Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-01-15 13:09:56
Cytuj
W przypadku usług stomatologicznych, Polacy, wybierają prywatne gabinety lub kliniki stomatologiczne. Stracili zaufanie do dentystów opłacanych w ramach ubezpieczenia.
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:02:21
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma sposobności powtórzenia leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego symptomami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, uwypuklenia na dziąśle oraz w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał wypełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie mroźnych okładów oraz spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Należy się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Dentysta Toruń
Gabinet stomatologiczny Toruń
www.dentysta-bydgoszcz.pl
www.dentysta-torun.eu
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub zapobiegawczo za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki to zęby wyrastające około dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie kojarzy się z dotkliwym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy istnieje podejrzenie, że ząb będzie sprawiał problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym wieku kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich okolicznościach utracono zęby, warto zdecydować się na wszczepienie implantu zęba. Jest to niezbędne dla poprawnego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant zębowy wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszystkie poprawności w jamie ustnej i jest w pełni przyjmowany przez organizm. Implant nie tylko celnie ozwiercielda ząb, ale także wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorystycznie w resztę uzębienia. Ponadto implantem stomatologicznym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty zachowują się dokładnie w ten sam sposób, jak naturalne zęby. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Przebieg zabiegu implantacji.

W pierwszej fazie przeprowadzane są dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ze względu na to, że każda jama ustna ma swoje własne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby odpowiednio wybrać implant stomatologiczny, z tego powodu, że musi współgrać z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym oraz trwa zaledwie 30 minut. Implant zębowy jest zrobiony z dwóch części: korzenia, który jest wszczepiany do kości i nakładki porcelanowej lub innego materiału, który odzwierciedla kolorem i kształtem ząb naturalny.

Zarejestruj się już dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Czasami bywa to konieczne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia znacznej części korony zęba, co upraszcza zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też powstawaniu nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci najczęściej decydują się na ten zabieg, ze względu na to, że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie braki w zębie za pomocą korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących dbania o jame ustną, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki zatrzymujące ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z idealnym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła ponad normę przykryły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, zaliczane są do nich też np. zła higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, żeby podczas uśmiechania się ukazywały się doskonałe zęby, zamiast różowych dziąseł. Na szczęście jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pozwala uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko pojawienia się silnego bólu, przez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i pomoże wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej wymagających zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne środki leczenia nie skutkują. Lekarz musi dokładnie przebadać w jakim stanie są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się rozwój choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, żeby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą złączone, wtedy konieczne jest zastosowanie piły by je rozłączyć. Bywa tez tak, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia rozwinięcia choroby i połączenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, choć dochodzi do tego tylko we właściwie zaopatrzonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny trzeba wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, z tego powodu pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może prowadzić do bólu oraz poważnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może wiązać się z wieloma powikłaniami. Na wstępie należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumierania. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w trakcie ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle występuje u dzieci, zaleceniami do jego przeprowadzenia mogą być kłopoty z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, utrudnienie przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami ze względu na nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zazwyczaj te problemy są zauważane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich przyczyną jest wędzidełko, nie potrafi on pomóc dziecku, więc wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, także osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zniechęca dzieci do wizyt u stomatologa. Pomimo tego, że odbywa się bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Implanty Toruń
Implanty Toruń
www.ortodontatorun.pl
Ortodonta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może przejść na ich następców. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, dlatego że zbyt długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie trzeba udać się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do powstawania próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować kłopotami w czasie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia umożliwia nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na ochronę zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to konieczne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo popularny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej wykorzystuje się go w szczególnych sytuacjach. Zazwyczaj najpierw podejmuje się wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg odbywa się bezboleśnie. Następnie zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następną fazą jest zwichnięcie zęba tak, aby przerwać włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka różnych części, by uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach zakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Dentysta grudziądz
www.dentysta-inowroclaw.pl
Implanty Ostrowiec
www.dentysta-zakopane.pl
Implanty
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:47:14
Cytuj


Wybielanie zębów - jak szybko pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że kolor twojego uśmiechu nie jest idealna ? Marzysz o pięknym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby sodą oczyszczoną. Współcześnie istnieje wiele metod, żeby rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i skutecznie?

Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
wybielanie zębów lampą

Zacznij od jedzenia

Odcień uzębienia w dużej mierze zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na kolor naszego uśmiechu ma także wpływ wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze zęby. Najczęściej na brzydki kolor zębów skarżą się jednak osoby, spożywające duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na żółknięcie zębów są także osoby palące. Na kolor twojego uzębienia ma także częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było dosyć drogie i korelowane tylko z gwiazdami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w łatwy i skuteczny sposób może każdy z nas. Możliwości jest bardzo dużo, należy jednak zastanowić się z której metody skorzystać, by nie uszkodzić sobie szkliwa.

Dentysta Toruń
www.multikody.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
Stomatolog
wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów
Dentysta
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog


Po drugie: usuń kamień

Proces rozjaśniania zębów należy rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać zapisując się na zabieg piaskowania do dentysty. Rezultaty zobaczysz natychmiast- osady bardzo często psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo nieinwazyjne i względnie niedrogie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Zabieg piaskowania opiera się na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają kamień i przebarwienia oraz wygładzają zęby. Efekt jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na wybielenie zębów, nawet tych obumarłych, które mają zazwyczaj brzydki, szary kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania dentysta zaczyna od usunięcia kamienia i osadów. Kolejno stomatolog nakłada na zęby profesjonalny środek wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez pierwsze dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogłyby zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy dostęp do wielu różnorodnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W internecie znajdziemy setki filmików, na których ludzie rozjaśniają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno degradują szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, warto też zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Recepta na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się zniewalającym uśmiechem. Pierwszym etapem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim ograniczenie produktów, które przebarwiają zęby. Walczysz z paleniem od lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to także efekt idealnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu przypominać, że zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie. Można także pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty kojarzy się zwykle z dużym wydatkiem, nie musi to być jednak droga sprawa. Co prawda najlepsze rezultaty uzyskasz tylko i wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak wielkich wymagań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe kontrole, możesz też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a z powodzeniem usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za brzydkie przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wyrównuje powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się zadowalająco, koniecznie przemyśl możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by mieć ładne zęby. Sposobów jest mnóstwo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o domowych przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez niepożądanych skutków!

skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
Dentysta
Dentysta
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
www.jardinero.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
Stomatolog

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS