Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-19 12:25:07
Cytuj
Większość z nas tylko gdy pomyśli sobie o zbliżającej się wizycie kontrolnej u stomatologa, to już zaczyna się obawiać tego co nas czeka. Niestety dla większości wizyta u dentysty nie kojarzy się z niczym miłym. Z drugiej jednak strony zdajemy sobie sprawę, że tylko regularne wizyty u stomatologa pozwolą nam się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem. Co zrobić, aby wizyta u stomatologa nie była za każdym razem traumą? Dowiesz się z lektury artykułu https://www.najjj.pl/czy-wizyta-u-stomatologa-musi-wywolywac-strach/
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:22:25
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego lub kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być dokuczliwe bóle, nasilające się podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle pojawiają się dopiero później, ze względu na gojenie się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał wypełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie zimnych okładów i spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i brać wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

www.dentysta-torun.com
Dentysta Toruń
Implanty Bydgoszcz
Ortodonta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, gdy pojawia się problem z zębami mądrości lub zapobiegawczo za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Niekiedy jest to nieprzyjemne doświadczenie, ze względu na to, że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się krzywo albo jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, kiedy istnieje ryzyko, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym czasie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm szybciej wraca do zdrowia. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu zniwelowania bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez znaczenia, w jakich okolicznościach utracono zęby, warto zastanowić się nad wszczepieniem implantu zębowego. Jest to potrzebne do przywrócenia poprawnego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant stomatologiczny doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie prawidłowości w jamie ustnej i jest całkowicie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo odwzorowuje ząb, ale też wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem zębowym można wymienić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W odróżnieniu od protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Dyskomfort towarzyszy zaledwie niedługo po zabiegu szczepienia implantu.

Przebieg zabiegu implantacji.

W pierwszej fazie przeprowadzane są dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ze względu na to, że każda żuchwa ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby odpowiednio wybrać implant , ze względu na to, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, dlatego że odbywa się przy znieczuleniu miejscowym oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant składa się z dwóch części: korzenia, który jest mocowany do kości i nakładki porcelanowej lub innego tworzywa, które przypomina kształtem i kolorem naturalny ząb.

Zarejestruj się już dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Czasami bywa to konieczne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, co ułatwia zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także powstawaniu kolejnych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci zazwyczaj decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie braki w zębie przy użyciu korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to trudna czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatolog udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Dodatkowo lekarz przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z wspaniałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła ponad normę przysłoniły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich obrzmienia po zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, należą do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy pragną, aby podczas uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Na szczęście jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona jedynie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pozwala zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, z powodu ryzyka pojawienia się silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak dobrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej wymagających zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi dogłębnie przebadać w jakim stanie są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, by je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy konieczne jest zastosowanie piły by je rozdzielić. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko jest zależne od stopnia postępu choroby i scalenia korzeni i ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, choć dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po zabiegu w ciągu najbliższych dwóch godzin należy wstrzymać się od spożywania posiłków i aplikować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, z tego powodu pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie wystaje na zewnątrz, ponieważ znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może prowadzić do dolegliwości bólowych oraz poważnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może łączyć się z powikłaniami. Na wstępie należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko miękkich posiłków i unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem ukazania się powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumierania. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w przypadku ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg najczęściej występuje u dzieci, wskazaniami do jego realizacji mogą być kłopoty z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, utrudnienie przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na te wszystkie czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te wady są wychwytywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, ze względu na to wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie odstrasza dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że przebiega bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg szybki i prosty. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie pozostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można się na niego zdecydować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Ortodonta Toruń
Implanty Toruń
Ortodonta Toruń
Gabinet stomatologiczny Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Tak samo nie powinno się usuwać ich przedwcześnie. Do ekstrakcji nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak jest zębem przetrwałym, ponieważ za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem lub przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w czasie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia daje nam liczne sposoby leczenia zębów. Bywa też tak, że jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na uratowanie pozostałych zębów jest ekstrakcja chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to potrzebne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w szczególnych przypadkach. Zazwyczaj najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a zabieg przebiega bez dolegliwości bólowych. Później odrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następną fazą jest zwichnięcie zęba tak, żeby przerwać włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, czasami konieczne jest przecięcie zęba na kilka osobnych części, tak aby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach zakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
www.dentysta-grudziadz.pl
Protetyka Inowrocław
Implanty Ostrowiec
Stomatolog Zakopane
Stomatolog
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 19:01:04
Cytuj


Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Patrzysz w lustro i widzisz, że barwa twojego uśmiechu nie jest idealna ? Marzysz o pięknym uśmiechu hollywoodzkiej gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby popiołem. Współcześnie istnieje wiele metod, by wybielić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i trwale?

wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów lampą

Zacznij od diety

Kolor zębów w dużej mierze ma podłoże genetyczne. Od naszych genów zależy prędkość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na odcień naszego uśmiechu ma także wpływ wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Najczęściej na brzydki odcień zębów narzekają jednak osoby, pijące dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na przebarwienia są także osoby palące. Na odcień twojego uśmiechu ma także częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było bardzo kosztowne i kojarzone tylko z bogaczami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w prosty i efektywny sposób może każdy. Metod jest mnóstwo, warto jednak zastanowić się z której metody skorzystać, żeby nie uszkodzić sobie szkliwa.

Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
www.mrd.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
www.korab.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów Toruń


Następny krok: usuwanie kamienia

Proces rozjaśniania zębów warto rozpocząć od pozbycia się kamienia i osadów. Można tego dokonać umawiając się na zabieg piaskowania do dentysty. Efekty zobaczysz natychmiast- osady najczęściej pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo bezpieczne i względnie tanie- koszt zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek rozbijają płytkę nazębną i przebarwienia oraz rozjaśniają zęby. Rezultat jest jednak delikatny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na rozjaśnienie zębów, również tych martwych, które mają zwykle nieestetyczny, szarawy kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania dentysta zaczyna od usunięcia kamienia i osadów. Następnie dentysta nakłada na zęby specjalny preparat wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez kilka dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów w domowym zaciszu

Nasze babcie eksperymentowały z popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy dostęp do wielu nowoczesnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy dostać u dentysty. W internecie możemy obejrzeć setki filmików, na których internauci wybielają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. Domowe sposoby nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno degradują szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one tanie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, warto też zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Przepis na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się doskonałym uśmiechem. Pierwszym etapem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim zrezygnowanie z substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z papierosami od lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to również efekt nienagannej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie. Warto też pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u stomatologa kojarzone jest zwykle z dużym wydatkiem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. Co prawda spektakularne efekty uzyskasz wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak wielkich oczekiwań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Chodząc na rutynowe kontrole, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem usuwa płytkę nazębną i osady, które powodują nieestetyczne przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wygładza powierzchnię zębów, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie wyglądają estetycznie, koniecznie przeanalizuj możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by mieć ładne zęby. Możliwości jest mnóstwo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o eksperymentalnych przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez bez naruszenia szkliwa!

Stomatolog
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów
www.popularyzujmy.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
www.neo-net.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów lampą
Stomatolog
wybielanie zębów
www.katalog-pro.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
Stomatolog
www.jardinero.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS