Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-11-27 14:09:40
Cytuj
Wizyty u stomatologa nie kojarzą nam się raczej z niczym przyjemnym, jednak obecnie nie mamy się tak naprawdę czego obawiać. Stomatolodzy podczas przeprowadzanych obecnie zabiegów korzystają z coraz lepszych środków znieczulających, dlatego też ani ból zęba, ani konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego nie są już tak straszne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Poczytaj więcej na https://www.santmat.pl/najpopularniejsze-zabiegi-stomatologiczne/.
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:52:25
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego lub gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego objawami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle i czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej lub zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał wypełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie mroźnych okładów oraz spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i brać wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Ortodonta Toruń
www.dentystatorun.com.pl
Dentysta Bydgoszcz
Ortodonta Toruń
Implanty ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, gdy pojawia się problem z zębami mądrości lub profilaktycznie za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają około dwudziestego roku życia. Zdarza się, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się krzywo albo jeśli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, gdy jest ryzyko, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Dobrym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym czasie kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do formy. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu zniwelowania bólu, chirurg stomatologiczny stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez znaczenia, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest zastanowić się nad wszczepieniem implantu stomatologicznego. Jest to niezbędne dla poprawnego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku ona po prostu zanika. Implant stomatologiczny wiernie odwzorowuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszelkie poprawności w jamie ustnej i jest całkowicie przyjmowany przez organizm. Implant nie tylko celnie odwzorowuje ząb, ale także wyglądem mocno go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorystycznie w pozostałe zęby. Dodatkowo implantem stomatologicznym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie w ten sam sposób, jak naturalne zęby. Uczucie dyskomfortu towarzyszy jedynie niedługo po zabiegu implantacji.

Jak wygląda zabieg implantacji.

Jako pierwsze przeprowadzane są dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ponieważ każda jama ustna ma swoje własne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby dobrze dobrać implant , z tego powodu, że musi współpracować z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ odbywa się przy znieczuleniu miejscowym oraz trwa zaledwie 30 minut. Implant zębowy jest zrobiony z dwóch części: korzenia wykonanego z tytanu, który jest wszczepiany do kości i nakładki porcelanowej lub innego tworzywa, które przypomina kolorem i kształtem naturalny ząb.

Umów się na wizytę teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Może być to potrzebne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia znacznej części korony zęba, co upraszcza walkę z próchnicą. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też tworzeniu się kolejnych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci zwykle decydują się na wydłużenie korony zęba, dlatego że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszelkie ubytki w zębie za pomocą korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to trudna czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatologiczny daje wszelkie wskazówki dotyczące troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Ponadto chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki zatrzymujące ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła ponad normę przykryły zęby i to je głównie widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po zabiegach stomatologicznych, ale nie są to jedyne powody, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, żeby w trakcie uśmiechania się ukazywały się doskonałe zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to dobry sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent powinien unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko wystąpienia silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i pomoże wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów, którym trudni się chirurg stomatolog. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe zostają zarażone, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi dokładnie sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się rozwój choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, aby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą połączone, wtedy konieczne jest zastosowanie piły żeby je rozdzielić. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia rozwinięcia choroby i połączenia korzeni oraz utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, jednak dochodzi do tego tylko w odpowiednio zaopatrzonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po zabiegu przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od spożywania posiłków i aplikować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, z tego powodu pacjent, w razie potrzeby, dostaje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu oraz poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może wiązać się z powikłaniami. Na wstępie należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków i rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, na przykład uszkodzenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w trakcie ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zwykle dotyczy dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być problemy z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, dyskomfort przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami w przypadku nadmiernego ślinienia. Na podane czynniki mogą wpływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Najczęściej te problemy są wychwytywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie potrafi on pomóc dziecku, dlatego kieruje pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, także osobom, które nie doznały problemu z niewłaściwą wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie zniechęca dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że przebiega bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg szybki i prosty. Dodatkowo nie zmienia jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Ortodonta Toruń
korona na implantach
Ortodonta Toruń
Ortodonta Toruń
Implanty ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Tak samo nie powinno się usuwać ich zbyt wcześnie. Do usunięcia są dobre w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, dlatego że za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samoistnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do innych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do powstawania próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować kłopotami w czasie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia pozwala nam liczne sposoby leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. W takim przypadku ostatecznym sposobem na ochronę zdrowych zębów jest ekstrakcja chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt ciasno. Bywa to potrzebne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w wyjątkowych sytuacjach. Zwykle najpierw są podjęte wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem stosuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bez dolegliwości bólowych. Potem zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, żeby zerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka osobnych części, tak aby uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w szczególnych przypadkach nakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
www.dentysta-grudziadz.pl
Dentysta Inowrocław
Stomatolog Ostrowiec
Stomatolog Zakopane
Stomatolog
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:11:12
Cytuj
Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że kolor twoich zębów pozostawia wiele do życzenia ? Marzysz o doskonałym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie próbowały wybielać zęby węglem. Współcześnie istnieje wiele sposobów, by rozjaśnić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

www.k2.net.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń

Zacznij od tego co jesz

Kolor zębów w dużej mierze zależy od genów. Od naszych genów zależy szybkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na wygląd naszego uśmiechu ma także wpływ wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, spożywające duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na przebarwienia są także ci, którzy palą papierosy. Na odcień twojego uzębienia ma także częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybielanie zębów było dosyć drogie i korelowane tylko z gwiazdami. Teraz rozjaśnić zęby w bezpieczny i skuteczny sposób może każdy. Metod jest bardzo dużo, warto jednak przemyśleć z której metody skorzystać, żeby nie zniszczyć sobie szkliwa.

Stomatolog
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
Stomatolog
www.mrd.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
www.sinfo.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty


Kolejny krok: usuwanie kamienia

Zabieg wybielania zębów powinno się zacząć od pozbycia się kamienia i osadów. Można tego dokonać umawiając się na piaskowanie do specjalisty. Efekty zobaczysz od razu- płytka nazębna bardzo często psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie nieinwazyjne i relatywnie tanie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Piaskowanie polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają osady i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Efekt jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najbardziej skuteczny sposób na wybielenie zębów, również tych martwych, które mają zwykle brzydki, szarawy kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg specjalistycznego wybielania zaczyna się od pozbycia się kamienia i osadów. Następnie stomatolog nakłada na zęby specjalny preparat wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniane są związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco drogi- to kwota rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu trzeba pamiętać, by przez pierwsze dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów domowym sposobem

Nasze babcie eksperymentowały z popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy możliwość kupienia wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W sieci znajdziemy mnóstwo filmików, na których internauci rozjaśniają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. Domowe metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one tanie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Przepis na idealny uśmiech

Każdy z nas chciałby chwalić się zniewalającym uśmiechem. Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim zrezygnowanie z substancji, które przebarwiają zęby. Walczysz z nałogiem papierosowym od lat? W końcu masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już wieki temu orzekli, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to także efekt nienagannej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie. Dobrze też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które podbiją efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty kojarzone jest zwykle z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale kosztowna sprawa. W prawdzie najlepsze rezultaty uzyskasz wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po zastosowaniu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe wizyty kontrolne, warto też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a skutecznie usuwa płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zębów, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie wyglądają najlepiej, koniecznie przemyśl możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać góry pieniędzy, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Metod jest mnóstwo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o domowych sposobach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez zniszczenia ich!

wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą
Stomatolog
wybielanie zębów Toruń
Stomatolog
wybielanie zębów lampą
www.neo-net.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Dentysta Toruń
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
Dentysta
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS