Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-19 12:29:02
Cytuj
Stomatologia, tak jak każda ze specjalizacji medycznych, boryka się obecnie z niewystarczającą ilością wykwalifikowanego personelu medycznego. Dlatego, rozważając kierunek studiów, warto przychylnym okiem spojrzeć na tę właśnie specjalizację. Znalezienie pracy po ukończeniu studiów na pewno nie będzie problemem, można również pokusić się o własny prywatny gabinet dentystyczny. Jaką szkołę należy ukończyć? Ile zarabia stomatolog? Czy warto zostać stomatologiem? Wszystkiego dowiemy się z poniższego artykułu. https://www.mtc.org.pl/jak-i-czy-warto-zostac-stomatologiem/
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:21:50
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, gdy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego albo gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał jest wypełniany przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest stosowanie zimnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Należy się również stosować do zaleceń i brać wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Implanty Bydgoszcz
Dentysta Toruń
Implanty ToruńUsunięcie ósemek

To powszechny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, kiedy pojawia się problem z zębami mądrości lub profilaktycznie za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się około dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, z racji tego, że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Ponadto powodem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy istnieje ryzyko, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym okresie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez znaczenia, z jakiego powodu utracono zęby, warto zastanowić się nad wszczepieniem implantu zębowego. Jest to konieczne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku ona po prostu zanika. Implant wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie poprawności w żuchwie i jest całkowicie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo odwzorowuje ząb, ale także wyglądem mocno go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem zębowym można zastąpić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty działają dokładnie w ten sam sposób, jak naturalne zęby. Dyskomfort towarzyszy jedynie niedługo po zabiegu implantacji.

Przebieg zabiegu implantacji.

Jako pierwsze przeprowadzane są pełne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, dlatego że każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby dobrze dobrać implant stomatologiczny, ze względu na to, że musi współgrać z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, dlatego że przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 30 minut. Implant składa się z dwóch części: korzenia, który jest wszczepiany do kości oraz nakładki porcelanowej lub innego tworzywa, które odzwierciedla kolorem i kształtem ząb naturalny.

Umów się na wizytę już dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu większej części korony zęba, co upraszcza walkę z próchnicą. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też tworzeniu się nowych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na ten zabieg, dlatego że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie braki w zębie za pomocą korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to skomplikowana czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać płynne lub miękkie pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Ponadto chirurg stomatolog przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z doskonałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przykryły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, aby podczas uśmiechania się widoczne były doskonałe zęby, a nie różowe dziąsła. Jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu niezbędna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko pojawienia się silnego bólu, poprzez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i pomoże dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej trudnych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatologiczny. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne drogi leczenia nie skutkują. Lekarz musi dokładnie przebadać w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. W ten sposób blokuje się postęp choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, by je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą złączone, wtedy niezbędne jest użycie piły żeby je rozłączyć. Zdarza się też, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia postępu choroby i scalenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, jednak dochodzi do tego tylko w odpowiednio zaopatrzonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, dlatego pacjent, w razie konieczności, dostaje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie widać go z zewnątrz, dlatego że znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może prowadzić do dolegliwości bólowych oraz groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z wieloma powikłaniami. Na wstępie należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby nie doszło do krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko rozmiękłych posiłków i unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest urażenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumierania. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w trakcie ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zazwyczaj występuje u dzieci, zaleceniami do jego realizacji mogą być problemy z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, utrudnienie przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te dolegliwości są wyłapywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich przyczyną jest wędzidełko, nie potrafi on pomóc dziecku, dlatego kieruje pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doświadczyły problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie odstrasza dzieci do wizyt u stomatologa. Pomimo tego, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg szybki i łatwy. Dodatkowo nie zmienia jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można się na niego zdecydować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Gabinet stomatologiczny Toruń
www.implantytorun.pl
www.ortodontatorun.pl
Implanty Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może przejść na ich następców. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samoistnie trzeba udać się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem lub przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do powstawania próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować problemami w trakcie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Współczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia umożliwia nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Bywa też tak, że jest już na to za późno. W takim przypadku ostatecznym sposobem na uratowanie pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to potrzebne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej wykorzystuje się go w szczególnych przypadkach. Zazwyczaj najpierw podejmuje się wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a jednak zabieg odbywa się bezboleśnie. Potem odrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Kolejnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, żeby zerwać włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, czasami konieczne jest przecięcie zęba na kilka osobnych części, by ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach umieszcza szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
Protetyka Inowrocław
Stomatolog Ostrowiec
Implanty zakopane
Dentysta
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:02:43
Cytuj


Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twojego uśmiechu nie jest idealna ? Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby popiołem. Współcześnie istnieje wiele metod, by rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i trwale?

skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty

Zacznij od jedzenia

Odcień zębów w dużej mierze zależy od genów. Od naszych genów zależy możliwość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na wygląd naszych zębów wpływa również wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze zęby. Najczęściej na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, spożywające dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na żółknięcie zębów są także palacze. Na odcień twojego uśmiechu ma też częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybielanie zębów było dosyć drogie i korelowane tylko z celebrytami . Dzisiaj wybielić zęby w bezpieczny i efektywny sposób może każdy. Możliwości jest co niemiara, należy jednak przemyśleć z której metody skorzystać, żeby nie zniszczyć sobie szkliwa.

Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog
Stomatolog
Stomatolog
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów
Dentysta


Kolejny krok: usuń kamień

Proces rozjaśniania zębów należy zacząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać zapisując się na zabieg piaskowania do specjalisty. Efekty zobaczysz natychmiast- kamień najczęściej pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezpieczne i względnie tanie- koszt zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Piasek niszczą płytkę nazębną i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Efekt jest jednak delikatny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najbardziej skuteczny sposób na wybielenie zębów, również tych obumarłych, które mają zwykle brzydki, szarawy kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg profesjonalnego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno stomatolog nakłada na zęby specjalny środek wybielający, który jest aktywowany promieniowaniem lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniane są związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco kosztowny- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez kilka dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogą zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów na własną rękę

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy możliwość kupienia wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy dostać u dentysty. W internecie możemy obejrzeć mnóstwo filmików, na których ludzie wybielają zęby w magiczny sposób przy użyciu węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. Domowe metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, gdyż mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak paski mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one tanie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a potrafią rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, warto też zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Recepta na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się pięknym uśmiechem. Pierwszym etapem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim zrezygnowanie z substancji, które przebarwiają zęby. Walczysz z nałogiem papierosowym od lat? Teraz masz określony powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już wieki temu twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu mówić, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Można też pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które spotęgują efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u stomatologa kojarzy się zwykle z dużym kosztem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. W prawdzie najlepsze rezultaty uzyskasz tylko i wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po zastosowaniu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz zadowolony. Zgłaszając się na rutynowe kontrole, możesz też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest relatywnie tani a skutecznie niszczy płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wygładza powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się najlepiej, koniecznie przemyśl możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładne zęby. Metod jest mnóstwo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o domowych sposobach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
www.taniofon.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
www.jardinero.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS