Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-19 12:35:18
Cytuj
Osoby z niepełnosprawnością intelektualną także mają potrzebę skorzystania z opieki stomatologicznej. Jest to w dużej mierze teoretyczna możliwość, ponieważ większość placówek nie jest przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych. Rodziny tych pacjentów narzekają na brak dostępu do stomatologa, na konieczność długiej i uciążliwej podróży, aby uzyskać darmowe świadczenie stomatologiczne dla swoich podopiecznych. Więcej na ten temat w artykule https://www.paczto.pl/leczenie-stomatologiczne-osob-z-niepelnosprawnosciami/
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:21:14
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma sposobności powtórzenia leczenia kanałowego lub kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego symptomami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle pojawiają się dopiero później, ze względu na gojenie się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał jest wypełniany przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się używanie mroźnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Implanty Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta Bydgoszcz
Dentysta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub zapobiegawczo za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się około dwudziestego roku życia. Zdarza się, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, z racji tego, że ich wyżynanie wiąże się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeśli nie ma dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, kiedy istnieje ryzyko, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym wieku kości są już całkowicie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny stosuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez względu na to, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest zastanowić się nad wszczepieniem implantu zęba. Jest to niezbędne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant stomatologiczny wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie poprawności w jamie ustnej i jest w pełni akceptowany przez organizm. Implant nie tylko dobrze odwzorowuje ząb, ale także wyglądem mocno go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w pozostałe zęby. Ponadto implantem zębowym można wymienić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty działają dokładnie w ten sam sposób, jak zęby naturalne. Dyskomfort towarzyszy jedynie przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Jak wygląda zabieg szczepienia implantu.

Jako pierwsze przeprowadzane są dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, dlatego że każda żuchwa ma swoje własne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie wybrać implant , z tego powodu, że musi współpracować z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant zębowy składa się z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest mocowany do kości oraz porcelanowej nakładki lub innego tworzywa, które przypomina kolorem i kształtem naturalny ząb.

Zarejestruj się już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Może być to potrzebne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, by ułatwić zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także powstawaniu nowych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zwykle decydują się na wydłużenie korony zęba, dlatego że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie braki w zębie przy użyciu korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatolog udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o jame ustną, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Dodatkowo chirurg stomatolog przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła przesadnie przykryły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich obrzmienia po zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, należą do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, aby podczas uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, a nie różowe dziąsła. Jest na to dobry sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona wyłącznie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny usuwa zbędną część dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, z powodu ryzyka wystąpienia silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatologiczny. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne drogi leczenia nie skutkują. Lekarz musi szczegółowo sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny musi naciąć dziąsło, aby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy konieczne jest zastosowanie piły żeby je rozłączyć. Bywa tez tak, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem postępu choroby i połączenia korzeni i ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, jednak dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po zabiegu w ciągu najbliższych dwóch godzin trzeba wstrzymać się od spożywania posiłków i aplikować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , dlatego pacjent, w razie potrzeby, otrzymuje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ jest ukryty pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do dolegliwości bólowych i poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może wiązać się z powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zablokowany ząb z kości, później naciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba tamowana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem ukazania się powikłań, na przykład urażenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zazwyczaj występuje u dzieci, zaleceniami do jego przeprowadzenia mogą być trudności z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, utrudnienie przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami w przypadku nadmiernego ślinienia. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te problemy są wychwytywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeżeli ich przyczyną jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, ze względu na to wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, także osobom, które nie doświadczyły problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie odstrasza dzieci do chirurga stomatologicznego. Pomimo tego, że przebiega bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg szybki i prosty. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie zostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Ortodonta Toruń
www.implantytorun.pl
Ortodonta
Ortodonta Toruń
Stomatolog ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może przejść na ich następców. Ważne jest też, by nie usuwać ich zbyt wcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samoistnie trzeba udać się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem lub przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy potrzeba ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować problemami w czasie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia daje nam liczne możliwości leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostatecznym sposobem na uratowanie zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to potrzebne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo popularny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej stosuje się go w szczególnych przypadkach. Zazwyczaj najpierw są podjęte wszelkie kroki służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a zabieg odbywa się bezboleśnie. W dalszym ciągu zrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Następnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, żeby przerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka osobnych części, aby uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach nakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
Implanty Inowrocław
Stomatolog Ostrowiec
Dentysta Zakopane
Stomatolog
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:03:15
Cytuj


Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że kolor twojego uśmiechu nie jest idealna ? Marzysz o doskonałym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby popiołem. Współcześnie mamy wiele metod, żeby rozjaśnić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i skutecznie?

wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
Dentysta

Zacznij od zmiany diety

Barwa uzębienia w przeważającej części zależy od genów. Od naszych genów zależy prędkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na kolor naszych zębów ma także wpływ wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, spożywające dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na przebarwienia są także osoby palące. Na odcień twojego uśmiechu ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było bardzo drogie i kojarzone jedynie z celebrytami . Dzisiaj rozjaśnić zęby w łatwy i efektywny sposób może każdy. Metod jest bardzo dużo, warto jednak przemyśleć z której metody skorzystać, żeby nie zniszczyć sobie szkliwa.

Dentysta
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą


Po drugie: usuń kamień

Proces rozjaśniania zębów należy zacząć od pozbycia się kamienia i osadów. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do specjalisty. Efekty zobaczysz natychmiast- osady najczęściej psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo nieinwazyjne i względnie niedrogie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Piaskowanie opiera się na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają kamień i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Efekt jest jednak subtelny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najbardziej skuteczny sposób na rozjaśnienie zębów, również tych obumarłych, które mają zazwyczaj nieestetyczny, szarawy kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg specjalistycznego wybielania zaczyna się od usunięcia kamienia i osadów. Kolejno dentysta aplikuje na zęby specjalny środek wybielający, który jest aktywowany promieniowaniem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniane są związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg jest dosyć kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez pierwsze dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów, które mogą zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowym sposobem

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy możliwość kupienia wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W sieci znajdziemy setki filmików, na których ludzie wybielają zęby w cudowny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” sposoby nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak paski mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a potrafią wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Aby podbić efekt, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Sposób na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć doskonałym uśmiechem. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim zrezygnowanie z produktów, które przebarwiają zęby. Walczysz z nałogiem papierosowym od lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno orzekli, że pijesz za dużo kawy w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to również efekt nienagannej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie. Warto także pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które podbiją efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty kojarzy się zwykle z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. Co prawda spektakularne efekty uzyskasz tylko w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak wielkich oczekiwań, po skorzystaniu z pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Chodząc na rutynowe kontrole, warto też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest relatywnie tani a z powodzeniem niszczy płytkę nazębną i osady, które powodują nieestetyczne przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wygładza powierzchnię zębów, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się najlepiej, koniecznie przemyśl możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładne zęby. Metod jest bardzo dużo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o eksperymentalnych sposobach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
www.v-katalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
Stomatolog
Dentysta
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
www.eportal.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
Dentysta Toruń
www.ekatalog24.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów lampą

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS