Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-20 12:39:21
Cytuj
Obecnie praktycznie każdy ma lub będzie miał w najbliższej przyszłości problemy z wypadającymi lub nieleczonymi zębami. en problem jest powszechnie znany i wśród wielu osób wywołuje niepokój związany z wizytą u dentysty. Jest to jednak niepotrzebny strach, gdyż jest to normalna wizyta tak jak u każdego innego lekarza. Warto zatem wiedzieć jaka jest różnica między dentystą a stomatologiem, czym dokładnie zajmuje się dentysta i kiedy należy się bezzwłocznie do niego zgłosić. Dowiesz się z lektury artykułu http://www.reper.pl/stomatolog-wszystko-co-nalezy-wiedziec/
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:30:49
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, gdy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego albo gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego symptomami mogą być dokuczliwe bóle, nasilające się podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, obecność uwypukleń na dziąśle i w niektórych przypadkach nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał jest wypełniany przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie mroźnych okładów i spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Dentysta Toruń
Implanty Toruń
Implanty Bydgoszcz
Implanty Toruń
Implanty ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się około dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się krzywo albo jeśli brakuje dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, gdy istnieje ryzyko, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym czasie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do formy. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich warunkach utracono zęby, dobrze jest rozważyć wszczepienie implantu zębowego. Jest to potrzebne do przywrócenia poprawnego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant zębowy doskonale zastępuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie prawidłowości w żuchwie i jest w pełni przyswajany przez organizm. Implant nie tylko dobrze odwzorowuje ząb, ale też wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorystycznie w pozostałe zęby. Ponadto implantem stomatologicznym można wymienić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty zachowują się dokładnie w ten sam sposób, jak naturalne zęby. Dyskomfort towarzyszy zaledwie niedługo po zabiegu implantacji.

Jak wygląda zabieg implantacji.

W pierwszej fazie odbywają się dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ponieważ każda żuchwa ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby odpowiednio dobrać implant , z tego powodu, że musi współgrać z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go przy miejscowym znieczuleniu oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant składa się z dwóch części: korzenia wykonanego z tytanu, który jest wszczepiany do kości i porcelanowej nakładki lub innego materiału, który odzwierciedla kolorem i kształtem naturalny ząb.

Zarejestruj się teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Polega na ich wydłużeniu, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia znacznej części korony zęba, co upraszcza zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też rozwojowi nowych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci najczęściej decydują się na ten zabieg, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie ubytki w zębie przy użyciu korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to zawiła czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące dbania o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy i stosować okłady z lodu. Ponadto chirurg stomatolog przypisze receptę na leki zatrzymujące ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła przesadnie przysłoniły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich obrzmienia po zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy pragną, by w trakcie uśmiechania się widoczne były doskonałe zęby, zamiast różowych dziąseł. Na szczęście jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko pojawienia się silnego bólu, przez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej trudnych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne środki leczenia nie skutkują. Lekarz musi dokładnie przebadać w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. Dzięki temu blokuje się rozwój choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu aplikuje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, aby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą złączone, wtedy konieczne jest użycie piły żeby je rozdzielić. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem postępu choroby i scalenia korzeni oraz utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, chociaż dochodzi do tego tylko w odpowiednio zaopatrzonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba w ciągu najbliższych dwóch godzin trzeba wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie konieczności, dostaje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może prowadzić do bólu oraz groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może łączyć się z powikłaniami. Na wstępie należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby nie doszło do krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem ukazania się powikłań, na przykład urażenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumierania. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zazwyczaj dotyczy dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być kłopoty z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Najczęściej te problemy są wychwytywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie potrafi on pomóc dziecku, dlatego kieruje pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, także osobom, które nie doświadczyły problemu z niewłaściwą wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zraża dzieci do wizyt u stomatologa. Pomimo tego, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg szybki i łatwy. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

www.dentystatorun.pl
licówki toruń
www.ortodontatorun.pl
Implanty Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Tak samo nie powinno się usuwać ich zbyt wcześnie. Do ekstrakcji są dobre w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak jest zębem przetrwałym, ponieważ za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie należy udać się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń lub przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które doprowadziły do powstawania próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować problemami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznością. Współczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia daje nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostatecznym sposobem na uratowanie zdrowych zębów jest ekstrakcja chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt ciasno. Bywa to potrzebne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo powszechny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej stosuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zawsze najpierw są podjęte wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bez bólu. Następnie zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, by zostały przerwane włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka osobnych części, by ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach nakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
www.dentysta-grudziadz.pl
Protetyka Inowrocław
Stomatolog Ostrowiec
www.dentysta-zakopane.pl
Protetyka
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:23:34
Cytuj
Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że kolor twoich zębów pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie próbowały wybielać zęby popiołem. Współcześnie istnieje wiele sposobów, by wybielić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i trwale?

Dentysta
www.web-serwis.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów Toruń
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów

Zacznij od jedzenia

Odcień zębów w przeważającej części ma podłoże genetyczne. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na wygląd naszego uśmiechu ma także wpływ wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów skarżą się jednak osoby, pijące dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na przebarwienia są także palacze. Na barwę twojego uzębienia ma także częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było dosyć drogie i kojarzone tylko z celebrytami . Dzisiaj rozjaśnić zęby w prosty i efektywny sposób może każdy. Możliwości jest bardzo dużo, warto jednak zastanowić się z której metody skorzystać, by nie uszkodzić sobie szkliwa.

wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Stomatolog
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
Dentysta
Dentysta Toruń
Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
www.mapro.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty


Następny krok: usuwanie kamienia

Zabieg rozjaśniania zębów warto zacząć od pozbycia się kamienia i osadów. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do stomatologa. Rezultaty zobaczysz natychmiast- płytka nazębna bardzo często pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezpieczne i względnie tanie- koszt zabiegu to około 100 zł. Piaskowanie polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek niszczą płytkę nazębną i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Efekt jest jednak delikatny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na rozjaśnienie zębów, nawet tych martwych, które mają zazwyczaj nieestetyczny, szary kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno dentysta nakłada na zęby profesjonalny żel wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniane są związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu należy pamiętać, by przez pierwsze dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogłyby zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowym sposobem

Nasze babcie używały sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy możliwość kupienia wielu nowoczesnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy kupić u stomatologa. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików, na których internauci wybielają zęby w magiczny sposób przy użyciu węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno degradują szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak żele wybielające mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Metoda na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby chwalić się pięknym uśmiechem. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim zrezygnowanie z substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z paleniem od lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Dobrze też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty kojarzone jest zazwyczaj z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. Co prawda najlepsze rezultaty uzyskasz tylko w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po skorzystaniu z pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz zadowolony. Chodząc na rutynowe kontrole, warto też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest stosunkowo tani a z powodzeniem usuwa płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wygładza powierzchnię zębów, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się dobrze, koniecznie przemyśl możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładne zęby. Metod jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o eksperymentalnych sposobach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

www.vipseo.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
www.neo-net.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
www.mocnykatalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
Dentysta Toruń
wybielanie zębów
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS