Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-11-27 14:11:15
Cytuj
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru stomatologa? Dowiedz się czytająć artykuł na https://www.skp.edu.pl/na-co-zwrocic-uwage-podczas-wyboru-stomatologa/.
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:53:54
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego albo gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być dokuczliwe bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz czasami nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero później, ze względu na gojenie się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie zimnych okładów oraz spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Trzeba się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

www.dentysta-torun.com
Ortodonta Toruń
Implanty Bydgoszcz
Stomatolog Toruń
www.dentysta-torun.plUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub zapobiegawczo za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się około dwudziestego roku życia. Bywa tak, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ze względu na to, że ich wyżynanie wiąże się z dotkliwym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone lub jeśli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym czynnikiem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy istnieje ryzyko, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym okresie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm szybciej wraca do formy. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z biegiem czasu i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu utracono zęby, warto zastanowić się nad wszczepieniem implantu zęba. Jest to potrzebne do przywrócenia prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant zębowy doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszystkie poprawności w jamie ustnej i jest całkowicie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo ozwiercielda ząb, ale również wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorystycznie w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem stomatologicznym można zastąpić nie kilka zębów. W odróżnieniu od protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie w ten sam sposób, jak zęby naturalne. Dyskomfort towarzyszy jedynie przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Jak przebiega zabieg szczepienia implantu.

W pierwszej fazie przeprowadzane są dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ponieważ każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby odpowiednio wybrać implant zębowy, ze względu na to, że musi współgrać z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, dlatego że przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny składa się z dwóch części: korzenia, który jest mocowany do kości i porcelanowej nakładki lub innego materiału, który przypomina kształtem i kolorem naturalny ząb.

Zarejestruj się teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Czasami bywa to konieczne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, by ułatwić zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także powstawaniu kolejnych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci zwykle decydują się na ten zabieg, ze względu na to, że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie braki w zębie za pomocą korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać płynne lub miękkie pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z idealnym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła zbyt mocno przykryły zęby i to je przede wszystkim widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich opuchnięcia po zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, zaliczane są do nich też np. zła higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, by podczas uśmiechania się widoczne były perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Na szczęście jest na to dobry sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny usuwa zbędną część dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pomaga zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, z powodu ryzyka wystąpienia silnego bólu, przez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą troskę o higienę po zabiegu i pomoże dobrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej trudnych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne drogi leczenia nie skutkują. Lekarz musi dokładnie przebadać w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. Dzięki temu blokuje się rozwój choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny musi naciąć dziąsło, żeby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą złączone, wtedy konieczne jest użycie piły żeby je rozdzielić. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia rozwinięcia choroby i połączenia korzeni oraz utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, jednak dochodzi do tego tylko w odpowiednio wyposażonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po zabiegu przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od jedzenia i aplikować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , dlatego pacjent, w razie potrzeby, dostaje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może prowadzić do dolegliwości bólowych i poważnych, patologicznych zmian w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków i rezygnacja z gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zazwyczaj dotyczy dzieci, zaleceniami do jego realizacji mogą być problemy z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami ze względu na nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą wpływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Najczęściej te wady są zauważane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, związane z wymową. Jeżeli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, więc wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zniechęca dzieci do chirurga stomatologicznego. Pomimo tego, że przebiega bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Gabinet stomatologiczny Toruń
korona na implantach
www.ortodontatorun.pl
Stomatolog Toruń
Ortodonta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może przejść na ich następców. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do ekstrakcji są dobre w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak jest zębem przetrwałym, dlatego że zbyt długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samoistnie trzeba udać się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń lub przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy potrzeba ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w czasie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznością. Współczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia daje nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. W takim przypadku ostatecznym sposobem na ochronę zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt gęsto. Bywa to konieczne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo powszechny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w szczególnych sytuacjach. Zazwyczaj najpierw podejmuje się wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg odbywa się bezboleśnie. Potem zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, aby przerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest pocięcie zęba na kilka różnych części, aby uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach zakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
Implanty Grudziądz
Implanty Inowrocław
Implanty Ostrowiec
Stomatolog Zakopane
Licówki
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:09:31
Cytuj
Wybielanie zębów - jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Spoglądasz w lustro i widzisz, że barwa twoich zębów nie jest idealna ? Marzysz o doskonałym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie próbowały wybielać zęby kredą. Dzisiaj mamy wiele sposobów, żeby wybielić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

wybielanie zębów lampą
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog

Zacznij od tego co jesz

Odcień uzębienia w dużej mierze zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy prędkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na kolor naszych zębów wpływa również wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki odcień zębów narzekają jednak osoby, które piją duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na przebarwienia są także ci, którzy palą papierosy. Na odcień twojego uśmiechu ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było bardzo kosztowne i korelowane tylko z gwiazdami. Teraz wybielić zęby w łatwy i efektywny sposób może każdy z nas. Metod jest bardzo dużo, należy jednak przemyśleć z której metody skorzystać, żeby nie zniszczyć sobie szkliwa.

Stomatolog
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
Stomatolog
www.pbe.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
Stomatolog


Po drugie: usuń kamień

Zabieg wybielania zębów warto zacząć od pozbycia się kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do stomatologa. Efekty zobaczysz od razu- kamień najczęściej psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo bezpieczne i relatywnie niedrogie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Piaskowanie opiera się na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem. Drobinki niszczą osady i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Rezultat jest jednak subtelny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najlepszy sposób na rozjaśnienie zębów, nawet tych obumarłych, które mają zazwyczaj nieestetyczny, szarawy kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg specjalistycznego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Następnie stomatolog aplikuje na zęby specjalny żel wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniają się związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg jest nieco drogi- to kwota rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu należy pamiętać, by przez pierwsze dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów domowym sposobem

Nasze babcie używały sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy dostęp do wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W sieci możemy obejrzeć mnóstwo filmików, na których ludzie rozjaśniają zęby w cudowny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mocno degradują szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one tanie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a potrafią rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Sposób na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się pięknym uśmiechem. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim ograniczenie produktów, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z paleniem od lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno twierdzili, że przesadzasz z kawą w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to także efekt nienagannej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu mówić, że zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie. Dobrze też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty łączone jest często z dużym wydatkiem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. Co prawda najlepsze efekty uzyskasz wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po skorzystaniu z pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz zadowolony. Chodząc na rutynowe wizyty kontrolne, warto też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest relatywnie tani a skutecznie usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za brzydkie przebarwienia. Dodatkowo piaskowanie wygładza powierzchnię zęba, dzięki czemu przeciwdziałamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie wyglądają estetycznie, koniecznie przemyśl możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by mieć ładne zęby. Sposobów jest mnóstwo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o internetowych sposobach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
wybielanie zębów
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
www.hostingweb.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów
Dentysta Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS