Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-18 13:43:53
Cytuj
Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, dobrze wie jak wiele spraw trzeba załatwiać każdego dnia. Niektórzy uważają, że prowadzenie własnego biznesu jest ogromnym wyzwaniem i trzeba mieć głowę na karku oraz dużą determinację do pracy. Niezależnie od branży każdy właściciel firmy musi spełnić szereg formalności. Obowiązki jakie nakłada na nas prawo sprawiają, że przedsiębiorcy czasami gubią się w gąszczu przepisów. Mogą jednak znaleźć pomocne biuro rachunkowe, które ułatwi ich pracę i uczyni ją bardziej przyjemną, bowiem będą mogli się skupić na tym, co potrafią robić czyli prowadzić własny biznes zamiast zgłębiać przepisy podatkowe.Jak wybrać dobre biuro rachunkowe dowiesz się z artykułu https://www.zark.pl/jak-wybrac-dobre-biuro-rachunkowe/
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-08 01:15:55
Cytuj


Księgowość dla przedsiębiorców

Prowadzenie firmy łączy się wprost z koniecznością prowadzenia księgowości. Na bazie dokumentów księgowych ewidencjonowane są wszelkie zdarzenia finansowe zachodzące w firmie, za pomocą czego o wiele łatwiej weryfikować wydatki. Dokumenty księgowe obejmują m.in. informacje dotyczące sprzedaży i zakupów, wydatków czy inwestycji firmy i informacje z zakresu podatków albo wynagrodzenia pracowników. Z uwagi na fakt, że księgowość jest istotnym oraz szerokim działem niemal każdej działalności, biorąc pod uwagę jej wielkość niezbędna jest księgowa, zatrudnione biuro rachunkowe lub cały wydział odpowiedzialny za prowadzenie ewidencji rachunkowej.


Biuro rachunkowe

Istnieją dwa główne sposoby prowadzenia księgowości, to są: pełna księgowość, inaczej księga handlowa i księga przychodów i rozchodów, inaczej księga podatkowa. Reguły opisane w ustawie o rachunkowości regulują zasady, które określają, jakie firmy muszą wybrać księgę handlową, a jakim wystarczy księga przychodów i rozchodów. W zależności od działalności oraz od charakteru firmy i przychodu roku obrotowego.

Metody prowadzenia księgowości- Biuro rachunkowe Toruń

Pełna księgowość to najobszerniej rozbudowana metoda rozliczeń. Przez szczegółowe dane pokazuje finansową sytuację firmy: płynność, rentowność oraz finansową gospodarność. Na podstawie księgi handlowej działalność rozlicza się z organami podatkowymi. Według ustawy o rachunkowości do posiadania pełnej księgowości zobowiązane są na przykład spółki handlowe w tym osobowe, kapitałowe oraz spółki w organizacji, stowarzyszenia oraz fundacje nawet , gdy ich przychodem są jedynie składki członkowskie, a także województwa, powiaty, gminy oraz ich związki. Co więcej pełną księgowość prowadzą osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, jawne spółki osób fizycznych i spółki partnerskie, kiedy we wcześniejszym roku obrotowym ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych wyniosły przynajmniej wartość 2.000.000 euro w złotówkach.

Z kolei księga przychodów i rozchodów to księgowość uproszczona. Wpisy na temat przychodów i rozchodów muszą zawierać w tym wypadku zestawienia dochodów, przychodów i kosztów z rozgraniczeniem na podatkowe zwolnienia. Do wykazu w księgowości uproszczonej muszą zostać uzupełnione również ewidencje trwałych środków, zatrudnionych osób, a oprócz tego wykaz dochodów zwolnionych z podatku z poprzednich lat. Księgę przychodów i rozchodów prowadzą osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, jakich przychód roku obrotowego nie przekracza 2.000.000 euro w złotówkach.

Sposób prowadzenia księgowości zależy od obszaru działalności firmy, charakteru, wielkości oraz struktury. O tym, któremu sposobowi prowadzenia księgowości powinna podlegać dana firma zawsze warto skonsultować ze specjalistą. Dla porównania zakładając działalność ze wsparciem księgowej, przedsiębiorca z pewnością uzyska podpowiedź od samej księgowej, która metoda okaże się najodpowiedniejszą.

Księgowość elektroniczna

Biuro rachunkowe Toruń

Tak samo jak w innych specjalnościach, w księgowości również pokazują się nowoczesne metody technologiczne. Dużym ułatwieniem w prowadzeniu biznesu są stworzone w ciągu ostatnich lat komputerowe programy, gwarantujące sprawne prowadzenie księgowości. Zazwyczaj tego typu programy można wykupić w abonamencie lub na własność. Znaczna część biur rachunkowych używa tych programów, przede wszystkim dlatego, że elektroniczna księgowość jest sporym ułatwieniem pracy księgowej, ale także komfortu przedsiębiorcy. Wśród wielu opcji w księgowości online zawierają się: umiejętność szybkiego i sprawnego przekazywania, wystawiania, a także kompletowania dokumentów, zmian planów kont, łatwego wglądu w finanse oraz wglądu w informacje o składkach i podatkach ZUS. Przeważnie program elektronicznej księgowości jest wyjątkowo przystępny w obsłudze, a wszystkie aktualizacje pilnują, by program był ciągle zgrany z przepisami.

Jak współpracować z księgową?

Możliwości współpracy z księgową są różne. W przypadku dużych firm, w jakich jest bardzo dużo wytwarzanych danych księgowych, najmocniej korzystne będzie zaangażowanie własnej księgowej (lub nawet zatrudnienie całego działu księgowego) na etat. W przypadku mniejszych i średnich przedsiębiorstw często używaną praktyką jest powierzenie księgowości, nawiązując współpracę z biurem rachunkowym. Niezbędne we współpracy z księgową jest ustalenie narzędzi, z jakich będą używać dwie strony, by w bardzo wydajny sposób przesyłać dokumenty i wszelkie działania księgowe. W księgowości trzeba stosować się do terminów, ze względu na to wszelkie dokumenty, za każdym razem skompletowane i jak najlepiej opisane powinny trafiać do księgowej w odpowiednim terminie. Do tego niezbędna jest także dobra komunikacja. Komponentem komunikacji wpływającym na komfortową współpracę, na jaki warto zwrócić uwagę jest szybki przepływ informacji. Księgowa musi posiadać dostęp do elementarnych informacji finansowych i sytuacji firmy, aby móc rzetelnie wypełniać swoje zadania.


Biuro rachunkowe Toruń
Księgowa Toruń
Gość
Dodano: 2022-01-09 19:44:22
Cytuj


Księgowość online

Wnajęcie biura rachunkowego ma swoje plusy nie tylko pod względem rzetelnego wsparcia w wyliczeniach i wykorzystania odpowiednich przepisów. Współcześnie większość biur rachunkowych i samych księgowych używa programów elektornicznej księgowości. Z jakiego powodu elektroniczna księgowość jest popularną stosowaną metodą? Przede wszystkim dlatego, że aplikacja ma szerokie zastosowanie i dostosuje się w każdym rodzaju przedsiębiorstwa. Dodatkowo instalacja, a następnie używanie takiego programu księgowości elektronicznej jest w sumie proste. Zazwyczaj firmy instalujące taką aplikację proponują szkolenia przedsiębiorców i pracowników, jacy będą korzystali z księgowości elektronicznej, a oprócz tego wsparcie techniczne. Używanie programu e-księgowości wspomaga pracę samego biura rachunkowego oraz jest w pełni wygodne dla przedsiębiorcy.

Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe

W jaki sposób pracuje księgowość online?

Możliwości systemu księgowości online są tak obszerne, że bez problemu można je dostosować do wielkości oraz potrzeb firmy. Głównie poprzez tego rodzaju aplikacje możliwe jest kompletowanie dokumentów firmowych i ich tworzenie (na przykład deklaracje ubezpieczeniowe i podatkowe), dzięki czemu szybko będą gotowe do druku oraz przekazania do właściwego urzędu np. ZUS czy Urzędu Skarbowego. Poprzez księgowość elektroniczną można także prowadzić ewidencję, wyliczać wysokość składek podatkowych, formułować bazy danych oraz przygotowywać i edytować plany kont. Znaczącym atutem jest także magazynowy system, czy wgląd w analizy. Ciągły kontakt z księgowym lub z biurem rachunkowym zapewnia poprawność rozliczeń i odpowiedni obieg dokumentów. Taka metodą księgi prowadzone są profesjonalnie i brak w nich miejsca dla uchybień. Podstawowym zadaniem samego przedsiębiorcy w zakresie księgowości jest wysyłanie odpowiednich dokumentów na czas, aby nie dopuszczać do zaległości rozliczeniowych.

Aplikacja księgowości online

Pośród najbardziej znanych systemów księgowości online jest enova365, jaka w wielostronny sposób steruje zasobami firmy. Ta nowoczesna aplikacja zapewnia użytkownikom możliwość dojścia w konieczne dane, a także całościowego rozporządzania dokumentami. System enova365 jest absolutnie kompatybilny z innymi systemami e-księgowości, z powodzu czego łatwo można do niego importować dokumenty wystawione poprzez inny system. Na tej aplikacji księgowości online użytkownik może pracować sam albo z pomocą księgowej. Jest właściwie łatwy w użyciu, a cykliczne aktualizacje gwarantują, że poszczególne elementy będą zgodne z obowiązującymi przepisami i zachowają bezpieczeństwo informacji. Stosowanie systemu elektronicznej księgowości w dużym stopniu mechanizuje pracę oraz usprawnia prowadzenie ksiąg. Co więcej w programie enova365 udostępnione jest określanie uprawnień, za pomocą czego przedsiębiorca bez trudu wskaże dostęp pracowników oraz ich pole działania.

Biuro rachunkowe enova365
Księgowość enova
Księgowość enova

Możliwości systemu elektonicznej księgowości

Program enova365 przygotowano z modułów odpowiedzialnych za konkretne pola pracy przedsiębiorstwa. Każda firma, która zdecyduje się na instalację księgowości elektronicznej, może dosotosować do swoich potrzeb poszczególne moduły. Każdy jeden ukierunkowany jest na kierowanie biznesem w różnych obszarach. Dla samych księgowych i klientów biur rachunkowych utworzono parę modułów dedykowanych. Każdy z nich oferuje najbardziej niezbędne funkcje. W głównej mierze umożliwiają kompleksową obsługę klientów biura .

To gwarantuje szybkie wykonywanie takich samych czynności, tworzenie plików JPK_VAT albo na przykład tworzenie okresów obrachunkowych. Dzięki aktualizacjom elektronicznej księgowości wszystkie pliki są zgodne z wytycznymi, a poza tym można je łatwo bez problemu przekazywać do odpowiednich organów. Obok tego biuro rachunkowe za sprawą systemu księgowości online oblicza VAT oraz aktualizuje wymaganą ewidencję. Ponadto wszelkie przeliczenia kadrowo-płacowe w zakresie liczby godzin pracy, dodatkowych godzin, chorobowych zwolnień lub delegacji i urlopów są uwzględniane w funkcjach programu. Na bazie tego możliwe jest wystawianie deklaracji ZUS. Przygotowywanie wszelkich rozliczeń i deklaracji możliwe jest za pomocą wbudowanych schematów.

To, co istotne dla samych klientów biura rachunkowego, jeśli używa e-księgowości, to komunikacja pomiędzy klientem, a biurem rachunkowym. Przez program e-księgowości przedsiębiorca ma ciągły dostęp do najważniejszych dokumentów i danych w wybranym miejscu. Dodatkowo wszystkie dokumenty da się dostarczać drogą elektroniczną. Poza tym przedsiębiorca może przygotowywać niektóre wydruki, z pewnością pełnego bezpieczeństwa informacji.

Czy warto używać elektonicznej księgowości?

Stosowanie księgowości online to generalnie komfort w postaci dostępu do danych w wybranym czasie. Dzięki księgowości online oraz stałemu kontaktowi z księgową nie trzeba być na bieżąco w zmianach w prawie podatkowym, ani martwić się bezpieczeństwem danych. poza tym program jest łatwy w obsłudze i dostępny na różnych urządzeniach. Takie wskazane atuty sprawiają, że warto przemyśleć zastosowanie księgowości elektronicznej we własnej firmie.
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Zakładanie firm
Zakładanie spółek
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie spółek
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-09 19:44:44
Cytuj


Z jakiego powodu warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Plusów korzystania z usług biura rachunkowego da się wyliczyć dużo. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym nie tylko zdobywa się styczność z wykształconym profesjonalistą, to także wysokiej klasy obsługę. Choć w głównej mierze biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba wspomnieć, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny aktywów i pasywów, sporządza zestawienia obrotów i sald albo kataloguje i segreguje dokumenty przedsiębiorstwa. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że biuro zabiera część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad poprawnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe wykonuje ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje sprawozdania finansowe, a do tego składa deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się zmienia, z tej przyczyny nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Uważna analiza i szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, gwarantuje, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały odpowiednią strukturę, niezbędne dane oraz zachowają określony porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najlepszy system działania. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, żeby otrzymywać dokumenty we właściwym terminie i jak ich wspierać w biznesie. Obok tego klienci biura rachunkowego zwykle mogą liczyć na dostęp do informacji, a nawet kompleksową pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze pracuje w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o nowych obowiązkach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie firmy.

Zgodność i szybki dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie operacje finansowe firmy wykazywane są przez dokumenty księgowe. Na ich podstawie da się dokonać prawidłowych rozliczeń, z tego względu są ważnym elementem pracy księgowej. Pośród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty dostarczane były bez braków i miały właściwą strukturę oraz wszystkie potrzebne dane. Najistotniejsze, żeby klient dostarczał wszystkie dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła rozliczyć je we właściwym terminie.

Sposób wysyłania dowodów księgowych do biura rachunkowego często zależy od jego zasad. W niektórych miejscach konieczne jest udostępnianie dokumentów księgowych w oryginale. Niekiedy wystarczy odpowiednio opisana kopia. Niekiedy dokumenty należy przynosić do biura rachunkowego, w innych wystarcza wysyłka skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem lub nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca w każdej chwili ma dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

Elektroniczna e-księgowość

Obecnie biura rachunkowe przeważnie używają programów księgowości elektronicznej. Ich główną zaletą jest elektroniczny wgląd do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna elektoniczna księgowość pozwala na wprowadzanie wszystkich dokumentów księgowych, jakich elektroniczne zapisy zbierane są na całkowicie zabezpieczonych serwerach. Poza tym te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a nawet wspomagają kontakt między księgową, a przedsiębiorca. Co więcej programy e-księgowości są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby instalujące program bardzo często oferują szkolenia, a nawet całkowite wsparcie i porady techniczne. Takiego typu programy są ciągle aktualizowane, żeby były zgodne z przepisami i gwarantowały bezpieczeństwo informacji.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość elektroniczna, a także dogodnościom w zakresie oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem komfortowa. Obok tego większość biur rachunkowych proponuje rozbudowaną ofertę. Oprócz bazowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Istotnym elementem współpracy jest także to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie ważnym atutem jest również oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za aktualnościami w przepisach albo uczyć się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu działalności.


Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Księgowa Toruń
Gość
Dodano: 2022-01-09 19:45:10
Cytuj


Zakładanie firmy wiąże się z podejmowaniem wielu istotnych decyzji. Jedną z najważniejszych jest dopasowanie formy opodatkowania. Jest ona związana z doborem formy prawnej dla budowanej działalności gospodarczej, dlatego że nie we wszystkich formach opodatkowanie będzie dobre dla wybranej działalności. Kluczowe jest również przybliżone prognozowanie przychodów, które ułatwi ocenę najodpowiedniejszego sposobu opodatkowania, a także ulgi z jakich firma chce skorzystać.

POLSKIE FORMY OPODATKOWANIA

W Polsce istnieją cztery formy podatkowe: podatek na zasadach ogólnych, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych oraz karta podatkowa. Każda z tych form ma swoje wady i zalety, a dobór pomiędzy nimi może wpłynąć na wysokość obciążeń wobec państwa.

Przed podjęciem decyzji, dobrze jest skontaktować się z dobrym biurem rachunkowym, które poprowadzi doradztwo podatkowe w wszechstronnym zakresie przed i po założeniu firmy. Prowadzenie księgowości jest niezbędne do utrzymania działalności gospodarczej, z tego względu ten etap podczas zakładania firmy także jest niezmiernie ważny.

Opodatkowanie na zasadach ogólnych

Ta forma opodatkowania jest najczęściej stosowaną z form w Polsce. Co do zasady jeśli firma nie zgłosi chęci stosowania innej zasady podatkowej, automatycznie będzie zmuszona regulować swoje zobowiązania wobec państwa zgodnie z tymi regułami.

Podatek na ogólnych zasadach ma dwie stawki: 18% - w wypadku, gdy roczny dochód firmy ma mniejszą lub równą wartość 85 528 zł i 32% - gdy dochód przekracza tę kwotę.

Dodatkowo, rozliczając się według tej formy firmie przypada prawo do odliczania kosztów uzyskania przychodu, do którego wliczają się wszystkie wartości, zakupy i inwestycje, które są konieczne, aby go uzyskać (np. materiały, komputery, maszyny). Co więcej można też korzystać z ulg podatkowych, rozliczać się razem z małżonkiem i odliczać kwotę wolną od podatku. Taka forma daje również możliwość starania się o kredyt podatkowy.

Wybierając taką formę opodatkowania, przedsiębiorstwo ma obowiązek prowadzenia księgowości: przychodów i rozchodów, a także ewidencji środków trwałych, wyposażenia oraz wartości niematerialnych i prawnych. Pracę w tym zakresie ułatwia ciągły kontakt z biurem rachunkowym, które rzetelnie zadba o odpowiednią dokumentację i rozliczenia.

Podatek liniowy

Dużą zaletą rozliczania podatku liniowego jest stała i niezależna od przychodów stawka podatkowa o wysokości 19%. Ten sposób rozliczenia opłaca się, zwłaszcza jeśli dochody przedsiębiorstwa znacznie przekraczają kwotę 85 528 zł, co pozwala uniknąć opłacania podatku w drugiej, skali 32%, na ogólnych zasadach.

Rozliczanie zgodnie z ta formą odbiera jednak możliwość odliczania ulg podatkowych i kwoty wolnej od podatku oraz wspólnego rozliczania z małżonkiem. Firmie nie przysługuje też prawo do kredytu podatkowego.

Współpraca z biurem rachunkowym jest przydatny, ponieważ i w tym przypadku należy prowadzić pełną księgowość rozchodów i przychodów, ewidencję środków, wartości i wyposażenia.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt jest formą opodatkowania dostępną tylko dla przedsiębiorstw kierujących pozarolniczą działalnością gospodarczą. Co więcej, przychód z poprzedniego roku, nie może przekraczać 250 000 euro. Stawki ryczałtu są zróżnicowane zależnie od rodzaju działalności o wysokości: 3%, 5,5%, 8,5%, 17% i 20%.

Przedsiębiorstwo ma możliwość pobierania ulg podatkowych oraz może starać się o kredyt podatkowy, ale, nie odlicza kosztów uzyskania przychodów. Także niemożliwe jest rozliczenie razem z małżonkiem.

Pomimo tego, że nie ma potrzeby prowadzenia ksiąg podatkowych, ciągle niezbedna pozostaje ewidencja przychodów, wyposażenia, środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Należy również przechowywać wszystkie dowody zakupu, a na koniec roku obowiązkowo przeprowadza się remanent towarów i materiałów.

Karta podatkowa

Karta podatkowa to rodzaj opodatkowania w formie ryczałtu. Wartość ryczałtu ustala Naczelnik Urzędu Skarbowego, na bazie danych takich jak: rozmiar i rodzaj wykonywanego zawodu, liczba zatrudnionych ludzi, wielkość miejscowości, w której działa firma czy wiek podatnika. Tą wartość określa się co roku. Z tej przyczyny ciężko przewidzieć wysokość ryczałtu. Podatnikowi przysługuje prawo do zdecydowania się na inną formę podatkową w ciągu 14 dni od chwili uzyskania decyzji o stawce.

W przypadku karty podatkowej nie wolno korzystać z kredytu podatkowego, odliczać kosztów uzyskania przychodu, ani rozliczać się wspólnie z małżonkiem. Nie trzeba prowadzić księgowości, a jedynie niezbędne jest okazywanie rachunków lub faktur poświadczających sprzedaż lub wykonane usługi dla Urzędu Skarbowego.

JAKA FORMA OPODATKOWANIA BĘDZIE NAJLEPSZA ?

Ustalenie formy opodatkowania nie może być pochopnym krokiem. Warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami, aby w oparciu o przewidywane dochody, odpowiednio dopasować formę podatkową do charakteru działalności. Istotnym aspektem tego wyboru, jest księgowość i współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym. Każda z form ma odrębne wymagania, co do koniecznych dokumentów i rozliczeń, dlatego rodzaj księgowości, też musi być dopasowany z głową.


Zakładanie firm
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS