Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-20 11:20:43
Cytuj
Protetyka stomatologiczna to proces odbudowy ludzkich zębów. Głównym celem protetyki jest przywrócenie pełnej funkcji żucia. Wykorzystywane są protezy dentystyczne, które zapewniają uzupełnienie utraconych zębów, wzmocnienie słabych, łamliwych lub martwych zębów i poprawę estetycznego wyglądu zębów. Dziś utracone zęby stomatolog może zastąpić trwałymi, wygodnymi i pięknymi sztucznymi zębami, które przywracają funkcję żucia, dzięki czemu osoba może ponownie zjeść swoje ulubione danie i szeroko się uśmiechać. Więcej na ten temat w artykule https://www.netiak.pl/protetyka-stomatologiczna-oferowana-przez-stomatologa/
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:28:46
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, gdy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego lub kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego objawami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle i w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny powleka to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie zimnych okładów i spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Trzeba się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Ortodonta Toruń
Implanty Toruń
Stomatolog Bydgoszcz
Dentysta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To powszechny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki to zęby wyrastające około dwudziestego roku życia. Niekiedy jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie wiąże się z dotkliwym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone lub jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym czynnikiem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, gdy jest podejrzenie, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym okresie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Niezależnie od tego, w jakich okolicznościach utracono zęby, dobrze jest zastanowić się nad wszczepieniem implantu stomatologicznego. Jest to potrzebne do przywrócenia poprawnego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku ona po prostu zanika. Implant stomatologiczny doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszystkie prawidłowości w jamie ustnej i jest absolutnie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko celnie odwzorowuje ząb, ale też wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorystycznie w pozostałe zęby. Dodatkowo implantem zębowym można zastąpić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty działają dokładnie tak samo, jak naturalne zęby. Uczucie dyskomfortu towarzyszy jedynie przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Jak przebiega zabieg implantacji.

Jako pierwsze odbywają się pełne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ze względu na to, że każda żuchwa ma swoje własne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby właściwie dobrać implant zębowy, ze względu na to, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, dlatego że odbywa się przy miejscowym znieczuleniu i trwa zaledwie 30 minut. Implant jest zrobiony z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest wszczepiany do kości i porcelanowej nakładki lub innego tworzywa, które odzwierciedla kolorem i kształtem ząb naturalny.

Zarejestruj się już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Może być to potrzebne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia znacznej części korony zęba, by uprościć walkę z próchnicą. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także tworzeniu się kolejnych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na ten zabieg, ze względu na to, że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie ubytki w zębie przy użyciu korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Całemu zabiegowi towarzyszy znieczulenie miejscowe. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących dbania o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Ponadto lekarz przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z doskonałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła ponad normę przykryły zęby i to je głównie widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, należą do nich też np. zła higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy pragną, żeby podczas uśmiechania się widoczne były perfekcyjne zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to dobry sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona wyłącznie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pozwala zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko pojawienia się silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą troskę o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej trudnych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatologiczny. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne środki leczenia nie skutkują. Lekarz musi dogłębnie sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić potrzebę ich usunięcia. W ten sposób powstrzymuje się postęp choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem aplikuje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny musi naciąć dziąsło, żeby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą złączone, wtedy konieczne jest zastosowanie piły aby je rozdzielić. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia rozwinięcia choroby i scalenia korzeni i ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie zaopatrzonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po zabiegu w ciągu najbliższych dwóch godzin należy wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może prowadzić do dolegliwości bólowych oraz poważnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb w odpowiednim momencie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może wiązać się z wieloma powikłaniami. Na wstępie należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko rozmiękłych posiłków i rezygnacja z gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem ukazania się powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w trakcie ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zazwyczaj dotyczy dzieci, zaleceniami do jego realizacji mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami pojawia się też nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Najczęściej te problemy są wychwytywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeżeli ich powodem jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, dlatego wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, także osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie zraża dzieci do wizyt u stomatologa. Pomimo tego, że odbywa się bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg szybki i łatwy. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Stomatolog Toruń
korona na implantach
Ortodonta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Tak samo nie powinno się usuwać ich zbyt wcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie trzeba zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które doprowadziły do powstawania próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w czasie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznością. Współczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia pozwala nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostatecznym sposobem na uratowanie zdrowych zębów jest ekstrakcja chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to konieczne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zawsze najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem stosuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bez dolegliwości bólowych. W dalszym ciągu odrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Kolejną fazą jest zwichnięcie zęba tak, by zerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka różnych części, żeby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach nakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
Implanty Inowrocław
Dentysta ostrowiec
Gabinet stomatologiczny Zakopane
Implanty
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:12:59
Cytuj


Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że kolor twoich zębów jest daleka od ideału ? Marzysz o doskonałym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby kredą. Współcześnie mamy wiele metod, by rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów

Zacznij od zmiany diety

Barwa zębów w przeważającej części zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy prędkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na wygląd naszego uśmiechu wpływa również wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Najczęściej na brzydki odcień zębów narzekają jednak osoby, pijące duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na żółknięcie zębów są także osoby palące. Na kolor twojego uśmiechu ma także częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było bardzo kosztowne i korelowane jedynie z gwiazdami. Teraz wybielić zęby w prosty i efektywny sposób może każdy. Sposobów jest co niemiara, warto jednak przeanalizować z której metody skorzystać, żeby nie uszkodzić sobie szkliwa.

skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
Dentysta
Stomatolog
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
Dentysta
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
Stomatolog
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów


Kolejny krok: usuń kamień

Proces rozjaśniania zębów należy zacząć od pozbycia się kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do dentysty. Rezultaty zobaczysz od razu- płytka nazębna najczęściej psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezpieczne i względnie niedrogie- koszt zabiegu to około 100 zł. Zabieg opiera się na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek niszczą płytkę nazębną i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Efekt jest jednak subtelny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na wybielenie zębów, nawet tych obumarłych, które mają zwykle brzydki, szarawy kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces profesjonalnego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Następnie dentysta aplikuje na zęby specjalny preparat wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to kwota rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu należy pamiętać, by przez kilka dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów spożywczych, które mogą zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Nasze babcie eksperymentowały z sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy dostęp do wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy kupić u dentysty. W internecie znajdziemy setki filmików, na których internauci wybielają zęby w cudowny sposób przy użyciu węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. Domowe sposoby nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak żele wybielające mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one tanie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Dla wzmocnienia efektu, warto też zastosować pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Przepis na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby chwalić się zniewalającym uśmiechem. Pierwszym etapem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim wyeliminowanie substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z nałogiem papierosowym od wielu lat? W końcu masz określony powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno orzekli, że pijesz za dużo kawy w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu mówić, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Można też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty kojarzy się często z dużym kosztem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. Co prawda najlepsze rezultaty uzyskasz tylko w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak wielkich oczekiwań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz zadowolony. Zgłaszając się na rutynowe kontrole, możesz też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a skutecznie usuwa płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wygładza powierzchnię zębów, dzięki czemu przeciwdziałamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie wyglądają estetycznie, koniecznie przemyśl możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładny uśmiech. Metod jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o internetowych sposobach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez zniszczenia ich!

wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów
www.katalogi-stron.com/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
Dentysta
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS