Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-01-15 13:11:31
Cytuj
Stomatologia estetyczna to prawdziwa sztuka, ponieważ tutaj stomatolog musi nie tylko dbać o zdrowie i pełne funkcjonowanie zęba, ale także jego wygląd, po wypracowaniu kształtu, naturalnego koloru zęba, jego gładkości.Ta procedura nazywa się odbudową zęba. Jeśli zęba uzyskanego podczas odbudowy nie można odróżnić od pozostałych, wówczas odbudowę nazywa się artystyczną.
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:01:05
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego oznakami mogą być dokuczliwe bóle, nasilające się podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, obecność uwypukleń na dziąśle i czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał wypełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie zimnych okładów i spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Stomatolog Toruń
Ortodonta Toruń
Stomatolog Bydgoszcz
www.dentysta-torun.eu
Implanty ToruńUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki to zęby wyrastające około dwudziestego roku życia. Niekiedy jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się krzywo albo jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Ponadto powodem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy istnieje podejrzenie, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wtedy w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym okresie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich warunkach utracono zęby, warto zdecydować się na wszczepienie implantu stomatologicznego. Jest to konieczne dla poprawnego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku ona po prostu zanika. Implant zębowy doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszystkie poprawności w jamie ustnej i jest całkowicie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko dobrze ozwiercielda ząb, ale także wyglądem mocno go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorystycznie w resztę uzębienia. Ponadto implantem stomatologicznym można wymienić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W odróżnieniu od protez ruchomych, implanty działają dokładnie w ten sam sposób, jak zęby naturalne. Dyskomfort towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Przebieg zabiegu szczepienia implantu.

W pierwszej fazie odbywają się pełne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ze względu na to, że każda jama ustna ma swoje własne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie dobrać implant , z tego powodu, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ odbywa się przy miejscowym znieczuleniu oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny składa się z dwóch części: korzenia wykonanego z tytanu, który jest wszczepiany do kości oraz porcelanowej nakładki albo innego tworzywa, które odzwierciedla kształtem i kolorem naturalny ząb.

Zarejestruj się dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia znacznej części korony zęba, co ułatwia zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także tworzeniu się nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci najczęściej decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszelkie ubytki w zębie przy użyciu korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to trudna czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące dbania o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatolog przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z doskonałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przykryły zęby i to je głównie widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, ale nie są to jedyne powody, należą do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, by podczas uśmiechania się ukazywały się zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny usuwa zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, z powodu ryzyka wystąpienia silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową troskę o higienę po zabiegu i podpowie jak dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne drogi leczenia nie skutkują. Lekarz musi szczegółowo sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może stwierdzić potrzebę ich usunięcia. W ten sposób blokuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to potrzebne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, aby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest użycie piły aby je rozłączyć. Zdarza się też, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia postępu choroby i scalenia korzeni oraz utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie zaopatrzonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po zabiegu w ciągu najbliższych dwóch godzin należy wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , dlatego pacjent, w razie potrzeby, dostaje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do dolegliwości bólowych oraz groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z wieloma powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki tak, aby nie doszło do krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba zatrzymywana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest urażenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w trakcie usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle wykonuje się u dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być trudności z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, utrudnienie przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zwykle te problemy są zauważane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, dlatego kieruje pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, także osobom, które nie doświadczyły problemu z niewłaściwą wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zraża dzieci do chirurga stomatologicznego. Pomimo tego, że przebiega bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i łatwy. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Implanty Toruń
licówki toruń
Ortodonta
www.stomatolog-torun.pl
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, gdyż próchnica może przejść na ich następców. Tak samo nie powinno się usuwać ich zbyt wcześnie. Do ekstrakcji nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samoistnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem lub przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które doprowadziły do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować problemami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznością. Współczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia daje nam liczne sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. W takim przypadku ostateczną metodą na uratowanie zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to konieczne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w szczególnych przypadkach. Zwykle najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności stosuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg odbywa się bez bólu. Później odrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Następną fazą jest zwichnięcie zęba tak, aby zostały przerwane włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, czasami konieczne jest przecięcie zęba na kilka różnych części, tak aby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach zakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
Protetyka Inowrocław
www.dentysta-ostrowiec.pl
Stomatolog Zakopane
www.dentysta-bilski.pl
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:48:29
Cytuj


Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Patrzysz w lustro i widzisz, że barwa twoich zębów nie jest idealna ? Marzysz o idealnie białym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby sodą oczyszczoną. Współcześnie mamy wiele sposobów, by wybielić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i trwale?

wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
Stomatolog

Zacznij od diety

Kolor zębów w dużej mierze ma podłoże genetyczne. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy prędkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na wygląd naszych zębów ma także wpływ wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Najczęściej na brzydki kolor zębów skarżą się jednak osoby, które piją dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na żółknięcie zębów są także palacze. Na barwę twojego uzębienia ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było dosyć drogie i korelowane tylko z gwiazdami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w łatwy i efektywny sposób może każdy z nas. Metod jest bardzo dużo, należy jednak zastanowić się z której metody skorzystać, by nie zniszczyć sobie szkliwa.

wybielanie zębów lampą
www.multikody.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
Stomatolog
Stomatolog
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
www.mrd.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
Dentysta Toruń
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą


Następny krok: usuwanie kamienia

Zabieg rozjaśniania zębów należy rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na zabieg piaskowania do dentysty. Efekty zobaczysz od razu- płytka nazębna bardzo często pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie nieinwazyjne i względnie niedrogie- koszt zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Piasek niszczą osady i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Rezultat jest jednak delikatny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na wybielenie zębów, nawet tych martwych, które mają zazwyczaj nieestetyczny, szarawy kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania zaczyna się od usunięcia kamienia i osadów. Kolejno dentysta aplikuje na zęby profesjonalny preparat wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniają się związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest dosyć kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu należy pamiętać, by przez pierwsze dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów spożywczych, które mogą zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów na własną rękę

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy dostęp do wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W internecie możemy obejrzeć mnóstwo filmików, na których internauci rozjaśniają zęby w cudowny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak paski mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a potrafią wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Aby podbić efekt, można zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Metoda na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć idealnym uśmiechem. Pierwszym etapem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim wyeliminowanie substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z papierosami od lat? W końcu masz określony powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to także efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu mówić, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Można też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty kojarzone jest zazwyczaj z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. W prawdzie spektakularne efekty uzyskasz tylko i wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak wielkich oczekiwań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe kontrole, warto też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem niszczy płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za nieestetyczne przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wyrównuje powierzchnię zębów, dzięki czemu zapobiegamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie wyglądają estetycznie, koniecznie przeanalizuj możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładne zęby. Sposobów jest bardzo dużo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o babcinych przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez bez naruszenia szkliwa!

wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Stomatolog
www.popularyzujmy.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta
Stomatolog
www.katalogi-online.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
Dentysta
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
www.hostingweb.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
Dentysta
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS