Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-09-30 05:46:19
Cytuj
Każdy w pewnym wieku ma problem z zębami. Jeżeli problem jest duży to polecamy implanty zębów
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:49:10
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma sposobności powtórzenia leczenia kanałowego lub gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być nieznośne bóle, nasilające się podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle oraz czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.



Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle pojawiają się dopiero później, ze względu na gojenie się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał jest wypełniany stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się używanie zimnych okładów oraz spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Należy się również stosować do zaleceń i brać wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

www.dentysta-torun.com
Stomatolog Toruń
www.dentysta-bydgoszcz.pl
www.dentysta-torun.eu
Ortodonta Toruń



Usunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się w okolicach dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, z racji tego, że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone lub jeśli nie ma dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, gdy jest podejrzenie, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym wieku kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do zdrowia. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu zniwelowania bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez względu na to, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest zdecydować się na wszczepienie implantu zęba. Jest to potrzebne do przywrócenia prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku ona po prostu zanika. Implant zębowy wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie prawidłowości w żuchwie i jest absolutnie akceptowany przez organizm. Implant nie tylko dobrze odwzorowuje ząb, ale też wyglądem mocno go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorem w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem zębowym można zastąpić nie kilka zębów. W odróżnieniu od protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie tak samo, jak naturalne zęby. Dyskomfort towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Przebieg zabiegu implantacji.

W pierwszej fazie przeprowadzane są dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ponieważ każda żuchwa ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie dobrać implant stomatologiczny, z tego powodu, że musi współgrać z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ odbywa się przy znieczuleniu miejscowym oraz trwa zaledwie 30 minut. Implant zębowy składa się z dwóch części: korzenia, który jest mocowany do kości oraz porcelanowej nakładki albo innego tworzywa, które odzwierciedla kształtem i kolorem ząb naturalny.

Umów się na wizytę już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>



Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Może być to potrzebne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia znacznej części korony zęba, co ułatwia walkę z próchnicą. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także tworzeniu się nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci zazwyczaj decydują się na ten zabieg, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszelkie braki w zębie przy użyciu korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to skomplikowana czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące dbania o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać płynne lub miękkie pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatolog przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z doskonałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła zbyt mocno przykryły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, należą do nich też np. nieodpowiednia higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, żeby podczas uśmiechania się ukazywały się doskonałe zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.



Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, z powodu ryzyka wystąpienia silnego bólu, poprzez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i pomoże dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej trudnych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatologiczny. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne drogi leczenia nie działają. Lekarz musi dokładnie sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. W ten sposób blokuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu aplikuje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, żeby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą złączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły żeby je rozłączyć. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko jest zależne od stopnia postępu choroby i scalenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, jednak dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny trzeba wstrzymać się od jedzenia i aplikować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie potrzeby, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że jest ukryty pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może prowadzić do bólu i groźnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu tamowana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle wykonuje się u dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami pojawia się też nadmierne ślinienie. Na te wszystkie czynniki mogą wpływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Najczęściej te dolegliwości są wychwytywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich przyczyną jest wędzidełko, nie potrafi on pomóc dziecku, ze względu na to wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zraża dzieci do chirurga stomatologicznego. Pomimo tego, że przebiega bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg szybki i prosty. Dodatkowo nie zmienia jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Implanty Toruń
licówki toruń
Ortodonta Toruń
Dentysta Toruń
Ortodonta Toruń



Usunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, dlatego że za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie trzeba zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które doprowadziły do rozwinięcia się próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować problemami w trakcie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia umożliwia nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. W takim przypadku ostatecznym sposobem na uratowanie pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt gęsto. Bywa to potrzebne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zawsze najpierw podejmuje się wszelkie czynności służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a jednak zabieg odbywa się bez dolegliwości bólowych. Później zrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Następnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, by przerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka różnych części, tak aby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach nakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.





Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Dentysta grudziądz
Stomatolog Inowrocław
www.dentysta-ostrowiec.pl
www.dentysta-zakopane.pl
Licówki
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:41:26
Cytuj


Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Spoglądasz w lustro i widzisz, że kolor twojego uśmiechu pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie próbowały wybielać zęby kredą. Współcześnie mamy wiele możliwości, by wybielić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i trwale?

Dentysta Toruń
Dentysta
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń

Zacznij od diety

Kolor uzębienia w przeważającej części zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy prędkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na wygląd naszych zębów wpływa również wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze zęby. Najczęściej na brzydki odcień zębów skarżą się jednak osoby, które spożywają duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na żółknięcie zębów są także osoby palące. Na barwę twojego uśmiechu ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było bardzo kosztowne i kojarzone jedynie z bogaczami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w łatwy i skuteczny sposób może każdy. Metod jest mnóstwo, należy jednak zastanowić się z której metody skorzystać, by nie zniszczyć sobie szkliwa.

wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Dentysta
Dentysta
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Dentysta
Dentysta Toruń
Dentysta
www.aplauz.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
Stomatolog
Stomatolog


Następny krok: usunięcie kamienia

Proces rozjaśniania zębów powinno się rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do dentysty. Efekty zobaczysz natychmiast- płytka nazębna bardzo często psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie nieinwazyjne i względnie niedrogie- koszt zabiegu to około 100 zł. Piaskowanie opiera się na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Piasek niszczą płytkę nazębną i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Rezultat jest jednak delikatny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na rozjaśnienie zębów, również tych martwych, które mają zwykle brzydki, szary kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania zaczyna się od usunięcia kamienia i osadów. Kolejno stomatolog nakłada na zęby specjalny żel wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniają się związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg jest dosyć kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu trzeba pamiętać, by przez kilka dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy dostęp do wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W internecie znajdziemy mnóstwo filmików, na których ludzie wybielają zęby w cudowny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” sposoby nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, warto też zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Przepis na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się zniewalającym uśmiechem. Pierwszym etapem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim wyeliminowanie produktów, które przebarwiają zęby. Walczysz z paleniem od wielu lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Można też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które podbiją efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty kojarzy się często z dużym kosztem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. W prawdzie najlepsze efekty uzyskasz tylko w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po zastosowaniu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz zadowolony. Zgłaszając się na rutynowe kontrole, warto też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem niszczy płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za nieestetyczne przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wygładza powierzchnię zęba, dzięki czemu zapobiegamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się dobrze, koniecznie przemyśl możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładne zęby. Sposobów jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o domowych przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez bez naruszenia szkliwa!

wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
Stomatolog
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS