Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2020-01-09 17:13:07
Cytuj
Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu z nas, jednak przebarwienia pojawiające się na zębach, a także ciemny kolor kości naszych zębów nie dodają nam urody. W takim przypadku warto wybrać się do stomatologa, gdyż współczesna stomatologia ma nam do zaoferowania szereg zabiegów pomagających wybielić nasze szkliwo.
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:59:41
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma sposobności powtórzenia leczenia kanałowego lub gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle i w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał jest wypełniany przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny powleka to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się używanie mroźnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Należy się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Gabinet stomatologiczny Toruń
Dentysta Toruń
www.dentysta-bydgoszcz.pl
www.dentysta-torun.eu
Stomatolog ToruńUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy pojawia się problem z zębami mądrości lub zapobiegawczo za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Zdarza się, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się krzywo lub jeśli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, kiedy jest ryzyko, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym okresie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm szybciej wraca do formy. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z biegiem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu zniwelowania bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez znaczenia, w jakich warunkach utracono zęby, dobrze jest zastanowić się nad wszczepieniem implantu stomatologicznego. Jest to konieczne dla poprawnego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku ona po prostu zanika. Implant zębowy wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszystkie poprawności w żuchwie i jest w pełni akceptowany przez organizm. Implant nie tylko celnie ozwiercielda ząb, ale także wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorem w pozostałe zęby. Ponadto implantem stomatologicznym można wymienić nie kilka zębów. W odróżnieniu od protez ruchomych, implanty działają dokładnie w ten sam sposób, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Przebieg zabiegu implantacji.

Jako pierwsze przeprowadzane są dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, dlatego że każda żuchwa ma swoje własne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby dobrze wybrać implant zębowy, z tego powodu, że musi współgrać z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, dlatego że odbywa się przy znieczuleniu miejscowym oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny jest zrobiony z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest wszczepiany do kości i nakładki porcelanowej lub innego materiału, który przypomina kolorem i kształtem naturalny ząb.

Zarejestruj się już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Może być to potrzebne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu większej części korony zęba, by uprościć zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także powstawaniu kolejnych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci najczęściej decydują się na wydłużenie korony zęba, dlatego że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszelkie braki w zębie za pomocą korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Całemu zabiegowi towarzyszy znieczulenie miejscowe. Pomimo tego, że nie jest to trudna czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące troski o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Dodatkowo chirurg stomatolog przypisze receptę na leki zatrzymujące ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła zbyt mocno przysłoniły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, ale powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, by w trakcie uśmiechania się widoczne były doskonałe zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny pozbywa się zbędnej części dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, poprzez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i pomoże wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi dokładnie sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, aby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą połączone, wtedy niezbędne jest użycie piły żeby je rozdzielić. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem postępu choroby i scalenia korzeni i ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba w ciągu najbliższych dwóch godzin trzeba wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie konieczności, dostaje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, albo, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu i poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może wiązać się z wieloma powikłaniami. Na wstępie należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby nie doszło do krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu tamowana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko miękkich posiłków i unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem ukazania się powikłań, a jednym z nich jest urażenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w trakcie ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle występuje u dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być trudności z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, utrudnienie przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami w przypadku nadmiernego ślinienia. Na te wszystkie czynniki mogą wpływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te wady są wyłapywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeżeli ich powodem jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, ze względu na to wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zraża dzieci do chirurga stomatologicznego. Pomimo tego, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg szybki i prosty. Dodatkowo nie zmienia jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można się na niego zdecydować w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Stomatolog Toruń
Implanty Toruń
www.ortodontatorun.pl
Implanty Toruń
Ortodonta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może przejść na ich następców. Tak samo nie powinno się usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samoistnie należy udać się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem albo przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które doprowadziły do powstawania próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Nowoczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia daje nam niezliczone możliwości leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na uratowanie pozostałych zębów jest ekstrakcja chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to potrzebne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo powszechny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej stosuje się go w szczególnych sytuacjach. Zazwyczaj najpierw podejmuje się wszelkie czynności służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew pozorom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności stosuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg odbywa się bez dolegliwości bólowych. Potem zrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Następnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, żeby zerwać włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka różnych części, tak aby uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach nakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
Dentysta grudziądz
Stomatolog Inowrocław
Implanty Ostrowiec
Implanty zakopane
Implanty
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:45:35
Cytuj


Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Patrzysz w lustro i widzisz, że barwa twoich zębów nie jest idealna ? Marzysz o pięknym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby węglem. Współcześnie mamy wiele metod, żeby rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i skutecznie?

Dentysta
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów

Zacznij od jedzenia

Odcień zębów w dużej mierze ma podłoże genetyczne. Od naszych genów zależy szybkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na wygląd naszego uśmiechu ma także wpływ wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Najczęściej na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, które spożywają duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na żółknięcie zębów są także osoby palące. Na odcień twojego uzębienia ma także częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było bardzo kosztowne i kojarzone jedynie z bogaczami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w łatwy i skuteczny sposób może każdy z nas. Możliwości jest mnóstwo, warto jednak zastanowić się z której metody skorzystać, żeby nie zniszczyć sobie szkliwa.

wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Stomatolog
www.mortyr.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów
Stomatolog


Kolejny krok: usuń kamień

Zabieg rozjaśniania zębów powinno się rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na piaskowanie do stomatologa. Efekty zobaczysz natychmiast- kamień najczęściej psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo bezbolesne i relatywnie tanie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Piaskowanie polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają kamień i przebarwienia oraz rozjaśniają zęby. Efekt jest jednak delikatny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na rozjaśnienie zębów, nawet tych martwych, które mają zwykle brzydki, szarawy kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania dentysta zaczyna od usunięcia kamienia i osadów. Kolejno stomatolog aplikuje na zęby specjalny środek wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu trzeba pamiętać, by przez pierwsze dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów, które mogą zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów w domowym zaciszu

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy dostęp do wielu nowoczesnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików, na których ludzie rozjaśniają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. Domowe metody nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak paski mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a potrafią rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, można zastosować pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Sposób na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby się cieszyć zniewalającym uśmiechem. Pierwszym etapem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim ograniczenie substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z paleniem od wielu lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to również efekt nienagannej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Dobrze też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u stomatologa kojarzone jest zwykle z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. Co prawda najlepsze efekty uzyskasz tylko w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz usatysfakcjonowany. Umawiając się na rutynowe kontrole, warto też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest stosunkowo tani a skutecznie usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za nieestetyczne przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wygładza powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie wyglądają zadowalająco, koniecznie przeanalizuj możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładne zęby. Sposobów jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o internetowych sposobach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które bezpiecznie wybielą twoje zęby bez bez naruszenia szkliwa!

www.vipseo.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
www.seoteksty.net/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
www.katalogi-stron.com/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
www.jardinero.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
skuteczne wybielanie zębów

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS