Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-11-19 13:55:02
Cytuj
Z jakich usług stomatologicznych w Warszawie warto skorzystać?
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:50:33
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, gdy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego symptomami mogą być nieznośne bóle, nasilające się podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle oraz w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny w pierwszej części podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Nieprzyjemność i lekkie bóle występują dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się przeznaczonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny okrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie zimnych okładów i spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Należy się również stosować do zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Ortodonta Toruń
Stomatolog Toruń
Implanty Bydgoszcz
Dentysta Toruń
Stomatolog ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, kiedy pojawia się problem z zębami mądrości lub zapobiegawczo za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się około dwudziestego roku życia. Niekiedy jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie kojarzy się z dotkliwym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, gdy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Ponadto powodem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, gdy jest ryzyko, że ząb będzie sprawiał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wtedy w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym wieku kości są już całkowicie rozwinięte i organizm szybciej wraca do zdrowia. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i tak naprawdę są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja wciąż wywołuje wśród pacjentów lęk, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich warunkach utracono zęby, warto rozważyć wszczepienie implantu zęba. Jest to konieczne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku ona po prostu zanika. Implant stomatologiczny doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie prawidłowości w jamie ustnej i jest absolutnie przyjmowany przez organizm. Implant nie tylko dobrze odwzorowuje ząb, ale także wyglądem mocno go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorem w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem zębowym można wymienić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Jak przebiega zabieg implantacji.

W pierwszej fazie odbywają się dogłębne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, dlatego że każda jama ustna ma swoje własne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie dobrać implant stomatologiczny, z tego powodu, że musi współgrać z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ odbywa się przy miejscowym znieczuleniu i kończy się w ciągu 30 minut. Implant składa się z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest mocowany do kości oraz porcelanowej nakładki albo innego materiału, który przypomina kolorem i kształtem ząb naturalny.

Zarejestruj się już dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Może być to potrzebne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia znacznej części korony zęba, by ułatwić walkę z próchnicą. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też tworzeniu się nowych chorób, dzięki większej powierzchni do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zazwyczaj decydują się na ten zabieg, dlatego że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszelkie braki w zębie za pomocą korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Całemu zabiegowi towarzyszy znieczulenie miejscowe. Pomimo tego, że nie jest to skomplikowana czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy i korzystać z okładów z lodu. Ponadto lekarz przypisze receptę na leki uśmierzające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z idealnym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła ponad normę przysłoniły zęby i to je głównie widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, zaliczane są do nich też np. nieodpowiednia higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, by podczas uśmiechania się widoczne były perfekcyjne zęby, a nie różowe dziąsła. Na szczęście jest na to dobry sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie jest przeznaczona ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny usuwa zbędną część dziąseł. W następnej kolejności plastyka brzegu kości, pozwala zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, z powodu ryzyka pojawienia się silnego bólu, przez podrażnienie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej wymagających zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatologiczny. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne środki leczenia nie działają. Lekarz musi szczegółowo sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może stwierdzić konieczność ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się rozwój choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to potrzebne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, by je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą złączone, wtedy niezbędne jest użycie piły by je rozdzielić. Zdarza się też, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia rozwinięcia choroby i scalenia korzeni i ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, chociaż dochodzi do tego tylko we właściwie zaopatrzonych klinikach i trudnych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba w ciągu najbliższych dwóch godzin trzeba wstrzymać się od jedzenia i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do dolegliwości bólowych oraz groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z wieloma powikłaniami. Na wstępie należy odsłonić zablokowany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby nie doszło do krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem ukazania się powikłań, na przykład urażenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumierania. W zależności od miejsca, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg najczęściej wykonuje się u dzieci, wskazaniami do jego realizacji mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, utrudnienie przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych, a czasami ze względu na nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą wpływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zwykle te wady są wyłapywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, związane z wymową. Jeżeli ich powodem jest wędzidełko, nie potrafi on pomóc dziecku, ze względu na to wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie przytnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, także osobom, które nie doznały problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie zraża dzieci do wizyt u stomatologa. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg szybki i łatwy. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś ze wspomnianych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Dentysta Toruń
korona na implantach
Ortodonta Toruń
Dentysta Toruń
Ortodonta ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to one szykują miejsce dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do ekstrakcji nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, uformuje 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak jest zębem przetrwałym, ponieważ za długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie trzeba udać się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy potrzeba ekstrakcji poprzez niedopowiednią higienę i zaniedbania, które doprowadziły do rozwinięcia się próchnicy w stadium, którego nie da się wyleczyć. Może to skutkować problemami w trakcie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznym rozwiązaniem. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia daje nam liczne możliwości leczenia zębów. Bywa też tak, że jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na ochronę zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy oraz innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt gęsto. Bywa to konieczne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w wyjątkowych przypadkach. Zwykle najpierw podejmuje się wszelkie czynności służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności stosuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a zabieg odbywa się bez dolegliwości bólowych. Potem odrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Następnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, żeby przerwać włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka różnych części, by ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach zakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Implanty Grudziądz
Licówki Inowrocław
Implanty Ostrowiec
Dentysta Zakopane
Implanty
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:06:36
Cytuj


Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Patrzysz w lustro i widzisz, że kolor twoich zębów jest daleka od ideału ? Marzysz o idealnie białym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie próbowały wybielać zęby popiołem. Dzisiaj mamy wiele metod, by wybielić swoje zęby. Jak rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

www.k2.net.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
www.web-serwis.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów
Stomatolog
Dentysta

Zacznij od tego co jesz

Odcień zębów w przeważającej części zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy możliwość mineralizowania tkanek, grubość szkliwa. Na kolor naszego uśmiechu wpływa również wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze uśmiechy. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, które piją duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na przebarwienia są także palacze. Na odcień twojego uzębienia ma także częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było bardzo drogie i korelowane tylko z bogaczami. Teraz rozjaśnić zęby w bezpieczny i efektywny sposób może każdy. Sposobów jest co niemiara, warto jednak zastanowić się z której metody skorzystać, by nie zniszczyć sobie szkliwa.

Stomatolog
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
www.rawent.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
wybielanie zębów
www.pbe.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
www.multikody.net/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Dentysta
Stomatolog
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
www.korab.com.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
Dentysta


Po drugie: usuwanie kamienia

Proces rozjaśniania zębów należy rozpocząć od pozbycia się kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać zapisując się na zabieg piaskowania do specjalisty. Rezultaty zobaczysz od razu- płytka nazębna bardzo często pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie nieinwazyjne i względnie tanie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Piaskowanie opiera się na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Drobinki rozbijają kamień i przebarwienia oraz rozjaśniają zęby. Rezultat jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na wybielenie zębów, również tych obumarłych, które mają zwykle brzydki, szarawy kolor. Efekty są świetne i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania zaczyna się od usunięcia kamienia i osadów. Następnie stomatolog nakłada na zęby specjalny środek wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg jest dosyć drogi- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tych pieniędzy i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu trzeba pamiętać, by przez pierwsze dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogłyby zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowym sposobem

Nasze babcie eksperymentowały z sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy możliwość kupienia wielu nowoczesnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W internecie możemy obejrzeć mnóstwo filmików, na których internauci rozjaśniają zęby w magiczny sposób przy użyciu węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. „Magiczne” metody nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak paski mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Aby podbić efekt, warto też zastosować pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Recepta na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się pięknym uśmiechem. Pierwszym krokiem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim ograniczenie produktów, które przebarwiają zęby. Walczysz z nałogiem papierosowym od wielu lat? W końcu masz określony powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już dawno twierdzili, że przesadzasz z kawą w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Piękny uśmiech to także efekt idealnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Dobrze też pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które spotęgują efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u stomatologa kojarzone jest zwykle z dużym wydatkiem, nie musi to być jednak droga sprawa. W prawdzie najlepsze efekty uzyskasz tylko w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po zastosowaniu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe kontrole, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest relatywnie tani a skutecznie usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za nieestetyczne przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wygładza powierzchnię zęba, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się estetycznie, koniecznie przemyśl możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładny uśmiech. Metod jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o „magicznych” przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
Stomatolog
www.polykeg.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
www.novabank.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
Dentysta
Dentysta
Dentysta Toruń
Dentysta
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
www.jardinero.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-lampa-beyound
wybielanie zębów
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Stomatolog
Dentysta Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS