Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-01-15 13:08:08
Cytuj
Zespół bolesnego stawu skroniowo-żuchwowego, zwany również zespołem Costena, po raz pierwszy został opisany w roku 1934 przez otolaryngologa J. B. Costena. Jak sama nazwa wskazuje, jego charakterystyczną cechą niezwykle silny ból żuchwy i skroni. https://nadu.pl/zespol-costena-czy-wizyta-u-stomatologa-jest-konieczna/
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:03:42
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma sposobności powtórzenia leczenia kanałowego albo gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego objawami mogą być dokuczliwe bóle, natężone podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle i w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, gromadzące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał jest wypełniany przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie mroźnych okładów oraz spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Należy się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Implanty Toruń
Stomatolog Toruń
Implanty Bydgoszcz
www.dentysta-torun.eu
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub zapobiegawczo za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają w okolicach dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie wiąże się z dotkliwym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się krzywo lub jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, gdy jest ryzyko, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym wieku kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm szybciej wraca do formy. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z biegiem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez znaczenia, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest zdecydować się na wszczepienie implantu stomatologicznego. Jest to potrzebne do przywrócenia prawidłowego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant zębowy doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie poprawności w jamie ustnej i jest w pełni akceptowany przez organizm. Implant nie tylko celnie odwzorowuje ząb, ale także wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorystycznie w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem zębowym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W odróżnieniu od protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie w ten sam sposób, jak naturalne zęby. Dyskomfort towarzyszy jedynie niedługo po zabiegu szczepienia implantu.

Jak przebiega zabieg szczepienia implantu.

Jako pierwsze odbywają się pełne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ze względu na to, że każda żuchwa ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby odpowiednio dobrać implant , ze względu na to, że musi współgrać z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, dlatego że odbywa się przy miejscowym znieczuleniu i trwa zaledwie 30 minut. Implant zębowy jest zrobiony z dwóch części: korzenia z tytanu, który jest wszczepiany do kości oraz nakładki porcelanowej albo innego materiału, który przypomina kolorem i kształtem naturalny ząb.

Zarejestruj się dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Może być to potrzebne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia znacznej części korony zęba, by ułatwić walkę z próchnicą. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także tworzeniu się kolejnych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zazwyczaj decydują się na wydłużenie korony zęba, dlatego że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie ubytki w zębie za pomocą korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące troski o jame ustną, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz korzystać z okładów z lodu. Dodatkowo lekarz przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z wspaniałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przykryły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, ale powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. zła higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, aby w trakcie uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej trudnych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne środki leczenia nie skutkują. Lekarz musi dokładnie sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się postęp choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to potrzebne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, aby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły by je rozdzielić. Bywa tez tak, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem postępu choroby i scalenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko w odpowiednio wyposażonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba w ciągu najbliższych dwóch godzin należy wstrzymać się od jedzenia i aplikować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, dlatego pacjent, w razie potrzeby, otrzymuje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie wystaje na zewnątrz, ponieważ znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do dolegliwości bólowych oraz groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może łączyć się z powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zablokowany ząb z kości, później naciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Na końcu tamowana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem ukazania się powikłań, na przykład urażenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle dotyczy dzieci, zaleceniami do jego realizacji mogą być trudności z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami pojawia się też nadmierne ślinienie. Na te wszystkie czynniki mogą wpływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zwykle te wady są zauważane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich przyczyną jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, dlatego wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zraża dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

www.dentystatorun.pl
www.implantytorun.pl
Ortodonta Toruń
Ortodonta Toruń
www.stomatologia-torun.plUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich zbyt wcześnie. Do ekstrakcji są dobre w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które doprowadziły do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w czasie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia pozwala nam liczne możliwości leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na ochronę zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt ciasno. Bywa to potrzebne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zazwyczaj najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a zabieg przebiega bez bólu. Później odrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Następną fazą jest zwichnięcie zęba tak, aby zerwać włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest pocięcie zęba na kilka różnych części, aby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach nakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Implanty Grudziądz
Implanty Inowrocław
Dentysta ostrowiec
Gabinet stomatologiczny Zakopane
Dentysta
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:46:08
Cytuj


Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twojego uśmiechu pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o doskonałym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby kredą. Dzisiaj mamy wiele możliwości, żeby rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów

Zacznij od tego co jesz

Barwa uzębienia w przeważającej części zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na odcień naszych zębów ma także wpływ wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki odcień zębów skarżą się jednak osoby, spożywające duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na żółknięcie zębów są także palacze. Na odcień twojego uzębienia ma także częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybielanie zębów było dosyć drogie i kojarzone tylko z bogaczami. Teraz wybielić zęby w łatwy i skuteczny sposób może każdy. Metod jest bardzo dużo, należy jednak przemyśleć z której metody skorzystać, żeby nie uszkodzić sobie szkliwa.

wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą
www.spotlight.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty


Kolejny krok: usunięcie kamienia

Zabieg wybielania zębów warto zacząć od pozbycia się kamienia i osadów. Można tego dokonać umawiając się na piaskowanie do stomatologa. Efekty zobaczysz od razu- płytka nazębna najczęściej pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezpieczne i względnie tanie- koszt zabiegu to około 100 zł. Piaskowanie opiera się na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Piasek niszczą kamień i przebarwienia oraz rozjaśniają uśmiech. Efekt jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na rozjaśnienie zębów, nawet tych obumarłych, które mają zwykle brzydki, szary kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania zaczyna się od usunięcia kamienia i osadów. Kolejno dentysta nakłada na zęby profesjonalny środek wybielający, który jest aktywowany promieniowaniem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniane są związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest dosyć drogi- to kwota rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez pierwsze dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogą zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów w domowym zaciszu

Nasze babcie eksperymentowały z sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy możliwość kupienia wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W internecie możemy obejrzeć setki filmików, na których internauci rozjaśniają zęby w cudowny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” sposoby nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak paski mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, warto też zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Sposób na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się doskonałym uśmiechem. Pierwszym etapem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim zrezygnowanie z produktów, które przebarwiają zęby. Walczysz z nałogiem papierosowym od wielu lat? W końcu masz określony powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno twierdzili, że przesadzasz z kawą w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to także efekt idealnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu mówić, że zęby powinno się szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Dobrze także pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u stomatologa kojarzone jest zazwyczaj z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. Co prawda najlepsze efekty uzyskasz tylko w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe kontrole, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest relatywnie tani a skutecznie niszczy płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wygładza powierzchnię zębów, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się najlepiej, koniecznie przemyśl możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by mieć ładny uśmiech. Sposobów jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o eksperymentalnych przepisach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
www.popularyzujmy.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
www.polykeg.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
www.katalogi-stron.com/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
wybielanie zębów Toruń
Gość
Dodano: 2022-02-14 17:57:28
Cytuj
Zobacz koniecznie Stomatolog Wrocław

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS