Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-20 11:33:06
Cytuj
Leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe) jest konieczne, gdy mikroorganizmy i ich toksyny penetrują kanały korzeniowe i infekują nerw zębowy. Zapalenie nerwu nazywa się zapaleniem miazgi. Procesy patologiczne w nim mogą powodować inne czynniki fizyczne lub chemiczne, obrażenia. Miazga jest integralną częścią zęba, małą kulką naczyń krwionośnych, nerwów i naczyń limfatycznych, umieszczoną wewnątrz zęba pod szkliwem i zębiną, dostarcza składników odżywczych do twardych tkanek zęba. Wykonywane przez stomatologa leczenie zapalenia miazgi polega na usunięciu tkanki próchniczej, a w większości przypadków na usunięciu uszkodzonej miazgi, mechanicznym i chemicznym leczeniu systemu kanałów korzeniowych i wypełnieniu specjalnym materiałem. Więcej informacji znajdziesz w artykule https://www.viasudetica.pl/regularne-wizyty-u-stomatologa-uchronia-przed-zapaleniem-miazgi/
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:28:13
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego lub kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego symptomami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle oraz czasami nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał wypełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest stosowanie zimnych okładów i spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Należy się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Stomatolog Toruń
www.dentystatorun.com.pl
Dentysta Bydgoszcz
Ortodonta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki to zęby wyrastające około dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone lub jeśli nie ma dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, kiedy jest ryzyko, że ząb będzie sprawiał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym okresie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu zniwelowania bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez znaczenia, w jakich warunkach utracono zęby, dobrze jest rozważyć wszczepienie implantu stomatologicznego. Jest to niezbędne dla poprawnego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant stomatologiczny wiernie zastępuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie prawidłowości w żuchwie i jest całkowicie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko dobrze odwzorowuje ząb, ale też wyglądem mocno go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w pozostałe zęby. Dodatkowo implantem stomatologicznym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W odróżnieniu od ruchomych protez, implanty zachowują się dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Dyskomfort towarzyszy jedynie przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Jak przebiega zabieg szczepienia implantu.

Jako pierwsze przeprowadzane są dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, dlatego że każda żuchwa ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby odpowiednio wybrać implant stomatologiczny, ze względu na to, że musi współgrać z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny składa się z dwóch części: korzenia, który jest mocowany do kości oraz nakładki porcelanowej albo innego tworzywa, które przypomina kolorem i kształtem naturalny ząb.

Zarejestruj się teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Polega na ich wydłużeniu, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Czasami bywa to konieczne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, co ułatwia walkę z próchnicą. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też rozwojowi kolejnych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zwykle decydują się na ten zabieg, dlatego że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie ubytki w zębie za pomocą korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Całemu zabiegowi towarzyszy znieczulenie miejscowe. Pomimo tego, że nie jest to trudna czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatolog udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać płynne lub miękkie pokarmy oraz korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatolog przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła zbyt mocno przykryły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich opuchnięcia po zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. nieodpowiednia higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, aby w trakcie uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, a nie różowe dziąsła. Jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, z powodu ryzyka wystąpienia silnego bólu, przez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą troskę o higienę po zabiegu i pomoże wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatologiczny. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi dogłębnie przebadać w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić potrzebę ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, żeby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest użycie piły żeby je rozłączyć. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia rozwinięcia choroby i połączenia korzeni oraz utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, jednak dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po zabiegu przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od jedzenia i aplikować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, z tego powodu pacjent, w razie potrzeby, dostaje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, dlatego że znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może prowadzić do dolegliwości bólowych i groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem ukazania się powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zazwyczaj dotyczy dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być problemy z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, dyskomfort przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na te wszystkie czynniki mogą wpływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Najczęściej te problemy są zauważane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeżeli ich przyczyną jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, więc kieruje pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z niewłaściwą wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie zraża dzieci do wizyt u stomatologa. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg szybki i prosty. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie zostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można się na niego zdecydować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Ortodonta Toruń
Implanty Toruń
www.ortodontatorun.pl
Stomatolog Toruń
Implanty ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich zbyt wcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, dlatego że zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie trzeba udać się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy konieczność ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które doprowadziły do powstawania próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w czasie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia umożliwia nam liczne sposoby leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. W takim przypadku ostatecznym sposobem na uratowanie pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt ciasno. Bywa to konieczne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej wykorzystuje się go w wyjątkowych przypadkach. Zazwyczaj najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności stosuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a zabieg przebiega bezboleśnie. Później odrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejną fazą jest zwichnięcie zęba tak, by przerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka osobnych części, żeby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach zakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
Protetyka Inowrocław
Dentysta ostrowiec
www.dentysta-zakopane.pl
Protetyka
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:16:12
Cytuj
Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Spoglądasz w lustro i widzisz, że kolor twojego uśmiechu pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o doskonałym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby popiołem. Dzisiaj mamy wiele sposobów, żeby wybielić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i skutecznie?

wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń

Zacznij od jedzenia

Barwa uzębienia w przeważającej części zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na kolor naszych zębów ma także wpływ wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki odcień zębów skarżą się jednak osoby, spożywające duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na przebarwienia są także osoby palące. Na barwę twojego uśmiechu ma także częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było dosyć drogie i kojarzone tylko z gwiazdami. Teraz wybielić zęby w prosty i trwały sposób może każdy z nas. Metod jest co niemiara, warto jednak przeanalizować z której metody skorzystać, żeby nie uszkodzić sobie szkliwa.

wybielanie zębów
wybielanie zębów
Stomatolog
Dentysta
Dentysta Toruń
www.pbe.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
www.sinfo.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
www.karlsen.net.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound


Następny krok: usuń kamień

Proces wybielania zębów należy rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na zabieg piaskowania do specjalisty. Efekty zobaczysz natychmiast- płytka nazębna bardzo często psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo bezpieczne i względnie tanie- cena zabiegu to około 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają osady i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Efekt jest jednak delikatny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na rozjaśnienie zębów, również tych martwych, które mają zazwyczaj brzydki, szary kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg specjalistycznego wybielania zaczyna się od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno stomatolog aplikuje na zęby specjalny środek wybielający, który jest aktywowany promieniowaniem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniane są związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu należy pamiętać, by przez pierwsze dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów, które mogą zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Nasze babcie eksperymentowały z sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy dostęp do wielu nowoczesnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy kupić u stomatologa. W internecie znajdziemy setki filmików, na których ludzie wybielają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. Domowe metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, gdyż mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, warto też zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Przepis na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się zniewalającym uśmiechem. Pierwszym etapem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim zrezygnowanie z produktów, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z paleniem od wielu lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to również efekt nienagannej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu mówić, że zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie. Można także pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które podbiją efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty kojarzy się zazwyczaj z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale droga sprawa. W prawdzie najlepsze efekty uzyskasz wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz zadowolony. Chodząc na rutynowe kontrole, warto też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a skutecznie niszczy płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zębów, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie wyglądają zadowalająco, koniecznie przeanalizuj możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Możliwości jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o internetowych przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
www.v-katalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
www.popularyzujmy.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
Stomatolog
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta
www.katalogi-online.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów lampą
www.jedynka.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
www.jardinero.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów
wybielanie zębów
www.elsoft.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS