Forum

Autor
Wiadomość
ETYKIECIARKI
Gość
Dodano: 2022-07-22 14:57:16
Cytuj
Etykieciarki – automatyczne aplikatory etykiet na butelkach

Etykieciarki są zmontowane przede wszystkim w celu stosowania etykiet samoprzylepnych, klejowych oraz termokurczliwych. Maszyny aplikujące etykiety mogą być karuzelowe lub liniowe i nadają się do etykietowania butelek i puszki i logistycznych etykiet na paletach.

Etykieciarki mogą również zostać zastosowane do produkcji środków promocji na butelkach. W tym celu mogą zostać zastosowane aplikatory krawatek, koloratek i medalionów zakładane na szyjkach butelek. Oprócz tego mogą zostać zastosowane także do aplikacji akcyzowych banderol dla produktów alkoholowych. To oznacza, że odpowiednio dobrane etykieciarki na produkcyjną linię zapewnią pełną gamę możliwości dla pełnej linii.

Maszyny etykietujące mogą w tym samym czasie dodawać 1-8 etykiet na opakowaniu jednostkowym. Dodatkową możliwością jest też aplikacja etykiet sleeve tworzących opakowania na dwie lub trzy butelki.

Sposoby aplikacji etykiet na butelkach dobiera się na podstawie produktywności linii produkcyjnej, rodzaju etykiet i orientacji optycznej lub mechanicznej butelek. Kluczowe są tu ocenianie ułożenia grawerów, etykiet lub szwów na paczkach. Wydajność maszyn etykietujących może sięgać od tysiąca do aż 72 000 opakowań na godzinę.

Etykieciarki

W jaki sposób odbywa się aplikacja etykiet przez aplikatory etykiet?

Maszyny etykietujące butelki mogą aplikować etykiety na różne metody. Aplikacja etykiet na butelkach opiera się na metodach dekoracji przy zastosowaniu:

zimnego kleju,
hot-melt termopotliwego kleju oraz papierowych etykiet ciętych oraz etykiet plastikowych z roli,
etykiet samoprzylepnych,
adhesleeve innowacyjnej metody aplikacji plastikowych etykiet z rolki,
mieszanych technik (wymienne agregaty i maszyny typu kombi),
sleeve termokurczliwego PVC i PET,
etykiet logistycznych.

Różne metody aplikacji etykiet na butelkach umożliwiają dostosowanie linii produkcyjnej do odmiennych potrzeb. Etykieciarki wzbogacone są w ciekawe funkcje, które usprawniają pracę maszyn etykietujących. Dla przykładu są to silniki krokowe i serwomotory korygujące obrotowy ruch platform, samoistny system smarowania, umożliwiający zmniejszenie czynności związanych z konserwacją, czy osłony ochronne, pozwalające na poprawienie zadań połączonych z konserwacją i formatowymi zmianami. Co więcej pojedyncza modułowa maszyna umożliwia zastosowanie uniwersalnych technik etykietowania butelek . Etykieciarki butelek charakteryzują się uniwersalnością. Bez trudu działają z modułami mobilnymi wyposażonymi w machiny etykietujące. Uniwersalność aplikatora etykiet sprawia, że potrzebne zmiany formatów zwykle nie żądają zakupu dodatkowych maszyn oraz mogą zostać bez przeszkód wzbogacone o dodatkowe moduły. Aplikator etykiet jest maszyną dającą nieograniczone możliwości w sposobie dekoracji butelek i w sprawnym wdrażaniu dodatkowego asortymentu.

Jakie są rodzaje etykiet aplikowanych przez aplikatory etykiet

Maszyny etykietujące umożliwiają aplikację etykiet na butelkach na różne sposoby, dzięki wielu możliwościom używania różnych rodzajów etykiet. To są papierowe lub plastikowe etykiety dookólne, samoprzylepne etykiety częściowe i dookólne albo samokurczliwe. Etykieciarki przemysłowe dostępne jest dla wielu rodzajów butelek – np. butelek szklanych oraz plastikowych. Wobec tego aplikatory etykiet będą odpowiednie w wielu przedsiębiorstwach od producentów soków, wody źródlanej, napojów gazowanych, browaru czy alkoholu.

Etykieciarki przemysłowe

Charakterystyka etykieciarek – dlaczego warto posiadać aplikator etykiet?

Niezliczona liczba atutów aplikatorów etykiet oznacza, że warto posiadać w maszynę etykietującą. Wszystkie moduły aplikatorów są kierowane za pomocą panelu operatora. Ponadto maszyny etykietujące wyposażone są systemy zatrzymujące oraz automatycznej zmiany szybkości, aby dostosować się do potrzeb linii. Obsługując panel operacyjny operator zyskuje możliwość diagnostyki maszyn, a zawarta pomoc z instrukcjami obsługi wspiera w wyszukiwaniu problemów. W ten sposób samoistnie wyszukiwane są końce rolek z etykietami albo niski poziom kleju. Systemy etykieciarek udostępniają szybką podmianę rodzaju opakowania bez użycia narzędzi oraz regulacje głowic dla precyzyjnej aplikacji etykiet butelek. Specjalne maszyny korygujące korygują wszystkie przypadki przemieszczenia się etykiet podczas procesu etykietowania. Z kolei zespoły tnące pilnują, aby etykiety były przycinane w odpowiednich miejscach, bez zmian w nadruku. Wyposażenie maszyn dostosowywane jest indywidualnie zgodnie z potrzebami linii produkcyjnej i w każdej chwili może zostać ono wzbogacone o nowe moduły. Tą metodą Etykieciarki przemysłowe i puszek jest całkowicie kontrolowane. Z kolei regularna konserwacja i smarowanie maszyn przekłada się na wysoką bezawaryjność i niezawodność etykieciarek.

Etykieciarki przemysłowe


Etykieciarki


Etykieciarki przemysłowe

Etykieciarki przemysłowe


Etykieciarki przemysłowe
Ultrapak
Gość
Kartoniarka
Gość
Dodano: 2022-07-27 23:42:22
Cytuj


Proces produkcyjny jest złożony. Jednym z końcowych etapów jest etap zapakowanie produktów. Aktualnie w wielu fabrykach jest to robione przez specjalistyczne pakowaczki. Dzięki temu wszystko przebiega samodzielnie, szybko i sprawnie.

Czym są maszyny pakujące?
Maszyny pakujące (zwane również pakowaczkami) to urządzenia, które usprawniają oraz zwiększają tempo całego procesu produkcji. Są to pakowaczki przystosowane do zapakowania różnego typu przedmiotów w różnej postaci. Wyróżnić można maszyny do zapakowania płynnych substancji, sypkich, w kawałkach a także w wielu innych formach. Wszystko zależne jest od tego, co jest wytwarzane i jak chce się to zapakować. Pakowaczki wykorzystywane są do zapakowania pojedynczych sztuk artykułów, jak i do pakowania większych partii w opakowania zbiorcze. Jedną z najbardziej znanych maszyn pakujących jest kartoniarka – urządzenie, którego misją jest pakowanie obiektów w kartony.

Wykorzystywane są w wielu różnych branżach: spożywczej, kosmetycznej czy chemicznej. Tego typu urządzenia pracować mogą autonomicznie, a także w połączeniu z innymi pakowaczkami na linii produkcyjnej. Kiedy artykuł zostanie umieszczony w opakowaniu, kartoniarka może go właściwie zabezpieczyć i zamknąć, a następnie oznaczyć.

Jak funkcjonuje kartoniarka?

Praca kartoniarki polega przede wszystkim na automatycznym układaniu z płaskiego, wcześniej sklejonego kartonu pudełek - kartoników, a później umieszczaniu w nich gotowych przedmiotów albo elementów dodatkowych a także zamykając całość korzystając z kleju lub zatrzasku. Wkładanie artykułu do pudełka odbywać się może manualnie przez operatora bądź w sposób zautomatyzowany przy pomocy podajnika. Wszystkie procesy dzieją się automatycznie, co wpływa na tempo pracy produkcyjnej a także oszczędność energii.

Jakie typy kartoniarek wyróżniamy?

Aktualnie dużo przedsiębiorstw na rynku przedstawia różnorodne modele kartoniarek, które przystosowane są do różnych potrzeb oraz specyfiki konkretnej działalności. Szeroki asortyment maszyn kartonujących daje możliwość zrealizowania warunków klienta w zakresie minimalnych i maksymalnych wymiarów oraz usprawnienia wydajności.

Wszystkie modele dostępne na rynku zaprojektowane zostały tak, by mogły sprostać wszystkim etapom związanym z pakowaniem artykułu.

Na rynku znaleźć można pojedyncze modele – małe kartoniarki do zapakowania pojedynczych elementów do opakowań i całkowicie zintegrowane linie produkcyjne z rozbudowanymi systemami kartonowania elementów w kartonie zbiorczym.

Kartoniarka może kooperować z innymi maszynami jak automaty pionowe, odbiorniki czy transportery.

Kartoniarkę można połączyć z maszynami przystosowanymi do foliowania albo wyposażyć w opcję zautomatyzowanego wydruku kodów oraz dat. Wszystkie procesy mają miejsce wtedy samodzielnie.

Istnieją dwa typy kartoniarek:

start-stopowe – charakteryzujące się zatrzymywanym cyklem pracy pomiędzy następnymi fazami,
kontynuacyjne (ciągłe) – wyróżniające się nieprzerwanym cyklem pracy bez chwili postoju między dalszymi fazami.

Trzeba napomknąć z jakiego powodu tak naprawdę opakowania zrobione z kartonu są przydatne. Wszelkiego rodzaju wyroby kartonowe mają wiele zalet, do których zdecydowanie zaliczyć można ich dobry wpływ na środowisko, gydż materiał ten ulega recyklingowi, a do robienia nadruków na kartonach stosuje się farby wodne. Drugą zaletą jest ich odporność na zniszczenia jak i szeroki obszar zastosowań, dzięki czemu używać je można w transporcie lub przechowywania lżejszych jak i cięższych przedmiotów a także we właściwej aranżacji jako pudełko na prezent.

Pudełka wykonane z kartonu czy tektury bardzo często posłużyć mogą do wysłania różnych przedmiotów za pomocą poczty albo firmy kurierskiej, a także są pomocne przy okazji przeprowadzek. Dodatkowo można w nich trzymać także dużo towarów, z tego powodu poleca się poznać bliżej z ich charakterystyką.

Opakowania zrobione z kartonu czy tektury bardzo często służyć mogą do wysłania różnych przedmiotów przy pomocy poczty albo firmy kurierskiej, a także są przydatne przy okazji przeprowadzek. Oprócz tego można w nich przechowywać także dużo rzeczy, z tego powodu poleca się poznać bliżej z ich charakterystyką.

Praca kartoniarek pozwala na uzyskanie dwóch typów opakowań:

- Kartony klapowe – posiadają klapy na dole jak i na górze, które służą do ich zamknięcia najczęściej za pomocą taśmy klejącej. Takie kartony dostępne są do złożenia samodzielnie, ponieważ najczęściej złożone są na płasko, z tego powodu nie zajmują dużo miejsca i można korzystać z nich niejednokrotnie. Do produkcji kartonów klapowych używa się tektury mające 3,5 bądź 7 warstw, dlatego znaleźć mogą one zastosowanie przy transporcie lżejszych czy też cięższych rzeczy.

- Pudełka fasonowe – ten typ opakowania może mieć jakąkolwiek wielkość i kształt. Należy także wspomnieć, że do zamknięcia takiego typu pudełka nie potrzeba stosować taśmy klejącej, dlatego że ma specjalne otwory do jego zamknięcia, jednym z takich opakowań jest na przykład pudełko do pizzy.
Maszyny
Gość
Dodano: 2022-07-27 23:46:53
Cytuj

Maszyny rozlewnicze oraz nalewarki

Maszyny rozlewnicze i nalewarki stosuje się przy rozlewie produktów chemii gospodarczej, kosmetycznej, ale też w przemyśle spożywczym. Przeznaczeniem takich nalewarek jest napełnianie różnego typu opakowań płynami o różnej gęstości i lepkości. Nalewarki pozwalają na uzyskanie precyzyjnego nalewu, a sprawnie działająca linia rozlewnicza pozwala na wzrost wydajności produkcyjnej ciągu technologicznego. Co więcej, nalewarki są projektowane z dbałością o prawidłowy poziom bezpieczeństwa, a zależnie od potrzeb, maszyny rozlewnicze tego typu mogą zostać doposażone w zakręcarki kapsli, podajnik lub etykieciarkę.
Co to są nalewarki?

Nalewarki reprezentują typ maszyn rozlewniczych, które stosuje się do rozlewania produktów gęstych i lepkich. Mowa tutaj na przykład o wszelkiego typu gęstych produktach kuchennych, takich jak sosy do potraw lub majonezy. Taki określony typ maszyn rozlewniczych doskonale sprawdza się także w przypadku nalewania produktów, które mają większe cząstki w składzie.
Wybrane modele maszyn rozlewniczych
Master G Tech

To maszyna ciśnieniowa, bardzo nowoczesna, która stworzona jest do nalewu w szklane butelki oraz w butelki z politereftalanu etylenu, zazwyczaj zwane butelkami PET. Tego typu maszyny rozlewnicze wyróżnia elektropneumatyczny system sterowania pracą zaworów nalewających oraz możliwość preewakuacji powietrza (pojedynczej, podwójnej lub potrójnej). Taki rodzaj pracy jest powszechnie wykorzystywany w przypadku przemysłu piwowarskiego, jak i również przez producentów napojów, które są szczególnie wrażliwe na tlen. Maszynę rozlewniczą można zamówić w formie monobloku, bądź trójbloku. Master G Tech ma zastosowanie w liniach o wydajności od 5 000 to 70 000 butelek produkowanych na godzinę.
Master RS

Tego typu maszyna rozlewnicza zalicza się do grupy nalewarek ciśnieniowych wyposażonych w zbiornik pierścieniowy. Wykorzystuje się ją do rozlewu napojów gazowanych i niegazowanych w szklane butelki oraz w butelki z politereftalanu etylenu. Nalewarka jest dostępna w formie monobloku albo trójbloku, a wykorzystywana jest w liniach produkcyjnych o wydajności od 5 000 to 70 000 butelek produkowanych na godzinę. Master RS obsługuje produkty takie jak: likiery i napoje alkoholowe, wody i napoje gazowane i niegazowane, wina musujące i spokojne oraz piwo i cydr. Maszynę charakteryzuje również nieskomplikowana i ekonomiczna konserwacja oraz wysoki stopień higieny.
Magic HF

To nalewarka, którą stosuje się w przypadku nalewu napojów niegazowanych w sposób na gorąco oraz na zimno. Specjalna konstrukcja nalewarki sprawia, że Magic HF obsługuje możliwość nalewu w każdy rodzaj opakowania- w butelkę typu PET, butelkę szklaną czy w puszkę. Maszyna jest produkowana w formie monobloku, trójbloków lub czwórbloków. Stosowana jest przy liniach o wydajności od od 5 000 do 65 000 butelek na godzinę.
Master PET

Master PET jest rodzajem maszyny ciśnieniowej ze zbiornikiem centralnym, której zadaniem jest rozlew w butelki typu PET. Nalewarka sprzedawana jest w formie monobloku albo trójbloku i wykorzystuje sposób prowadzenia butelki za szyjkę. Obsługuje produkty takie jak wody i napoje gazowane i niegazowane oraz piwo i cydr, a stosuje się ją na liniach z wydajnością od od 5 000 do 70 000 butelek na godzinę.
Mastertronic

To nalewarka elektropneumatyczna, którą cechuje system elektropneumatycznego sterowania zaworem. To system typu modułowego, co oznacza, że jest możliwość dodania kolejnych elektrozaworów dla pożądanych dodatkowych funkcji. Mastertronic obsługuje produkty takie jak piwo specjalne oraz napoje szczególnie wrażliwe na tlen. Tego typu maszyna rozlewnicza wspaniale nadaje się na linie z wydajnością od 6 000 do 70 000 butelek na godzinę. Jedną z jej największych zalet jest elektroniczny system napełniania “MASTERTRONIC”, dzięki któremu w sposób wydajny można zmodyfikować recepturę.
Saggita

Saggita to bardzo nowoczesna maszyna przeciwciśnieniowa, którą używa się przy pracy z wydajnością charakterystyczną dla drobnych browarów. Ma odmianę dwubloków i trójbloków, a stosuje się ją do nalewu piwa oraz napoi gazowanych i niegazowanych w szklane butelki. Maszyna obsługuje linie o wydajności do 5 000 butelek produkowanych na godzinę. Jedną z największych korzyści maszyn Saggita są adekwatne ustawienia dla wszystkich parametrów pracy- płukanie, preewakuacja, regulacja ciśnienia i napełniania.
Maszyny rozlewnicze i nalewarki w firmie ULTRAPAK

Maszyny rozlewnicze firmy ULTRAPAK są stosowane między innymi dla producentów wód i napojów, soków owocowych, napojów funkcjonalnych, piwa, wina oraz napojów spirytusowych i pitnych wyrobów mlecznych. W dziale maszyn dla przemysłu rozlewniczego firma ULTRAPAK dysponuje technologiami zawierającymi kategorie na płaszczyźnie systemu nalewu izobarycznego, systemu nalewu grawitacyjnego, systemu nalewu "na gorąco" oraz systemu nalewu w otoczeniu "ultra clean". Oferta firmy uwzględnia również nalew w opakowania plastikowe, szklane oraz w metalowe puszki. Maszyny rozlewnicze wykorzystywane w firmie ULTRAPAK funkcjonują z wydajnością od 300 do 90 000 opakowań na godzinę.

ETYKIECIARKI
ETYKIECIARKA
Maszyny rozlewnicze
Maszyny rozlewnicze do piwa
Maszyny pakujące
maszyny rozlewnicze
Maszyny pakujące
Maszyny pakujące

Nalewarki przemysłowe
Nalewarki
Nalewarka
Gość
Dodano: 2022-07-27 23:49:42
Cytuj


Maszyny rozlewnicze są urządzeniami, które bez wątpienia upraszczają pracę linii produkcyjnej. Maszyny te dozują do butelek oraz puszek napoje. Sprawiają one, że wszystkie prace są robione szybciej, efektywniej i samoistnie.

Nalewarki

Wyróżnić można kilka rodzajów nalewarek: tłokowe, przepływomierzowe, przelewowo-ciśnieniowe oraz podciśnieniowe. Ze względu na typ cieczy, które będą wlewane do butelek oraz puszek, linie produkcyjne mogą mieć przeróżne maszyny rozlewnicze. Decydując się na takiego rodzaju maszynę, należy mieć na uwadze typ cieczy a także do jakiego typu puszek nalewane będą substancje ciekłe. Do wlewania płynów, które pienią się najlepiej sprawdzą się nalewarki podciśnieniowe.
Nalewarki przemysłowe
Maszyna rozlewnicza podciśnieniowa wykorzystywana jest do rozlewania niegazowanych płynów o słabej gęstości i lepkości. Maszyna taka zasysa płyn z pojemnika o ciśnieniu niższym niż atmosferyczne oraz wtłaczany jest do szklanych butelek, która ma ciśnienie atmosferyczne. Zaletą tego rodzaju maszyny przede wszystkim są wydajność pracy i dokładność nalewania płynów.

Najlepszym typem maszyny rozlewniczej do rzeczy mających większą gęstość i lepkość (np. różnego rodzaju sosy do potraw) jest nalewarka tłokowa. Tłoki zasysają płyn, a później wprowadzają do pojemników. Urządzenia takie są przystosowane do wprowadzania substancji posiadających większe cząstki.

Kolejnym modelem nalewarki jest nalewaczka przepływomierzowa. Posiada ona system dozujący, w którym odmierzona dawka płynu dostarczana z wykorzystaniem przepływomierzy. Mogą one występować w dwóch typach – są to przepływomierze elektromagnetyczne oraz masowe. Korzyścią tego typu urządzenia jest fakt, iż może być dostosowana do różnych wielkości porcji i rodzajów płynów. Daje to możliwość precyzyjnego dozowania płynów zależnie od wybranych przez pracownika ustawień maszyny.

Najbardziej powszechnym urządzeniem dozującym jest nalewarka przelewowo-ciśnieniowe. Wykorzystuje się ją do uzupełniania opakowań szklanych lub z tworzyw sztucznych mających dużą gramaturę. Tego typu nalewarka sprawdza się przy substancjach rzadkich, pieniących się oraz średniolepkich. Proces nalewu jest zautomatyzowany – ma miejsce wtedy pod sekcją dozującą znajduje się odpowiednia liczba opakowań. Urządzenia takie mają możliwość uszczelnienia opakowań podczas dozowania. Kiedy rurka ma nadmiar produktu, wprowadza go z powrotem i umiesza do odpowiedniego zbiornika. Dzięki temu nic się nie marnuje.

Można również wyróżnić napełniarki wykorzystujące grawitację. W maszynach tego rodzaju substancje są przechowywane w zbiornikach nad dyszami, a do jego wtłoczenia używana jest siła grawitacji. Urządzenia takie wykorzystuje się do wlewania cieczy o stałej konsystencji, bez cząstek. Nalewaczki mające tłok i pompę również są nalewarkami objętościowymi.
ETYKIECIARKI
Aktualnie dostępnych jest wiele typów nalewarek. Jakie aspekty powinno brać się pod uwagę przy wyborze takiego urządzenia? Poza wspomnianym wcześniej typem opakowania i cieczy, na uwadze trzeba mieć:

- sposób działania,

- wydajność nalewarki,

- wpływ nalewarki na produkt.

Wydajność urządzenia jest najczęściej określana w liczbie puszek w ciągu 60 sekund. Pozwala to zaplanować czasu produkcji na wiele tygodni, a nawet miesięcy. Zakup nalewarki to wydatek nie tylko na teraz, ale i na przyszłość. Warto pamiętać, że potrzeba w zakresie wydajności może się zmieniać. Kolejnym ważnym czynnikiem w kontekście wydajnej pracy jest poziom automatyzacji maszyny. Na rynku znajdują się nalewarki automatyczne i półautomatyczne. Te działające półautomatyczne potrzebują nadzoru operatora – wiąże się to z tym, że czynności wykonywane przez maszynę powinny być dopasowane do umiejętności obydwóch stron. Decydując się na zakup nalewarki przemysłowej warto mieć pewność, że urządzenie nie będzie wpływało na właściwości produktu czy jego jakość. Bardzo ważne jest aby wziąć pod uwagę z czego wykonana jest maszyna – zazwyczaj jest to stal nierdzewna. ETYKIECIARKI przemysłowe


W trakcie procesu produkcyjnego ważne jest to, żeby kontrolować stan samych opakowań, do których wtłaczany jest produkt. Monitoruje się poziom napełnienia oraz szczelność zamknięcia. Trzeba także zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia zanieczyszczeń. Wykrycie ciał obcych może być trudne, szczególnie w szklanych opakowaniach. To zagrożenie dla zdrowia i życia potencjalnego konsumenta. Przeoczenie takiego typu uchybienia będzie się wiązało z poważnymi skutkami dla firmy – z wycofaniem wadliwej partii, utratą reputacji i wypłatą odszkodowań.

Maszyny rozlewnicze bez wątpienia są ważną częścią prac produkcyjnych. Zależnie od rodzaju płynu, firmy dysponują różnymi urządzeniami.

Maszyny rozlewnicze
Maszyny rozlewnicze do butelek
Maszyny pakujące
maszyny rozlewnicze
Maszyny pakujące w folię
Maszyny pakujące

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS