Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-09-12 14:23:29
Cytuj
Profesjonalny gabinet stomatologiczny Perfect Smile Clinic Garnizon oferuje szeroki zakres usług, między innymi:
- Wybielanie zębów,
- Diagnostyka RTG,
- Leczenie interdyscyplinarne,
- Ortodoncja cyfrowa,
- Implantologia,
- Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu.
Serdecznie zapraszamy na stronę internetową Perfect Smile Clinic Garnizon do zapoznania się pełną ofertą gabinetu!
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:32:17
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być nieznośne bóle, nasilające się podczas nagryzania. Wtóruje im obrzęk polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz w niektórych przypadkach nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero później, w wyniku gojenia się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie mroźnych okładów oraz spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Implanty Toruń
Implanty Toruń
Implanty Bydgoszcz
Stomatolog Toruń
Stomatolog ToruńUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub zapobiegawczo za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają w okolicach dwudziestego roku życia. Zdarza się, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, z racji tego, że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeśli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, gdy istnieje podejrzenie, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym czasie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu zniwelowania bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Niezależnie od tego, w jakich okolicznościach utracono zęby, warto rozważyć wszczepienie implantu zęba. Jest to konieczne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant stomatologiczny wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie poprawności w żuchwie i jest absolutnie akceptowany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo odwzorowuje ząb, ale też wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorystycznie w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem stomatologicznym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W odróżnieniu od ruchomych protez, implanty zachowują się dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy jedynie przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Jak przebiega zabieg implantacji.

W pierwszej fazie przeprowadzane są pełne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, dlatego że każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby odpowiednio dobrać implant stomatologiczny, ze względu na to, że musi współpracować z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, dlatego że przeprowadza się go przy miejscowym znieczuleniu i trwa zaledwie 30 minut. Implant stomatologiczny składa się z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest wszczepiany do kości oraz porcelanowej nakładki lub innego tworzywa, które przypomina kształtem i kolorem ząb naturalny.

Umów się na wizytę już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Polega na ich wydłużeniu, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia znacznej części korony zęba, by ułatwić zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także powstawaniu nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zazwyczaj decydują się na ten zabieg, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie ubytki w zębie za pomocą korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to skomplikowana czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące dbania o jame ustną, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatolog przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z idealnym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przykryły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, należą do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, aby w trakcie uśmiechania się widoczne były zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pomaga zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi dogłębnie sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. Dzięki temu blokuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to potrzebne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny musi naciąć dziąsło, aby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest użycie piły żeby je rozdzielić. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem rozwinięcia choroby i scalenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, chociaż dochodzi do tego tylko w odpowiednio wyposażonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba w ciągu najbliższych dwóch godzin trzeba wstrzymać się od spożywania posiłków i aplikować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie wystaje na zewnątrz, ponieważ znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do dolegliwości bólowych oraz poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może łączyć się z wieloma powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu tamowana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest urażenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w trakcie usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zazwyczaj dotyczy dzieci, zaleceniami do jego przeprowadzenia mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na te wszystkie czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te problemy są wyłapywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich przyczyną jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, więc wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, także osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zraża dzieci do wizyt u stomatologa. Pomimo tego, że odbywa się bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg szybki i łatwy. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie zostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Dentysta Toruń
licówki toruń
Ortodonta
Implanty Toruń
Stomatolog ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich zbyt wcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ za długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie trzeba zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy konieczność ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które doprowadziły do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w czasie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Współczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia daje nam liczne sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na ochronę pozostałych zębów jest ekstrakcja chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to konieczne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w szczególnych przypadkach. Zazwyczaj najpierw są podjęte wszelkie czynności służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bezboleśnie. W dalszym ciągu zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, żeby zerwać włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, często konieczne jest pocięcie zęba na kilka osobnych części, żeby uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach nakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Dentysta grudziądz
www.dentysta-inowroclaw.pl
www.dentysta-ostrowiec.pl
www.dentysta-zakopane.pl
Dentysta
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:50:30
Cytuj
Wybielanie zębów - jak szybko pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twoich zębów pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o pięknym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie próbowały wybielać zęby sodą oczyszczoną. Dzisiaj istnieje wiele możliwości, żeby rozjaśnić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i skutecznie?

Stomatolog
www.web-serwis.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń

Zacznij od tego co jesz

Kolor zębów w przeważającej części zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na odcień naszego uśmiechu wpływa również wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze zęby. Najczęściej na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, pijące dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na przebarwienia są także osoby palące. Na kolor twojego uzębienia ma też częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybielanie zębów było bardzo kosztowne i kojarzone jedynie z gwiazdami. Dzisiaj wybielić zęby w bezpieczny i efektywny sposób może każdy. Możliwości jest mnóstwo, warto jednak przemyśleć z której metody skorzystać, żeby nie zniszczyć sobie szkliwa.

wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń


Po drugie: usunięcie kamienia

Zabieg rozjaśniania zębów należy zacząć od pozbycia się kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na zabieg piaskowania do stomatologa. Rezultaty zobaczysz natychmiast- płytka nazębna najczęściej psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezpieczne i względnie niedrogie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Piaskowanie polega na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Piasek niszczą płytkę nazębną i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Rezultat jest jednak delikatny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na wybielenie zębów, nawet tych obumarłych, które mają zazwyczaj brzydki, szary kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces profesjonalnego wybielania zaczyna się od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno dentysta aplikuje na zęby specjalny żel wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco kosztowny- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu należy pamiętać, by przez kilka dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogą zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów w domowym zaciszu

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy dostęp do wielu nowoczesnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy kupić u dentysty. W sieci możemy obejrzeć setki filmików, na których internauci rozjaśniają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. Domowe metody nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno niszczą szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak żele wybielające mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, można zastosować pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Sposób na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć idealnym uśmiechem. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim zrezygnowanie z produktów, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z papierosami od wielu lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już wieki temu orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to także efekt idealnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu mówić, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Warto też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u stomatologa łączone jest zwykle z dużym kosztem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. W prawdzie najlepsze efekty uzyskasz tylko i wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz usatysfakcjonowany. Umawiając się na rutynowe kontrole, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest stosunkowo tani a z powodzeniem usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za nieestetyczne przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wyrównuje powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie prezentują się dobrze, koniecznie przemyśl możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Możliwości jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o domowych sposobach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

Dentysta
wybielanie zębów lampą
www.v-katalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
Dentysta
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS