Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-10-08 14:48:29
Cytuj
Implantologia to dziedzina stomatologii zajmująca się kwestią uzupełniania utraconych zębów za pomocą implantów. Poczytaj więcej na stronie https://www.opal.net.pl/stomatolog-implantologiczny-pomaga-odbudowac-uzebienie/.
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:37:07
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego lub gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego symptomami mogą być dokuczliwe bóle, natężone podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle i w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał jest wypełniany przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie mroźnych okładów oraz spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i brać wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Gabinet stomatologiczny Toruń
www.dentystatorun.com.pl
Implanty Bydgoszcz
Gabinet stomatologiczny Toruń
www.dentysta-torun.plUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, gdy pojawia się problem z zębami mądrości lub zapobiegawczo za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Zdarza się, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie wiąże się z silnym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się krzywo lub jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, gdy istnieje ryzyko, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym czasie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny stosuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez względu na to, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest zastanowić się nad wszczepieniem implantu zębowego. Jest to potrzebne do przywrócenia prawidłowego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant doskonale zastępuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie prawidłowości w jamie ustnej i jest absolutnie przyjmowany przez organizm. Implant nie tylko dobrze ozwiercielda ząb, ale też wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w pozostałe zęby. Ponadto implantem zębowym można wymienić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty działają dokładnie tak samo, jak naturalne zęby. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zazwyczaj przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Jak przebiega zabieg szczepienia implantu.

Jako pierwsze przeprowadzane są dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ponieważ każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby odpowiednio wybrać implant zębowy, z tego powodu, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, dlatego że przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny składa się z dwóch części: korzenia wykonanego z tytanu, który jest wszczepiany do kości i porcelanowej nakładki albo innego tworzywa, które odzwierciedla kolorem i kształtem naturalny ząb.

Umów się na wizytę już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Czasami bywa to konieczne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu większej części korony zęba, co upraszcza walkę z próchnicą. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też tworzeniu się nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci zwykle decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie braki w zębie przy użyciu korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to trudna czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących dbania o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Dodatkowo chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z idealnym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła ponad normę przykryły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, należą do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, by w trakcie uśmiechania się widoczne były doskonałe zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to dobry sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, poprzez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą troskę o higienę po zabiegu i pomoże dobrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej trudnych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne drogi leczenia nie działają. Lekarz musi szczegółowo sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. W ten sposób powstrzymuje się rozwój choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny musi naciąć dziąsło, żeby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły aby je rozdzielić. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko jest zależne od stopnia rozwinięcia choroby i scalenia korzeni oraz utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie zaopatrzonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po zabiegu przez najbliższe dwie godziny trzeba wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , dlatego pacjent, w razie potrzeby, dostaje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że jest ukryty pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może prowadzić do bólu i groźnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może łączyć się z wieloma powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zablokowany ząb z kości, później naciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Na końcu tamowana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest urażenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w trakcie ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle występuje u dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być kłopoty z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami w przypadku nadmiernego ślinienia. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zazwyczaj te problemy są zauważane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, ze względu na to wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, także osobom, które nie doświadczyły problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zniechęca dzieci do wizyt u stomatologa. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i łatwy. Dodatkowo nie zmienia jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Stomatolog Toruń
most protetyczny
Ortodonta
Stomatolog Toruń
Stomatolog ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Tak samo nie powinno się usuwać ich przedwcześnie. Do ekstrakcji nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak jest zębem przetrwałym, dlatego że zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie należy udać się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować problemami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia umożliwia nam liczne sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. W takim przypadku ostateczną metodą na uratowanie zdrowych zębów jest ekstrakcja chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt gęsto. Bywa to konieczne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej stosuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zazwyczaj najpierw są podjęte wszelkie czynności służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bezboleśnie. Potem odrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, żeby zerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka różnych części, żeby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach zakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
Implanty Grudziądz
Licówki Inowrocław
www.dentysta-ostrowiec.pl
www.dentysta-zakopane.pl
Licówki
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:54:17
Cytuj


Wybielanie zębów - jak szybko pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twojego uśmiechu jest daleka od ideału ? Marzysz o idealnie białym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby popiołem. Współcześnie istnieje wiele sposobów, żeby rozjaśnić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i trwale?

wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty

Zacznij od diety

Kolor uzębienia w przeważającej części zależy od genów. Od naszych genów zależy szybkość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na wygląd naszego uśmiechu wpływa również wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze zęby. Najczęściej na brzydki odcień zębów skarżą się jednak osoby, pijące dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na żółknięcie zębów są także ci, którzy palą papierosy. Na barwę twojego uśmiechu ma też częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było bardzo kosztowne i korelowane tylko z gwiazdami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w łatwy i skuteczny sposób może każdy z nas. Metod jest bardzo dużo, warto jednak zastanowić się z której metody skorzystać, żeby nie uszkodzić sobie szkliwa.

Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą


Kolejny krok: usuwanie kamienia

Zabieg wybielania zębów powinno się zacząć od usunięcia kamienia i osadów. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do stomatologa. Efekty zobaczysz od razu- płytka nazębna bardzo często pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezpieczne i względnie tanie- koszt zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Zabieg opiera się na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek rozbijają płytkę nazębną i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Rezultat jest jednak delikatny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najbardziej skuteczny sposób na rozjaśnienie zębów, nawet tych martwych, które mają zwykle nieestetyczny, szarawy kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania zaczyna się od usunięcia kamienia i osadów. Następnie stomatolog aplikuje na zęby profesjonalny preparat wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg jest dosyć kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu trzeba pamiętać, by przez pierwsze dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów, które mogłyby zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy dostęp do wielu nowoczesnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy dostać u dentysty. W sieci możemy obejrzeć setki filmików, na których ludzie rozjaśniają zęby w magiczny sposób przy użyciu węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, gdyż mocno niszczą szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak żele wybielające mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one tanie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a potrafią rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, warto też zastosować pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Recepta na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się pięknym uśmiechem. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim wyeliminowanie substancji, które przebarwiają zęby. Walczysz z paleniem od lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno twierdzili, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to również efekt nienagannej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu mówić, że zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie. Warto także pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które podbiją efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty łączone jest zazwyczaj z dużym kosztem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. W prawdzie spektakularne rezultaty uzyskasz wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz zadowolony. Chodząc na rutynowe kontrole, warto też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za brzydkie przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wyrównuje powierzchnię zęba, dzięki czemu zapobiegamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie wyglądają najlepiej, koniecznie przeanalizuj możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładny uśmiech. Możliwości jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o internetowych sposobach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które bezpiecznie wybielą twoje zęby bez niepożądanych skutków!

skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
www.seoteksty.net/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
www.popularyzujmy.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
www.polykeg.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Dentysta
Stomatolog
www.mocnykatalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS