Forum

Autor
Wiadomość
xena22
Gość
Dodano: 2016-04-06 22:22:49
Cytuj
Obsługa księgowa nie jest zadaniem prostym oraz fajnym. Duża część właścicieli mniejszych czy też średnich zakładów pracy prowadzi księgowość Suwałki w sposób samodzielny, czy też zleca te czynności komuś bliskiemu, chociażby żonie lub mężowi. Tego typu delegowanie spraw do załatwienia komuś innemu jest w wielu zakładach pracy ogromnie popularne. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że księgowość Suwałki zlecona właściwej firmie wcale nie musi być kosztowna.

Jak dużo zapłacimy za usługi kadrowo-rachunkowe?
To pierwsze i najistotniejsze pytanie u większości osób. Odpowiedź nie może być jednakże jednoznaczna, ponieważ finalna cena zależna jest od tego jakie zadania realizuje określone biuro rachunkowe Suwałki. Jeżeli będą to zwykłe zadania, wtedy miesięczny abonament może wynosić pareset złotych. Jeżeli będą to usługi do których wlicza się mnóstwo pomocnych opcji, takich jak między innymi obsługa podatkowa Suwałki, wówczas cena miesięcznego abonamentu może wynosić nawet 700 zł wzwyż. Spore znaczenie na ostateczną ceną ma ponadto to czy księgowa Suwałki będzie zajmowała się także obsługą kadrową, dlatego że w przypadku takiej obsługi cena naturalnie jest większa.

Z jakich usług możemy skorzystać?
To jakiego typu usługi świadczy konkretne biuro podatkowe Suwałki zależeć będzie tak naprawdę od wybranej firmy. Najczęściej są to najważniejsze usługi dotyczące obsługi księgowej takie jak na przykład prowadzenie ksiąg czy doradztwo finansowo-podatkowe. Ponadto w propozycji wielu biur odnaleźć można ponadto sporo innych, dodatkowych usług, z jakich chętnie korzystają odbiorcy. Jedną z tego typu usług jest niesłychanie popularna ostatnimi czasy rachunkowa obsługa internetowa. Tego rodzaju rozwiązanie jest nie tylko i wyłącznie komfortowe, lecz dodatkowo niejednokrotnie również o wiele tańsze od tradycyjnej księgowości. Do usług tych zakwalifikować można dodatkowo usługi dotyczące obsługi kadrowej – przykładowo pomoc podczas obsługi na wypadek kontrolowania przez PIP lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Co możemy zyskać?
Jeśli chodzi o zyski, które wiążą się z przekazaniem zadań rachunkowo-księgowych osobie, która się na tym zna, to jest ich jednym słowem mnóstwo. W głównej mierze jest to spora oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inne, ważniejsze cele do wykonania. Właściciel może na przykład zacząć myśleć o jeszcze lepszym i bardziej aktywnym rozwoju, aniżeli martwić się kolejnymi dokumentami związanymi z księgowością. Sporym atutem pomocy z zewnątrz jest w dodatku to, iż sprawami tymi zajmie się osoba, która w praktyce zna się na sprawach księgowych, a w związku z tym wyeliminowane zostają wszystkie błędy, z jakimi zazwyczaj wiąże się ogromna odpowiedzialność.
sebastian
Gość
Dodano: 2017-03-10 11:01:31
Cytuj
Faktycznie coraz więcej rozwiązań tego typu pojawia się na rynku. Co ciekawe – doceniają je również duże firmy, bo to właśnie w ich przypadku najlepiej widać oszczędności, jakie taki model przynosi. Mnie ostatnio zdziwiło, że na zewnątrz można zlecić albo same płace, albo w połączeniu z kadrami. I że to właśnie Payroll zyskuje na popularności bardziej. Jeśli ktoś wcześniej nie słyszał to polecam zerknąć tutaj: http://www.unit4.com/pl/payroll .
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-08 01:19:28
Cytuj


Księgowość dla przedsiębiorstw

Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowadzenia księgowości. Na bazie dokumentów księgowych rejestrowane są wszelkie wydarzenia finansowe zachodzące w firmie, dzięki czemu znacznie prościej weryfikować wydatki. Dokumenty księgowe zawierają m.in. dane na temat sprzedaży i zakupów, inwestycji czy wydatków przedsiębiorstwa oraz dane z działu podatków albo wynagrodzenia pracowników. Ze względu na to, że księgowość jest istotnym oraz rozbudowanym działem niemal każdej firmie, biorąc pod uwagę jej wielkość komnieczna jest osoba, zatrudnione biuro rachunkowe albo cały dział odpowiedzialny za prowadzenie ewidencji rachunkowej.


Biuro rachunkowe

Dostępne są dwa podstawowe sposoby prowadzenia księgowości, to są: pełna księgowość, inaczej księga handlowa oraz księga przychodów i rozchodów, inaczej księga podatkowa. Przepisy zawarte w ustawie o rachunkowości wskazują, jakie firmy muszą mieć pełną księgowość, a jakim w zupełności wystarczy księga przychodów i rozchodów. Uzależnione to jest od działalności oraz od charakteru przedsiębiorstwa i przychodu rocznego.

Sposoby prowadzenia księgowości- Biuro rachunkowe Toruń

Księga handlowa to najbardziej rozbudowana forma rozliczeń. Przez dokładne informacje określa sytuację finansową firmy: płynność, rentowność i finansową gospodarność. Na podstawie księgi handlowej przedsiębiorstwo rozlicza się z organami podatkowymi. Według ustawy o rachunkowości do posiadania księgi handlowej zobowiązane są na przykład spółki handlowe w tym osobowe, kapitałowe oraz spółki w organizacji, stowarzyszenia oraz fundacje nawet w sytuacji, kiedy ich źródłem przychodu są tylko składki członkowskie, a także województwa, powiaty, gminy i ich związki. Oprócz tego księgę handlową prowadzą osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, kiedy w poprzednim roku obrotowym ich zarobki netto ze sprzedaży produktów, towarów i operacji finansowych miały przynajmniej wartość 2.000.000 euro w polskiej walucie.

Z kolei księga przychodów i rozchodów jest księgowością uproszczoną. Wpisy dotyczące rozchodów i przychodów muszą zawierać w tym wypadku spis dochodów, przychodów i kosztów z podziałem na zwolnienia podatkowe. Do ewidencji w księgowości uproszczonej muszą zostać uzupełnione również ewidencje środków trwałych, zatrudnionych osób, a także wykaz dochodów zwolnionych z podatku z poprzednich lat. Uproszczoną księgowość prowadzą osoby fizyczne, cywilne spółki osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz partnerskie spółki, których przychód pełnego roku nie przekracza 2.000.000 euro w złotówkach.

Sposób prowadzenia księgowości zależy od obszaru działalności firmy, charakteru, wielkości i struktury. O tym, której metodzie prowadzenia księgowości musi podlegać konkretna firma zawsze warto skonsultować ze specjalistą. Na przykład zakładając firmę ze wsparciem księgowej, przedsiębiorca z łatwością uzyska podpowiedź od samej księgowej, jaka metoda stanie się najwłaściwsza.

Księgowość elektroniczna

Biuro rachunkowe Toruń

Tak samo jak w innych obszarach, w księgowości też tworzą się nowoczesne metody technologiczne. Dużym ulepszeniem w prowadzeniu działalności są przygotowane w ciągu ostatnich lat specjalne programy komputerowe, oferujące kompleksowe prowadzenie księgowości. Zazwyczaj tego rodzaju programy można wykupić w abonamencie lub na własność. Sporo biur rachunkowych korzysta z takich programów, głownie ze względu na to, że e-księgowość jest ogromnym usprawnieniem pracy księgowej, a także komfortu przedsiębiorcy. Wśród wielu opcji w e-księgowości zawierają się: umiejętność szybkiego i sprawnego wystawiania, przekazywania, a także gromadzenia dowodów księgowych, modyfikacji planów kont, łatwego wglądu w finanse czy wglądu w informacje o składkach i podatkach ZUS. Zwykle program e-księgowości jest przystępny w obsłudze, a wszystkie aktualizacje dbają, by program był ciągle zgodny z aktualnymi przepisami.

Jak współpracować z księgową?

Metody współpracy z księgową są zróżnicowane. W wypadku największych przedsiębiorstw, gdzie jest bardzo dużo generowanych danych księgowych, najmocniej sprawdza się zatrudnienie księgowej (albo nawet powołanie rozbudowanego działu księgowego) na etat. W przypadku średnich i mniejszych firm zazwyczaj wykorzystywaną praktyką jest załatwianie księgowości, nawiązując współpracę z biurem rachunkowym. Ważne we współpracy z księgową jest ustalenie narzędzi, z których będą korzystać obie strony, aby w bardzo wydajny sposób udostępniać dokumenty i wszelkie działania księgowe. W księgowości należy bezwzględnie pilnować terminów, ze względu na to wszystkie dokumenty, za każdym razem kompletne i jak najpoprawniej opisane powinny trafiać do księgowej w odpowiednim terminie. Ponadto konieczna jest także sprawna komunikacja. Komponentem komunikacji wpływającym na wygodną współpracę, na który powinno się zwrócić uwagę jest właściwy przepływ informacji. Księgowa musi posiadać dojście do elementarnych danych finansowych i sytuacji przedsiębiorstwa, aby móc rzetelnie wykonywać swoją pracę.


Biuro rachunkowe Toruń
Kubek termiczny
Gość
Dodano: 2022-01-08 20:53:14
Cytuj
Termiczny kubek idealny dla każdego

O termokubkach myślimy przważnie w sezonie zimowo-jesiennym, jeśli planujemy nosić ciepłą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy np. w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że temiczne kubki nie tylko utrzymują gorąco, ale też są doskonałe do przechowywania zimnego napoju latem. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy głowisz się nad termosami turystycznymi. Wyśmienity kubek termiczny na długo zatrzyma goraco kawy lub chłód picia. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, szczególnie że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, więc sprawdzi się w każdej sytuacji.

Kubek termiczny stanley

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Jeżeli decydujemy się na zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw przemyśleć kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim szczególnie istotny jest materiał jego produkcji. Od tego zależy jego zastosowanie i możliwość utrzymania zimna albo ciepła. Następnym detalem jest pokrywka termicznego kubka. Musi być nie tylko szczelna, żeby zatrzymać ciepło lub zimno wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób picia. Należy także sprawdzić kształt kubka termicznego oraz jego objętość. Kubki termiczne o niewielkiej pojemności nie sprawdzą się na dłuższych wędrówkach, ze względu na to w tym zakresie najlepiej dopasować pojemność kubka do swoich potrzeb. Oprócz jego kształt ma także wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce lub nawet w rękawiczce. Dodatkowo musi być stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny idealny do pracy lub do biura

Termiczne kubki zazwyczaj nabywamy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak dopasować od formy pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, które gwarantują długi okres trzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić malowniczy ceramiczny kubek, szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu wzorach i kolorach, to jeszcze są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one słabiej zachowują ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Choćby z uwagi na to, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest słabiej trwały na zniszczenie.

Który termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Ze względu na to najczęściej wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, posiadają sporo kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez trudu wejdą do plecaka oraz będą łatwe w stosowaniu. I chociaż słabiej zachowują zimno lub ciepło i stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozpadną się tak jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się również na spacer, kiedy szukamy wygodnego kubka termicznego, ale nie polegamy wielogodzinnym zachowaniu temperatury. Jeżeli jednak zachowanie temperatury jest istotne, rozsądniej kupić termiczny kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a ponadto nie mają w składzie związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom. Kubek termiczny stanley

Które termiczne kubki sprawdzą się w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę najbardziej patrzymy, by termiczny kubek bardzo długo zatrzymywał temperaturę napoju w środku. Z uwagi na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę uznawany jest kubek stalowy. Tego typu kubki termiczne najdłużej w porównaniu do pozostałych utrzymują zimno lub ciepło, dlatego że są doskonale izolowane, dzięki czemu utrzymują ciepło lub zimno na wiele czasu. Co więcej mają solidną budowę i są odporne na upadki. Minusem stalowego kubka termicznego jest jego masa, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny najlepszy do samochodu

W samochodzie trzeba szczególnie uważać, dlatego kubek termiczny najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i świetnie zachowuje zimno lub ciepło. Termiczne kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt nieodporne na uszkodzenia, aby nadawały się do auta. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są trwałe i świetnie utrzymują temperaturę napoju. Kubek turystyczny

Który termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów z reguły kierujemy się dobrym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój właśny charakter, natomiast ceramiczne kubki niezliczoną ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe termiczne także charakteryzują się dużym wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

Termos obiadowy
Termosy obiadowe
Termosy obiadowe
Kubek termiczny
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-09 19:25:41
Cytuj


Usługi księgowości online

Zatrudnienie księgowej ma swoje plusy nie tylko dla rzetelnego wsparcia w rozliczeniach oraz stosowania się właściwych przepisów. Obecnie znaczna część biur rachunkowych, a także samodzielnych księgowych korzysta z programów księgowości elektronicznej. Ze względu na co księgowość online jest popularną wybieraną metodą? Przede wszystkim dlatego, że program posiada uniwersalne zastosowanie i dopasuje się w wielu rodzajach firm. Dodatkowo instalacja, a następnie stosowanie takiego systemu e-księgowości jest stosunkowo proste. Zazwyczaj firmy wprowadzające program oferują szkolenia dla pracowników i przedsiębiorców, jacy będą korzystali z księgowości elektronicznej, a oprócz tego wsparcie techniczne. Używanie programu księgowości online przyspiesza pracę samego biura rachunkowego i jest niezwykle komfortowe dla przedsiębiorcy.

Zakładanie spółek
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe

W jaki sposób działa księgowość online?

Możliwości systemu księgowości elektronicznej są tak obszerne, że bez problemu da się je dobrać do formy oraz oczekiwań przedsiębiorstwa. Głównie poprzez tego typu programy możliwe jest zbieranie dokumentów firmowych i ich tworzenie (np. deklaracje podatkowe czy ubezpieczeniowe), dzięki czemu natychmiast będą zdatne do druku i przekazania do właściwego urzędu np. ZUS czy Urzędu Skarbowego. Poprzez księgowość online można także prowadzić księgi rachunkowe, wyliczać wysokość składek podatkowych, formułować bazy danych oraz przygotowywać i aktualizować plany kont. Znaczącym plusem jest też magazynowy system, czy dojście do analiz. Nieprzerwany kontakt z biurem rachunkowym lub z księgowym zapewnia prawidłowość wyliczeń oraz właściwy obieg dokumentów. W ten sposób księgi rachunkowe prowadzone są fachowo i brak w nich miejsca dla jakichkolwiek uchybień. Podstawowym priorytetym przedsiębiorcy w zakresie księgowości jest wysyłanie dokumentów na czas, aby nie dochodziło do zaległości rozliczeniowych.

Aplikacja e-księgowy

Wśród najczęściej używanych aplikacji księgowości elektronicznej jest enova365, jaka w kompleksowy sposób rozporządza zasobami firmy. Ta współczesna aplikacja zapewnia użytkownikom możliwość wejścia w potrzebne dane, a także pełnego zarządzania dokumentami. System enova365 jest całkowicie zintegrowany z pozostałymi systemami księgowości online, ze względu na to w prosty sposób da się do niego wgrywać dokumenty przygotowane poprzez inny system. Na tej aplikacji księgowości elektonicznej użytkownik może pracować sam i ze wsparciem księgowej. Jest w sumie prosty w obsłudze, a częste aktualizacje gwarantują, że wszystkie elementy będą zgrane z obowiązującymi przepisami oraz zachowają bezpieczeństwo danych. Korzystanie z systemu e-księgowości w znacznym stopniu automatyzuje działania oraz usprawnia prowadzenie ewidencji. Ponadto w aplikacji enova365 możliwe jest przyznawanie uprawnień, dzięki czemu przedsiębiorca bez przeszkód wskaże dostęp pracowników oraz ich pole działania.

Biuro rachunkowe enova365
Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe enova

Opcje aplikacji księgowości elektronicznej

Aplikacja enova365 składa się z modułów skierowanych na konkretne sfery działania firmy. Każde przedsiębiorstwo, które podejmie instalację e-ksiegowości, może dobrać do swoich potrzeb poszczególne moduły. Każdy jeden skierowany jest na prowadzenie biznesu w różnych dziedzinach. Dla samych księgowych oraz klientów biur rachunkowych stworzono parę modułów dedykowanych. Każdy z nich oferuje najbardziej konieczne funkcje. Generalnie umożliwiają kompletną obsługę księgową klientów biura rachunkowego.

To oznacza sprawne przeprowadzanie tych samych czynności, tworzenie deklaracji, plików JPK_VAT albo na przykład sporządzanie obrachunkowych okresów. Dzięki aktualizacjom elektronicznej księgowości wszystkie dokumenty są zgrane z najnowszymi wytycznymi, a przy okazji można je łatwo bez problemu przekazywać do odpowiednich organów. Oprócz tego biuro rachunkowe za sprawą systemu e-księgowości rozlicza VAT oraz aktualizuje konieczną ewidencję. Ponadto wszelkie rozliczenia kadrowo-płacowe w zakresie liczby godzin pracy, nadgodzin, zwolnień chorobowych oraz delegacji i urlopów są wpisane w funkcjach systemu. Na podstawie tego dostępne jest przygotowywanie deklaracji ZUS. Przygotowywanie wszelkich deklaracji i rozliczeń możliwe jest dzięki wbudowanym schematom.

To, co szczególnie istotne dla klientów biura rachunkowego, jakie używa e-księgowości, to komunikacja pomiędzy klientem, a biurem rachunkowym. Poprzez system księgowości elektronicznej przedsiębiorca ma stały dostęp do najważniejszych dokumentów oraz informacji w wybranym miejscu. Ponadto wszelkie dokumenty można dostarczać metodą elektroniczną. Poza tym przedsiębiorca samodzielnie może przygotowywać niektóre wydruki, z pewnością pełnego bezpieczeństwa informacji.

Czy warto korzystać z księgowości elektronicznej?

Korzystanie z elektronicznej księgowości to generalnie komfort w postaci dostępu do danych w wybranym czasie i miejscu. Dzięki księgowości elektronicznej oraz ciągłemu kontaktowi z księgową nie trzeba orientować się w zmianach prawa podatkowego, ani martwić się bezpieczeństwem informacji. Oprócz tego program jest łatwy w użyciu i dostępny na wielu urządzeniach. Takie wymienione atuty sprawiają, że warto przemyśleć zastosowanie księgowości elektronicznej we własnym biznesie.
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Gość
Dodano: 2022-01-09 19:26:16
Cytuj


Czy warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów podjęcia współpracy z biurem rachunkowym znajdzie się bardzo wiele. Rozpoczynając współdziałanie z biurem rachunkowym obok tego, że zyskuje się łączność z wykształconym księgowym, to także dobrej klasy obsługę. Chociaż głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba wspomnieć, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Dla przykładu realizuje wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia sald i obrotów i segreguje i kataloguje dokumenty firmy. Rozpoczęcie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że biuro zabiera część zobowiązań przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe wykonuje ewidencję wydarzeń gospodarczych, sporządza finansowe sprawozdania, a także przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe jest dość zmiennie, z tego powodu nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają bezustanne poszerzanie swojej wiedzy. Uważna obserwacja oraz szybkie dostosowanie do nowych zmian, gwarantuje, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały odpowiednią strukturę, potrzebne informacje oraz zachowają określony porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najlepszy system pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, aby otrzymywać dokumenty na czas oraz jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Obok tego klienci biura rachunkowego z reguły mają komplet informacji, a także ciągłą pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawać działa w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o nowych zobowiązaniach oraz możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie biznesu.

Poprawność i łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie operacje finansowe firmy ewidencjonowane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich podstawie można dokonać poprawnych rozliczeń, z tego względu są istotnym elementem pracy księgowej. Pośród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne wystawiane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze albo dowody korygujące nanoszące poprawki na niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, aby dokumenty trafiały w komplecie i miały odpowiednią strukturę i wszystkie niezbędne informacje. Najistotniejsze, by klient udostępniał dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła rozliczyć je w wyznaczonym terminie.

Technika przekazywania dokumentów księgowych do biura rachunkowego z reguły zależy od jego zasad. W niektórych wymagane jest przesyłanie dowodów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy odpowiednio opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba dostarczać do biura rachunkowego, w innych wystarcza wysyłka skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem i nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca ma stały dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Księgowość online

Nowoczesne biura rachunkowe zazwyczaj używają specjalnych programów księgowości elektronicznej. Ich główną korzyścią jest elektroniczny dostęp do dokumentów i danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość elektroniczna umożliwia wprowadzanie wszystkich dokumentów księgowych, jakich elektroniczne zapisy zbierane są na całkowicie chronionych serwerach. Poza tym takie programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a nawet wspomagają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Dodatkowo programy księgowości online są intuicyjne oraz nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające często proponują szkolenia, a nawet pełne wsparcie techniczne. Tego typu programy są stale aktualizowane, aby były zgodne z przepisami oraz gwarantowały bezpieczeństwo informacji.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość online, a także możliwościom w kwestiach przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Co więcej wiele biur rachunkowych prezentuje rozbudowaną ofertę. Obok podstawowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, skutki finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie istotnym atutem jest również oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się aktualnościami w przepisach ani przyuczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu działalności.


Zakładanie firm
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Zakładanie firm
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek
Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe
Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek
Księgowa Toruń
Gość
Dodano: 2022-01-09 19:26:42
Cytuj


Zakładanie firmy wiąże się z podejmowaniem wielu ważnych decyzji. Jedną z najważniejszych jest ustalenie formy opodatkowania. Jest ona związana z doborem formy prawnej dla budowanej działalności gospodarczej, ponieważ nie wszystkie formy opodatkowania będą dobre dla wybranej działalności. Kluczowe jest również zbliżone przypuszczenie przychodów, które pomoże w ocenie najlepszego sposobu opodatkowania, a także to z jakich ulg firma zamierza skorzystać.

POLSKIE FORMY OPODATKOWANIA

W Polsce istnieją cztery formy podatkowe: podatek na ogólnych zasadach, liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i karta podatkowa. Każda z tych form ma swoje zalety i wady, a wybór pomiędzy nimi może zaważyć na wysokości obciążeń wobec państwa.

Przed podjęciem decyzji, warto skontaktować się z dobrym biurem rachunkowym, które świadczy usługi doradztwa podatkowego w szerokim zakresie przed założeniem i w trakcie działania firmy. Prowadzenie księgowości jest niezbędne do funkcjonowania działalności gospodarczej, z tego powodu ten krok podczas zakładania firmy również jest niezmiernie istotny.

Opodatkowanie na zasadach ogólnych

Ta forma opodatkowania jest najczęściej stosowaną z form w Polsce. Przyjmuje się, że jeśli przedsiębiorstwo nie zawiadomi o chęci korzystania z innej zasady podatkowej, automatycznie będzie musiała regulować swoje zobowiązania wobec państwa zgodnie z tymi regułami.

Podatek na ogólnych zasadach podzielono na dwie stawki: 18% - w wypadku, gdy roczny dochód firmy ma mniejszą lub równą wartość 85 528 zł i 32% - kiedy dochód jest wyższy od tej kwoty.

Dodatkowo, rozliczając się zgonie z ta formą firmie przysługuje prawo do odliczania kosztów uzyskania przychodu, do czego zaliczają się wszystkie zakupy, wartości oraz inwestycje, które są potrzebne, aby go osiągnąć (np. komputery, maszyny, materiały). Co więcej można również pobierać ulgi podatkowe, rozliczać się razem z małżonkiem oraz odliczać kwotę wolną od podatku. Ta forma daje również możliwość starania się o kredyt podatkowy.

Wybierając taką formę opodatkowania, przedsiębiorstwo ma obowiązek prowadzenia księgowości: przychodów i rozchodów, a także ewidencji środków trwałych, niematerialnych i prawnych wartości, wyposażenia. Działania w tym zakresie ułatwia ciągły kontakt z biurem rachunkowym, które sumiennie zadba o odpowiednią dokumentację i rozliczenia.

Podatek liniowy

Dużą zaletą rozliczania podatku liniowego jest niezmienna i niezależna od dochodów stawka podatkowa o wysokości 19%. Ten sposób rozliczenia opłaca się, zwłaszcza jeśli dochody przedsiębiorstwa są znacznie wyższe niż 85 528 zł, dzięki czemu można uniknąć płacenia podatku w drugiej, 32% skali, na ogólnych zasadach.

Rozliczanie według tej formy odbiera jednak możliwość odliczania i ulg podatkowych oraz rozliczania razem z małżonkiem. Przedsiębiorstwu nie przysługuje też prawo do kredytu podatkowego.

Współpraca z biurem rachunkowym jest przydatny, ponieważ i w tym przypadku trzeba prowadzić pełną księgowość rozchodów i przychodów, ewidencję środków, wartości i wyposażenia.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt jest formą podatkową przeznaczoną tylko dla przedsiębiorstw kierujących pozarolniczą działalnością gospodarczą. Co ważne, przychód z poprzedniego roku, nie może przekraczać 250 000 euro. Stawki ryczałtu są podzielone zależnie od typu działalności o wysokości: 3%, 5,5%, 8,5%, 17% i 20%.

Firma ma możliwość skorzystania z ulg podatkowych i może starać się o kredyt podatkowy, ale, nie odlicza kosztów uzyskania przychodów. Także wspólne rozliczenie z małżonkiem jest niemożliwe.

Pomimo tego, że nie ma obowiązku prowadzenia ksiąg podatkowych, wciąż niezbedna pozostaje ewidencja środków trwałych, wyposażenia, przychodów oraz wartości niematerialnych i prawnych. Należy też zachowywać wszelkie dowody zakupu, a pod koniec roku musi zostać przeprowadzony inwentaryzację materiałów i towarów.

Karta podatkowa

Karta podatkowa to rodzaj opodatkowania w formie ryczałtu. Wartość ryczałtu ustala Naczelnik Urzędu Skarbowego, na bazie danych takich jak: rozmiar i rodzaj wykonywanego zawodu, liczba zatrudnionych ludzi, liczba ludności miejscowości, w której działa firma czy wiek podatnika. Tą wartość określa się z roku na rok. Z tej przyczyny ciężko przewidzieć wysokość ryczałtu. Podatnik ma prawo do wybrania innej formy podatkowej w ciągu 14 dni od chwili otrzymania decyzji o stawce.

W przypadku karty podatkowej nie można korzystać z kredytu podatkowego, odliczać kosztów uzyskania przychodu, ani rozliczać się wspólnie z małżonkiem. Nie trzeba prowadzić księgowości, a jedynie niezbędne jest okazywanie faktur lub rachunków potwierdzających sprzedaż lub wykonane usługi dla Urzędu Skarbowego.

CO WZIĄĆ POD UWAGĘ PRZY WYBORZE FORMY OPODATKOWANIA ?

Decyzja o wyborze opodatkowania musi być przemyślanym krokiem. Warto przeanalizować szczegóły, aby w oparciu o przewidywane dochody, właściwie dopasować formę podatku do charakteru działalności. Kluczowym aspektem tego działania, jest księgowość i współpraca z dobrym biurem rachunkowym. Wszystkie formy mają inne wymagania, co do koniecznych rozliczeń i dokumentów, dlatego rodzaj księgowości, także musi być dopasowany z głową.


Zakładanie spółek
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm
Księgowość Toruń
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie spółek
Księgowość Toruń
Zakładanie spółek
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS