Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-10-07 13:49:52
Cytuj
Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa, aby się nie bało? Co zrobić, aby uniknąć płaczu i niepotrzebnej histerii? Odpowiedzi na te pytania i kilka cennych wskazówek opisaliśmy w naszym najnowszym poradniku: https://www.art-macha.pl/pierwsza-wizyta-u-stomatologa/.
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:34:33
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, gdy nie ma sposobności powtórzenia leczenia kanałowego albo gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego objawami mogą być dokuczliwe bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle i czasami nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się używanie zimnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Należy się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Ortodonta Toruń
Stomatolog Toruń
Implanty Bydgoszcz
Dentysta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki to zęby wyrastające w okolicach dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się krzywo albo jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Ponadto powodem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, kiedy jest podejrzenie, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym wieku kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu zniwelowania bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich okolicznościach utracono zęby, warto rozważyć wszczepienie implantu stomatologicznego. Jest to niezbędne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant zębowy doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie poprawności w żuchwie i jest absolutnie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko dobrze odwzorowuje ząb, ale również wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorem w pozostałe zęby. Dodatkowo implantem zębowym można wymienić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W odróżnieniu od ruchomych protez, implanty działają dokładnie w ten sam sposób, jak naturalne zęby. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zazwyczaj niedługo po zabiegu implantacji.

Jak przebiega zabieg implantacji.

Jako pierwsze przeprowadzane są pełne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ze względu na to, że każda żuchwa ma swoje własne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby właściwie dobrać implant stomatologiczny, ze względu na to, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ przeprowadza się go przy miejscowym znieczuleniu i kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny jest zrobiony z dwóch części: korzenia, który jest mocowany do kości i nakładki porcelanowej lub innego materiału, który przypomina kształtem i kolorem naturalny ząb.

Zarejestruj się już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu znacznej części korony zęba, by uprościć zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też rozwojowi nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na wydłużenie korony zęba, dlatego że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie braki w zębie przy użyciu korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących dbania o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać płynne lub miękkie pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Dodatkowo chirurg stomatolog przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z doskonałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przysłoniły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, należą do nich też np. nieodpowiednia higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy pragną, żeby w trakcie uśmiechania się ukazywały się doskonałe zęby, zamiast różowych dziąseł. Na szczęście jest na to dobry sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko pojawienia się silnego bólu, poprzez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i pomoże dobrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatologiczny. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi dokładnie sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może uznać potrzebę ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się postęp choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to potrzebne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, żeby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą złączone, wtedy konieczne jest zastosowanie piły żeby je rozłączyć. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia postępu choroby i połączenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie zaopatrzonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , dlatego pacjent, w razie konieczności, otrzymuje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może prowadzić do bólu oraz poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może łączyć się z wieloma powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki w taki sposób, aby nie doszło do krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko miękkich posiłków oraz unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, na przykład uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumarcia. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zazwyczaj dotyczy dzieci, zaleceniami do jego przeprowadzenia mogą być trudności z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, utrudnienie przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami pojawia się też nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Najczęściej te wady są wychwytywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, ze względu na to wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, także osobom, które nie doznały problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie odstrasza dzieci do wizyt u stomatologa. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie zostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

www.dentystatorun.pl
www.implantytorun.pl
Ortodonta Toruń
Dentysta Toruń
Ortodonta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może przejść na ich następców. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia są dobre w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak jest zębem przetrwałym, ponieważ za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem lub przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować problemami w trakcie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Współczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia daje nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na ochronę zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to potrzebne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w wyjątkowych przypadkach. Zawsze najpierw są podjęte wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bez bólu. W dalszym ciągu zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, by zerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka różnych części, by uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach umieszcza szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Implanty Grudziądz
Licówki Inowrocław
Stomatolog Ostrowiec
www.dentysta-zakopane.pl
Licówki
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:52:27
Cytuj


Wybielanie zębów - jak szybko pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twoich zębów jest daleka od ideału ? Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby węglem. Współcześnie mamy wiele metod, żeby rozjaśnić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i skutecznie?

wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
www.syngen.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty/

Zacznij od diety

Odcień zębów w przeważającej części zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy prędkość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na wygląd naszego uśmiechu wpływa również wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, spożywające dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na przebarwienia są także palacze. Na odcień twojego uśmiechu ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybielanie zębów było bardzo kosztowne i korelowane tylko z bogaczami. Teraz rozjaśnić zęby w bezpieczny i skuteczny sposób może każdy z nas. Sposobów jest co niemiara, należy jednak przemyśleć z której metody skorzystać, żeby nie zniszczyć sobie szkliwa.

Stomatolog
wybielanie zębów
wybielanie zębów
www.rawent.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
www.piknet.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów


Kolejny krok: usuń kamień

Zabieg wybielania zębów należy zacząć od pozbycia się kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na zabieg piaskowania do dentysty. Rezultaty zobaczysz od razu- kamień najczęściej pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo bezpieczne i względnie niedrogie- koszt zabiegu to około 100 zł. Piaskowanie polega na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Piasek rozbijają kamień i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Rezultat jest jednak delikatny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na wybielenie zębów, również tych obumarłych, które mają zwykle brzydki, szary kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces profesjonalnego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Następnie stomatolog aplikuje na zęby profesjonalny środek wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniane są związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu trzeba pamiętać, by przez pierwsze dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów, które mogłyby zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów na własną rękę

Nasze babcie eksperymentowały z sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy dostęp do wielu różnorodnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W internecie możemy obejrzeć setki filmików, na których ludzie rozjaśniają zęby w magiczny sposób przy użyciu węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one tanie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Dla wzmocnienia efektu, warto też zastosować pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Metoda na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć doskonałym uśmiechem. Pierwszym krokiem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim wyeliminowanie produktów, które przebarwiają zęby. Walczysz z papierosami od wielu lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie. Dobrze także pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które podbiją efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty kojarzone jest zwykle z dużym kosztem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. W prawdzie spektakularne rezultaty uzyskasz wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak wielkich oczekiwań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz zadowolony. Umawiając się na rutynowe kontrole, możesz też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest relatywnie tani a skutecznie niszczy płytkę nazębną i osady, które powodują nieestetyczne przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zębów, dzięki czemu zapobiegamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie prezentują się zadowalająco, koniecznie przemyśl możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Metod jest mnóstwo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o internetowych przepisach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

www.vipseo.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
Dentysta
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Stomatolog
Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
Dentysta Toruń
Dentysta
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
www.eportal.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
wybielanie zębów

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS