Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-07-10 11:07:22
Cytuj
Prowadzisz działalność gospodarczą i zastanawiasz się nad wyborem profesjonalnego biura rachunkowego? Nie chcesz tracić czasu na księgowanie dokumentów albo nie wiesz, jak się do tego zabrać? Przejrzyj ofertę firm oferujących swoje usługi w Twojej okolicy. Możesz również skorzystać z nowoczesnego rozwiązania w formie online, dzięki czemu dokumenty przekazywać będziesz elektronicznie – za pomocą specjalnego systemu lub po prostu mailowo. Czytaj dalej w artykule: https://www.kora.net.pl/jak-wybrac-dobre-biuro-rachunkowe/
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-09 20:05:30
Cytuj


Księgowość online dla firm

Korzystanie z usług księgowych ma różne plusy nie tylko pod względem rzetelnego wsparcia w rozliczeniach i przestrzegania odpowiednich przepisów. Współcześnie znaczna część biur rachunkowych oraz samodzielnych księgowych używa aplikacji e-księgowości. Ze względu na co księgowość online jest ostatnio wybieraną metodą? Przede wszystkim dlatego, że system posiada szerokie zastosowanie oraz dopasuje się w wielu rodzajach przedsiębiorstwa. Co więcej wprowadzenie, a potem stosowanie takiego systemu księgowości online jest całkiem proste. Zwykle firmy wdrażające program proponują szkolenia pracowników i przedsiębiorców, którzy będą korzystali z e-księgowości, a oprócz tego wsparcie techniczne. Używanie aplikacji księgowości online przyspiesza pracę samej księgowej oraz jest w pełni wygodne dla przedsiębiorcy.

Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń

Na jakiej zasadzie pracuje e-księgowość?

Funkcjonalności systemu księgowości online są tak duże, że bez problemu można je dopasować do wielkości oraz wymogów przedsiębiorstwa. Głównie poprzez tego typu aplikacje możliwe jest kompletowanie dokumentów księgowych i ich generowanie (np. deklaracje ubezpieczeniowe i podatkowe), co sprawia, że szybko będą zdatne do druku oraz przesłania do właściwego organu np. Urzędu Skarbowego czy ZUS. Przez księgowość elektroniczną można również prowadzić ewidencję, obliczać wysokość składek podatkowych, sporządzać bazy danych oraz przygotowywać i edytować plany kont. Wielkim plusem jest też system magazynowy, czy dostęp do analiz. Stały kontakt z księgowym lub z biurem rachunkowym gwarantuje prawidłowość rozliczeń oraz właściwy obieg danych. Za sprawą tego księgi rachunkowe prowadzone są fachowo i brak w nich miejsca dla najmniejszych uchybień. Podstawowym priorytetym przedsiębiorcy w dziedzinie księgowości jest przekazywanie kompletnych dokumentów w terminie, żeby nie dochodziło do opóźnień rozliczeniowych.

System księgowości elektronicznej

Jednym z najczęściej używanych systemów księgowości online jest enova365, jaka w wielostronny sposób rozporządza zasobami firmy. Ta współczesna aplikacja daje korzystającym możliwość dojścia w potrzebne dane, a także całościowego kierowania dokumentami. Program enova365 jest w pełni zintegrowany z pozostałymi aplikacjami e-księgowości, co sprawia, że łatwo da się do niego przesyłać dokumenty stworzone przez inny program. Na tej aplikacji księgowości elektonicznej użytkownik może działać samodzielnie oraz ze wsparciem księgowej. Jest całkiem prosty w obsłudze, a częste aktualizacje gwarantują, że poszczególne elementy będą zgodne z najnowszymi przepisami oraz utrzymają bezpieczeństwo danych. Stosowanie systemu księgowości online w szczególnym stopniu automatyzuje działania i wspomaga prowadzenie ksiąg. Oprócz tego w programie enova365 udostępnione jest określanie uprawnień, za sprawą czego przedsiębiorca bez problemu określi dostęp pracowników oraz ich pole działania.

enova Toruń
Księgowość enova
Biuro rachunkowe enova

Funkcje aplikacji księgowości elektronicznej

Aplikacja enova365 zbudowano z modułów zorientowanych na konkretne pola działania firmy. Każda firma, która zdecyduje się na wdrożenie księgowości online, może dosotosować do swoich potrzeb najbardziej potrzebne moduły. Każdy jeden skierowany jest na prowadzenie biznesu w różnych dziedzinach. Dla samodzielnych księgowych i klientów biur rachunkowych stworzono parę modułów dedykowanych. Każdy z nich oferuje najbardziej konieczne opcje. Generalnie umożliwiają kompletną obsługę księgową klientów biura rachunkowego.

To zapewnia sprawne przeprowadzanie tych samych czynności, generowanie deklaracji, plików JPK_VAT lub na przykład tworzenie obrachunkowych okresów. Dzięki aktualizacjom elektronicznej księgowości wszystkie dokumenty są zgrane z najnowszymi wytycznymi, a obok tego da się je bez przeszkód przekazywać do właściwych organów. Oprócz tego biuro rachunkowe dzięki programowi e-księgowości oblicza VAT oraz aktualizuje potrzebną ewidencję. Co więcej wszelkie rozliczenia kadrowo-płacowe w zakresie czasu pracy, dodatkowych godzin, chorobowych zwolnień lub urlopów i delegacji są wpisane w funkcjach programu. Na bazie tego dostępne jest tworzenie deklaracji ZUS. Przygotowywanie wszelkich deklaracji i rozliczeń możliwe jest za pomocą wbudowanych schematów.

To, co ważne dla klientów biura rachunkowego, które używa księgowości elektronicznej, to komunikacja między klientem, a biurem rachunkowym. Przez system e-księgowości przedsiębiorca ma nieograniczony dostęp do najpotrzebniejszych dokumentów i danych w dowolnym czasie. Ponadto wszystkie dokumenty da się dostarczać drogą elektroniczną. Obok tego przedsiębiorca może przygotowywać niektóre wydruki, z pewnością pełnego bezpieczeństwa danych.

Dlaczego warto korzystać z e-księgowości?

Używanie elektronicznej księgowości to generalnie komfort w postaci dojścia do informacji w wybranym czasie i miejscu. Dzięki księgowości online oraz ciągłemu kontaktowi z biurem rachunkowym nie trzeba orientować się w zmianach w prawie podatkowym, ani martwić się bezpieczeństwem danych. Obok tego program jest prosty w obsłudze oraz dostępny na wielu urządzeniach. Takie wskazane korzyści przekonują do tego, że warto rozważyć aplikację księgowości elektronicznej we własnym biznesie.
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Gość
Dodano: 2022-01-09 20:05:56
Cytuj


Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Pozytywów nazwiązania współpracy z biurem rachunkowym da się wyliczyć sporo. Nawiązując współdziałanie z biurem rachunkowym nie tylko osiąga się łączność z wykształconym profesjonalistą, to także dobrej klasy obsługę. Choć głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto wspomnieć, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Dla przykładu realizuje wyceny aktywów i pasywów, tworzy zestawienia obrotów i sald oraz kataloguje i segreguje dokumenty firmy. Nawiązanie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa zabiera część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad poprawnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a także składa deklaracje podatkowe i ZUS. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, z tego względu nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują stałe poszerzanie swojej wiedzy. Czujna obserwacja oraz szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, gwarantuje, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały prawidłową strukturę, konieczne informacje oraz zachowają konieczny porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, by odbierać dokumenty we właściwym terminie oraz jak im pomagać w biznesie. Oprócz tego klienci biura rachunkowego zwykle uzyskują dostęp do informacji, a także pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze pracuje w interesie przedsiębiorcy, dlatego z pewnością informuje o nowych obowiązkach i możliwościach, które ułatwią prowadzenie biznesu.

Zgodność i szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe firmy ewidencjonowane są poprzez dowody księgowe. Na ich podstawie można dokonać poprawnych rozliczeń, dlatego są niezbędnym elementem pracy księgowej. Wśród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze lub korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty przychodziły w komplecie oraz miały odpowiednią strukturę oraz wszystkie niezbędne dane. Istotne, by klient wysyłał wszelkie dowody szybko, żeby księgowa mogła przeliczyć je w odpowiednim terminie.

Technika dostarczania dowodów księgowych do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego zasad. W części miejsc niezbędne jest przesyłanie dowodów księgowych oryginalnych. Niekiedy wystarczy poprawnie oznaczona kopia. Niekiedy dokumenty należy przekazywać prosto do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Warto wspomnieć, że każde biuro rachunkowe troszczy się o zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem czy nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca w każdej chwili ma dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

e-księgowość

Współczesne biura rachunkowe przeważnie korzystają ze programów elektronicznej księgowości. Ich główną zaletą jest elektroniczny dostęp do dokumentów ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna elektoniczna księgowość umożliwia uzupełnianie wszelkich dowodów księgowych, których elektroniczne zapisy zbierane są na w pełni chronionych serwerach. Oprócz tego te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a nawet ułatwiają kontakt między biurem rachunkowym, a klientem. Co więcej programy księgowości online są intuicyjne i nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające zwykle proponują szkolenia, a nawet całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego rodzaju programy są regularnie aktualizowane, żeby były zgodne z przepisami i gwarantowały absolutne bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość elektroniczna, a także możliwościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest wygodna. Ponadto większość biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Oprócz gruntownej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych albo rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, dostarczają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. oferują konsultacje telefoniczne. Istotnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie OC. W przypadku błędów z winy biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie cennym plusem jest oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za zmianami w przepisach lub przyuczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia skupienie się na prowadzeniu działalności.


Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie spółek
Księgowa Toruń
Gość
Dodano: 2022-01-09 20:06:24
Cytuj


Zakładanie firmy wiąże się z podejmowaniem wielu istotnych decyzji. Jedną z nich jest ustalenie formy opodatkowania. Jest ona połączona z wyborem formy prawnej dla uruchamianej działalności gospodarczej, ponieważ nie wszystkie formy opodatkowania będą dobre dla wybranej działalności. Ważne jest też przybliżone przypuszczenie przychodów, które ułatwi ocenę najodpowiedniejszego sposobu opodatkowania, a także to z jakich ulg firma zamierza skorzystać.

FORMY OPODATKOWANIA W POLSCE

W Polsce obowiązują cztery formy podatkowe: podatek na zasadach ogólnych, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych oraz karta podatkowa. Wszystkie te formy mają swoje wady i zalety, a dobór pomiędzy nimi może wpłynąć na wysokość obciążeń na rzecz państwa.

Przed podjęciem decyzji, dobrze jest skontaktować się z rzetelnym biurem rachunkowym, które świadczy usługi doradztwa podatkowego w szerokim zakresie przed założeniem i w trakcie działania firmy. Prowadzenie księgowości jest konieczne do utrzymania działalności gospodarczej, dlatego ten etap podczas zakładania firmy również jest bardzo ważny.

Opodatkowanie na zasadach ogólnych

Ta forma opodatkowania jest najczęściej stosowaną z form w Polsce. Przyjmuje się, że jeśli firma nie zawiadomi o chęci stosowania innej zasady podatkowej, będzie zmuszona wypłacać swoje zobowiązania wobec państwa według tych reguł.

Opodatkowanie na ogólnych zasadach ma dwie stawki: 18% - w przypadku, kiedy roczny dochód firmy ma mniejszą lub równą wartość 85 528 zł oraz 32% - kiedy dochód przekracza tę kwotę.

Dodatkowo, rozliczając się zgonie z ta formą firmie przypada prawo do odliczania kosztów uzyskania przychodu, do którego wliczają się wszystkie wartości, zakupy oraz inwestycje, które są potrzebne, aby go osiągnąć (np. materiały, komputery, maszyny). Co więcej można również korzystać z ulg podatkowych, rozliczać się razem z małżonkiem i odliczać kwotę wolną od podatku. Taka forma pozwala na ubieganie się o kredyt podatkowy.

Wybierając tę formę opodatkowania, przedsiębiorstwo ma obowiązek prowadzenia księgowości: przychodów i rozchodów, a także ewidencji środków trwałych, niematerialnych i prawnych wartości, wyposażenia. Pracę w tym zakresie upraszcza ciągły kontakt z biurem rachunkowym, które sumiennie zadba o odpowiednią dokumentację i rozliczenia.

Podatek liniowy

Dużą zaletą podatku liniowego jest stała i niezależna od przychodów stawka podatkowa wynosząca 19%. Ten rodzaj rozliczenia jest opłacalny, zwłaszcza jeśli dochody firmy znacznie przekraczają kwotę 85 528 zł, co pozwala uniknąć opłacania podatku w drugiej, skali 32%, na ogólnych zasadach.

Rozliczanie według tej formy odbiera jednak możliwość odliczania i ulg podatkowych oraz rozliczania razem z małżonkiem. Firmie nie przysługuje też prawo do kredytu podatkowego.

Kontakt z biurem rachunkowym sprawdzi się też tutaj, ponieważ i w tym przypadku trzeba prowadzić pełną księgowość przychodów i rozchodów, ewidencję wartości, środków i wyposażenia.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt jest formą opodatkowania dostępną tylko dla przedsiębiorstw prowadzących pozarolniczą działalnością gospodarczą. Co ważne, przychód z uprzedniego roku, nie może mieć większej wartości 250 000 euro. Stawki ryczałtu są zróżnicowane zależnie od typu działalności o wysokości: 3%, 5,5%, 8,5%, 17% i 20%.

Przedsiębiorstwo ma możliwość pobierania ulg podatkowych i ma prawo do kredytu podatkowego, w zamian za to, nie odlicza kosztów uzyskania przychodów. Także wspólne rozliczenie z małżonkiem jest niemożliwe.

Pomimo tego, że nie ma potrzeby prowadzenia ksiąg podatkowych, wciąż niezbedna pozostaje ewidencja środków trwałych, wyposażenia, przychodów oraz wartości niematerialnych i prawnych. Należy również zachowywać wszystkie dowody zakupu, a na koniec roku musi zostać przeprowadzony remanent materiałów i towarów.

Karta podatkowa

Karta podatkowa jest zryczałtowaną formą opodatkowania. Wartość ryczałtu ustala Naczelnik Urzędu Skarbowego, na bazie danych takich jak: rozmiar i rodzaj wykonywanego zawodu, ilość zatrudnionych ludzi, liczba ludności miejscowości, w której znajduje się firma czy wiek podatnika. Tą wartość określa się z roku na rok. Z tego względu ciężko przewidzieć wysokość ryczałtu. Podatnikowi przysługuje prawo do zdecydowania się na inną formę podatkową w ciągu 14 dni od chwili uzyskania decyzji o stawce.

Wybierając kartę podatkową nie można korzystać z kredytu podatkowego, odliczać kosztów uzyskania przychodu, ani rozliczać się razem z małżonkiem. Prowadzenie księgowości nie jest wymagane, a jedynie konieczne jest okazywanie rachunków lub faktur poświadczających wykonane usługi lub sprzedaż dla Urzędu Skarbowego.

JAKĄ FORMĘ OPODATKOWANIA WYBRAĆ ?

Ustalenie formy opodatkowania musi być przemyślanym krokiem. Warto zaznajomić się ze wszelkimi szczegółami, aby w oparciu o przewidywane dochody, odpowiednio dobrać formę podatku do charakteru działalności. Bardzo ważnym aspektem tego wyboru, jest księgowość i współpraca z dobrym biurem rachunkowym. Każda z form ma odrębne wymagania, co do koniecznych rozliczeń i dokumentów, dlatego rodzaj księgowości, także musi zostać dobrany z głową.


Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Zakładanie spółek
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS