Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-20 10:48:38
Cytuj
Bez względu na to, ile powstałoby gabinetów stomatologicznych w danym mieście, w każdym znajdziemy dziesiątki pacjentów, którzy są zainteresowani usługami, bez względu na to, czy chodzi o stomatologię prywatnie, czy na NFZ. Każdy więc gabinet będzie cieszył się popularnością, ale zanim to jednak nastąpi, należy przede wszystkim go pokazać, zareklamować i zachęcić do tego, by w nim właśnie znaleźć cudownego dentystę, który będzie ,,lekiem na całe zło”. Początki nie należą do łatwych, dlatego też trzeba uzbroić się w cierpliwość i po prostu działać. Niezbędna jest na pewno własna witryna internetowa, a do tego pozycjonowanie stron. Tylko to jest w stanie w sieci pozwolić nam być profesjonalistami, a jednocześnie docierać do odbiorców, którzy mogą być zainteresowani naszymi usługami. Jak więc zadbać o dobrą stronę, o profesjonalne pozycjonowanie stron, o bycie widocznym tam, gdzie ktoś może być zainteresowany naszymi usługami? Dowiesz się z treści artykułu https://www.artykuly24.wroclaw.pl/strona-internetowa-gabinetu-stomatologicznego/
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:29:53
Cytuj
Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, gdy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego albo gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być dokuczliwe bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle i w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero później, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał wypełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się używanie zimnych okładów oraz spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Należy się również trzymać zaleceń i brać wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Ortodonta Toruń
Gabinet stomatologiczny Toruń
Stomatolog Bydgoszcz
Implanty Toruń
Implanty ToruńUsunięcie ósemek

To powszechny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, kiedy pojawia się problem z zębami mądrości lub zapobiegawczo za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie kojarzy się z dotkliwym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, kiedy istnieje ryzyko, że ząb będzie sprawiał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym czasie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do formy. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez względu na to, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest rozważyć wszczepienie implantu zęba. Jest to konieczne dla poprawnego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku ona po prostu zanika. Implant stomatologiczny doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszystkie prawidłowości w żuchwie i jest absolutnie przyjmowany przez organizm. Implant nie tylko celnie odwzorowuje ząb, ale też wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorystycznie w pozostałe zęby. Ponadto implantem zębowym można zastąpić nie kilka zębów. W odróżnieniu od ruchomych protez, implanty działają dokładnie w ten sam sposób, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zazwyczaj niedługo po zabiegu szczepienia implantu.

Jak wygląda zabieg szczepienia implantu.

W pierwszej fazie odbywają się dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ze względu na to, że każda żuchwa ma swoje własne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby dobrze dobrać implant zębowy, z tego powodu, że musi współgrać z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, dlatego że odbywa się przy miejscowym znieczuleniu oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny składa się z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest mocowany do kości i porcelanowej nakładki lub innego materiału, który przypomina kolorem i kształtem naturalny ząb.

Zarejestruj się już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Może być to potrzebne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu większej części korony zęba, co ułatwia zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także powstawaniu kolejnych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci zwykle decydują się na wydłużenie korony zęba, dlatego że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszelkie braki w zębie za pomocą korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Całemu zabiegowi towarzyszy znieczulenie miejscowe. Mimo, że nie jest to skomplikowana czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatologiczny daje wszelkie wskazówki dotyczące troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz korzystać z okładów z lodu. Dodatkowo chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z idealnym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przykryły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, ale powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. nieodpowiednia higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, aby podczas uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Na szczęście jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny usuwa zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, z powodu ryzyka wystąpienia silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne drogi leczenia nie skutkują. Lekarz musi szczegółowo przebadać w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się postęp choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem aplikuje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, żeby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły aby je rozdzielić. Zdarza się też, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia rozwinięcia choroby i połączenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, jednak dochodzi do tego tylko w odpowiednio zaopatrzonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba w ciągu najbliższych dwóch godzin należy wstrzymać się od spożywania posiłków i aplikować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , dlatego pacjent, w razie potrzeby, otrzymuje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że jest ukryty pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do dolegliwości bólowych oraz groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim momencie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może wiązać się z wieloma powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zablokowany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko miękkich posiłków oraz unikanie gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem ukazania się powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumarcia. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w trakcie ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle dotyczy dzieci, zaleceniami do jego przeprowadzenia mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na te wszystkie czynniki mogą wpływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zazwyczaj te wady są zauważane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, związane z wymową. Jeżeli ich przyczyną jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, więc kieruje pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, także osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie zraża dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i łatwy. Dodatkowo nie zmienia jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Stomatolog Toruń
Implanty Toruń
Ortodonta Toruń
Stomatolog Toruń
Stomatolog ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do ekstrakcji nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie trzeba zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń lub przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy potrzeba ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować kłopotami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia daje nam liczne sposoby leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na ochronę pozostałych zębów jest ekstrakcja chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to konieczne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej stosuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zawsze najpierw są podjęte wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a jednak zabieg odbywa się bez dolegliwości bólowych. Następnie zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następną fazą jest zwichnięcie zęba tak, by zostały przerwane włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka różnych części, aby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach zakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
Implanty Grudziądz
www.dentysta-inowroclaw.pl
www.dentysta-ostrowiec.pl
Implanty zakopane
www.dentysta-bilski.pl
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:10:30
Cytuj


Wybielanie zębów - jak szybko pozbyć się przebarwień?

Spoglądasz w lustro i widzisz, że barwa twojego uśmiechu pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o pięknym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie próbowały wybielać zęby popiołem. Dzisiaj mamy wiele sposobów, żeby wybielić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i trwale?

wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty

Zacznij od tego co jesz

Barwa zębów w dużej mierze ma podłoże genetyczne. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na wygląd naszego uśmiechu ma także wpływ wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów skarżą się jednak osoby, spożywające duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na żółknięcie zębów są także ci, którzy palą papierosy. Na odcień twojego uśmiechu ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było dosyć drogie i kojarzone jedynie z bogaczami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w bezpieczny i skuteczny sposób może każdy z nas. Możliwości jest co niemiara, warto jednak przemyśleć z której metody skorzystać, by nie uszkodzić sobie szkliwa.

www.mtorun.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
www.mrd.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą


Następny krok: usuń kamień

Proces wybielania zębów powinno się rozpocząć od pozbycia się kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na piaskowanie do specjalisty. Rezultaty zobaczysz od razu- płytka nazębna bardzo często pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie nieinwazyjne i relatywnie tanie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Zabieg opiera się na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Piasek niszczą osady i przebarwienia oraz rozjaśniają uśmiech. Rezultat jest jednak delikatny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na wybielenie zębów, nawet tych obumarłych, które mają zazwyczaj nieestetyczny, szarawy kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg profesjonalnego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno dentysta aplikuje na zęby specjalny żel wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniają się związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez kilka dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogą zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów na własną rękę

Nasze babcie eksperymentowały z popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy dostęp do wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W internecie możemy obejrzeć mnóstwo filmików, na których ludzie wybielają zęby w cudowny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. „Magiczne” sposoby nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno niszczą szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak żele wybielające mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one niedrogie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, można zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Metoda na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć doskonałym uśmiechem. Pierwszym krokiem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim wyeliminowanie produktów, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z nałogiem papierosowym od lat? Teraz masz określony powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Można też pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które spotęgują efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty kojarzy się zazwyczaj z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. Co prawda najlepsze rezultaty uzyskasz tylko w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak wielkich wymagań, po zastosowaniu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz zadowolony. Umawiając się na rutynowe kontrole, warto też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wygładza powierzchnię zębów, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się dobrze, koniecznie przeanalizuj możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Sposobów jest mnóstwo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o „magicznych” przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez zniszczenia ich!

Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
www.taniofon.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
Stomatolog
www.novabank.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
wybielanie zębów Toruń
www.katalog-pro.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS