstronnym zakresie przed założeniem i w trakcie działania firmy. Prowadzenie księgowości jest niezbędne do utrzymania działalności gospodarczej, z tego względu ten krok w trakcie zakładania firmy również jest niezmiernie istotny.

Opodatkowanie na zasadach ogólnych

Ta forma opodatkowania jest najpopularniejszą z form w Polsce. Przyjmuje się, że jeśli przedsiębiorstwo nie zawiadomi o chęci korzystania z innej zasady podatkowej, automatycznie będzie zmuszona wypłacać swoje zobowiązania na rzecz państwa zgodnie z tymi regułami.

Podatek na ogólnych zasadach ma dwie stawki: 18% - w wypadku, gdy roczny dochód firmy ma mniejszą lub równą wartość 85 528 zł oraz 32% - kiedy dochód przekracza tę kwotę.

Dodatkowo, rozliczając się według tej formy firmie przysługuje prawo do odliczania kosztów uzyskania przychodu, do czego zaliczają się wszystkie zakupy, wartości i inwestycje, które są konieczne, aby go osiągnąć (np. komputery, maszyny, materiały). Co więcej można też pobierać ulgi podatkowe, rozliczać się razem z małżonkiem i odliczać kwotę wolną od podatku. Ta forma daje również możliwość starania się o kredyt podatkowy.

Wybierając tę formę opodatkowania, firma jest zobowiązana do prowadzenia księgowości: rozchodów i przychodów, a także ewidencji środków trwałych, wyposażenia oraz wartości niematerialnych i prawnych. Pracę w tym zakresie ułatwia ciągły kontakt z biurem rachunkowym, które sumiennie zadba o właściwą dokumentację i rozliczenia.

Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie spółek
Zakładanie spółek

Podatek liniowy

Dużą zaletą podatku liniowego jest niezmienna i niezależna od przychodów stawka podatkowa o wysokości 19%. Ten rodzaj rozliczenia jest opłacalny, zwłaszcza gdy dochody przedsiębiorstwa są znacznie wyższe niż 85 528 zł, dzięki czemu można uniknąć opłacania podatku w drugiej, 32% skali, na ogólnych zasadach.

Rozliczanie według tej formy odbiera jednak możliwość odliczania ulg podatkowych i kwoty wolnej od podatku oraz rozliczania razem z małżonkiem. Firmie nie przysługuje także prawo do ubiegania się o kredyt podatkowy.

Kontakt z biurem rachunkowym jest przydatny, ponieważ i w tym przypadku trzeba prowadzić pełną księgowość rozchodów i przychodów, ewidencję środków, wartości i wyposażenia.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt jest formą podatkową przeznaczoną tylko dla firm kierujących pozarolniczą działalnością gospodarczą. Co ważne, przychód z poprzedniego roku, nie może mieć większej wartości 250 000 euro. Stawki ryczałtu są zróżnicowane zależnie od typu działalności o wysokości: 3%, 5,5%, 8,5%, 17% i 20%.

Przedsiębiorstwo ma możliwość pobierania ulg podatkowych i może starać się o kredyt podatkowy, ale, nie odlicza kosztów uzyskania przychodów. Także niemożliwe jest rozliczenie razem z małżonkiem.

Pomimo tego, że nie ma obowiązku prowadzenia ksiąg podatkowych, wciąż niezbedna pozostaje ewidencja przychodów, wyposażenia, środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Należy też przechowywać wszelkie dowody zakupu, a pod koniec roku obowiązkowo przeprowadza się inwentaryzację towarów i materiałów.

Karta podatkowa

Karta podatkowa jest zryczałtowaną formą opodatkowania. Wartość stawki ustala Naczelnik Urzędu Skarbowego, na podstawie danych takich jak: rodzaj i rozmiar wykonywanego zawodu, ilość zatrudnionych ludzi, wielkość miejscowości, w której znajduje się firma czy wiek podatnika. Taką wartość określa się co roku. Z tej przyczyny niełatwo przewidzieć wysokość ryczałtu. Podatnikowi przysługuje prawo do zdecydowania się na inną formę podatkową w ciągu 14 dni od chwili otrzymania decyzji o stawce.

Wybierając kartę podatkową nie wolno korzystać z kredytu podatkowego, odliczać kosztów uzyskania przychodu, ani rozliczać się razem z małżonkiem. Prowadzenie księgowości nie jest wymagane, a jedynie konieczne jest przedstawianie faktur lub rachunków poświadczających sprzedaż lub wykonane usługi dla Urzędu Skarbowego.

JAKA FORMA OPODATKOWANIA BĘDZIE NAJLEPSZA ?

Ustalenie formy opodatkowania musi być przemyślanym krokiem. Warto przeanalizować szczegóły, aby w oparciu o przewidywane dochody, odpowiednio dobrać formę podatkową do charakteru działalności. Bardzo ważnym aspektem tego działania, jest księgowość i współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym. Każda z form ma inne wymagania, co do koniecznych rozliczeń i dokumentów, dlatego rodzaj księgowości, także musi być dopasowany z głową.


Zakładanie firm
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek
Zakładanie firm

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS