Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-05-05 13:56:52
Cytuj
Wybierz biuro rachunkowe dla potrzeb swojej firmy https://www.original.com.pl/wybierz-biuro-rachunkowe-dla-potrzeb-swojej-firmy/.
Biuro rachunkowe
Gość
Dodano: 2022-01-09 19:47:20
Cytuj


Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Zalet nazwiązania współpracy z biurem rachunkowym znajdzie się bardzo dużo. Podejmująć współpracę z biurem rachunkowym nie tylko osiąga się styczność z wykształconym specjalistą, to również wysokiej klasy obsługę. Choć przede wszystkim biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny aktywów i pasywów, sporządza zestawienia sald i obrotów i kataloguje i segreguje dokumenty firmy. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa zabiera część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad zgodnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, sporządza sprawozdania finansowe, a na dodatek przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Solidna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce jest dość zmiennie, z uwagi na to nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Uważna analiza oraz szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, gwarantuje, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały odpowiednią strukturę, niezbędne informacje oraz utrzymują określony porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny system działania. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, by odbierać dokumenty we właściwym terminie oraz jak ich wspierać w biznesie. Co więcej klienci biura rachunkowego zazwyczaj uzyskują dostęp do informacji, a nawet pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawać pracuje w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o nowych obowiązkach i możliwościach, jakie ułatwią prowadzenie biznesu.

Poprawność i łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe działalności gospodarczej wykazywane są przez dokumenty księgowe. Na ich podstawie da się dokonać poprawnych rozliczeń, dlatego są niezbędnym elementem pracy księgowej. Wśród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne generowane dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze albo korygujące nanoszące poprawki na błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty przychodziły w komplecie i miały właściwą strukturę oraz wszystkie potrzebne dane. Najistotniejsze, by klient donosił wszystkie dowody skrupulatnie, by księgowa mogła rozliczyć je w wyznaczonym czasie.

Sposób udostępniania dowodów do biura rachunkowego zwykle zależy od jego działania. W niektórych miejscach konieczne jest dostarczanie dowodów księgowych oryginalnych. W innych miejscach wystarczy poprawnie oznaczona kopia. Czasami dokumenty trzeba przynosić do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem czy nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca zawsze ma dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Elektroniczna e-księgowość

Obecnie biura rachunkowe z reguły korzystają ze programów księgowości elektronicznej. Ich podstawową korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna e-księgowość pozwala na dodawanie wszelkich dokumentów księgowych, jakich elektroniczne zapisy składowane są na absolutnie zabezpieczonych serwerach. Poza tym takie programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a także ułatwiają kontakt pomiędzy biurem rachunkowym, a przedsiębiorca. Co więcej programy księgowości online są intuicyjne i proste w obsłudze. Osoby wdrażające bardzo często oferują szkolenia, a także pełne wsparcie i porady techniczne. Tego typu programy są ciągle aktualizowane, by były zgrane z najnowszymi przepisami i zapewniały bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość online, a także możliwościom w kwestiach dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Co więcej większość biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Obok gruntownej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych lub wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują klientów czy np. oferują konsultacje telefoniczne. Istotnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Równie ważnym plusem jest zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się aktualnościami w przepisach ani douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu firmy.


Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie spółek
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie spółek
Zakładanie firm
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Zakładanie firm
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Zakładanie spółek
Księgowa Toruń
Gość
Dodano: 2022-01-09 19:47:45
Cytuj


Usługi księgowości elektronicznej dla firm

Wnajęcie biura rachunkowego ma swoje plusy nie tylko pod względem rzetelnego wsparcia w rozliczeniach oraz przestrzegania właściwych przepisów. Współcześnie większość biur rachunkowych, a także samych księgowych używa aplikacji księgowości online. Ze względu na co księgowość online jest popularną używaną metodą? Przede wszystkim dlatego, że system posiada powszechne zastosowanie oraz sprawdzi się w każdym rodzaju firm. Ponadto instalacja, a potem korzystanie z takiej aplikacji e-księgowości jest właściwie proste. Zazwyczaj firmy wdrażające program proponują szkolenia pracowników i przedsiębiorców, jacy będą używali księgowości online, a obok tego pomoc techniczną. Używanie programu księgowości elektronicznej wspomaga pracę samego biura rachunkowego i jest komfortowe dla przedsiębiorcy.

Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe Toruń
Zakładanie firm

Na jakiej zasadzie pracuje e-księgowość?

Możliwości systemu e-księgowości są tak rozległe, że bez trudu da się je dobrać do charakteru i wymogów firmy. Głównie przez tego rodzaju aplikacje możliwe jest zbieranie dokumentów księgowych i ich tworzenie (np. deklaracje podatkowe czy ubezpieczeniowe), co sprawia, że szybko będą zdatne do druku i dostarczenia do odpowiedniego organu np. ZUS czy Urzędu Skarbowego. Poprzez księgowość online można też prowadzić księgi rachunkowe, wyliczać wysokość składek podatkowych, formułować bazy danych lub przygotowywać i edytować plany kont. Znaczącym plusem jest również system magazynowy, czy dostęp do analiz. Ciągły kontakt z księgowym lub z biurem rachunkowym zapewnia prawidłowość wyliczeń i stosowny obieg danych. W ten sposób księgi prowadzone są fachowo i brak w nich miejsca dla uchybień. Głównym priorytetym samego przedsiębiorcy w dziedzinie księgowości jest dostarczanie dokumentów na czas, by nie dopuszczać do zaległości rozliczeniowych.

Program księgowości online

Jednym z najbardziej znanych programów księgowości online jest enova365, która w kompleksowy sposób steruje zasobami przedsiębiorstwa. Ta współczesna aplikacja zapewnia korzystającym możliwość wejścia w potrzebne dane, a także pełnego zarządzania dokumentami. Program enova365 jest całkowicie zintegrowany z innymi programami księgowości elektronicznej, dlatego też bez problemu można do niego wgrywać dokumenty przygotowane przez inny program. Na tej aplikacji księgowości online użytkownik może działać sam lub ze wsparciem księgowej. Jest właściwie łatwy w obsłudze, a częste aktualizacje gwarantują, że wszelkie elementy będą zgodne z najnowszymi przepisami i utrzymają bezpieczeństwo danych. Wykorzystanie systemu księgowości online w znacznym stopniu automatyzuje pracę i wspomaga prowadzenie ksiąg rachunkowych. Obok tego w programie enova365 możliwe jest przyznawanie uprawnień, za sprawą czego przedsiębiorca łatwo określi dostęp pracowników i ich zakres działania.

Księgowość enova
Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe enova

Funkcjonalności programu elektonicznej księgowości

System enova365 przygotowano ze specjalnych modułów odpowiedzialnych za konkretne sfery działania przedsiębiorstwa. Każde przedsiębiorstwo, które postawi na aplikację księgowości online, może dobrać do do siebie wybrane moduły. Każdy jeden ukierunkowany jest na prowadzenie biznesu w wielu dziedzinach. Dla samych księgowych oraz klientów biur rachunkowych utworzono kilka dedykowanych modułów. Moduły oferują najbardziej konieczne opcje. Przede wszystkim umożliwiają kompletną obsługę klientów biura rachunkowego.

To oznacza bezproblemowe robienie tych samych czynności, generowanie plików JPK_VAT albo np. tworzenie obrachunkowych okresów. Za sprawą aktualizacji księgowości online wszystkie pliki są zgodne z najnowszymi wytycznymi, a oprócz tego da się je bez przeszkód przekazywać do odpowiednich organów. Oprócz tego biuro rachunkowe za pomocą programu księgowości online przelicza VAT i gromadzi niezbędną ewidencję. Co więcej wszelkie rozliczenia kadrowo-płacowe na temat czasu pracy, nadgodzin, chorobowych zwolnień lub urlopów i delegacji są dostępne w możliwościach aplikacji. Na bazie tego możliwe jest tworzenie deklaracji ZUS. Wystawianie wszystkich deklaracji i rozliczeń możliwe jest za pomocą wbudowanych schematów.

To, co szczególnie istotne dla samych klientów biura , jeśli używa e-księgowości, to komunikacja między biurem, a klientem. Poprzez system księgowości online przedsiębiorca ma nieograniczony dostęp do najistotniejszych dokumentów oraz danych w wybranym miejscu i czasie. Ponadto wszystkie dokumenty da się dostarczać metodą elektroniczną. Poza tym przedsiębiorca samodzielnie może tworzyć niektóre wydruki, a przy tym ma pewność całkowitego bezpieczeństwa informacji.

Czy warto używać elektonicznej księgowości?

Stosowanie księgowości online to głównie wygoda w postaci dostępu do informacji w dowolnym czasie. Dzięki e-księgowości oraz ciągłemu kontaktowi z księgową nie trzeba orientować się w zmianach prawa podatkowego, ani martwić się bezpieczeństwem informacji. Oprócz tego program jest łatwy w obsłudze i dostępny na wielu urządzeniach. Wszystkie te wymienione atuty przekonują do tego, że warto rozważyć aplikację księgowości online we własnym biznesie.
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Zakładanie firm
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-09 19:48:13
Cytuj


Zakładanie firmy wiąże się z podejmowaniem różnych istotnych decyzji. Jedną z nich jest ustalenie formy opodatkowania. Jest ona związana z wyborem formy prawnej dla budowanej działalności gospodarczej, dlatego że nie wszystkie formy opodatkowania będą właściwe dla wybranej działalności. Ważne jest też zbliżone przypuszczenie przychodów, które pomoże w ocenie najodpowiedniejszego sposobu opodatkowania, a także ulgi z jakich firma zamierza skorzystać.

JAKIE SĄ FORMY OPODATKOWANIA W POLSCE?

W Polsce obowiązują cztery formy opodatkowania: podatek na ogólnych zasadach, liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i karta podatkowa. Wszystkie te formy mają swoje zalety i wady, a dobór pomiędzy nimi może wpłynąć na wysokość obciążeń wobec państwa.

Przed podjęciem decyzji, dobrze jest skontaktować się z dobrym biurem rachunkowym, które świadczy usługi doradztwa podatkowego w wszechstronnym zakresie przed założeniem i w trakcie działania firmy. Prowadzenie księgowości jest konieczne do utrzymania działalności gospodarczej, dlatego ten krok podczas zakładania firmy także jest niezmiernie ważny.

Opodatkowanie na zasadach ogólnych

Taka forma opodatkowania jest najczęściej stosowaną z form w Polsce. Przyjmuje się, że jeśli przedsiębiorstwo nie zawiadomi o chęci stosowania innej zasady podatkowej, będzie zmuszona wypłacać swoje zobowiązania wobec państwa według tych reguł.

Podatek na ogólnych zasadach podzielono na dwie stawki: 18% - w wypadku, kiedy roczny dochód firmy jest mniejszy lub równy 85 528 zł i 32% - kiedy dochód jest wyższy od tej kwoty.

Dodatkowo, rozliczając się według tej formy firmie przypada prawo do odliczania kosztów uzyskania przychodu, do czego wliczają się wszelkie zakupy, wartości oraz inwestycje, które są konieczne, aby go uzyskać (np. materiały, komputery, maszyny). Co więcej można też pobierać ulgi podatkowe, rozliczać się razem z małżonkiem i odliczać kwotę wolną od podatku. Ta forma daje również możliwość starania się o kredyt podatkowy.

Wybierając tę formę opodatkowania, firma jest zobowiązana do prowadzenia księgowości: rozchodów i przychodów, a także ewidencji środków trwałych, wyposażenia oraz wartości niematerialnych i prawnych. Pracę w tym zakresie ułatwia stały kontakt z biurem rachunkowym, które rzetelnie zadba o właściwą dokumentację i rozliczenia.

Podatek liniowy

Dużą zaletą podatku liniowego jest niezmienna i niezależna od przychodów stawka podatkowa o wysokości 19%. Taki sposób rozliczenia opłaca się, zwłaszcza gdy dochody przedsiębiorstwa są znacznie wyższe niż 85 528 zł, co pozwala uniknąć płacenia podatku w drugiej, skali 32%, na ogólnych zasadach.

Rozliczanie zgodnie z ta formą zabiera jednak możliwość odliczania i ulg podatkowych oraz rozliczania razem z małżonkiem. Przedsiębiorstwu nie przysługuje także prawo do ubiegania się o kredyt podatkowy.

Kontakt z biurem rachunkowym sprawdzi się też tutaj, ponieważ i w tym przypadku trzeba prowadzić pełną księgowość przychodów i rozchodów, ewidencję wartości, środków i wyposażenia.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt jest formą opodatkowania dostępną tylko dla przedsiębiorstw kierujących pozarolniczą działalnością gospodarczą. Co więcej, przychód z poprzedniego roku, nie może mieć większej wartości 250 000 euro. Stawki ryczałtu są zróżnicowane zależnie od typu działalności i wynoszą: 3%, 5,5%, 8,5%, 17% i 20%.

Przedsiębiorstwo ma możliwość pobierania ulg podatkowych oraz ma prawo do kredytu podatkowego, ale, nie odlicza kosztów uzyskania przychodów. Również niemożliwe jest rozliczenie razem z małżonkiem.

Pomimo tego, że nie ma obowiązku prowadzenia ksiąg podatkowych, wciąż niezbedna pozostaje ewidencja środków trwałych, wyposażenia, przychodów oraz wartości niematerialnych i prawnych. Należy również zachowywać wszystkie dowody zakupu, a na koniec roku obowiązkowo przeprowadza się inwentaryzację materiałów i towarów.

Karta podatkowa

Karta podatkowa to rodzaj opodatkowania w formie ryczałtu. Wartość ryczałtu ustala Naczelnik Urzędu Skarbowego, na bazie danych takich jak: rozmiar i rodzaj wykonywanego zawodu, liczba zatrudnionych ludzi, liczba ludności miejscowości, gdzie znajduje się firma czy wiek podatnika. Tą wartość ustala się z roku na rok. Z tego powodu ciężko przewidzieć wysokość ryczałtu. Podatnikowi przysługuje prawo do wybrania innej formy podatkowej w ciągu 14 dni od chwili otrzymania decyzji o stawce.

W przypadku karty podatkowej nie wolno korzystać z kredytu podatkowego, odliczać kosztów uzyskania przychodu, ani rozliczać się razem z małżonkiem. Prowadzenie księgowości nie jest wymagane, a jedynie konieczne jest przedstawianie rachunków lub faktur potwierdzających wykonane usługi lub sprzedaż dla Urzędu Skarbowego.

CO WZIĄĆ POD UWAGĘ PRZY WYBORZE FORMY OPODATKOWANIA ?

Ustalenie formy opodatkowania musi być przemyślanym krokiem. Warto przeanalizować szczegóły, aby w oparciu o przewidywane dochody, odpowiednio dobrać formę podatku do charakteru działalności. Istotnym aspektem tego działania, jest księgowość i współpraca z dobrym biurem rachunkowym. Wszystkie formy mają inne wymagania, co do koniecznych dokumentów i rozliczeń, dlatego rodzaj księgowości, też musi być dopasowany mądrze.


Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie spółek
Zakładanie spółek
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe
Zakładanie spółek
Księgowość Toruń
Zakładanie firm
Biuro rachunkowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS