Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-20 11:36:53
Cytuj
Periodontologia to nauka o tym, co jest wokół zęba. Stomatolog zajmujący się tym działem stomatologii diagnozuje i leczy choroby związane z dziąsłami (błona śluzowa pokrywająca kość), więzadłami przyzębnymi (tkanka zlokalizowana między korzeniem zęba a kością) lub samą kością szczęki. Więcej informacji w artykule https://www.skatur.pl/choroby-dziasel-wymagaja-pilnej-konsultacji-u-stomatologa/
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:27:39
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego symptomami mogą być nieznośne bóle, nasilające się podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz czasami nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał jest wypełniany przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie mroźnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Należy się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Gabinet stomatologiczny Toruń
Stomatolog Toruń
Stomatolog Bydgoszcz
Stomatolog Toruń
Implanty ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub zapobiegawczo za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Zdarza się, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie kojarzy się z dotkliwym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone lub jeśli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy istnieje podejrzenie, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym czasie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z biegiem czasu i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu zniwelowania bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez znaczenia, z jakiego powodu utracono zęby, warto zdecydować się na wszczepienie implantu zęba. Jest to konieczne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie prawidłowości w jamie ustnej i jest całkowicie akceptowany przez organizm. Implant nie tylko celnie odwzorowuje ząb, ale także wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorystycznie w resztę uzębienia. Ponadto implantem stomatologicznym można wymienić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W odróżnieniu od protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy jedynie niedługo po zabiegu implantacji.

Jak wygląda zabieg szczepienia implantu.

W pierwszej fazie odbywają się dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ponieważ każda jama ustna ma swoje własne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby odpowiednio dobrać implant stomatologiczny, z tego powodu, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym i kończy się w ciągu 30 minut. Implant zębowy składa się z dwóch części: korzenia z tytanu, który jest mocowany do kości i porcelanowej nakładki albo innego materiału, który odzwierciedla kolorem i kształtem ząb naturalny.

Zarejestruj się dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, co ułatwia zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też powstawaniu kolejnych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na ten zabieg, dlatego że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie braki w zębie za pomocą korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Całemu zabiegowi towarzyszy znieczulenie miejscowe. Mimo, że nie jest to trudna czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać płynne lub miękkie pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Dodatkowo zostanie przypisana recepta na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z wspaniałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła ponad normę przykryły zęby i to je głównie widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, ale nie są to jedyne powody, należą do nich też np. zła higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, aby w trakcie uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to dobry sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, z powodu ryzyka pojawienia się silnego bólu, przez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i pomoże wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne drogi leczenia nie skutkują. Lekarz musi dokładnie przebadać w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. W ten sposób powstrzymuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, aby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest użycie piły żeby je rozdzielić. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia postępu choroby i połączenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, chociaż dochodzi do tego tylko w odpowiednio zaopatrzonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, z tego powodu pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie wystaje na zewnątrz, ponieważ znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do dolegliwości bólowych i groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może wiązać się z wieloma powikłaniami. Na wstępie należy odsłonić zablokowany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem ukazania się powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w trakcie usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle wykonuje się u dzieci, zaleceniami do jego realizacji mogą być kłopoty z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, dyskomfort przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na te wszystkie czynniki mogą wpływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zazwyczaj te problemy są wyłapywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, dlatego kieruje pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zraża dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że przebiega bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i łatwy. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie zostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

www.dentystatorun.pl
most protetyczny
www.ortodontatorun.pl
Implanty Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Tak samo nie powinno się usuwać ich przedwcześnie. Do ekstrakcji są dobre w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które doprowadziły do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w trakcie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia pozwala nam niezliczone możliwości leczenia zębów. Bywa też tak, że jest już na to za późno. Wtedy ostatecznym sposobem na uratowanie pozostałych zębów jest ekstrakcja chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to konieczne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w szczególnych przypadkach. Zwykle najpierw są podjęte wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności stosuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg odbywa się bez bólu. Potem odrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następną fazą jest zwichnięcie zęba tak, aby zostały przerwane włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka różnych części, aby uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach zakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
Stomatolog Inowrocław
Stomatolog Ostrowiec
Dentysta Zakopane
Dentysta
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:16:59
Cytuj


Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że kolor twoich zębów jest daleka od ideału ? Marzysz o idealnym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie próbowały wybielać zęby sproszkowanym rogiem jelenia. Dzisiaj mamy wiele możliwości, żeby rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i trwale?

wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
www.wirtualnytorun.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów Toruń

Zacznij od diety

Kolor zębów w dużej mierze ma podłoże genetyczne. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na kolor naszego uśmiechu wpływa również wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze zęby. Zazwyczaj na brzydki odcień zębów narzekają jednak osoby, pijące dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na przebarwienia są także palacze. Na odcień twojego uśmiechu ma także częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było dosyć kosztowne i korelowane tylko z gwiazdami. Teraz wybielić zęby w bezpieczny i skuteczny sposób może każdy z nas. Metod jest co niemiara, należy jednak przemyśleć z której metody skorzystać, by nie zniszczyć sobie szkliwa.

Dentysta Toruń
www.multikody.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
www.spotlight.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów
www.mortyr.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog
Dentysta
wybielanie zębów lampą


Po drugie: usuwanie kamienia

Proces wybielania zębów należy zacząć od pozbycia się kamienia i osadów. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do specjalisty. Efekty zobaczysz od razu- osady najczęściej pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo nieinwazyjne i relatywnie tanie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają osady i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Rezultat jest jednak delikatny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najbardziej skuteczny sposób na rozjaśnienie zębów, również tych martwych, które mają zwykle nieestetyczny, szary kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces profesjonalnego wybielania zaczyna się od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno stomatolog aplikuje na zęby profesjonalny preparat wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniane są związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu trzeba pamiętać, by przez pierwsze dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów, które mogą zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Nasze babcie eksperymentowały z popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy możliwość kupienia wielu nowoczesnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy kupić u stomatologa. W internecie znajdziemy mnóstwo filmików, na których internauci rozjaśniają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak paski mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Sposób na idealny uśmiech

Każdy chciałby się cieszyć pięknym uśmiechem. Pierwszym etapem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim zrezygnowanie z produktów, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z nałogiem papierosowym od wielu lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to także efekt idealnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu mówić, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Warto także pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które podbiją efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u stomatologa łączone jest często z dużym kosztem, nie musi to być jednak droga sprawa. W prawdzie spektakularne rezultaty uzyskasz wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po skorzystaniu z pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe kontrole, możesz też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest stosunkowo tani a skutecznie usuwa płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zęba, dzięki czemu zapobiegamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się zadowalająco, koniecznie przemyśl możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by mieć ładny uśmiech. Sposobów jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o babcinych przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które bezpiecznie wybielą twoje zęby bez zniszczenia ich!

skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
Stomatolog
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
www.katalog-pro.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
www.jedynka.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
www.elsoft.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS