Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-06-15 10:24:31
Cytuj
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:30:03
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, gdy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego lub kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego oznakami mogą być nieznośne bóle, nasilające się podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle i czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny powleka to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest stosowanie mroźnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Należy się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Ortodonta Toruń
Stomatolog Toruń
Implanty Bydgoszcz
www.dentysta-torun.eu
Stomatolog ToruńUsunięcie ósemek

To powszechny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, gdy pojawia się problem z zębami mądrości lub profilaktycznie za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się w okolicach dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ze względu na to, że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone lub jeśli brakuje dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy istnieje podejrzenie, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym okresie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z biegiem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich warunkach utracono zęby, warto zdecydować się na wszczepienie implantu zębowego. Jest to niezbędne dla poprawnego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant stomatologiczny wiernie zastępuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszystkie prawidłowości w żuchwie i jest całkowicie przyjmowany przez organizm. Implant nie tylko celnie odwzorowuje ząb, ale też wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorystycznie w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem stomatologicznym można wymienić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W odróżnieniu od protez ruchomych, implanty działają dokładnie w ten sam sposób, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy jedynie przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Przebieg zabiegu szczepienia implantu.

Jako pierwsze odbywają się dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ponieważ każda żuchwa ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie wybrać implant stomatologiczny, z tego powodu, że musi współgrać z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go przy miejscowym znieczuleniu i kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny jest zrobiony z dwóch części: korzenia, który jest wszczepiany do kości oraz nakładki porcelanowej albo innego materiału, który odzwierciedla kształtem i kolorem ząb naturalny.

Umów się na wizytę dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Może być to potrzebne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu znacznej części korony zęba, by ułatwić zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też rozwojowi nowych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zazwyczaj decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie ubytki w zębie za pomocą korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących dbania o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać płynne lub miękkie pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Dodatkowo chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z wspaniałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła zbyt mocno przysłoniły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, należą do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, by w trakcie uśmiechania się widoczne były perfekcyjne zęby, a nie różowe dziąsła. Jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pozwala uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko pojawienia się silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatologiczny. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne drogi leczenia nie skutkują. Lekarz musi szczegółowo sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić potrzebę ich usunięcia. W ten sposób powstrzymuje się rozwój choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny musi naciąć dziąsło, by je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest użycie piły by je rozdzielić. Bywa tez tak, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem postępu choroby i połączenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba w ciągu najbliższych dwóch godzin należy wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, dlatego pacjent, w razie potrzeby, otrzymuje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ jest ukryty pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do dolegliwości bólowych oraz poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może wiązać się z powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zablokowany ząb z kości, później przeciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem ukazania się powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumierania. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zazwyczaj wykonuje się u dzieci, wskazaniami do jego realizacji mogą być kłopoty z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami ze względu na nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą wpływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zazwyczaj te problemy są wychwytywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, związane z wymową. Jeżeli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, dlatego kieruje pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, także osobom, które nie doświadczyły problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zniechęca dzieci do chirurga stomatologicznego. Pomimo tego, że odbywa się bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg szybki i łatwy. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie zostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Stomatolog Toruń
korona na implantach
Ortodonta
Ortodonta Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może przejść na ich następców. Tak samo nie powinno się usuwać ich zbyt wcześnie. Do ekstrakcji nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak jest zębem przetrwałym, dlatego że za długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samoistnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem lub przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy potrzeba ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować problemami w czasie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia pozwala nam liczne możliwości leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na uratowanie pozostałych zębów jest ekstrakcja chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to konieczne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w szczególnych sytuacjach. Zazwyczaj najpierw podejmuje się wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a zabieg przebiega bez dolegliwości bólowych. Później zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejną fazą jest zwichnięcie zęba tak, żeby przerwać włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, czasami konieczne jest przecięcie zęba na kilka osobnych części, tak aby uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach zakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
Stomatolog Inowrocław
www.dentysta-ostrowiec.pl
Gabinet stomatologiczny Zakopane
Dentysta
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:49:06
Cytuj


Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twojego uśmiechu pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o doskonałym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby kredą. Dzisiaj istnieje wiele możliwości, by wybielić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i trwale?

Stomatolog
www.web-serwis.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog

Zacznij od jedzenia

Kolor uzębienia w przeważającej części ma podłoże genetyczne. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy szybkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na wygląd naszych zębów ma także wpływ wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze zęby. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów skarżą się jednak osoby, pijące duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na żółknięcie zębów są także osoby palące. Na odcień twojego uśmiechu ma też częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było bardzo kosztowne i kojarzone tylko z bogaczami. Dzisiaj wybielić zęby w bezpieczny i trwały sposób może każdy z nas. Metod jest mnóstwo, należy jednak przeanalizować z której metody skorzystać, by nie zniszczyć sobie szkliwa.

skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta


Po drugie: usuwanie kamienia

Zabieg wybielania zębów warto rozpocząć od usunięcia kamienia i osadów. Można tego dokonać zapisując się na zabieg piaskowania do dentysty. Rezultaty zobaczysz od razu- płytka nazębna najczęściej psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezbolesne i relatywnie niedrogie- cena zabiegu to około 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek niszczą płytkę nazębną i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Efekt jest jednak delikatny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na wybielenie zębów, nawet tych obumarłych, które mają zazwyczaj nieestetyczny, szary kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg profesjonalnego wybielania zaczyna się od usunięcia kamienia i osadów. Następnie stomatolog aplikuje na zęby profesjonalny środek wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco drogi- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu trzeba pamiętać, by przez kilka dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów domowym sposobem

Nasze babcie eksperymentowały z popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy dostęp do wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików, na których internauci wybielają zęby w cudowny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak paski mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a potrafią wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, warto też zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Przepis na idealny uśmiech

Każdy chciałby się cieszyć pięknym uśmiechem. Pierwszym etapem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim wyeliminowanie substancji, które przebarwiają zęby. Walczysz z nałogiem papierosowym od lat? W końcu masz określony powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już wieki temu orzekli, że pijesz za dużo kawy w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu mówić, że zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie. Dobrze także pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które podbiją efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty łączone jest zazwyczaj z dużym wydatkiem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. W prawdzie najlepsze rezultaty uzyskasz wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po zastosowaniu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz zadowolony. Chodząc na rutynowe kontrole, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem usuwa płytkę nazębną i osady, które powodują nieestetyczne przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wygładza powierzchnię zęba, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie prezentują się dobrze, koniecznie przeanalizuj możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładne zęby. Metod jest bardzo dużo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o eksperymentalnych przepisach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez zniszczenia ich!

wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
www.mocnykatalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
www.katalog-pro.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
Stomatolog
wybielanie zębów
Dentysta

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS