Forum

Autor
Wiadomość
Stomatolog Toruń
Gość
Dodano: 2021-12-15 23:55:46
Cytuj


Jak wybielane są zęby w gabinecie dentystycznym?

Gabinet stomatologiczny Toruń

Profesjonalne wybielanie zębów jest jednym z napopularnieszych zabiegów estetycznych przeprowadzanych w gabinetach dentystycznych. Dlaczego tak jest? Pacjenci marzą o śnieżnobiałych zębach, jakie zdecydowanie lepiej wypadają na zdjęciach i podbudowują śmiałość i wzmacniają chęć częstszego uśmiechania się. Niestety, z uwagi na dietę, codzienne picie czarnej kawy oraz inne czynniki, jakie wpływają na nasze zęby, bardzo szybko pojawiają się przebarwienia, które nie wyglądają już tak ładnie. Na szczęście znanych jest kilka ogólnodostępnych sposobów wybielania zębów, a kliniki stomatologiczne oferują nam najbardziej skuteczne profesjonalne zabiegi. Warto dowiedzieć się, choćby w trakcie wizyty u stomatologa.Skąd biorą się przebarwienia zębów?

Przebarwienia zębów to zwykle żółtawy nalot, który pojawia się na powierzchni zębów w wyniku oddziaływania odmiennych czynników. Znaczna ich ilość bierze się z pochłanianych pokarmów i napojów. Niektóre z wyrobów np. kawa lub czerwone wino przebarwiają zęby, szczególnie jeśli są spożywane regularnie. Na zębach pojawiają się też przebarwienia z uwagi na papierosy oraz zbyt rzadką higienizację . Przebarwienia mogą pojawiać się również z przyczyn na które nie mamy wpływu, na przykład w wyniku chorób lub przyjmowanych leków.

Sposoby wybielania zębów a ich skuteczność

Wiele słyszymy o różnych domowych metodach wybielania zębów. Niestety większość z nich, może niszczyć szkliwo zębów i negatywnie wpływać na ich zdrowie, dlatego dentyści odradzają posługiwania się tymi środkami. W aptekach i drogeriach możemy nabyć odmienne warianty wybielających past. Ich skuteczność opiera się przede wszystkim na ścieraniu nagromadzonego nalotu, a zatem nie powinny być wykorzystywane zbyt długo, aby nie starły szkliwa, tym bardziej, że nie rozwiązują całkowicie problemu . Równie znane żele, paski i wybielające lakiery, chociaż są całkiem tanie oraz przynoszą widoczne rezultaty, nie są tak samo dokładne oraz skuteczne. Niedokładne albo niedbałe rozprowadzone nie dotrą w każde miejsce albo podrażnią dziąsła. Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów, którego efekty utrzymują są na długi czas, są te proponowane w gabinecie dentystycznym.

Wybielające zabiegi z gabinetu stomatologicznego to nie tylko wybielanie poprzez naświetlania lampą – która jest jedną z najbardziej efektywnych technik – ale są także inne sposoby. Pacjenci mogą na przykład wybrać indywidualnie dostosowywane do uzębienia dentystyczne nakładki, co sprawia, że są lepsze od tych z drogerii. Tak samo często stosowane są korony i licówki, które zakłada się u stomatologa na stałe. Licówki przykrywają niedoskonałości i przebarwienia, a ponadto usuwają niewielkie uszkodzenia np. diastemy. Stomatolodzy również w całości odnawiają przebarwione i zniszczone zęby stosując korony, nadając zębom doskonały kolor oraz kształt.

Kto może wybielać zęby lampą?

Stomatologia estetyczna Toruń

Każdy ze sposobów wybielania zębów potrzebuje opinii stomatologa. Stomatolog na bazie oceny zdrowia zębów decyduje i doradza, jaka metoda sprawdzi się u danego pacjenta najbardziej i co należy zrobić przed zabiegiem. Jeśli spojrzymy na wybielanie zębów przy użyciu lampy w gabinecie stomatologicznym istnieje kilka przeciwwskazań, jakie wykluczą danego pacjenta. W głównej mierze dentyści nie wykonują tego typu zabiegów estetycznych u osób poniżej 16 lat. Wybielania nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz osoby z alergią na środki wybielające. Również w przypadku uszkodzeń, pęknieć szkliwa, nadwrażliwości oraz dużej ilości wypełnień i odsuniętej linii dziąseł i widocznych szyjek. Stomatolog może nie przeprowadzić zabiegu wybielania zębów też u pacjentów z chorobami przyzębia i dziąseł.

Leczenie chorób i wyczyszczenie zębów przed wybielaniem w gabinecie dentystycznym również daje korzyści. Profesjonalna higienizacja u dentysty już w pewnym stopniu eliminuje przebarwienia, jednak ten krok jest potrzebny w głównej mierze po to, by wybielanie było w każdym miescu równomierne.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów uznaje się wybielanie u stomatologa. Zabiegi oferowane w gabinetach dentystycznych wygrywają z innymi sposobami tym, że są wykonywane profesjonalnie przy użyciu wypróbowanych preparatów. Lekarz stomatolog ma największą wiedzę w zakresie zdrowia jamy ustnej i działania zabiegów estetycznych, dlatego najlepsze efekty uzyskamy właśnie pod jego nadzorem. Preparaty z aptek i drogerii mogą być na przykład źle użyte i podrażnić. Stomatolog wykonuje pełną diagnostykę, dlatego wie, co będzie najlepsze dla pacjenta.

O ile wiedza stomatologa zapewnia bezpieczeństwo zabiegów, tak trzeba mieć na uwadze to, że przynoszą one pewne skutki. Po zabiegu wybielania lampą zęby i dziąsła z reguły na czas około dwóch dni stają się nadwrażliwe. To normalny objaw przy tym sposobie wybielania.

Czego spodziewać się od wybielania zębów w gabinecie dentystycznym

Efekt wybielania w dużym stopniu zależy od metody. W większości przypadków nie trzeba na nie zbyt długo czekać. Zwłaszcza wybielanie lampą u dentysty gwarantuje szybki rezultat – nawet już po pojedynczym zabiegu. Błyskawiczną zmianę zauważymy także po wykonaniu licówek. Większą ilość czasu wymaga metoda nakładkowa, dlatego że sama terapia trwa ok. 2-4 tygodni. Przywracające biel zębom zabiegi stomatologiczne są bardzo skuteczne i utrzymują się na czas około 2 albo 3 lat. Warto również w międzyczasie wspomagać się wskazówkami otrzymanymi od stomatologa. Szczególnie należy troszczyć się o higienę, unikać jedzenia powodującego przebarwienia i raz na jakiś czas stosować pasty wybielające. Warto spytać stomatologa o stan zębów podczas wizyty kontrolnej. W razie potrzeby wybielanie można powtórzyć.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Dentysta Toruń
www.stomatolog-torun.pl
Dentysta Toruń
www.dentysta-grudziadz.pl
www.dentysta-bilski.pl
www.dentysta-inowroclaw.pl
Dentysta Toruń
www.dentysta-torun.eu
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
www.dentystatorun.pl
www.dentysta-torun.pl
www.dentysta-bydgoszcz.pl
www.stomatologia-torun.pl
www.ortodontatorun.pl
Dentysta Toruń
Stomatolog Toruń
dentystatorun.com.pl
dentysta-zakopane.pl
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Stomatolog Toruń
Implanty Toruń
Ortodonta Toruń
Dentysta Toruń
www.dentysta-walbrzych.pl
www.implantytorun.pl
dentysta-torun.com
Dentysta Toruń
www.dentysta-ostrowiec.pl
Implant
Gość
Dodano: 2021-12-16 00:36:48
Cytuj


Metody wybielania zębów u stomatologa

Dentysta Toruń

Wybielanie zębów to jeden z napopularnieszych zabiegów estetycznych wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego tak jest? Pacjenci marzą o olśniewająco białych zębach, jakie zdecydowanie lepiej wychodzą na zdjęciach oraz wzmacniają śmiałość i zwiększają ochotę częstszego uśmiechania się. Niestety, ze względu na dietę, codzienne picie mocnej kawy i inne czynniki, które oddziałują na nasze zęby, bardzo łatwo powstają przebarwienia, a one nie wyglądają już tak estetycznie. Na szczęście znanych jest kilka metod wybielania zębów, a kliniki dentystyczne oferują nam najbardziej skuteczne profesjonalne zabiegi. Warto dowiedzieć się, choćby podczas wizyty u stomatologa.Jak powstają przebarwienia zębów?

Przebarwienia zębów to z reguły żółty nalot, który odznacza się na zębach na skutek działania wielu czynników. Znaczna ich ilość wynika z pochłanianych pokarmów i napojów. Niektóre z produktów takich jak kawa albo wino czerwone odbarwiają zęby, zwłaszcza jeśli są zjadane w dużych ilościach. Na zębach pojawiają się też przebarwienia z uwagi na palenie papierosów oraz zbyt małą higienę . Przebarwienia mogą pojawiać się też z przyczyn niezależnych od nas, na przykład w wyniku chorób i leków.

Metody wybielania zębów

Wiele słyszymy o niezwykłych domowych metodach wybielania zębów. Niestety wiele z nich, może psuć szkliwo zębów oraz negatywnie wpływać na ich zdrowie, z uwagi na to stomatolodzy odradzają posiłkowania się takimi sposobami. W aptekach i drogeriach możemy kupić odmienne warianty past wybielających. Ich efektywność opiera się w głównej mierze na ścieraniu nagromadzonego przebarwienia, a zatem nie powinny być wykorzystywane przez cały czas, by nie zdarły szkliwa, a i tak nie rozwiązują w pełni problemu przebarwień. Wszystkie żele, paski oraz wybielające lakiery, chociaż są stosunkowo tanie oraz przynoszą niezłe efekty, nie są równie precyzujne oraz skuteczne. Nierównomiernie lub niedbałe zaaplikowane nie dojdą we wszystkie miejsca albo podrażnią dziąsła. Najlepszymi sposobem wybielania zębów, którego efekty widoczne są na długi czas, są te proponowane w gabinecie stomatologicznym.

Wybielające zabiegi z gabinetu stomatologicznego proponowane są nie tylko w formie wybielania przy pomocy naświetlania lampą – która jest jedną z najbardziej efektywnych metod – ale są również inne sposoby. Pacjenci mogą zdecydować się na indywidualnie dopasowane do szczęk dentystyczne nakładki, ze względu na co są lepsze w porównaniu do tych z drogerii. Tak samo często stosowane są korony i licówki, które zakłada się u stomatologa na stałe. Licówki zasłaniają przebarwienia oraz niedoskonałości, a dodatkowo eliminują niewielkie defekty jak ukruszenie zęba. Stomatolodzy także w całości odnawiają zniszczone i przebarwione zęby stosując korony, nadając zębom wymarzony kolor oraz kształt.

Kto może wybielać zęby?

Stomatologia estetyczna Toruń

Każda z metod wybielania zębów wymaga opinii stomatologa. Dentysta na bazie oceny zdrowia jamy ustnej doradza oraz decyduje, jaka technika sprawdzi się u indywidualnego pacjenta najlepiej i co należy zrobić przed zabiegiem. Jeśli spojrzymy na wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym można wymienić parę przeciwwskazań, jakie wykluczą danego pacjenta. W głównej mierze stomatolodzy nie przeprowadzają tego typu zabiegów estetycznych u osób przed ukończeniem 16 lat. Wybielania nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz osoby z alergią na środki wybielające. Tak samo w przypadku pęknięć, uszkodzeń szkliwa, nadwrażliwości oraz znacznej ilości wypełnień oraz odsłoniętych szyjek zębowych. Stomatolog może nie wykonać zabiegu wybielania zębów także u pacjentów z chorobami przyzębia i dziąseł.

Wyleczenie chorób i wyczyszczenie zębów w gabinecie dentystycznym tak samo daje zysk. Profesjonalna higienizacja u dentysty już w pewnym stopniu usuwa przebarwienia, ale ten krok jest konieczny w głównej mierze po to, by wybielanie było wszędzie jednakowe.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów jest wybielanie u dentysty. Zabiegi proponowane w gabinetach dentystycznych górują nad innymi sposobami tym, że są przeprowadzane profesjonalnie przy zastosowaniu bezpiecznych preparatów. Lekarz stomatolog ma najszerszą wiedzę na temat leczenia jamy ustnej oraz skutków zabiegów estetycznych, z tego względu najtrwalsze rezultaty osiągniemy właśnie pod jego nadzorem. Preparaty z aptek i drogerii mogą być np. nieodpowiednio zastosowane i podrażnić. Dentysta wykonuje badania diagnostyczne, dzięki czemu wie, co będzie dla pacjenta najlepsze.

O ile wiedza stomatologa zapewnia bezpieczeństwo zabiegów, tak należy mieć na uwadze to, że dają one pewne skutki. Po zabiegu wybielania lampą zęby oraz dziąsła z reguły przez mniej więcej dwa dni stają się wrażliwe. To normalny objaw przy tym sposobie wybielania.

Czego spodziewać się od wybielania zębów u dentysty

Efekt wybielania w dużym stopniu zależy od metody. Z reguły nie trzeba na nie zbyt długo czekać. Szczególnie wybielanie lampą u stomatologa daje prędki rezultat – już po tylko jednym zabiegu. Błyskawiczną różnicę zauważymy także po wykonaniu licówek. Więcej czasu potrzebuje metoda nakładkowa, bo sama terapia trwa ok. 2-4 tygodni. Wybielające zabiegi stomatologiczne są bardzo efektywne i mogą trwać nawet na okres około 2 albo 3 lat. Warto również w międzyczasie podążać za wskazówkami uzyskanymi od stomatologa. Przede wszystkim powinno się troszczyć się o higienę, unikać potraw powodujących przebarwienia oraz od czasu do czasu używać pasty wybielające. Warto spytać dentystę o estetykę zębów w czasie wizyty kontrolnej. W razie konieczności wybielanie zębów można powtórzyć.

Gabinet stomatologiczny Toruń
DENTYSTA TORUŃ
Implant
Gość
Dodano: 2021-12-16 00:52:09
Cytuj
Chirurgia stomatologiczna
Implanty zębów
Dobry stomatolog
Zabiegi stomatologiczne
Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna
Leczenie kanałowe zębów czy może być bezbolesne
Jak działa wybielanie zębów lampą?
Mosty protetyczne w stomatologii
Stomatologia estetyczna Toruń
Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym
Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Chirurgia twarzow
Chirurgia szczękowa
Jak działa wybielanie zębów lampą?
Chirurgia twarzow
Lampa Beyond
Chirurgia twarzow
Dentysta Toruń
Wizyta u ortodonty
Stomatologia estetyczna Toruń
Implanty
Stomatologia estetyczna Toruń
Nowoczesne zabiegi w stomatologii
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Chirurgia twarzowo szczękowa
Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej
Lampa Beyond
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Chirurgia stomatologiczna
Implanty zębowe
Chirurgia szczękowa Toruń
Chirurgia szczękowa
Zabiegi stomatologiczne wstawienie mostu protetycznego
Chirurgia
Odbudowa zębów mostem protetycznym
Chirurgia szczękowa Toruń
Skuteczne wybielanie zębów
Chirurgia twarzow
Stomatologia estetyczna Toruń
Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym
Skuteczne wybielanie zębów lampą Beyound
Wybielanie zębów domowymi sposobami
Implanty stomatologiczne w jeden dzień
Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Chirurg stomatolog
Chirurgia twarzow
Implanty zębów
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Implanty
Implanty
Lampa Beyond
Zabiegi stomatologiczne
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Implanty stomatologiczne
Klinika stomatologiczna Toruń
Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej
Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Ceny zabiegów stomatologicznych
Rodzinny dentysta
Chirurgia stomatologiczna
Leczenie dziur w zębach bez bólu
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurgia szczękowa
Implanty zębów w jeden dzień
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Implanty stomatologiczne w jeden dzień
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Implantologia
Klinika stomatologiczna Toruń
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Stomatologia estetyczna Toruń
Chirurgia szczękowa
Ortodoncja
Stomatologia estetyczna Toruń
Leczenie kanałowe Toruń
Chirurgia twarzow
Leczenie kanałowe czyli Endodoncja
Stomatologia estetyczna Toruń
Chirurgia szczękowa
Ceny zabiegów stomatologicznych
Imlanty
Klinika ortodontyczna
Implanty zębów w jeden dzień
Chirurgia stomatologiczna
Stomatologia estetyczna Toruń
Wybielanie zębów domowymi sposobami
Stomatologia estetyczna Toruń
Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym
Mosty protetyczne w stomatologii
Klinika stomatologiczna Toruń
Naświetlanie lampą najlepszy pomysł na wybielanie
Stomatologia estetyczna Toruń
Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna
Chirurgia stomatologiczna
Leczenie kanałowe
Leczenie dziur w zębach
Stomatolog
Gość
Dodano: 2021-12-16 00:52:51
Cytuj
Leczenie kanałowe czy może być bezbolesne
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Chirurgia stomatologiczna
Klinika stomatologiczna Toruń
Stomatologia estetyczna Toruń
Lampa Beyond
Chirurgia stomatologiczna
Implanty zębów w jeden dzień
Ortodoncja
Najlepsza lampa wybielająca zęby
Klinika stomatologiczna Toruń
Stomatologia estetyczna nowoczesne zabiegi
Leczenie kanałowe czyli Endodoncja
Naświetlanie lampą najlepszy pomysł na wybielanie
Chirurgia szczękowa
Zabiegi stomatologiczne
Ortodonta
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Implant zęba
Wybielanie lampą Beyond
Mosty protetyczne w stomatologii
Chirurgia twarzow
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurgia szczękowa
Chirurgia twarzow
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna
Wybielanie zębów
Leczenie kanałowe czyli Endodoncja
Stomatologia estetyczna nowoczesne zabiegi
Stomatologia estetyczna Toruń
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Stomatologia estetyczna Toruń
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurgia szczękowa jakie zabiegi ?
Odbudowa zębów mostem protetycznym
Chirurgia szczękowa
Implanty
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Leczenie kanałowe czy może być bezbolesne
Leczenie kanałowe
Ortodonta Toruń
Chirurgia twarzowo szczękowa
Chirurgia twarzow
Klinika stomatologiczna Toruń
Zabiegi stomatologiczne
Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym
Implanty zębów
Klinika stomatologiczna Toruń
Implanty zębów
Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym
Lampa Beyond
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Skuteczne wybielanie zębów
Implanty
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Leczenie kanałowe
Ortodonta
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym
Implanty Stomatologia estetyczna Toruń
Zabiegi stomatologiczne
Chirurgia szczękowa
Leczenie kanałowe Toruń
Wybielanie zębów
Leczenie kanałowe bez bólu
Stomatologia estetyczna Toruń
Implanty stomatologiczne
Stomatologia estetyczna Toruń
Jak działa wybielanie zębów lampą?
Implanty
Stomatologia estetyczna Toruń
Ceny zabiegów stomatologicznych
Naświetlanie lampą najlepszy pomysł na wybielanie
Stomatologia estetyczna Toruń
Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej
Stomatologia estetyczna Toruń
Zabiegi stomatologiczne Toruń
Implantologia
Most protetyczny
Chirurgia twarzow
Rodzinny dentysta
Klinika stomatologiczna Toruń
Dentysta Toruń
Wybielanie zębów lampą Beyound
Klinika stomatologiczna Toruń
Implanty
Chirurgia szczękowa
Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej
Chirurgia szczękowa
Implanty stomatologiczne w jeden dzień
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurgia twarzow
Wizyta u ortodonty
Chirurgia szczękowa Toruń
Chirurgia stomatologiczna
Wybielanie zębów lampą Beyound
Chirurgia twarzowo szczękowa
Dentysta
Gość
Dodano: 2021-12-16 00:53:25
Cytuj
Chirurg stomatolog Toruń
Wybielanie lampą Beyond
Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym
Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym
Klinika stomatologiczna Toruń
Ceny zabiegów stomatologicznych
Chirurgia stomatologiczna
Wybielanie lampą Beyond
Chirurgia twarzowo szczękowa zabiegi stomatologicznej
Implanty stomatologiczne
Chirurgia twarzow
Implanty
Implanty stomatologiczne
Implanty
Stomatologia estetyczna Toruń
Chirurgia szczękowa Toruń
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Dobry stomatolog
Leczenie dziur w zębach bez bólu
Wybielanie zębów lampą Beyound
Ortodonta Toruń
Zabiegi dentystyczne wstawienie mostu protetycznego
Implanty stomatologiczne w jeden dzień
Zabiegi stomatologiczne
Implanty zębów w jeden dzień
Dentysta Toruń
Chirurgia szczękowa Toruń
Naświetlanie lampą najlepszy pomysł na wybielanie
Wybielanie zębów
Implanty
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Chirurgia szczękowa
Stomatologia estetyczna Toruń
Chirurgia twarzow
Klinika stomatologiczna Toruń
Implanty zębów
Implanty zębów w jeden dzień
Ceny zabiegów stomatologicznych
Zabiegi stomatologiczne
Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej
Dentysta Toruń
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Stomatologia estetyczna Toruń
Implanty stomatologiczne w jeden dzień Gabinet stomatologiczny Toruń
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Leczenie zębów bez bólu
Implanty zębów
Chirurgia twarzow
Ceny zabiegów stomatologicznych
Chirurgia szczękowa
Jak działa wybielanie zębów lampą?
Wizyta u ortodonty
Zabiegi stomatologiczne
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia szczękowa
Most protetyczny od dentysty
Stomatologia estetyczna Toruń
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Ortodoncja
Chirurgia szczękowa
Most protetyczny u stomatologa
Leczenie kanałowe
Stomatologia estetyczna Toruń
Zabiegi stomatologiczne
Klinika stomatologiczna Toruń
Klinika stomatologiczna Toruń
Wybielanie zębów
Implanty stomatologiczne w jeden dzień
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Dobry stomatolog
Leczenie kanałowe na czym polega zabieg
Klinika ortodontyczna
Naświetlanie lampą najlepszy pomysł na wybielanie
Dobry stomatolog
Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej
Naświetlanie lampą najlepszy pomysł na wybielanie
Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej
Wizyta u ortodonty
Chirurg stomatolog Toruń
Naświetlanie lampą najlepszy pomysł na wybielanie
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Ortodonta
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Skuteczne wybielanie zębów
Stomatologia estetyczna Toruń
Chirurgia twarzow
Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym
Implanty
Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej
Lampa Beyond
Chirurgia twarzowo szczękowa
Implanty stomatologiczne
Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej
Ortodonta
Implanty zębów w jeden dzień
Leczenie kanałowe Toruń
Nowoczesne zabiegi w stomatologii
Stomatologia estetyczna Toruń
Nowoczesne zabiegi w stomatologii
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2021-12-16 00:54:22
Cytuj
Lampa Beyond
Klinika stomatologiczna Toruń
Nowoczesne zabiegi w stomatologii
Chirurgia twarzowo szczękowa
Ceny zabiegów stomatologicznych
Wybielanie lampą Beyond
Chirurgia twarzow
Chirurgia szczękowa Toruń
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Implanty stomatologiczne
Leczenie kanałowe jak to się robi
Najlepsza lampa wybielająca zęby
Stomatologia mosty protetyczne
Stomatologia estetyczna Toruń
Chirurgia twarzowo szczękowa
Most protetyczny od dentysty
Stomatologia estetyczna Toruń
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Wybielanie lampą Beyond
Most protetyczny dla pacjenta
Zabiegi dentystyczne wstawienie mostu protetycznego
Odbudowa zębów mostem protetycznym
Rodzinny dentysta
Stomatologia estetyczna Toruń
Chirurgia stomatologiczna jakie zabiegi ?
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Chirurgia szczękowa
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurgia stomatologiczna zabiegi w klinice stomatologicznej
Stomatologia mosty protetyczne
Chirurg stomatolog Toruń
Zabiegi stomatologiczne
Lampa Beyond
Dentysta Toruń
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurgia szczękowa
Implanty zębów
Naświetlanie lampą najlepszy pomysł na wybielanie
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Chirurgia szczękowa Toruń
Wybielanie lampą Beyond
Implanty stomatologiczne
Wybielanie lampą Beyond
Chirurg stomatolog Toruń
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Chirurgia szczękowa
Najlepsza lampa wybielająca zęby
Nowoczesne zabiegi w stomatologii
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Implanty zębów
Zabiegi stomatologiczne
Chirurgia szczękowa
Stomatologia estetyczna Toruń
Chirurgia szczękowa
Nowoczesne zabiegi w stomatologii
Implanty w jeden dzień
Ortodonta Toruń
Implanty stomatologiczne w jeden dzień
Wybielanie lampą Beyond
Implanty stomatologiczne
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Nowoczesne zabiegi w stomatologii
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Nowoczesne zabiegi w stomatologii
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Ortodonta
Stomatologia estetyczna Toruń
Zabiegi dentystyczne wstawienie mostu protetycznego
Dentysta Toruń
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna
Chirurg stomatolog Toruń
Najlepsza lampa wybielająca zęby
Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym
Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej
Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej
Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym
Najlepsza lampa wybielająca zęby
Leczenie kanałowe zębów bez bólu
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Naświetlanie lampą najlepszy pomysł na wybielanie
Implanty
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Klinika stomatologiczna Toruń
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Implant zęba
Klinika stomatologiczna Toruń
Leczenie kanałowe czyli Endodoncja
Chirurgia twarzow
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurgia szczękowa
Wybielanie zębów lampą Beyound
Klinika stomatologiczna Toruń
Gabinet stomatologiczny
Gość
Dodano: 2021-12-16 00:56:21
Cytuj


Wybielanie zębów u dentysty

Gabinet stomatologiczny Toruń

Wybielanie zębów to jeden z najczęstszych zabiegów stomatologii estetycznej wykonywanych przez dentystów. Co sprawia, że tak jest? Pacjenci marzą o śnieżnobiałych zębach, jakie zdecydowanie lepiej wypadają na zdjęciach i podbudowują śmiałość i zwiększają chęć uśmiechania się. Niestety, z uwagi na dietę, codzienne picie czarnej kawy oraz inne czynniki, które oddziałują na kolor naszych zębów, bardzo szybko pojawiają się przebarwienia, a one nie wyglądają już tak estetycznie. Na szczęście znanych jest wiele sposobów wybielania zębów, a kliniki dentystyczne oferują nam w tym kierunku profesjonalne zabiegi. Warto zapytać o nie w czasie wizyty u dentysty.Skąd biorą się przebarwienia zębów?

Przebarwienia zębów to zwykle żółty nalot, jaki utrzymuje się na zębach na skutek działania różnych czynników. Znaczna ich ilość wynika z pochłanianych napojów i pokarmów. Niektóre z artykułów spożywczych na przykład kawa i czerwone wino odbarwiają zęby, zwłaszcza gdy są zjadane regularnie. Zęby narażone są także przebarwienia z uwagi na palenie papierosów i niewłaściwą higienę . Przebarwienia mogą pojawiać się też z przyczyn na które nie mamy wpływu, np. na skutek chorób i przyjmowanych leków.

Skuteczne sposoby na białe zęby

Wiele słyszymy o niezwykłych domowych sposobach wybielania zębów. Jednak wiele z nich, może niszczyć szkliwo zębów oraz ujemnie wpływać na ich zdrowie, dlatego stomatolodzy przestrzegają przed tymi metodami. W drogeriach oraz w aptekach możemy kupić odmienne odmiany wybielających past. Ich działanie opiera się w głównej mierze na ścieraniu zalegającego przebarwienia, co oznacza, że nie mogą być stosowane przez cały czas, aby nie zniszczyły szkliwa, tym bardziej, że nie rozwiązują do końca problemu przebarwień. Wszystkie paski, żele lub lakiery wybielające, chociaż są stosunkowo tanie oraz przynoszą dobre efekty, nie są równie dokładne i skuteczne. Niedokładne lub niedbałe zaaplikowane nie dotrą w zagłębienia albo mogą podrażnić dziąsła. Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów, którego rezultaty utrzymują są na długi czas, są te stosowane u stomatologa.

Zabiegi wybielające u stomatologa proponowane są nie tylko w formie wybielania przy pomocy naświetlania lampą – jaka jest jedną z najlepszych metod – ale są również inne warianty. Pacjenci mogą zdecydować się na indywidualnie dobierane do zębów stomatologiczne nakładki, z uwagi na co są lepsze od tych z drogerii. Tak samo popularne są licówki oraz korony, które zakłada się u stomatologa na stałe. Licówki ukrywają niedoskonałości i przebarwienia, a dodatkowo usuwają drobne uszkodzenia jak ukruszenie zęba. Dentyści również w całości odbudowują przebarwione i zniszczone zęby koronami, nadając zębom wymarzony kształt i kolor.

Kto może wybielać zęby lampą?

Wybielanie zębów Toruń

Każda z metod wybielania zębów potrzebuje opinii stomatologa. Dentysta na podstawie stanu jamy ustnej decyduje i doradza, która metoda zadziała u danego pacjenta najlepiej i na co należy zwrócić uwagę przed zabiegiem. Jeżeli spojrzymy na wybielanie zębów lampą u stomatologa istnieje parę przeciwwskazań, które mogą wykluczyć danego pacjenta. Głównie stomatolodzy nie przeprowadzają tego rodzaju zabiegów estetycznych u osób przed ukończeniem 16 roku życia. Wybielania zębów powinny unikać kobiety ciężarne i osoby z alergią na środki wybielające. Tak samo w przypadku pęknięć, uszkodzeń szkliwa, nadwrażliwości zębów czy większej ilości wypełnień oraz widocznych szyjek zębowych. Dentysta może nie wykonać zabiegu wybielania zębów też u pacjentów z chorobami dziąseł i przyzębia.

Wyleczenie chorób oraz oczyszczenie zębów w gabinecie dentystycznym tak samo daje zysk. Profesjonalny zabieg higienizacji u stomatologa już częściowo usuwa przebarwienia, jednak ten krok jest potrzebny głównie po to, żeby wybielanie było wszędzie jednakowe.

Bezpieczeństwo zabiegów wybielających zęby

Najbezpieczniejszą metodą wybielania zębów uznaje się wybielanie u dentysty. Zabiegi proponowane w gabinetach stomatologicznych górują nad pozostałymi metodami tym, że są wykonywane profesjonalnie przy użyciu sprawdzonych preparatów. Lekarz stomatolog ma najszerszą wiedzę w zakresie zdrowia jamy ustnej i wpływu zabiegów estetycznych, dlatego najlepsze efekty osiągniemy właśnie pod jego czujnym okiem. Preparaty z aptek i drogerii mogą być np. nieodpowiednio użyte i podrażnić. Stomatolog przeprowadza pełną diagnostykę, dzięki czemu wie, co będzie najlepsze dla pacjenta.

O ile wiedza stomatologa gwarantuje bezpieczeństwo wybielania zębów, tak trzeba mieć na uwadze to, że dają one konkretne skutki. Po zabiegu wybielania lampą zęby oraz dziąsła często przez mniej więcej dwa dni stają się nadwrażliwe. To naturalny objaw przy tej technice wybielania.

Rezultat wybielania zębów w gabinecie dentystycznym

Wynik wybielania zębów w dużym stopniu zależy od sposobu. W wielu przypadkach nie trzeba na nie zbyt długo czekać. Zwłaszcza wybielanie lampą u stomatologa przynosi prędki efekt – już po zaledwie pojedynczym zabiegu. Błyskawiczną różnicę zauważymy także po wykonaniu licówek. Większą ilość czasu potrzebuje metoda nakładkowa, ponieważ sama terapia trwa ok. 2-4 tygodni. Wybielające zabiegi dentystyczne są niezwykle efektywne i mogą trwać nawet na czas ok. 2 lub 3 lat. Dobrze również w międzyczasie podążać za wskazówkami otrzymanymi od stomatologa. Szczególnie powinno się zwracać uwagę na higienę, unikać jedzenia wywołującego przebarwienia i od czasu do czasu używać pasty wybielające. Warto spytać stomatologa o stan zębów w trakcie wizyty kontrolnej. W razie konieczności wybielanie można powtórzyć.

Stomatolog Toruń
Klinika stomatoogiczna
Gość
Dodano: 2021-12-16 00:57:00
Cytuj
Implanty zębów
Wybielanie lampą Beyond
Wybielanie zębów
Chirurgia szczękowa
Lampa Beyond
Stomatologia estetyczna Toruń
Most protetyczny od dentysty
Implanty w jeden dzień
Stomatologia estetyczna Toruń
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Jak działa wybielanie zębów lampą?
Chirurgia szczękowa
Zabiegi stomatologiczne Toruń
Czym są mosty protetyczne
Stomatologia estetyczna Toruń
Skuteczne wybielanie zębów
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurg stomatolog
Chirurgia twarzowo szczękowa
Chirurgia szczękowa
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami
Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym
Najlepsza lampa wybielająca zęby
Klinika stomatologiczna Toruń
Stomatologia estetyczna Toruń
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia szczękowa
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Klinika stomatologiczna Toruń
Nowoczesne zabiegi w stomatologii
Zabiegi stomatologiczne
Klinika stomatologiczna Toruń
Stomatologia estetyczna Toruń
Chirurgia szczękowa
Wizyta u ortodonty
Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej
Klinika stomatologiczna Toruń
Chirurgia twarzowo szczękowa
Implanty zębów
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Zabiegi stomatologiczne Toruń
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Mosty protetyczne w stomatologii
Dobry stomatolog
Skuteczne wybielanie zębów lampą Beyound
Leczenie kanałowe na czym polega zabieg
Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej
Implanty stomatologiczne
Zabiegi stomatologiczne wstawienie mostu protetycznego
Wybielanie zębów
Stomatologia estetyczna Toruń
Ortodonta Toruń
Beyond najlepsza lampa do wybielania zębów
Implanty stomatologiczne
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Chirurgia szczękowa Toruń
Chirurgia szczękowa
Chirurgia stomatologiczna
Leczenie kanałowe zębów bez bólu
Chirurgia szczękowa
Klinika stomatologiczna Toruń
Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej
Implanty w jeden dzień
Implanty w jeden dzień
Implanty zębów w jeden dzień
Implanty
Stomatologia estetyczna Toruń
Zabiegi stomatologiczne wstawienie mostu protetycznego
Najlepsza lampa wybielająca zęby
Chirurgia twarzow
Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna
Ortodonta
Chirurgia stomatologiczna Toruń
Stomatologia estetyczna Toruń
Wybielanie lampą Beyond
Zabiegi stomatologiczne Toruń
Klinika stomatologii estetycznej Toruń
Nowoczesne zabiegi w stomatologii
Zabiegi stomatologiczne
Rodzinny dentysta
Chirurgia szczękowa
Chirurgia stomatologiczna
Implanty stomatologiczne w jeden dzień
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna
Implanty stomatologiczne
Implanty
Implanty stomatologiczne w jeden dzień
Klinika stomatologiczna Toruń
Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym
Chirurgia stomatologiczna
Klinika stomatologiczna Toruń
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-12 14:33:12
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego lub gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego objawami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, obecność uwypukleń na dziąśle i czasami nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero później, ze względu na gojenie się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie mroźnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Trzeba się również stosować do zaleceń i brać wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Stomatolog Toruń
Stomatolog Toruń
Stomatolog Bydgoszcz
Dentysta Toruń
Dentysta ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy pojawia się problem z zębami mądrości lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki to zęby wyrastające około dwudziestego roku życia. Zdarza się, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie kojarzy się z dotkliwym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeśli brakuje dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, kiedy jest ryzyko, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym czasie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez znaczenia, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest zdecydować się na wszczepienie implantu zęba. Jest to potrzebne do przywrócenia prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku ona po prostu zanika. Implant zębowy doskonale zastępuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie prawidłowości w żuchwie i jest w pełni akceptowany przez organizm. Implant nie tylko dobrze odwzorowuje ząb, ale też wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem stomatologicznym można zastąpić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty działają dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zazwyczaj przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Przebieg zabiegu implantacji.

Jako pierwsze odbywają się pełne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ponieważ każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie wybrać implant zębowy, ze względu na to, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go przy miejscowym znieczuleniu oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny składa się z dwóch części: korzenia, który jest wszczepiany do kości i nakładki porcelanowej lub innego tworzywa, które odzwierciedla kształtem i kolorem ząb naturalny.

Umów się na wizytę teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Może być to potrzebne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu znacznej części korony zęba, co upraszcza zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także rozwojowi nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie ubytki w zębie za pomocą korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z wspaniałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła ponad normę przykryły zęby i to je głównie widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. zła higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, żeby podczas uśmiechania się widoczne były doskonałe zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko pojawienia się silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową troskę o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej wymagających zabiegów, którym trudni się chirurg stomatologiczny. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne drogi leczenia nie działają. Lekarz musi szczegółowo sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. W ten sposób blokuje się postęp choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny musi naciąć dziąsło, żeby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą złączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły żeby je rozdzielić. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko jest zależne od stopnia rozwinięcia choroby i scalenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko w odpowiednio zaopatrzonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po zabiegu przez najbliższe dwie godziny trzeba wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu oraz poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu tamowana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, na przykład urażenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w trakcie usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zazwyczaj występuje u dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być kłopoty z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami pojawia się też nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą wpływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zwykle te dolegliwości są wyłapywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich przyczyną jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, ze względu na to kieruje pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie odstrasza dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

www.dentystatorun.pl
licówki toruń
Ortodonta Toruń
Stomatolog Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia są dobre w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, dlatego że za długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie należy udać się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia pozwala nam niezliczone możliwości leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. W takim przypadku ostatecznym sposobem na uratowanie pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to konieczne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w szczególnych sytuacjach. Zawsze najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bez dolegliwości bólowych. Później odrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Kolejną fazą jest zwichnięcie zęba tak, by przerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka osobnych części, żeby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach umieszcza szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
www.dentysta-grudziadz.pl
Implanty Inowrocław
www.dentysta-ostrowiec.pl
Dentysta Zakopane
Dentysta
Invisalign
Gość
Dodano: 2022-01-13 01:16:32
Cytuj

Invisalign - innowacyjna korekcja zgryzu

Nakładki na zęby Invisalign to innowacyjna technologia leczenia wad zgryzu. Niewidzialne nakładki trafiły do Polski z USA i obecnie są w ofercie wielu ortodontów w Toruniu. Przezroczysty aparat na zęby Invisalign to wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy nie życzą sobie leczenia klasycznym aparatem na zęby.

Gabinet ortodontyczny
Czym jest Invisalign?

Aparat ortodontyczny Invisalign koryguje wadę uzębienia przy pomocy niewidzialnych nakładek, czyli alignerów, które wykonuje się ze specjalnego materiału termokurczliwego. Odwrotnie do tradycyjnych aparatów na zęby, Invisalign nie jest aparatem stałym. Pozwala to na większy komfort noszenia oraz większą elastyczność. Aparat Invisalign można wyjąć przed jedzeniem. Ważne jest, aby nakładki nosić na zębach 22 godziny w ciągu dnia. Również samo leczenie aparatem Invisalign trwa szybciej niż w przypadku tradycyjnych aparatów .
Silikonowy aparat na zęby - jak to działa oraz jak wygląda przebieg leczenia?

Aparat zębowy Invisalign leczy wady zgryzu poprzez odpowiedni nacisk na wybrane zęby. Noszony przed konkretną ilość czasu sprawia, że zęby delikatnie przemieszczają się. Przezroczyste nakładki ortodontyczne - alignery pacjent wymienia co dwa tygodnie na nowe, których ułożenie różni się od poprzednich. Taki postęp noszenia i wymiany trwa tak długo, gdy wada zgryzu pacjenta zostanie całkowicie skorygowana.

Proces leczenia rozpoczyna się od konsultacji w gabinecie wybranego ortodonty. Ortodonta uzyskuje wywiad od pacjenta oraz przeprowadza wstępne badania diagnostyczne. Następnie wykonuje zdjęcia RTG oraz wycisk szczęki. Podczas wizyty konsultacyjnej pacjent otrzymuje również cyfrową wizualizację uzębienia, który pozwala zobaczyć efekt korekcji aparatem ortodontycznym Invisalign.

Na podstawie zrobionego skanu cyfrowego ortodonta wręcza pacjentowi zestaw nakładek ortodontycznych, które pacjent zakłada zgodnie z zaleceniami ortodonty. Ortodonta wyznacza też długość trwania leczenia zgryzu pacjenta.

Konsultacje w gabinecie ortodonty odbywają się co 6-8 tygodni, dlatego też są dużo rzadsze niż w wypadku leczenia klasycznym aparatem na zęby. W trakcie trwania takiej wizyty ortodonta zaobserwuje postępy w leczeniu i przydzieli pacjentowi kolejne nakładki zębowe.
Jakie są zalety wynikające z leczenia aparatem na zęby Invisalign?

Bez wątpienia największą zaletą wyboru Invisalign jest niewidoczność samych nakładek ortodontycznych. Nakładki trzymane na zębach są właściwie wcale niewidoczne dla otoczenia. Co więcej nakładki można zdjąć przed posiłkiem, jak i również na przykład przed jakimś istotnym spotkaniem.

Czas leczenia jest o wiele krótszy niż leczenie tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Jeżeli wada zębów jest niewielka, korekcja może trwać tylko kilka miesięcy.

Nakładki na zęby Invisalign to także prawdziwa wygoda i komfort w noszeniu. Alignery zostały wykonane ze specjalnego materiału termokurczliwego, dlatego są pozbawione metalowych elementów. Oznacza to, że ryzyko otarć lub zranień jest znikome.

Poprzez łatwość w zdejmowaniu, nakładki na zęby Invisalign bez trudu można utrzymać czyste. Najefektywniejszym działaniem podczas higienizacji aparatu jest używanie własnej szczoteczki . Nakładki ortodontyczne Invisalign należy myć po każdym posiłku. Co ważniejsze, pacjent nie jest zmuszony modyfikować swoich nawyków higienizacji jamy ustnej. Wystarczy zdjąć aligner przez szczotkowaniem zębów.

Noszenie aparatu na zębach nie powoduje, że pacjent ma problemy podczas mówienia. Takie komplikacje mogą pojawić się w początkowych dniach od rozpoczęcia leczenia.

Leczenie ortodontyczne

Ortodonta
Jakie wady koryguje się za pomocą aparatu zębowego Invisalign?

Leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi Invisalign daje efekty w wypadku zarówno skomplikowanych wad uzębienia, jak i tych drobnych wad. Leczenie polecane jest szczególnie polecane pacjentom borykającym się z przerwami między zębami, zgryzem krzyżowym, zgryzem głębokim, przodozgryzem albo stłoczeniem zębów.
Przerwy między zębami

To małe lub znaczne przerwy między pojedynczymi zębami. Wada występuje, podczas gdy szczęka jest zbyt obszerna w stosunku do zębów.
Zgryz krzyżowy

Zgryz krzyżowy pojawia się, podczas kiedy pacjent zamyka usta, a wtedy wybrane zęby dolne pokrywają zęby górne. Taka wada powoduje, że zęby ścierają się ze sobą, powodując widoczne uszkodzenia.
Zgryz głęboki

To wada, która charakteryzuje się zbyt głębokim zachodzeniem zębów górnych na zęby dolne. Efektem są liczne wady, na przykład zużycie się zębów lub ból w szczęce. Kiedy wada nie jest leczona u ortodonty, może dojść do całkowitego starcia zębów na dole i ich martwicy.
Przodozgryz

Przodozgryz to wada odwrotna - to pokrywanie zębów górnych na dolne. Cechą, która wyróżnia tą wadę jest wystawanie zębów dolnych w przód. Przeważnie jest to problem samej żuchwy, a więc dolnej szczęki, która wysuwa się za bardzo w przód.
Stłoczenie zębów

Tę nieprawidłowość charakteryzuje żuchwa, która nie jest w stanie pomieścić wszystkich zębów. Pacjent, który boryka się z tą wadą, nie ma odpowiedniego miejsca w szczęce na utrzymanie wszystkich zębów na łuku zębowym.Gabinet ortodontyczny

Przeźroczysty aparat na zęby

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS