Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-19 12:44:05
Cytuj
Stomatologia dziecięca różni się od stomatologii dorosłych. Oprócz profesjonalizmu dentysta musi wykorzystywać umiejętności psychologiczne: umieć rozmawiać z dzieckiem, uspokajać, zachęcać, a nawet nagradzać młodego pacjenta za odwagę. Ogólne nawyki higieniczne i zdrowy tryb życia kształtują się we wczesnym dzieciństwie. Dlatego wrażenia dzieci w gabinecie stomatologicznym wpływają na to, jak w przyszłości osoba dorosła zadba o zęby, czy będzie bała się regularnie odwiedzać stomatologa. Pierwsza wizyta jest szczególnie ważna to pierwsze wrażenie. Więcej informacji w artykule https://www.bahco.pl/co-zrobic-aby-dziecko-nie-balo-sie-wizyty-u-stomatologa/
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:19:44
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, gdy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego albo gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być dokuczliwe bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, uwypuklenia na dziąśle i czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero później, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał wypełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny powleka to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie mroźnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Należy się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

www.dentysta-torun.com
Implanty Toruń
Implanty Bydgoszcz
Stomatolog Toruń
Stomatolog ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy pojawia się problem z zębami mądrości lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się w okolicach dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto powodem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, kiedy istnieje podejrzenie, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym okresie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do zdrowia. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez znaczenia, w jakich okolicznościach utracono zęby, dobrze jest rozważyć wszczepienie implantu zęba. Jest to potrzebne do przywrócenia prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant zębowy wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszystkie poprawności w jamie ustnej i jest absolutnie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo ozwiercielda ząb, ale także wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w pozostałe zęby. Ponadto implantem zębowym można wymienić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty działają dokładnie w ten sam sposób, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Jak przebiega zabieg szczepienia implantu.

Jako pierwsze przeprowadzane są dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, dlatego że każda żuchwa ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie dobrać implant , z tego powodu, że musi współpracować z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 30 minut. Implant jest zrobiony z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest wszczepiany do kości i nakładki porcelanowej albo innego materiału, który przypomina kolorem i kształtem ząb naturalny.

Zarejestruj się teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Może być to potrzebne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu znacznej części korony zęba, co ułatwia zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także rozwojowi kolejnych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci zwykle decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie ubytki w zębie przy użyciu korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to skomplikowana czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące dbania o jame ustną, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Ponadto zostanie przypisana recepta na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z doskonałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przysłoniły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, by podczas uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, z powodu ryzyka wystąpienia silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i pomoże wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne drogi leczenia nie działają. Lekarz musi dokładnie sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się postęp choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, aby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły żeby je rozłączyć. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko jest zależne od stopnia rozwinięcia choroby i scalenia korzeni i ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, chociaż dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny trzeba wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, dlatego pacjent, w razie konieczności, dostaje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że jest ukryty pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może prowadzić do dolegliwości bólowych oraz groźnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim momencie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może wiązać się z powikłaniami. Na wstępie należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu tamowana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków i unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zazwyczaj dotyczy dzieci, zaleceniami do jego przeprowadzenia mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, utrudnienie przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te problemy są wyłapywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, więc wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie odstrasza dzieci do wizyt u stomatologa. Mimo, że przebiega bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

www.dentystatorun.pl
korona na implantach
Ortodonta
Stomatolog Toruń
Implanty ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może przejść na ich następców. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do ekstrakcji są dobre w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie trzeba udać się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy potrzeba ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które doprowadziły do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w czasie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia umożliwia nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostatecznym sposobem na uratowanie pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to potrzebne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo powszechny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej wykorzystuje się go w szczególnych sytuacjach. Zawsze najpierw są podjęte wszelkie kroki służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności stosuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bezboleśnie. W dalszym ciągu odrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejną fazą jest zwichnięcie zęba tak, by przerwać włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest pocięcie zęba na kilka osobnych części, tak aby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach nakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze na kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
Implanty Inowrocław
Implanty Ostrowiec
Stomatolog Zakopane
Dentysta
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:06:27
Cytuj


Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Spoglądasz w lustro i widzisz, że kolor twojego uśmiechu pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o idealnym uśmiechu hollywoodzkiej gwiazdy? Nasze babcie próbowały wybielać zęby węglem. Współcześnie istnieje wiele metod, żeby wybielić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i trwale?

wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
Stomatolog
wybielanie zębów

Zacznij od jedzenia

Barwa zębów w przeważającej części zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy prędkość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na odcień naszych zębów wpływa również wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki odcień zębów narzekają jednak osoby, pijące dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na żółknięcie zębów są także osoby palące. Na kolor twojego uzębienia ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybielanie zębów było dosyć drogie i kojarzone tylko z bogaczami. Dzisiaj wybielić zęby w bezpieczny i skuteczny sposób może każdy z nas. Metod jest mnóstwo, warto jednak przemyśleć z której metody skorzystać, by nie uszkodzić sobie szkliwa.

wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
Dentysta
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
www.pbe.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty


Po drugie: usunięcie kamienia

Zabieg wybielania zębów powinno się rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do stomatologa. Rezultaty zobaczysz natychmiast- kamień bardzo często psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezbolesne i względnie niedrogie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Zabieg opiera się na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek rozbijają płytkę nazębną i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Efekt jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na wybielenie zębów, również tych obumarłych, które mają zazwyczaj brzydki, szarawy kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces profesjonalnego wybielania zaczyna się od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno dentysta nakłada na zęby profesjonalny środek wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest dosyć kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu trzeba pamiętać, by przez kilka dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów, które mogą zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów na własną rękę

Nasze babcie używały sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy możliwość kupienia wielu różnorodnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy kupić u dentysty. W sieci znajdziemy setki filmików, na których internauci rozjaśniają zęby w cudowny sposób przy użyciu węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. Domowe sposoby nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak paski mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one tanie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a potrafią wybielić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Aby podbić efekt, warto też zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Recepta na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć pięknym uśmiechem. Pierwszym krokiem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim zrezygnowanie z substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z paleniem od wielu lat? W końcu masz określony powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już wieki temu twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Warto też pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u stomatologa łączone jest zazwyczaj z dużym wydatkiem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. W prawdzie spektakularne efekty uzyskasz tylko w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po zastosowaniu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz zadowolony. Umawiając się na rutynowe wizyty kontrolne, możesz też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest relatywnie tani a skutecznie niszczy płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zębów, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie wyglądają najlepiej, koniecznie przemyśl możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Sposobów jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o domowych sposobach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez bez naruszenia szkliwa!

Dentysta Toruń
Stomatolog
www.v-katalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
Dentysta

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS