Forum

Autor
Wiadomość
enova365
Gość
Dodano: 2022-07-18 16:13:39
Cytuj
System enova to nowtorski system ERP, który sprawi, że kierowanie firmą staje się proste i kompleksowe. To interaktywne środowisko, wykorzystujące zbiorczą bazę danych, składające się z modułów dopasowanych do potrzeb każdego rodzaju przedsiębiorstwa. Producentem systemu enova365 jest firma Soneta, która ma ugruntowaną pozycję na rynku polskim, dzięki przeszło 20 letniemu doświadczeniu w branży i innowacyjności używanych metod technologicznych.

Co oznacza ERP?
System ERP ang. Enterprise Resource Planning to absolutnie responsywny system, podzielony na moduły połączone ze sobą przez cały czas, spajających i pomagających planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Dostosowany do wielkości działalności, ze względu na możliwość wyboru modułów oraz poszerzenia ich ilości z uwagi na miarę potrzeb.

Jak system enova 365 działa na przedsiębiorstwo?

Środowisko systemu ERP umożliwia wszechstronne zarządzanie firmy, wspomaga zarządzanie biznesem i przegląd danych. Obejmuje wszystkie ramy działania, związane z zarządzaniem księgowością, finansami, marketingiem, sprzedażą, zakupami, magazynem, produkcją, zapasami, projektami czy serwisem. Upraszcza dostęp pracowników do informacji, ale równocześnie dba o ich bezpieczeństwo, pracując w zgodzie z literą prawa, przystosowuje się do aktualizowanych przepisów.

Dla jakich firm przeznaczony jest system enova365?

System ERP jest odpowiedni zarówno dla dużych, średnich jak i małych firm. Niezależnie od tego, czy firma jest we wczesnej fazie rozwoju, czy posiada mocną pozycję w branży, enova365 proponuje wygodne trzy podstawowe zestawy modułów – platynowy, złoty lub srebrny, które w razie potrzeby można powiększyć o kolejne moduły. Dzięki temu system enova365 dopasowuje się do firmy w każdym rozmiarze.

W jaki sposób działa system enova365?

Choć moduły mogą funkcjonować niezależnie, jednakowa baza danych dla każdego z nabytych modułów, dostarczana przez firmę Soneta, umożliwia wdrażanie informacji osiągalnych dla wszystkich upoważnionych pracowników każdego z działów firmy, kiedy jest to niezbędne. Używanie systemu pozwala na wprowadzanie szablonów systemów pracy, przyznawanie obowiązków oraz wypisywanie raportów i zestawień. Działa: gromadząc, przechowując i analizując dane, w taki sposób, by jak najwydajniej udoskonalić wymianę danych i uprościć możliwe procesy biznesowe. Ujednolicenie procesów ułatwia pracę, a automatyzacja czynności pomaga wyeliminować błędy pracowników.

Dlaczego warto pobrać system enova365?
enova365 jest pierwszym w Polsce elastycznym systemem, proponującym usługę użytkowania systemu ERP, na urządzeniach nie tylko stacjonarnych, ale także mobilnych. System jest także dostępny online oraz w chmurze, co pozwala firmie na korzystanie z danych gdziekolwiek tego potrzebuje.

Jak wdrożyć system ERP enova365?
Do wprowadzenia systemu enova365 nie potrzeba specjalistycznej wiedzy IT. Przedsiębiorstwo ma możliwość spotkania z licencjonowanym partnerem, który pokaże moduły, jakie będą najbardziej przydatne dla przedsiębiorstwa, a wraz z podjęciem decyzji o zastosowaniu systemu, firma wdrażająca instaluje i konfiguruje wybrane moduły i organizuje szkolenia z zakresu obsługi systemu dla wszystkich pracowników.

Sposoby pozyskania licencji

Kupno licencji

Wybór tego klasycznego rozwiązania równa się z tym, że przedsiębiorstwo zostaje dożywotnim posiadaczem licencji. Dodatkowo w koszt zakupu wlicza się 12-miesięczną gwarancję. Licencja zezwala na ciągłe aktualizacje systemu do nowych wersji. Taka forma usatysfakcjonuje tych, którzy preferują zakupy na własność lub otrzymali leasing bądź dotację na wdrożenie systemu.

Abonament

Abonament daje możliwość wynajęcia oprogramowania do użytkowania wybranych modułów, dzięki miesięcznym opłatom. Ten wariant jest przeznaczony zwłaszcza dla średnich i małych przedsiębiorstw z szybko rozwijającą się strukturą zatrudnienia.

System w chmurze

System w chmurze to następna opcja usługowa. W cenie miesięcznej opłaty mieści się wynajem modułów wspólnie z serwerem w chmurze Microsoft Azure, backupami i aktualizacjami. Taki sposób licencjonowania zalecany jest dla firm, które nie chcą inwestowania w specjalistów IT.

Największe zalety korzystania z systemu enova 365

Korzystając z systemu enova365, firma zyskuje w głównej mierze wysokie bezpieczeństwo magazynowania danych. Funkcjonalność systemu wpływa na operatywne zarządzanie czasem pracy, redukcje kosztów działalności i eliminację ryzyka błędu. Ponadto przyspieszony dostęp do analiz biznesowych i innych informacji, pozwala na działanie na najwyższym poziomie. Możliwość rozbudowy pakietu oraz skalowalność systemu oznacza, że system wzrasta wraz z firmą, a wszystko to w ramach wygodnego abonamentu. Enova365 staje się wspaniałym partnerem w biznesie.


Poltax biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Poltax
Powstańców Śląskich 73, 87-100 Toruń

Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Kadry i płace Toruń
Usługi księgowe


###########################################################

wdrożenia enova Toruń
BlackSoft wdrożenia enova365
Powstańców Śląskich 73, 87-100 Toruń

enova Toruń
enova Toruń
enova Toruń
###########################################################

Pozycjonowanie Toruń
BlackSoft pozycjonowanie stron
Powstańców Śląskich 73, 87-100 Toruń

pozycjonowanie Toruń
pozycjonowanie stron Toruń
strony www Toruń

###############################################################################
Biuro rachunkowe Grajewo
Biuro rachunkowe grajewo Anna Jankowska
ul. Ełcka 26c, 19-200 Grajewo
biuro rachunkowe Grajewo

##########################################################################33333

##############################################################################3
topranking.com.pl/pozycjonowanie-stron/
Topranking Agencja reklamowa tworzenie i pozycjonowanie stron
Łódzka 69/6, 87-100 Toruń
pozycjonowanie stron
pozycjonowanie Toruń
Topranking pozycjonowanie stron
pozycjonowanie stron toruń
pozycjonowanie toruń


System enova to nowtorski system ERP, który sprawi, że kierowanie przedsiębiorstwem staje się proste i kompleksowe. To interaktywne środowisko, wykorzystujące jedną bazę danych, podzielone na moduły dopasowanych do wymagań każdego typu przedsiębiorstwa. Producentem systemu enova365 jest firma Soneta, która posiada ugruntowaną pozycję na polskim rynku, dzięki przeszło 20 letniemu doświadczeniu w branży oraz nowoczesności stosowanych metod technologicznych.

Co to znaczy ERP?
System ERP ang. Enterprise Resource Planning to w pełni responsywny system, składający się z modułów połączonych ze sobą bez przerwy, integrujących i wspierających rozporządzanie zasobów przedsiębiorstwa. Dopasowany do rozmiaru działalności, dzięki możliwości selekcji modułów i poszerzenia ich ilości z uwagi na miarę potrzeb.

Jak system enova 365 działa na przedsiębiorstwo?

Środowisko ERP pozwala na wszechstronne kierowanie firmy, wspomaga sterowanie biznesem oraz analizę danych. Obejmuje wszelkie obszary działania, związane z zarządzaniem księgowością, finansami, zakupami, sprzedażą, marketingiem, magazynem, produkcją, zapasami, projektami czy serwisem. Usprawnia dojście pracowników do danych, a jednocześnie dba o ich bezpieczeństwo, pracując w zgodzie z polskim prawem, dostosowuje się do wciąż przekształcanych przepisów.

Dla jakich firm przeznaczony jest system enova365?

System ERP sprawdzi się zarówno w przypadku małych, średnich jak i dużych firm. Bez względu na to, czy przedsiębiorstwo jest we wczesnej fazie rozwoju, czy ma utwierdzoną pozycję na rynku, enova365 proponuje wygodne trzy podstawowe zestawy modułów – platynowy, złoty lub srebrny, które w razie potrzeby można rozszerzyć o następne moduły. Dzięki temu system enova365 dostosowuje się do przedsiębiorstwa każdej wielkości.

W jaki sposób działa system ERP enova365?

Pomimo tego, że moduły mogą działać osobno, jednakowa baza danych dla każdego z kupionych modułów, oferowana przez producenta enovy365, umożliwia udostępnianie informacji dostępnych dla wszystkich upoważnionych pracowników każdego z działów firmy, gdy jest to konieczne. Korzystanie z systemu pozwala na umieszczanie wzorców procedur pracy, przydzielanie obowiązków i wypisywanie zestawień i raportów. Działa: składując, przechowując i analizując dane, w taki sposób, by jak najlepiej udoskonalić przepływ informacji i uprościć wszelkie procesy biznesowe. Standaryzacja procesów ułatwia pracę, a automatyzacja czynności pomaga usuwać błędy ludzkie.

Dlaczego warto zainstalować system enova365?
enova365 jest pierwszym w Polsce elastycznym systemem, proponującym możliwość użytkowania systemu ERP, na urządzeniach nie tylko stacjonarnych, ale także mobilnych. System jest również dostępny online oraz w chmurze, co pozwala firmie na korzystanie z danych tam, gdzie tego potrzebuje.

Jak wdrożyć system ERP enova365?
Do wprowadzenia systemu enova365 nie nie jest wymagana specjalistyczna wiedza IT. Firma może umówić się na spotkanie z autoryzowanym partnerem, który poleci moduły, jakie będą najbardziej funkcjonalne dla przedsiębiorstwa, a wraz z decyzją o zastosowaniu systemu, firma wdrażająca instaluje po czym konfiguruje wybrane moduły i aranżuje szkolenia z obsługi systemu dla każdego z pracowników.

Sposoby pozyskania licencji

Kupno licencji

Wybór tego tradycyjnego rozwiązania równa się z tym, że przedsiębiorstwo zostaje dożywotnim właścicielem licencji. Dodatkowo w koszt zakupu wlicza się 12-miesięczną gwarancję. Licencja zezwala na stałe aktualizowanie systemu do kolejnych wersji. Taka forma zadowoli tych, którzy wolą zakupy na własność albo pozyskali dotację bądź leasing na wdrożenie systemu.

Abonament

Abonament pozwala na wynajęcie systemu do użytkowania wybranych modułów, w oparciu o miesięczne opłaty. Ten wariant jest przeznaczony zwłaszcza dla małych i średnich firm z szybko rozwijającą się strukturą zatrudnienia.

System w chmurze

Oprogramowania w chmurze to kolejna opcja usługowa. W cenie miesięcznej opłaty znajduje się wynajem modułów wspólnie z serwerem w chmurze Microsoft Azure, backupami i aktualizacjami. Taki sposób licencjonowania rekomendowany jest dla firm, które nie przewidują inwestowania w zaplecze IT.

Największe zalety korzystania z systemu enova 365

Używając systemu enova365, przedsiębiorstwo otrzymuje w głównej mierze wysokie bezpieczeństwo magazynowania danych. Funkcjonalność systemu wpływa na operatywne zarządzanie czasem pracy, zmniejszenie kosztów działalności i zminimalizowanie ryzyka błędu. Ponadto przyspieszony wgląd do analiz biznesowych i innych informacji, pozwala na pracę na wysokim poziomie. Możliwość rozbudowy pakietu oraz skalowalność systemu oznacza, że system wzrasta wraz z przedsiębiorstwem, a wszystko to w ramach wygodnego abonamentu. Enova365 staje się najlepszym partnerem w biznesie.


Poltax biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Poltax
Powstańców Śląskich 73, 87-100 Toruń

Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Kadry i płace Toruń
Usługi księgowe


###########################################################

Wdrożenia enova Toruń
BlackSoft wdrożenia enova365
Powstańców Śląskich 73, 87-100 Toruń

enova Toruń
enova Toruń
enova Toruń
Partner enova365 Toruń
###########################################################

Pozycjonowanie stron Toruń
BlackSoft pozycjonowanie stron
Powstańców Śląskich 73, 87-100 Toruń
Poltax Toruń
Gość
Dodano: 2022-07-18 22:30:27
Cytuj


Z jakiego powodu warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Pozytywów nazwiązania współpracy z biurem rachunkowym można wyliczyć wiele. Podejmująć współpracę z biurem rachunkowym nie tylko zyskuje się styczność z wykształconym profesjonalistą, to jeszcze wysokiej jakości obsługę. Chociaż przede wszystkim biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że istnieje więcej zadań, jakich się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny pasywów i aktywów, sporządza zestawienia obrotów i sald i segreguje i kataloguje dokumenty firmy. Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa przejmuje część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad zgodnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a także składa deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Księgowość enova
Księgowość enova
Księgowość enova
Biuro rachunkowe toruń
Księgowość enova
Biuro rachunkowe toruń

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe często się zmienia, dlatego nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Czujna analiza i szybkie dostosowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą miały poprawną strukturę, konieczne dane oraz zachowają konieczny porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny sposób działania. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, żeby odbierać dokumenty we właściwym terminie oraz jak im pomagać w biznesie. Obok tego klienci biura rachunkowego z reguły mogą liczyć na dostęp do informacji, a nawet stałą pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach działa na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o nowych obowiązkach i możliwościach, które usprawnią prowadzenie firmy.

Poprawność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie finansowe operacje firmy wykazywane są poprzez dowody księgowe. Na ich bazie można dokonać poprawnych rozliczeń, z uwagi na to są najważniejszym elementem pracy księgowej. Pośród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze lub dowody korygujące nanoszące poprawki na błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty przychodziły bez braków i miały poprawną strukturę i wszelkie potrzebne dane. Najistotniejsze, aby klient dostarczał dowody na bieżąco, aby księgowa mogła przeliczyć je w wyznaczonym czasie.

Technika wysyłania dokumentów księgowych do biura rachunkowego z reguły zależy od jego zasad. W niektórych konieczne jest przekazywanie dowodów księgowych oryginalnych. W innych miejscach wystarczy poprawnie oznaczona kopia. Niekiedy dokumenty należy przynosić bezpośrednio do biura rachunkowego, w innych wystarcza wysyłka skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe zapewnia zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem oraz wprowadzaniem zmian. Klient w każdej chwili ma dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeśli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe enova
Księgowość enova
Biuro rachunkowe toruń

Elektorniczna księgowość

Nowoczesne biura rachunkowe co raz częściej korzystają ze specjalnych programów elektronicznej księgowości. Ich bazową zaletą jest elektroniczny wgląd do dokumentów i danych z każdego urządzenia. Nowoczesna e-księgowość umożliwia dodawanie wszystkich dokumentów księgowych, których elektroniczne zapisy gromadzone są na w pełni chronionych serwerach. Oprócz tego te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a także wspomagają kontakt pomiędzy księgową, a klientem. Ponadto programy księgowości elektronicznej są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające często oferują dodatkowe szkolenia, a nawet pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego typu programy są ciągle aktualizowane, by były zgodne z przepisami oraz gwarantowały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także dogodnościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Co więcej wiele biur rachunkowych prezentuje szeroką ofertę. Obok podstawowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, przesyłają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W przypadku błędów z winy biura, skutki finansowe będą pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie cennym atutem jest również oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi zajmować się zmianami w przepisach albo przyuczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu firmy.

Biuro rachunkowe toruń
Biuro rachunkowe toruń
Biuro rachunkowe toruń
Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Księgowość enova
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Księgowość enova
Księgowość enova
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń


Biuro rachunkowe enova
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe enova
enova365
Gość
Dodano: 2022-07-18 22:33:09
Cytuj


Dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów nazwiązania współpracy z biurem rachunkowym znajdzie się wiele. Decydując się na współdziałanie z biurem rachunkowym obok tego, że zyskuje się kontakt z wykształconym profesjonalistą, to jeszcze dobrej jakości obsługę. Choć w głównej mierze biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto wspomnieć, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny pasywów i aktywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald oraz segreguje i kataloguje dokumentację przedsiębiorstwa. Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym powoduje, że biuro przejmuje część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad zgodnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe prowadzi ewidencję wydarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a do tego przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Solidna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe enova
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się zmienia, z uwagi na to nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują stałą aktualizację swojej wiedzy. Wnikliwa obserwacja oraz szybkie dostosowanie do nowych zmian, gwarantuje, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały prawidłową strukturę, potrzebne dane oraz utrzymują wymagany porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najlepszy sposób działania. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, żeby otrzymywać dokumenty na czas oraz jak ich wspierać w prowadzeniu biznesu. Ponadto klienci biura rachunkowego zazwyczaj mogą liczyć na dostęp do informacji, a do tego kompleksową pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach działa na korzyść przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością informuje o nowych zobowiązaniach oraz możliwościach, które ułatwią prowadzenie firmy.

Poprawność i łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie operacje finansowe działalności gospodarczej wykazywane są przez dokumenty księgowe. Na ich bazie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z tego powodu są najistotniejszym elementem pracy . Wśród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące uzupełniające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty trafiały w komplecie oraz miały właściwą strukturę oraz wszystkie konieczne informacje. Istotne, by klient wysyłał wszystkie dowody szybko, by księgowa mogła przeliczyć je we właściwym terminie.

Technika dostarczania dowodów księgowych do biura rachunkowego często zależy od jego zasad. W niektórych miejscach wymagane jest dostarczanie dowodów księgowych w oryginale. Niekiedy wystarczy odpowiednio opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba przynosić wprost do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Warto wspomnieć, że każde biuro rachunkowe gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów przed uszkodzeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem czy wprowadzaniem zmian. Klient zawsze ma dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeśli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe enova
Księgowość enova
Biuro rachunkowe toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe

e-księgowość

Nowoczesne biura rachunkowe zwykle używają specjalnych programów elektronicznej księgowości. Ich fundamentalną korzyścią jest elektroniczny wgląd do dokumentów i danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna elektoniczna księgowość umożliwia uzupełnianie wszelkich dowodów księgowych, jakich elektroniczne zapisy składowane są na całkowicie zabezpieczonych serwerach. Obok tego takie programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a także ułatwiają kontakt między księgową, a klientem. Dodatkowo programy księgowości online są intuicyjne i proste w obsłudze. Osoby instalujące program z reguły proponują dodatkowe szkolenia, a nawet pełne wsparcie i porady techniczne. Takiego rodzaju programy są regularnie aktualizowane, aby były zgodne z przepisami i zapewniały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także dogodnościom w kwestiach przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Opróćz tego większość biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Oprócz fundamentalnej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają konsultacje telefoniczne. Ważnym elementem współpracy jest także to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo istotnym plusem jest także oszczędność czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam klient nie musi nadążać za nowościami w przepisach lub dokształcać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu firmy.

Biuro rachunkowe enova
Księgowość enova
Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe enova
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe toruń
Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe enova
Biuro rachunkowe toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe toruń
Biuro rachunkowe toruń
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe enova
Księgowość enova
Biuro rachunkowe toruń


Księgowość Toruń
Księgowość enova
Księgowość enova
Księgowość enova
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Gość
Dodano: 2022-07-19 20:52:19
Cytuj
Bardzo ciekawy system.

Doradca Finansowy Mława
Księgowość enova
Gość
Dodano: 2022-07-21 11:36:38
Cytuj
Jeszcze ja
Gość
Dodano: 2022-07-23 15:14:04
Cytuj
Bydgoszcz też ma dobre biura rachunkowe
Misza
Gość
Dodano: 2022-07-23 15:25:50
Cytuj


Księgowość dla przedsiębiorców

Posiadanie firmy łączy się wprost z koniecznością prowadzenia księgowości. Na bazie dowodów księgowych zapisywane są wszystkie wydarzenia finansowe w firmie, dzięki czemu znacznie prościej weryfikować wydatki. Dokumenty księgowe uwzględniają m.in. informacje dotyczące zakupów i sprzedaży, wydatków czy inwestycji przedsiębiorstwa i dane z zakresu podatków oraz pensji pracowników. Z uwagi na fakt, że księgowość jest ważnym i szerokim działem właściwie każdej działalności, biorąc pod uwagę jej wielkość niezbędna jest księgowa, zatrudnione biuro rachunkowe albo pełen dział odpowiadający za prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Dostępne są dwa podstawowe sposoby prowadzenia rozliczeń księgowych, to są: księga handlowa, inaczej pełna księgowość i księga przychodów i rozchodów, czyli księga podatkowa. Przepisy zawarte w ustawie o rachunkowości wskazują, jakie firmy powinny wybrać księgę handlową, a jakim w zupełności wystarczy księga przychodów i rozchodów. Uzależnione to jest od formy działalności gospodarczej oraz od charakteru przedsiębiorstwa oraz przychodu roku obrotowego.

Metody prowadzenia księgowości

Księga handlowa to najobszerniej rozbudowana metoda rozliczeń. Przez szczegółowe dane wskazuje finansową sytuację przedsiębiorstwa: rentowność, płynność i gospodarność finansową. Na podstawie pełnej księgowości przedsiębiorstwo rozlicza się z fiskusem. Zgodnie z ustawą o rachunkowości do posiadania pełnej księgowości zobowiązane są na przykład spółki handlowe w tym kapitałowe, osobowe oraz spółki w organizacji, stowarzyszenia oraz fundacje nawet w sytuacji, gdy ich przychodem są wyłącznie składki członkowskie, a także powiaty, województwa, gminy i ich związki. Co więcej pełną księgowość prowadzą osoby fizyczne, cywilne spółki osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, kiedy we wcześniejszym roku obrotowym ich przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i operacji finansowych miały przynajmniej równowartość 2.000.000 euro w polskiej walucie.

Z kolei księga przychodów i rozchodów jest księgowością uproszczoną. Wpisy na temat przychodów i rozchodów muszą zawierać w tym wypadku zestawienia dochodów, kosztów i przychodów z rozgraniczeniem na zwolnienia podatkowe. Do ewidencji w księdze przychodów i rozchodów muszą być dodane też ewidencje środków trwałych, pracowników, a także spis dochodów zwolnionych z podatku we wcześniejszych latach. Księgę przychodów i rozchodów prowadzą osoby fizyczne, cywilne spółki osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych i spółki partnerskie, jakich przychód roku obrotowego nie przekracza 2.000.000 euro w polskiej walucie.

Metoda prowadzenia księgowości uzależniony jest od obszaru działalności firmy, charakteru, wielkości oraz struktury. O tym, któremu sposobowi prowadzenia księgowości musi podlegać dana działalność gospodarcza zawsze można omówić ze specjalistą. Dla porównania zakładając działalność ze wsparciem księgowej, przedsiębiorca z łatwością uzyska podpowiedź wprost od księgowej, która metoda okaże się najodpowiedniejszą.

e-księgowość

Tak samo jak w pozostałych obszarach, w księgowości także pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne. Szczególnym udoskonaleniem w prowadzeniu biznesu są powstałe na przestrzeni ostatnich lat specjalne komputerowe programy, oferujące profesjonalne prowadzenie księgowości. Z reguły takie programy da się kupić na własność lub w abonamencie. Duża liczba biur rachunkowych korzysta z tych programów, w głównej mierze dlatego, że księgowość online jest sporym usprawnieniem pracy księgowej, ale także wygody przedsiębiorcy. Pośród obszernych opcji w księgowości elektronicznej zawierają się: umiejętność sprawnego i szybkiego wystawiania, przekazywania, a także kompletowania dokumentów, edycji planów kont, prostego podglądu finansów i wglądu w informacje o podatkach i składkach ZUS. Zazwyczaj program księgowości elektronicznej jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, a kolejnie aktualizacje pilnują, żeby program był bez przerwy zgrany z obowiązującymi przepisami.

Jak nawiązać współpracę z księgową?

Opcje współpracy z księgową są różne. W wypadku największych firm, w któ®ych jest wiele wytwarzanych danych księgowych, najmocniej korzystne będzie zatrudnienie księgowej (lub nawet powołanie całego działu księgowego) na etat. W przypadku mniejszych i średnich firm zazwyczaj wykorzystywaną praktyką jest powierzenie księgowości, nawiązując współpracę z biurem rachunkowym. Ważne we współdziałaniu z księgową jest określenie narzędzi, z których będą korzystać dwie strony, by w bardzo szybki sposób oddawać dokumenty oraz podejmować działania w księgowości. W księgowości należy przestrzegać terminów, z uwagi na to wszystkie dokumenty, zawsze kompletne oraz jak najpoprawniej opisane powinny trafiać do księgowej we właściwym czasie. Do tego niezbędna jest też sprawna komunikacja. Elementem komunikacji oddziałującym na komfortową współpracę, na który powinno się zwrócić uwagę jest szybki przepływ informacji. Księgowa musi mieć dojście do elementarnych informacji finansowych i sytuacji przedsiębiorstwa, by móc dobrze wykonywać swoje zadania.

Usługi rachunkowe
Usługi księgowe
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Księgowość
Usługi rachunkowe
Usługi rachunkowe Toruń
Usługi rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe
Księgowość
Usługi rachunkowe
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe Toruń
Usługi rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Biuro rachunkowe
Usługi rachunkowe Toruń
Usługi księgowe
Usługi księgowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe
Biuro rachunkowe Toruń
Basza
Gość
Dodano: 2022-07-23 15:28:10
Cytuj


Usługi elektronicznej księgowości dla przedsiębiorców

Wnajęcie biura rachunkowego ma swoje plusy nie tylko pod względem rzetelnego wsparcia w rozliczeniach i przestrzegania właściwych przepisów. Obecnie większość biur rachunkowych, a nawet samodzielnych księgowych używa aplikacji księgowości elektronicznej. Ze względu na co księgowość online jest chętnie stosowaną metodą? W głównej mierze dlatego, że system ma wielofunkcyjne zastosowanie i dopasuje się w wielu rodzajach firm. Poza tym wprowadzenie, a później używanie takiego systemu jest całkiem proste. Zwykle firmy wprowadzające taką aplikację oferują szkolenia dla przedsiębiorców i pracowników, jacy będą korzystali z e-księgowości, a obok tego wsparcie techniczne. Wdrożenie systemu księgowości online usprawnia pracę samej księgowej i jest całkowicie komfortowe dla przedsiębiorcy.

Jak pracuje e-księgowość?

Funkcjonalności aplikacji księgowości online są tak obszerne, że bez trudu da się je dostosować do charakteru oraz potrzeb firmy. Głównie przez tego typu aplikacje możliwe jest odkładanie dokumentów firmowych i ich generowanie (np. deklaracje podatkowe czy ubezpieczeniowe), za sprawą czego natychmiast będą przyszykowane do wydruku i przekazania do właściwego urzędu np. ZUS czy Urzędu Skarbowego. Przez e-księgowość można również prowadzić ewidencję, kalkulować składki podatkowe, formułować bazy danych lub przygotowywać i modyfikować plany kont. Wielkim plusem jest także magazynowy system, czy dostęp do analiz. Nieprzerwany kontakt z biurem rachunkowym lub z księgowym zapewnia poprawność wyliczeń oraz odpowiedni obieg danych. Taka metodą księgi rachunkowe prowadzone są profesjonalnie i brak w nich miejsca dla najmniejszych uchybień. Podstawowym zadaniem przedsiębiorcy w dziedzinie księgowości jest przekazywanie odpowiednich dokumentów na czas, aby nie dopuszczać do opóźnień rozliczeniowych.

System e-księgowy

Wśród najpopularniejszych systemów e-księgowości jest enova365, która w wielostronny sposób steruje zasobami przedsiębiorstwa. Ta współczesna aplikacja daje korzystającym możliwość podglądu w konieczne dane, a także pełnego kierowania dokumentami. System enova365 jest całkowicie zjednoczony z innymi programami e-księgowości, dzięki czemu bez problemu da się do niego przenosić dokumenty wystawione przez inny program. Na tym programie e-księgowości klient może pracować sam albo ze wsparciem księgowej. Jest całkiem łatwy w obsłudze, a cykliczne aktualizacje gwarantują, że wszelkie elementy będą zgrane z obowiązującymi przepisami oraz zachowają bezpieczeństwo informacji. Stosowanie aplikacji e-księgowości w znacznym stopniu automatyzuje pracę oraz usprawnia prowadzenie ksiąg rachunkowych. Poza tym w systemie enova365 udostępnione jest nadawanie uprawnień, za sprawą czego przedsiębiorca bez trudu określi dostęp pracowników oraz ich zakres działania.

Funkcjonalności aplikacji e-księgowy

Aplikacja enova365 przygotowano ze specjalnych modułów zorientowanych na poszczególne sfery funkcjonowania firmy. Każda firma, która postawi na instalację e-ksiegowości, może dopasować do do siebie wybrane moduły. Każdy z modułów skoncentrowany jest na kierowanie biznesem w wielu obszarach. Dla samodzielnych księgowych oraz klientów biur rachunkowych przygotowano parę modułów dedykowanych. Moduły oferują najbardziej konieczne opcje. Generalnie umożliwiają kompleksową obsługę księgową klientów biura .

To oznacza bezproblemowe wykonywanie tych samych czynności, generowanie deklaracji, plików JPK_VAT lub na przykład tworzenie okresów obrachunkowych. Za sprawą aktualizacji księgowości online wszystkie dokumenty są zgrane z najnowszymi wytycznymi, a obok tego da się je bez przeszkód przekazywać do odpowiednich organów. Oprócz tego biuro rachunkowe dzięki programowi e-księgowości przelicza VAT i prowadzi potrzebną ewidencję. Ponadto wszystkie przeliczenia kadrowo-płacowe na temat liczby godzin pracy, dodatkowych godzin, chorobowych zwolnień albo urlopów i delegacji są uwzględniane w możliwościach systemu. Na bazie tego możliwe jest tworzenie deklaracji ZUS. Przygotowywanie wszystkich deklaracji i rozliczeń możliwe jest za sprawą wbudowanych schematów.

To, co szczególnie istotne dla klientów biura rachunkowego, które używa e-księgowości, to komunikacja pomiędzy klientem, a biurem rachunkowym. Przez aplikację księgowości elektronicznej przedsiębiorca ma nieograniczony dostęp do najpotrzebniejszych dokumentów i informacji w wybranym czasie. Ponadto wszelkie dokumenty da się przenosić drogą elektroniczną. Obok tego przedsiębiorca samodzielnie może tworzyć niektóre wydruki, z gwarancją pełnego bezpieczeństwa informacji.

Dlaczego warto korzystać z e-księgowości?

Używanie elektronicznej księgowości to głównie wygoda w postaci dojścia do informacji w każdym czasie i miejscu. Dzięki e-księgowości i ciągłemu kontaktowi z biurem rachunkowym nie trzeba być na bieżąco w zmianach w prawie podatkowym, ani martwić się bezpieczeństwem danych. Oprócz tego system jest łatwy w użyciu oraz dostępny na różnych urządzeniach. Takie wymienione atuty sprawiają, że warto przemyśleć wdrożenie księgowości elektronicznej we własnym biznesie.

Biuro rachunkowe
Usługi księgowe
Biuro rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe
Księgowość Toruń
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe Toruń
Usługi rachunkowe
Usługi księgowe Toruń
Usługi księgowe
Usługi rachunkowe
Usługi księgowe
Usługi księgowe
Usługi rachunkowe Toruń
Biuro rachunkowe Toruń
Księgowość Toruń
Usługi księgowe Toruń
Księgowość Toruń
Usługi rachunkowe
Usługi rachunkowe
Księgowość Toruń
Usługi rachunkowe
Usługi księgowe
Usługi rachunkowe
Usługi rachunkowe Toruń
Usługi rachunkowe
Księgowość Toruń
Księgowość
Biuro rachunkowe
Usługi rachunkowe
Biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe
Usługi księgowe
Usługi księgowe
Usługi rachunkowe

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS