Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-20 11:16:12
Cytuj
Osoby ze zdrowymi i mocnymi zębami zazwyczaj nie decydują się odwiedzić gabinetu stomatologa poza ewentualnie corocznymi wizytami profilaktycznymi. Dzięki prawidłowej higienie jamy ustnej są w stanie zadbać o zdrowie swoich zębów. Istnieje jednak wiele powodów, dla których możemy zostać zmuszeni do szukania pomocy stomatologa. Zazwyczaj chodzi o ból zębów lub dziąseł, który może mieć różne źródła. Liczne choroby mogą nas dotknąć, nawet gdy właściwie dbamy o naszą jamę ustną. Warto zapoznać się najczęściej spotykanymi tego typu problemami. https://www.quattrocento.pl/glowne-powody-dla-ktorych-udajemy-sie-do-stomatologa/
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:29:18
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma sposobności ponownego leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego symptomami mogą być nieznośne bóle, nasilające się podczas nagryzania. Wtóruje im obrzęk polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero później, ze względu na gojenie się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał wypełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie mroźnych okładów i spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Ortodonta Toruń
Implanty Toruń
Implanty Bydgoszcz
Stomatolog Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ze względu na to, że ich wyżynanie wiąże się z dotkliwym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się krzywo lub jeśli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, gdy istnieje podejrzenie, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym wieku kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm szybciej wraca do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu zniwelowania bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Niezależnie od tego, w jakich okolicznościach utracono zęby, dobrze jest zastanowić się nad wszczepieniem implantu zębowego. Jest to niezbędne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku ona po prostu zanika. Implant doskonale zastępuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszystkie prawidłowości w jamie ustnej i jest całkowicie przyjmowany przez organizm. Implant nie tylko dobrze odwzorowuje ząb, ale także wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorystycznie w resztę uzębienia. Ponadto implantem zębowym można wymienić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie tak samo, jak naturalne zęby. Dyskomfort towarzyszy zaledwie niedługo po zabiegu szczepienia implantu.

Przebieg zabiegu implantacji.

W pierwszej fazie przeprowadzane są dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ponieważ każda jama ustna ma swoje własne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać implant zębowy, z tego powodu, że musi współgrać z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ odbywa się przy miejscowym znieczuleniu i kończy się w ciągu 30 minut. Implant jest zrobiony z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest wszczepiany do kości i nakładki porcelanowej albo innego tworzywa, które przypomina kolorem i kształtem naturalny ząb.

Umów się na wizytę już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia znacznej części korony zęba, co upraszcza zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też tworzeniu się kolejnych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na ten zabieg, dlatego że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszelkie ubytki w zębie przy użyciu korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to skomplikowana czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog udziela wszelkich wskazówek dotyczących dbania o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać płynne lub miękkie pokarmy oraz korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatolog przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z idealnym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła zbyt mocno przykryły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po zabiegach stomatologicznych, ale powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, żeby w trakcie uśmiechania się widoczne były perfekcyjne zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to dobry sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, poprzez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatologiczny. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne drogi leczenia nie skutkują. Lekarz musi dogłębnie sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. W ten sposób powstrzymuje się postęp choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, by je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły by je rozłączyć. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem postępu choroby i scalenia korzeni i ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie zaopatrzonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po zabiegu przez najbliższe dwie godziny trzeba wstrzymać się od jedzenia i aplikować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, z tego powodu pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie widać go z zewnątrz, dlatego że tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu oraz poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może łączyć się z wieloma powikłaniami. Na wstępie należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba tamowana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz unikanie gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w przypadku ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg najczęściej dotyczy dzieci, wskazaniami do jego realizacji mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, utrudnienie przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami ze względu na nadmierne ślinienie. Na te wszystkie czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te dolegliwości są zauważane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, dlatego kieruje pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, także osobom, które nie doznały problemu z niewłaściwą wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zniechęca dzieci do wizyt u stomatologa. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg szybki i łatwy. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można się na niego zdecydować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Implanty Toruń
korona na implantach
Ortodonta
Stomatolog Toruń
Ortodonta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich zbyt wcześnie. Do usunięcia są dobre w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak jest zębem przetrwałym, dlatego że za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie trzeba zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb nadaje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem albo przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy potrzeba ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować problemami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Współczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia daje nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Bywa też tak, że jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na ochronę pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to konieczne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w wyjątkowych przypadkach. Zwykle najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności aplikuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a zabieg odbywa się bezboleśnie. Następnie odrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, żeby zostały przerwane włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, często konieczne jest pocięcie zęba na kilka różnych części, aby uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach nakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Dentysta grudziądz
www.dentysta-inowroclaw.pl
Dentysta ostrowiec
www.dentysta-zakopane.pl
Implanty
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:12:03
Cytuj


Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Spoglądasz w lustro i widzisz, że kolor twojego uśmiechu jest daleka od ideału ? Marzysz o idealnie białym uśmiechu hollywoodzkiej gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby popiołem. Dzisiaj istnieje wiele możliwości, by rozjaśnić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i trwale?

Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty

Zacznij od zmiany diety

Odcień uzębienia w przeważającej części ma podłoże genetyczne. Od naszych genów zależy możliwość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na wygląd naszych zębów wpływa również wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze zęby. Najczęściej na brzydki odcień zębów narzekają jednak osoby, które piją dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na przebarwienia są także palacze. Na kolor twojego uzębienia ma też częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było bardzo drogie i korelowane tylko z gwiazdami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w prosty i skuteczny sposób może każdy z nas. Możliwości jest co niemiara, warto jednak przeanalizować z której metody skorzystać, by nie uszkodzić sobie szkliwa.

wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
www.mrd.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
www.mapro.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
www.aplauz.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
Stomatolog
wybielanie zębów


Następny krok: usuwanie kamienia

Proces rozjaśniania zębów warto zacząć od usunięcia kamienia i osadów. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do stomatologa. Rezultaty zobaczysz natychmiast- kamień najczęściej psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezpieczne i relatywnie tanie- koszt zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Piaskowanie opiera się na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Drobinki niszczą płytkę nazębną i przebarwienia oraz rozjaśniają zęby. Rezultat jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na wybielenie zębów, nawet tych martwych, które mają zazwyczaj brzydki, szary kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg profesjonalnego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno stomatolog aplikuje na zęby specjalny środek wybielający, który jest aktywowany promieniowaniem lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco kosztowny- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu należy pamiętać, by przez kilka dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów, które mogą zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów domowym sposobem

Nasze babcie używały sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy możliwość kupienia wielu różnorodnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy dostać u dentysty. W internecie możemy obejrzeć setki filmików, na których internauci wybielają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak paski mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one niedrogie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Aby podbić efekt, można zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Recepta na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się idealnym uśmiechem. Pierwszym etapem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim wyeliminowanie produktów, które przebarwiają zęby. Walczysz z paleniem od lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno twierdzili, że przesadzasz z kawą w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt nienagannej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu mówić, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Warto też pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które podbiją efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty kojarzone jest zwykle z dużym wydatkiem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. Co prawda spektakularne rezultaty uzyskasz wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po skorzystaniu z pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz zadowolony. Chodząc na rutynowe kontrole, warto też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a skutecznie usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się najlepiej, koniecznie przeanalizuj możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładne zęby. Metod jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o babcinych sposobach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez zniszczenia ich!

wybielanie zębów u dentysty
www.vipkatalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
www.novabank.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
Dentysta
wybielanie zębów
www.katalog-pro.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
Dentysta
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
www.eportal.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Stomatolog

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS