Forum

1 | 2  »  
Autor
Wiadomość
autorek
Gość
Dodano: 2018-05-16 15:58:43
Cytuj
Pierwszy raz wezmę kredyt i mam nadzieję że ostatni. czym się kierować wybierając ofertę kredytu? Przekonujące wskazówki są tutaj http://profi.edu.pl/wybor-oferty-kredytowej/ A może macie jakieś dodatkowe wskazówki, doświadczenia? Podobno różnice w kosztach są spore jak chodzi nawet o kredyty bankowe (a nie wyłącznie pozabankowe).
aba
Gość
Dodano: 2018-09-26 11:52:55
Cytuj
ja bym chciała wziąć kredyt na kominek http://azklinkier.pl/warto-kupic-kominek-gaz/
michał 776
Gość
Dodano: 2018-11-13 12:49:10
Cytuj
hej,
ja nie polecam wchodzenia w kredyty, przez nie nie mogę wyjść z długów, ostatnio nawet groził mi komornik, zobaczcie może zabrać wam nawet zwrot podatku http://us-siemiatycze.pl/czy-komornik-moze-zajac-zwrot-podatku-z-pit/
Ania
Gość
Dodano: 2019-02-02 10:56:37
Cytuj
Najlepsze kredyty hipoteczne są dostępne w wielu wariantach. Warto zadbać o to aby one zabezpieczały nasz interes.
Olek
Gość
Dodano: 2019-02-02 10:57:47
Cytuj
jeżeli interesują cię kredyty dla firm to warto poszukać firmy doradczej od kredytów firmowych.
Kredyty
Gość
Dodano: 2019-02-02 11:00:07
Cytuj
Każda firma potrzebuje kredytu dla firm. Są one potrzebne by rozwinąć firmę. Kredyty dla firm to ważna sprawa i trudny wybór.
Ela
Gość
Dodano: 2019-12-02 15:23:21
Cytuj
A czy ktoś może brał pożyczkę w Lendon i może się podzielić opinię o firmie Lendon? Czy ta pierwsza darmowa pożyczka w Lendon jest naprawdę za darmo?
https://www.bise.pl/kredyty/lendon-opinie-dotyczace-pozyczki/
Czy Lendon to bezpieczna firma, czy trzeba uważać na jakieś kruczki?
Inne cieakwe
Gość
Dodano: 2020-07-16 11:19:55
Cytuj
Poltax Księgowość
Gość
Dodano: 2022-01-08 15:04:05
Cytuj


Z jakiego powodu warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet korzystania z usług biura rachunkowego można wyróżnić bardzo wiele. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym nie tylko osiąga się łączność z wykształconym księgowym, to także dobrej jakości obsługę. Choć w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto wspomnieć, że to nie jedyne zadania, jakich się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny aktywów i pasywów, tworzy zestawienia obrotów i sald albo kataloguje i segreguje dokumentację firmy. Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa przejmuje część zobowiązań przedsiębiorcy, ułatwiając skupienie się na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad poprawnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe wykonuje ewidencję wydarzeń gospodarczych, sporządza finansowe sprawozdania, a na dodatek przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe często się zmienia, z tego powodu nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Uważna obserwacja oraz szybkie dostosowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą miały odpowiednią strukturę, kompletne informacje i utrzymują ustalony porządek. Na podstawie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, aby otrzymywać dokumenty na czas i jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Poza tym klienci biura rachunkowego zwykle mają komplet informacji, a do tego ciągłą pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach działa na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o nowych obowiązkach i możliwościach, które usprawnią prowadzenie firmy.

Zgodność i szybki dostęp do dokumentów księgowych

Wszelkie operacje finansowe przedsiębiorstwa wykazywane są przez dokumenty księgowe. Na ich podstawie można dokonać prawidłowych rozliczeń, dlatego są niezbędnym elementem pracy księgowej. Pośród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty dostarczane były w komplecie oraz miały odpowiednią strukturę oraz wszystkie potrzebne dane. Ważne, aby klient wysyłał wszystkie dowody szybko, by księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim czasie.

Biuro rachunkowe Toruń

Sposób przekazywania dowodów do biura rachunkowego często zależy od jego działania. W niektórych niezbędne jest dostarczanie dokumentów księgowych w oryginale. W innych miejscach wystarczy odpowiednio oznaczona kopia. Czasami dokumenty należy przekazywać prosto do biura , gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe troszczy się o zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem czy wprowadzaniem zmian. Klient zawsze ma dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

e-księgowość

Prężnie rozwijające się biura rachunkowe zazwyczaj korzystają ze specjalnych programów e-księgowych. Ich podstawową korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna elektoniczna księgowość pozwala na wprowadzanie wszelkich dowodów księgowych, jakich zapisy online gromadzone są na absolutnie chronionych serwerach. Poza tym takie programy pomagają w tworzeniu rozliczeń i zestawień, a także usprawniają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Ponadto programy księgowości elektronicznej są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające zazwyczaj proponują szkolenia, a także pełne wsparcie i porady techniczne. Tego rodzaju programy są bezustannie aktualizowane, aby były zgrane z przepisami i gwarantowały całkowite bezpieczeństwo danych. Biuro rachunkowe Toruń

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość elektroniczna, a także dogodnościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest komfortowa. Poza tym większość biur rachunkowych prezentuje rozbudowaną ofertę. Oprócz fundamentalnej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest także to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów ze strony biura, skutki finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo ważnym atutem jest oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za nowościami w przepisach lub przyuczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu firmy.

Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Gość
Dodano: 2022-01-09 19:16:53
Cytuj
Księgowość elektroniczna dla przedsiębiorców

Korzystanie z usług księgowych ma różne zalety nie tylko pod względem rzetelnego wsparcia w rozliczeniach i stosowania się właściwych przepisów. Obecnie znaczna część biur rachunkowych, a nawet samodzielnych księgowych używa systemów księgowości elektronicznej. Dlaczego e-księgowość jest popularną używaną metodą? Głównie dlatego, że system posiada wielofunkcyjne zastosowanie i sprawdzi się w wielu rodzajach firm. Ponadto wprowadzenie, a następnie stosowanie takiego systemu e-księgowości jest stosunkowo proste. Przeważnie firmy wprowadzające taki system oferują szkolenia przedsiębiorców i pracowników, którzy będą używali księgowości online, a obok tego pomoc techniczną. Zastosowanie systemu księgowości elektronicznej ułatwia pracę samej księgowej oraz jest korzystne dla przedsiębiorcy.

Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń

Na jakiej zasadzie pracuje księgowość online?

Opcje programu księgowości elektronicznej są tak obszerne, że bez problemu można je dostosować do rodzaju i oczekiwań przedsiębiorstwa. Przede wszystkim poprzez tego rodzaju programy możliwe jest magazynowanie dokumentów firmowych oraz ich generowanie (np. deklaracje ubezpieczeniowe i podatkowe), za sprawą czego szybko będą przyszykowane do wydruku i przesłania do odpowiedniego urzędu np. ZUS czy Urzędu Skarbowego. Przez e-księgowość da się także prowadzić ewidencję, liczyć składki podatkowe, formułować bazy danych oraz rozbudowywać i zmieniać plany kont. Ważnym atutem jest też magazynowy system, czy dojście do analiz. Stały kontakt z księgowym lub z biurem rachunkowym zapewnia poprawność rozliczeń oraz stosowny obieg danych. Za sprawą tego księgi rachunkowe prowadzone są profesjonalnie i brak w nich miejsca dla najmniejszych uchybień. Bazowym zadaniem przedsiębiorcy pod względem księgowości jest wysyłanie odpowiednich dokumentów na czas, aby nie dopuszczać do zaległości rozliczeniowych.

System elektonicznej księgowości

Pośród najczęściej używanych programów księgowości elektronicznej jest enova365, która w wielostronny sposób steruje zasobami firmy. Ta współczesna aplikacja zapewnia użytkownikom możliwość dostępu w konieczne dane, a także pełnego kierowania dokumentami. System enova365 jest w każdym calu kompatybilny z pozostałymi aplikacjami księgowymi, z uwago na to bez trudu można do niego wgrywać dokumenty wystawione w innej aplikacji. Na tej aplikacji księgowości elektonicznej użytkownik może działać samodzielnie lub z pomocą biura rachunkowego. Jest w sumie prosty w użyciu, a cykliczne aktualizacje gwarantują, że wszelkie elementy będą zgrane z najnowszymi przepisami oraz zachowają bezpieczeństwo informacji. Wykorzystanie programu elektronicznej księgowości w znacznym stopniu automatyzuje pracę i wspomaga prowadzenie ewidencji. Ponadto w programie enova365 udostępnione jest przyznawanie uprawnień, za sprawą czego przedsiębiorca bez przeszkód określi dostęp pracowników oraz ich pole działania.

Księgowość enova
enova Toruń
Księgowość enova

Możliwości systemu do księgowości i faktur

System enova365 przygotowano z modułów zorientowanych na konkretne pola pracy firmy. Każde przedsiębiorstwo, które postawi na aplikację księgowości online, może dosotosować do do siebie najbardziej potrzebne moduły. Każdy jeden skoncentrowany jest na kierowanie biznesem w różnych dziedzinach. Dla samych księgowych oraz klientów biur rachunkowych uruchomiono kilka dedykowanych modułów. W każdym module zawierają się najpotrzebniejsze funkcje. Generalnie umożliwiają pełną obsługę klientów biura rachunkowego.

To oznacza bezproblemowe robienie takich samych czynności, tworzenie deklaracji, plików JPK_VAT lub na przykład sporządzanie obrachunkowych okresów. Za sprawą aktualizacji księgowości online wszelkie pliki są zgodne z wytycznymi, a przy okazji da się je bez przeszkód przekazywać do właściwych organów. Oprócz tego biuro rachunkowe za sprawą systemu elektronicznej księgowości rozlicza VAT oraz aktualizuje wymaganą ewidencję. Ponadto wszystkie rozliczenia kadrowo-płacowe dotyczące czasu pracy, nadgodzin, zwolnień chorobowych albo delegacji i urlopów są dostępne w możliwościach programu. Na bazie tego dostępne jest tworzenie deklaracji ZUS. Tworzenie wszelkich rozliczeń i deklaracji możliwe jest dzięki wbudowanym schematom.

To, co istotne dla klientów biura , jeżeli używa księgowości online, to komunikacja między biurem, a klientem. Poprzez aplikację księgowości online przedsiębiorca ma pełen dostęp do najważniejszych dokumentów i danych w dowolnym czasie. Co więcej wszystkie dokumenty da się dostarczać metodą elektroniczną. Obok tego przedsiębiorca samodzielnie może uzupełniać niektóre wydruki, a przy tym ma pewność całkowitego bezpieczeństwa informacji.

Dlaczego warto używać księgowości online?

Używanie elektronicznej księgowości to głównie wygoda w postaci dojścia do informacji w wybranym czasie i miejscu. Dzięki księgowości online oraz stałemu kontaktowi z księgową nie trzeba być na bieżąco w zmianach prawa podatkowego, ani martwić się bezpieczeństwem informacji. Oprócz tego system jest łatwy w użyciu oraz dostępny na wielu urządzeniach. Takie wskazane atuty sprawiają, że warto rozważyć aplikację e-księgowości we własnym biznesie.
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Zakładanie firm
Zakładanie spółek
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS