Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-20 12:20:29
Cytuj
Implantacja to najbardziej zaawansowana, niezawodna i trwała metoda odzyskania utraconych zębów. Jeśli implanty i zęby będą odpowiednio i regularnie pielęgnowane, będą trwać przez całe życie. Jednocześnie jest to długoterminowa inwestycja w piękny wygląd i umiejętność jedzenia jak własnymi zębami. Więcej informacji znajdziesz w artykule https://www.edustrada.pl/stomatolog-wykona-odbudowe-uzebienia-przy-pomocy-implantow-zebowych/
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:27:01
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma sposobności powtórzenia leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego symptomami mogą być nieznośne bóle, nasilające się podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle i czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest stosowanie mroźnych okładów oraz spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i brać wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Dentysta Toruń
Implanty Toruń
www.dentysta-bydgoszcz.pl
Stomatolog Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To powszechny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Niekiedy jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie wiąże się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się krzywo albo jeśli brakuje dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, gdy jest podejrzenie, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym czasie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z biegiem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez znaczenia, w jakich okolicznościach utracono zęby, warto rozważyć wszczepienie implantu zębowego. Jest to konieczne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku ona po prostu zanika. Implant stomatologiczny wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie prawidłowości w żuchwie i jest absolutnie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo ozwiercielda ząb, ale też wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w pozostałe zęby. Ponadto implantem stomatologicznym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty zachowują się dokładnie w ten sam sposób, jak zęby naturalne. Dyskomfort towarzyszy zazwyczaj niedługo po zabiegu szczepienia implantu.

Przebieg zabiegu szczepienia implantu.

Jako pierwsze odbywają się pełne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, dlatego że każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać implant stomatologiczny, ze względu na to, że musi współgrać z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, dlatego że przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny jest zrobiony z dwóch części: korzenia z tytanu, który jest mocowany do kości oraz nakładki porcelanowej lub innego materiału, który odzwierciedla kolorem i kształtem ząb naturalny.

Zarejestruj się już dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Czasami bywa to konieczne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, by uprościć walkę z próchnicą. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też powstawaniu nowych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zwykle decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie ubytki w zębie za pomocą korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Całemu zabiegowi towarzyszy znieczulenie miejscowe. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących dbania o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Dodatkowo zostanie przypisana recepta na leki zatrzymujące ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z wspaniałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła ponad normę przykryły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich opuchnięcia po zabiegach stomatologicznych, ale nie są to jedyne powody, należą do nich też np. nieodpowiednia higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, by w trakcie uśmiechania się ukazywały się doskonałe zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pozwala zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak dobrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne drogi leczenia nie działają. Lekarz musi szczegółowo sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. W ten sposób powstrzymuje się rozwój choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, żeby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą połączone, wtedy konieczne jest użycie piły aby je rozdzielić. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia postępu choroby i połączenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie zaopatrzonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po zabiegu przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od spożywania posiłków i aplikować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, dlatego pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie widać go z zewnątrz, dlatego że jest ukryty pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu i poważnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może łączyć się z powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zablokowany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby nie doszło do krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Na końcu tamowana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem ukazania się powikłań, na przykład urażenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumierania. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w trakcie ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zwykle dotyczy dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być problemy z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami pojawia się też nadmierne ślinienie. Na te wszystkie czynniki mogą wpływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zwykle te problemy są zauważane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, dlatego kieruje pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doświadczyły problemu z niewłaściwą wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie zniechęca dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że przebiega bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg szybki i prosty. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Gabinet stomatologiczny Toruń
korona na implantach
Ortodonta Toruń
Ortodonta Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Tak samo nie powinno się usuwać ich zbyt wcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak jest zębem przetrwałym, dlatego że zbyt długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować problemami w czasie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia daje nam liczne sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. W takim przypadku ostateczną metodą na ochronę zdrowych zębów jest ekstrakcja chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to potrzebne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej stosuje się go w szczególnych przypadkach. Zwykle najpierw podejmuje się wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a zabieg odbywa się bez dolegliwości bólowych. Następnie odrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Następnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, by zerwać włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, czasami konieczne jest przecięcie zęba na kilka różnych części, żeby uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach umieszcza szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
Stomatolog Inowrocław
Dentysta ostrowiec
Dentysta Zakopane
Dentysta
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:18:18
Cytuj
Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że kolor twojego uśmiechu pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o idealnym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie próbowały wybielać zęby sodą oczyszczoną. Dzisiaj mamy wiele możliwości, żeby rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i skutecznie?

Stomatolog
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń

Zacznij od jedzenia

Barwa uzębienia w dużej mierze ma podłoże genetyczne. Od naszych genów zależy szybkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na wygląd naszych zębów ma także wpływ wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów skarżą się jednak osoby, spożywające dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na żółknięcie zębów są także ci, którzy palą papierosy. Na kolor twojego uśmiechu ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było dosyć drogie i kojarzone jedynie z celebrytami . Dzisiaj wybielić zęby w prosty i skuteczny sposób może każdy. Sposobów jest mnóstwo, warto jednak przemyśleć z której metody skorzystać, by nie zniszczyć sobie szkliwa.

www.mtorun.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
www.multikody.net/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Stomatolog
www.sinfo.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów


Kolejny krok: usuwanie kamienia

Zabieg rozjaśniania zębów warto rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na piaskowanie do stomatologa. Efekty zobaczysz natychmiast- osady bardzo często pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie nieinwazyjne i relatywnie niedrogie- koszt zabiegu to około 100 zł. Piaskowanie polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają osady i przebarwienia oraz rozjaśniają zęby. Efekt jest jednak delikatny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na rozjaśnienie zębów, również tych obumarłych, które mają zazwyczaj brzydki, szarawy kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania zaczyna się od pozbycia się kamienia i osadów. Następnie dentysta nakłada na zęby profesjonalny preparat wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu należy pamiętać, by przez pierwsze dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów spożywczych, które mogą zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów w domowym zaciszu

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy możliwość kupienia wielu nowoczesnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy dostać u dentysty. W sieci znajdziemy setki filmików, na których internauci rozjaśniają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. Domowe metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, gdyż mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak żele wybielające mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one tanie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Dla wzmocnienia efektu, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Sposób na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć zniewalającym uśmiechem. Pierwszym etapem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim zrezygnowanie z produktów, które przebarwiają zęby. Walczysz z nałogiem papierosowym od wielu lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu mówić, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Warto też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które podbiją efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty łączone jest zazwyczaj z dużym kosztem, nie musi to być wcale droga sprawa. Co prawda spektakularne rezultaty uzyskasz tylko w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po skorzystaniu z pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz zadowolony. Zgłaszając się na rutynowe wizyty kontrolne, możesz też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest stosunkowo tani a skutecznie niszczy płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za nieestetyczne przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wygładza powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie wyglądają zadowalająco, koniecznie przeanalizuj możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Metod jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o „magicznych” przepisach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez bez naruszenia szkliwa!

wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Dentysta
www.polykeg.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów
Stomatolog
Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
Stomatolog
www.eportal.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS