Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-10-08 14:54:23
Cytuj
Stomatolog dziecięcy to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu nieprawidłowościom w uzębieniu dziecka. Dentysta dziecięcy przyjmuje pacjentów poniżej 18 roku życia. Więcej o stomatologu dziecięcym dowiesz się z artykułu: https://www.stowarzyszenie-hubertus.pl/dlaczego-warto-zglaszac-sie-na-regularne-wizyty-do-stomato....
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:36:24
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma sposobności ponownego leczenia kanałowego lub gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego symptomami mogą być dokuczliwe bóle, nasilające się podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz czasami nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się używanie zimnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Należy się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Gabinet stomatologiczny Toruń
Ortodonta Toruń
Dentysta Bydgoszcz
Dentysta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub zapobiegawczo za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Niekiedy jest to nieprzyjemne doświadczenie, ze względu na to, że ich wyżynanie wiąże się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy istnieje ryzyko, że ząb będzie sprawiał problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym okresie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do zdrowia. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest zdecydować się na wszczepienie implantu stomatologicznego. Jest to potrzebne do przywrócenia prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant stomatologiczny wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie prawidłowości w jamie ustnej i jest całkowicie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo odwzorowuje ząb, ale także wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w pozostałe zęby. Dodatkowo implantem zębowym można wymienić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W odróżnieniu od protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie w ten sam sposób, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zaledwie niedługo po zabiegu implantacji.

Jak wygląda zabieg implantacji.

Jako pierwsze odbywają się pełne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ze względu na to, że każda żuchwa ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby właściwie wybrać implant zębowy, ze względu na to, że musi współgrać z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, dlatego że odbywa się przy znieczuleniu miejscowym oraz trwa zaledwie 30 minut. Implant składa się z dwóch części: korzenia, który jest wszczepiany do kości oraz nakładki porcelanowej lub innego tworzywa, które przypomina kształtem i kolorem ząb naturalny.

Zarejestruj się dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Może być to potrzebne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu większej części korony zęba, co ułatwia zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także tworzeniu się nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zwykle decydują się na ten zabieg, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszelkie braki w zębie przy użyciu korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to skomplikowana czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatologiczny daje wszelkie wskazówki dotyczące troski o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Dodatkowo chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki zatrzymujące ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z idealnym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła zbyt mocno przykryły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po zabiegach stomatologicznych, ale powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. nieodpowiednia higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, żeby w trakcie uśmiechania się widoczne były doskonałe zęby, zamiast różowych dziąseł. Na szczęście jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pomaga zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, z powodu ryzyka wystąpienia silnego bólu, przez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i pomoże dobrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatologiczny. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi dokładnie sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może stwierdzić potrzebę ich usunięcia. W ten sposób blokuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, by je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest użycie piły żeby je rozłączyć. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko jest zależne od stopnia rozwinięcia choroby i połączenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, chociaż dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po zabiegu w ciągu najbliższych dwóch godzin trzeba wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, dlatego pacjent, w razie potrzeby, otrzymuje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może prowadzić do bólu i poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb w odpowiednim momencie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z powikłaniami. Na wstępie należy odkryć zablokowany ząb z kości, później naciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków i rezygnacja z gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem ukazania się powikłań, na przykład urażenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg najczęściej występuje u dzieci, zaleceniami do jego przeprowadzenia mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami w przypadku nadmiernego ślinienia. Na podane czynniki mogą wpływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te dolegliwości są zauważane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich przyczyną jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, dlatego wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie zraża dzieci do wizyt u stomatologa. Pomimo tego, że odbywa się bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Implanty Toruń
korona na implantach
Ortodonta
Ortodonta Toruń
Ortodonta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do ekstrakcji nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samoistnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem lub przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które doprowadziły do powstawania próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia pozwala nam liczne sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostatecznym sposobem na ochronę zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt gęsto. Bywa to potrzebne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w szczególnych sytuacjach. Zwykle najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności aplikuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a zabieg przebiega bez bólu. Później odrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, żeby zerwać włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka osobnych części, aby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach umieszcza szwy. Ból można odczuwać jeszcze na kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
www.dentysta-grudziadz.pl
Dentysta Inowrocław
Stomatolog Ostrowiec
www.dentysta-zakopane.pl
Implanty
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:54:53
Cytuj
Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twojego uśmiechu nie jest idealna ? Marzysz o idealnie białym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie próbowały wybielać zęby sproszkowanym rogiem jelenia. Dzisiaj mamy wiele sposobów, żeby rozjaśnić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

Dentysta Toruń
Dentysta
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów

Zacznij od zmiany diety

Kolor zębów w przeważającej części zależy od genów. Od naszych genów zależy możliwość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na odcień naszych zębów ma także wpływ wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Najczęściej na brzydki odcień zębów skarżą się jednak osoby, pijące dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na żółknięcie zębów są także palacze. Na kolor twojego uśmiechu ma też częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było dosyć kosztowne i kojarzone jedynie z bogaczami. Dzisiaj wybielić zęby w łatwy i efektywny sposób może każdy. Metod jest co niemiara, warto jednak zastanowić się z której metody skorzystać, by nie uszkodzić sobie szkliwa.

Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów
www.mortyr.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
www.karlsen.net.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound


Po drugie: usuwanie kamienia

Zabieg wybielania zębów warto rozpocząć od pozbycia się kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do specjalisty. Efekty zobaczysz natychmiast- osady bardzo często psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie nieinwazyjne i względnie tanie- koszt zabiegu to około 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek rozbijają płytkę nazębną i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Efekt jest jednak subtelny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na wybielenie zębów, nawet tych obumarłych, które mają zazwyczaj brzydki, szary kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg specjalistycznego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Następnie stomatolog nakłada na zęby specjalny żel wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniane są związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest dosyć kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez pierwsze dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów w domowym zaciszu

Nasze babcie eksperymentowały z popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy możliwość kupienia wielu nowoczesnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy kupić u dentysty. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików, na których ludzie wybielają zęby w cudowny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. Domowe sposoby nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak paski mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one tanie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, warto też zastosować pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Sposób na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć doskonałym uśmiechem. Pierwszym krokiem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim zrezygnowanie z produktów, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z nałogiem papierosowym od wielu lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już wieki temu orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to także efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu mówić, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Dobrze też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty kojarzone jest zazwyczaj z dużym kosztem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. W prawdzie najlepsze efekty uzyskasz wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz zadowolony. Umawiając się na rutynowe wizyty kontrolne, możesz też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem niszczy płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za nieestetyczne przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie prezentują się zadowalająco, koniecznie przeanalizuj możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Sposobów jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o domowych sposobach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez zniszczenia ich!

wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
www.seoteksty.net/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
Stomatolog
Dentysta Toruń
www.jedynka.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
www.eportal.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS