Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-01-15 13:10:52
Cytuj
Większości osób wizyta u dentysty kojarzy się z bólem i specyficznym zapachem. Zazwyczaj decydujemy się odwiedzić stomatologa, dopiero gdy bolą nas nasze zęby lub inna część jamy ustnej.
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:01:44
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego lub gdy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być dokuczliwe bóle, natężone podczas nagryzania. Wtóruje im obrzęk polika, obecność uwypukleń na dziąśle i czasami nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się używanie zimnych okładów oraz spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Ortodonta Toruń
Ortodonta Toruń
Implanty Bydgoszcz
www.dentysta-torun.eu
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie ósemek

To powszechny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki to zęby wyrastające około dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie wiąże się z dotkliwym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy jest ryzyko, że ząb będzie sprawiał problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wtedy w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym czasie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do formy. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny stosuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez względu na to, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest zdecydować się na wszczepienie implantu zębowego. Jest to niezbędne dla poprawnego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszystkie prawidłowości w jamie ustnej i jest w pełni przyswajany przez organizm. Implant nie tylko celnie odwzorowuje ząb, ale też wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorystycznie w pozostałe zęby. Ponadto implantem zębowym można wymienić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty działają dokładnie w ten sam sposób, jak naturalne zęby. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Jak wygląda zabieg implantacji.

W pierwszej fazie odbywają się dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ze względu na to, że każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby odpowiednio wybrać implant , z tego powodu, że musi współgrać z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie 30 minut. Implant stomatologiczny składa się z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest mocowany do kości i nakładki porcelanowej lub innego materiału, który odzwierciedla kolorem i kształtem ząb naturalny.

Umów się na wizytę już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Może być to potrzebne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, co upraszcza zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też powstawaniu kolejnych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zazwyczaj decydują się na wydłużenie korony zęba, dlatego że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie braki w zębie przy użyciu korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Całemu zabiegowi towarzyszy znieczulenie miejscowe. Mimo, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać płynne lub miękkie pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Dodatkowo zostanie przypisana recepta na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła przesadnie przykryły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich opuchnięcia po zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, należą do nich też np. nieodpowiednia higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy pragną, aby podczas uśmiechania się widoczne były doskonałe zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to dobry sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pozwala zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, z powodu ryzyka wystąpienia silnego bólu, poprzez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową troskę o higienę po zabiegu i pomoże dobrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej trudnych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatologiczny. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne drogi leczenia nie działają. Lekarz musi dogłębnie przebadać w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. W ten sposób blokuje się rozwój choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, aby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy konieczne jest użycie piły żeby je rozłączyć. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem postępu choroby i scalenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, choć dochodzi do tego tylko w odpowiednio zaopatrzonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po zabiegu przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, dlatego pacjent, w razie potrzeby, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie wystaje na zewnątrz, ponieważ jest ukryty pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu oraz groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim momencie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki tak, aby nie doszło do krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba zatrzymywana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko rozmiękłych posiłków i unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, na przykład urażenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumierania. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle wykonuje się u dzieci, zaleceniami do jego realizacji mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, utrudnienie przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami ze względu na nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Najczęściej te problemy są wychwytywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, związane z wymową. Jeżeli ich przyczyną jest wędzidełko, nie potrafi on pomóc dziecku, ze względu na to kieruje pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zraża dzieci do wizyt u stomatologa. Mimo, że przebiega bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Implanty Toruń
most protetyczny
Ortodonta
Ortodonta Toruń
Ortodonta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Tak samo nie powinno się usuwać ich zbyt wcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ za długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń lub przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do powstawania próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w czasie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia daje nam liczne sposoby leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na uratowanie zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to potrzebne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zwykle najpierw są podjęte wszelkie czynności służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a zabieg odbywa się bezboleśnie. Następnie odrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejną fazą jest zwichnięcie zęba tak, by przerwać włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka osobnych części, żeby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach zakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
www.dentysta-grudziadz.pl
Dentysta Inowrocław
www.dentysta-ostrowiec.pl
Dentysta Zakopane
www.dentysta-bilski.pl
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:47:47
Cytuj


Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twojego uśmiechu pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu hollywoodzkiej gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby sproszkowanym rogiem jelenia. Dzisiaj istnieje wiele metod, żeby rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i trwale?

wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog

Zacznij od tego co jesz

Kolor uzębienia w dużej mierze zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na odcień naszego uśmiechu wpływa również wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Najczęściej na brzydki kolor zębów skarżą się jednak osoby, spożywające dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na przebarwienia są także palacze. Na kolor twojego uzębienia ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było bardzo kosztowne i kojarzone tylko z bogaczami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w bezpieczny i trwały sposób może każdy z nas. Metod jest co niemiara, warto jednak przeanalizować z której metody skorzystać, żeby nie uszkodzić sobie szkliwa.

www.mtorun.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń


Następny krok: usuwanie kamienia

Zabieg rozjaśniania zębów warto rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać zapisując się na zabieg piaskowania do stomatologa. Rezultaty zobaczysz natychmiast- płytka nazębna najczęściej psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo bezpieczne i względnie tanie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Piaskowanie polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Drobinki niszczą kamień i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Efekt jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najbardziej skuteczny sposób na wybielenie zębów, również tych martwych, które mają zwykle nieestetyczny, szary kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg profesjonalnego wybielania dentysta zaczyna od usunięcia kamienia i osadów. Następnie dentysta aplikuje na zęby specjalny żel wybielający, który jest aktywowany promieniowaniem lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniane są związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest dosyć drogi- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez pierwsze dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Nasze babcie eksperymentowały z popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy możliwość kupienia wielu nowoczesnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy dostać u dentysty. W internecie możemy obejrzeć setki filmików, na których ludzie rozjaśniają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mocno niszczą szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Aby podbić efekt, warto też zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Przepis na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby chwalić się zniewalającym uśmiechem. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim wyeliminowanie substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z papierosami od lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już wieki temu orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Warto też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty kojarzy się zwykle z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. Co prawda spektakularne efekty uzyskasz tylko w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak wielkich wymagań, po skorzystaniu z pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Chodząc na rutynowe kontrole, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem niszczy płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wygładza powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się dobrze, koniecznie przemyśl możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by mieć ładne zęby. Możliwości jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o internetowych przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez niepożądanych skutków!

wybielanie zębów u dentysty
www.vipkatalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
www.eportal.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS