Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-19 12:12:10
Cytuj
Ból zęba, krwawienie z dziąseł, widoczne przebarwienia na zębach są częstymi powodami wizyt w gabinecie stomatologicznym. Panuje nieprawdziwe przekonanie, że leczenie zębów w zasadzie nie jest refundowane i sporo kosztuje. Rzeczywiście, nie wszystkie procedury stomatologiczne są refundowane, ale jest pewien zakres świadczeń, za które płaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Osoby, które płacą składki zdrowotne, mają pełne prawo do skorzystania z darmowych świadczeń w gabinecie stomatologicznym. Dowiesz się więcej z lektury artykułu https://www.monetarny.pl/darmowe-leczenie-stomatologiczne/
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:16:53
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, gdy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego objawami mogą być dokuczliwe bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle i czasami nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero później, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie mroźnych okładów i spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

www.dentysta-torun.com
www.dentystatorun.com.pl
Implanty Bydgoszcz
Gabinet stomatologiczny Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To powszechny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, gdy pojawia się problem z zębami mądrości lub profilaktycznie za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Zdarza się, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie kojarzy się z dotkliwym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeśli nie ma dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, gdy istnieje ryzyko, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym wieku kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do zdrowia. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez znaczenia, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest zdecydować się na wszczepienie implantu zęba. Jest to konieczne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant stomatologiczny doskonale zastępuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie prawidłowości w żuchwie i jest absolutnie akceptowany przez organizm. Implant nie tylko celnie ozwiercielda ząb, ale również wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorem w pozostałe zęby. Ponadto implantem zębowym można wymienić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty zachowują się dokładnie tak samo, jak naturalne zęby. Dyskomfort towarzyszy zazwyczaj przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Jak wygląda zabieg implantacji.

W pierwszej fazie przeprowadzane są pełne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, dlatego że każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby dobrze dobrać implant , ze względu na to, że musi współpracować z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ odbywa się przy znieczuleniu miejscowym oraz trwa zaledwie 30 minut. Implant zębowy jest zrobiony z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest wszczepiany do kości i porcelanowej nakładki albo innego materiału, który przypomina kształtem i kolorem ząb naturalny.

Umów się na wizytę już dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Czasami bywa to konieczne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu większej części korony zęba, by ułatwić walkę z próchnicą. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także powstawaniu nowych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na ten zabieg, ze względu na to, że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszelkie ubytki w zębie przy użyciu korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to trudna czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy i stosować okłady z lodu. Ponadto chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła zbyt mocno przykryły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, żeby podczas uśmiechania się widoczne były zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej trudnych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi szczegółowo sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. W ten sposób blokuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem aplikuje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, by je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą połączone, wtedy konieczne jest użycie piły żeby je rozdzielić. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia rozwinięcia choroby i scalenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, chociaż dochodzi do tego tylko w odpowiednio zaopatrzonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po zabiegu w ciągu najbliższych dwóch godzin trzeba wstrzymać się od jedzenia i aplikować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, z tego powodu pacjent, w razie potrzeby, dostaje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może prowadzić do dolegliwości bólowych i poważnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może wiązać się z powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby nie doszło do krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w przypadku ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zazwyczaj wykonuje się u dzieci, zaleceniami do jego przeprowadzenia mogą być kłopoty z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami w przypadku nadmiernego ślinienia. Na te wszystkie czynniki mogą wpływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Najczęściej te wady są wychwytywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich przyczyną jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, dlatego wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, także osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie odstrasza dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg krótki i łatwy. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Ortodonta Toruń
Implanty Toruń
www.ortodontatorun.pl
Stomatolog Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może przejść na ich następców. Ważne jest też, by nie usuwać ich zbyt wcześnie. Do usunięcia są dobre w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń lub przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować kłopotami w czasie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia umożliwia nam niezliczone możliwości leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na uratowanie pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt gęsto. Bywa to konieczne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w szczególnych przypadkach. Zawsze najpierw są podjęte wszelkie kroki służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a zabieg odbywa się bez dolegliwości bólowych. Następnie zrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Kolejnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, aby przerwać włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka osobnych części, żeby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach zakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
Implanty Grudziądz
Protetyka Inowrocław
Implanty Ostrowiec
www.dentysta-zakopane.pl
Stomatolog
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:59:00
Cytuj


Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Patrzysz w lustro i widzisz, że barwa twojego uśmiechu nie jest idealna ? Marzysz o idealnie białym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby węglem. Współcześnie mamy wiele sposobów, żeby rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

Dentysta Toruń
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń

Zacznij od diety

Kolor uzębienia w dużej mierze ma podłoże genetyczne. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na kolor naszego uśmiechu ma także wpływ wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, które piją dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na żółknięcie zębów są także ci, którzy palą papierosy. Na barwę twojego uśmiechu ma także częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było bardzo kosztowne i kojarzone jedynie z celebrytami . Teraz rozjaśnić zęby w bezpieczny i trwały sposób może każdy z nas. Metod jest co niemiara, warto jednak przemyśleć z której metody skorzystać, żeby nie uszkodzić sobie szkliwa.

Dentysta
www.multikody.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
www.mrd.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą
www.mapro.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów


Następny krok: usuń kamień

Proces rozjaśniania zębów powinno się zacząć od pozbycia się kamienia i osadów. Można tego dokonać zapisując się na zabieg piaskowania do dentysty. Efekty zobaczysz od razu- płytka nazębna bardzo często pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezpieczne i względnie niedrogie- cena zabiegu to około 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek rozbijają kamień i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Rezultat jest jednak delikatny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na wybielenie zębów, nawet tych obumarłych, które mają zazwyczaj brzydki, szary kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania dentysta zaczyna od usunięcia kamienia i osadów. Następnie dentysta nakłada na zęby profesjonalny środek wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to kwota rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez kilka dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów, które mogą zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów w domowym zaciszu

Nasze babcie eksperymentowały z sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy możliwość kupienia wielu nowoczesnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy kupić u dentysty. W internecie znajdziemy mnóstwo filmików, na których internauci rozjaśniają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” sposoby nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak paski mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one tanie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, można zastosować pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Przepis na idealny uśmiech

Każdy chciałby się cieszyć idealnym uśmiechem. Pierwszym etapem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim wyeliminowanie produktów, które przebarwiają zęby. Walczysz z nałogiem papierosowym od wielu lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już wieki temu twierdzili, że przesadzasz z kawą w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Można też pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które podbiją efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u stomatologa kojarzy się często z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. Co prawda najlepsze rezultaty uzyskasz tylko w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak wielkich wymagań, po skorzystaniu z pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Chodząc na rutynowe kontrole, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a skutecznie niszczy płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za nieestetyczne przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wyrównuje powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie wyglądają estetycznie, koniecznie przeanalizuj możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by mieć ładne zęby. Metod jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o internetowych przepisach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez zniszczenia ich!

Stomatolog
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
www.taniofon.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
www.polykeg.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów lampą
www.neo-net.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Dentysta Toruń
Dentysta
wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
www.mpm.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS