Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-12-17 13:50:26
Cytuj
Każdy z nas chce zadbać o swój wizerunek, dlatego staramy się ładnie wyglądać każdego dnia. Niemałe znaczenie odgrywa również to, jak dbamy o nasze zdrowie. To, co jemy i jaki styl życia ogólnie prowadzimy, wpływa na to, w jakiej jesteśmy kondycji. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są zdrowe zęby.
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:57:23
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, gdy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego objawami mogą być dokuczliwe bóle, nasilające się podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz w niektórych przypadkach nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał wypełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny powleka to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie mroźnych okładów i spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Należy się również trzymać zaleceń i brać wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Ortodonta Toruń
Gabinet stomatologiczny Toruń
Implanty Bydgoszcz
Dentysta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy pojawia się problem z zębami mądrości lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się około dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie kojarzy się z dotkliwym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone lub jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy istnieje podejrzenie, że ząb będzie sprawiał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie fizycznym i psychicznym. W tym okresie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z biegiem czasu i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu zniwelowania bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez znaczenia, w jakich warunkach utracono zęby, dobrze jest rozważyć wszczepienie implantu zębowego. Jest to konieczne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant stomatologiczny wiernie zastępuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie prawidłowości w jamie ustnej i jest absolutnie akceptowany przez organizm. Implant nie tylko celnie odwzorowuje ząb, ale też wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorystycznie w pozostałe zęby. Ponadto implantem stomatologicznym można zastąpić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty zachowują się dokładnie w ten sam sposób, jak naturalne zęby. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zazwyczaj przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Jak wygląda zabieg szczepienia implantu.

Jako pierwsze odbywają się dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ponieważ każda żuchwa ma swoje własne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby odpowiednio wybrać implant , ze względu na to, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go przy miejscowym znieczuleniu oraz trwa zaledwie 30 minut. Implant stomatologiczny jest zrobiony z dwóch części: korzenia z tytanu, który jest mocowany do kości i nakładki porcelanowej lub innego tworzywa, które przypomina kolorem i kształtem ząb naturalny.

Zarejestruj się już teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, by ułatwić zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też rozwojowi kolejnych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie braki w zębie za pomocą korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące troski o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać płynne lub miękkie pokarmy oraz korzystać z okładów z lodu. Dodatkowo lekarz przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła przesadnie przykryły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, aby w trakcie uśmiechania się widoczne były perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to dobry sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona wyłącznie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny usuwa zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej zawiłych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatologiczny. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne środki leczenia nie skutkują. Lekarz musi dogłębnie sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może uznać potrzebę ich usunięcia. Dzięki temu blokuje się postęp choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to potrzebne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, żeby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą złączone, wtedy niezbędne jest użycie piły żeby je rozdzielić. Zdarza się też, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem rozwinięcia choroby i scalenia korzeni i ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko w odpowiednio wyposażonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba w ciągu najbliższych dwóch godzin należy wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie potrzeby, dostaje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może prowadzić do bólu i poważnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może wiązać się z wieloma powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zablokowany ząb z kości, później przeciąć tkanki w taki sposób, aby nie doszło do krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba tamowana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten wiąże się z ryzykiem ukazania się powikłań, a jednym z nich jest urażenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w przypadku ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle wykonuje się u dzieci, zaleceniami do jego przeprowadzenia mogą być trudności z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami ze względu na nadmierne ślinienie. Na te wszystkie czynniki mogą wpływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te dolegliwości są wyłapywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich przyczyną jest wędzidełko, nie potrafi on pomóc dziecku, ze względu na to wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doświadczyły problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie odstrasza dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że przebiega bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie zostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Ortodonta Toruń
Implanty Toruń
Ortodonta
Ortodonta Toruń
Ortodonta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich zbyt wcześnie. Do ekstrakcji nadają się w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ za długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samoistnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które doprowadziły do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować problemami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Współczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia pozwala nam niezliczone możliwości leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na uratowanie pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to potrzebne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zwykle najpierw są podjęte wszelkie kroki służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a zabieg przebiega bez bólu. Potem zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejną fazą jest zwichnięcie zęba tak, by zostały przerwane włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka osobnych części, żeby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach nakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Implanty Grudziądz
Implanty Inowrocław
Stomatolog Ostrowiec
www.dentysta-zakopane.pl
Licówki
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:43:37
Cytuj
Wybielanie zębów - jak szybko pozbyć się przebarwień?

Spoglądasz w lustro i widzisz, że kolor twoich zębów pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o idealnie białym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby węglem. Współcześnie mamy wiele metod, żeby rozjaśnić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i skutecznie?

wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog

Zacznij od zmiany diety

Odcień uzębienia w przeważającej części zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy szybkość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na odcień naszych zębów ma także wpływ wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Najczęściej na brzydki odcień zębów skarżą się jednak osoby, pijące duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na żółknięcie zębów są także ci, którzy palą papierosy. Na odcień twojego uzębienia ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było bardzo kosztowne i kojarzone tylko z bogaczami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w bezpieczny i trwały sposób może każdy. Metod jest bardzo dużo, należy jednak przemyśleć z której metody skorzystać, by nie zniszczyć sobie szkliwa.

skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
www.mortyr.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów u dentysty
www.aplauz.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty


Następny krok: usuń kamień

Zabieg wybielania zębów powinno się rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na zabieg piaskowania do dentysty. Efekty zobaczysz od razu- płytka nazębna najczęściej pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie nieinwazyjne i relatywnie tanie- koszt zabiegu to około 100 zł. Piaskowanie opiera się na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają osady i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Efekt jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na rozjaśnienie zębów, nawet tych martwych, które mają zazwyczaj brzydki, szary kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg specjalistycznego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno stomatolog aplikuje na zęby profesjonalny środek wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniane są związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco drogi- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu należy pamiętać, by przez pierwsze dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów, które mogłyby zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowym sposobem

Nasze babcie eksperymentowały z sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy dostęp do wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy kupić u stomatologa. W sieci znajdziemy setki filmików, na których internauci rozjaśniają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. „Magiczne” sposoby nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak paski mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one tanie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski rano i wieczorem. Aby podbić efekt, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Przepis na idealny uśmiech

Każdy chciałby się cieszyć zniewalającym uśmiechem. Pierwszym krokiem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim ograniczenie substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z paleniem od lat? W końcu masz określony powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to także efekt idealnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu mówić, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Warto także pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które spotęgują efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty kojarzone jest zwykle z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale droga sprawa. Co prawda najlepsze rezultaty uzyskasz wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe wizyty kontrolne, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a skutecznie niszczy płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zęba, dzięki czemu zapobiegamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie prezentują się estetycznie, koniecznie przemyśl możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Możliwości jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o domowych sposobach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

Dentysta Toruń
www.vipkatalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów lampą
www.katalogi-stron.com/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS