Forum
Autor
|
Wiadomość
|
Stomatolog Toruń
Gość
|
Dodano: 2021-12-15 23:55:46
Jak wybielane są zęby w gabinecie dentystycznym?
Gabinet stomatologiczny Toruń
Profesjonalne wybielanie zębów jest jednym z napopularnieszych zabiegów estetycznych przeprowadzanych w gabinetach dentystycznych. Dlaczego tak jest? Pacjenci marzą o śnieżnobiałych zębach, jakie zdecydowanie lepiej wypadają na zdjęciach i podbudowują śmiałość i wzmacniają chęć częstszego uśmiechania się. Niestety, z uwagi na dietę, codzienne picie czarnej kawy oraz inne czynniki, jakie wpływają na nasze zęby, bardzo szybko pojawiają się przebarwienia, które nie wyglądają już tak ładnie. Na szczęście znanych jest kilka ogólnodostępnych sposobów wybielania zębów, a kliniki stomatologiczne oferują nam najbardziej skuteczne profesjonalne zabiegi. Warto dowiedzieć się, choćby w trakcie wizyty u stomatologa.
Skąd biorą się przebarwienia zębów?
Przebarwienia zębów to zwykle żółtawy nalot, który pojawia się na powierzchni zębów w wyniku oddziaływania odmiennych czynników. Znaczna ich ilość bierze się z pochłanianych pokarmów i napojów. Niektóre z wyrobów np. kawa lub czerwone wino przebarwiają zęby, szczególnie jeśli są spożywane regularnie. Na zębach pojawiają się też przebarwienia z uwagi na papierosy oraz zbyt rzadką higienizację . Przebarwienia mogą pojawiać się również z przyczyn na które nie mamy wpływu, na przykład w wyniku chorób lub przyjmowanych leków.
Sposoby wybielania zębów a ich skuteczność
Wiele słyszymy o różnych domowych metodach wybielania zębów. Niestety większość z nich, może niszczyć szkliwo zębów i negatywnie wpływać na ich zdrowie, dlatego dentyści odradzają posługiwania się tymi środkami. W aptekach i drogeriach możemy nabyć odmienne warianty wybielających past. Ich skuteczność opiera się przede wszystkim na ścieraniu nagromadzonego nalotu, a zatem nie powinny być wykorzystywane zbyt długo, aby nie starły szkliwa, tym bardziej, że nie rozwiązują całkowicie problemu . Równie znane żele, paski i wybielające lakiery, chociaż są całkiem tanie oraz przynoszą widoczne rezultaty, nie są tak samo dokładne oraz skuteczne. Niedokładne albo niedbałe rozprowadzone nie dotrą w każde miejsce albo podrażnią dziąsła. Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów, którego efekty utrzymują są na długi czas, są te proponowane w gabinecie dentystycznym.
Wybielające zabiegi z gabinetu stomatologicznego to nie tylko wybielanie poprzez naświetlania lampą – która jest jedną z najbardziej efektywnych technik – ale są także inne sposoby. Pacjenci mogą na przykład wybrać indywidualnie dostosowywane do uzębienia dentystyczne nakładki, co sprawia, że są lepsze od tych z drogerii. Tak samo często stosowane są korony i licówki, które zakłada się u stomatologa na stałe. Licówki przykrywają niedoskonałości i przebarwienia, a ponadto usuwają niewielkie uszkodzenia np. diastemy. Stomatolodzy również w całości odnawiają przebarwione i zniszczone zęby stosując korony, nadając zębom doskonały kolor oraz kształt.
Kto może wybielać zęby lampą?
Stomatologia estetyczna Toruń
Każdy ze sposobów wybielania zębów potrzebuje opinii stomatologa. Stomatolog na bazie oceny zdrowia zębów decyduje i doradza, jaka metoda sprawdzi się u danego pacjenta najbardziej i co należy zrobić przed zabiegiem. Jeśli spojrzymy na wybielanie zębów przy użyciu lampy w gabinecie stomatologicznym istnieje kilka przeciwwskazań, jakie wykluczą danego pacjenta. W głównej mierze dentyści nie wykonują tego typu zabiegów estetycznych u osób poniżej 16 lat. Wybielania nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz osoby z alergią na środki wybielające. Również w przypadku uszkodzeń, pęknieć szkliwa, nadwrażliwości oraz dużej ilości wypełnień i odsuniętej linii dziąseł i widocznych szyjek. Stomatolog może nie przeprowadzić zabiegu wybielania zębów też u pacjentów z chorobami przyzębia i dziąseł.
Leczenie chorób i wyczyszczenie zębów przed wybielaniem w gabinecie dentystycznym również daje korzyści. Profesjonalna higienizacja u dentysty już w pewnym stopniu eliminuje przebarwienia, jednak ten krok jest potrzebny w głównej mierze po to, by wybielanie było w każdym miescu równomierne.
Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?
Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów uznaje się wybielanie u stomatologa. Zabiegi oferowane w gabinetach dentystycznych wygrywają z innymi sposobami tym, że są wykonywane profesjonalnie przy użyciu wypróbowanych preparatów. Lekarz stomatolog ma największą wiedzę w zakresie zdrowia jamy ustnej i działania zabiegów estetycznych, dlatego najlepsze efekty uzyskamy właśnie pod jego nadzorem. Preparaty z aptek i drogerii mogą być na przykład źle użyte i podrażnić. Stomatolog wykonuje pełną diagnostykę, dlatego wie, co będzie najlepsze dla pacjenta.
O ile wiedza stomatologa zapewnia bezpieczeństwo zabiegów, tak trzeba mieć na uwadze to, że przynoszą one pewne skutki. Po zabiegu wybielania lampą zęby i dziąsła z reguły na czas około dwóch dni stają się nadwrażliwe. To normalny objaw przy tym sposobie wybielania.
Czego spodziewać się od wybielania zębów w gabinecie dentystycznym
Efekt wybielania w dużym stopniu zależy od metody. W większości przypadków nie trzeba na nie zbyt długo czekać. Zwłaszcza wybielanie lampą u dentysty gwarantuje szybki rezultat – nawet już po pojedynczym zabiegu. Błyskawiczną zmianę zauważymy także po wykonaniu licówek. Większą ilość czasu wymaga metoda nakładkowa, dlatego że sama terapia trwa ok. 2-4 tygodni. Przywracające biel zębom zabiegi stomatologiczne są bardzo skuteczne i utrzymują się na czas około 2 albo 3 lat. Warto również w międzyczasie wspomagać się wskazówkami otrzymanymi od stomatologa. Szczególnie należy troszczyć się o higienę, unikać jedzenia powodującego przebarwienia i raz na jakiś czas stosować pasty wybielające. Warto spytać stomatologa o stan zębów podczas wizyty kontrolnej. W razie potrzeby wybielanie można powtórzyć.
Gabinet stomatologiczny Toruń
Dentysta Toruń
www.stomatolog-torun.pl
Dentysta Toruń
www.dentysta-grudziadz.pl
www.dentysta-bilski.pl
www.dentysta-inowroclaw.pl
Dentysta Toruń
www.dentysta-torun.eu
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
www.dentystatorun.pl
www.dentysta-torun.pl
www.dentysta-bydgoszcz.pl
www.stomatologia-torun.pl
www.ortodontatorun.pl
Dentysta Toruń
Stomatolog Toruń
dentystatorun.com.pl
dentysta-zakopane.pl
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Stomatolog Toruń
Implanty Toruń
Ortodonta Toruń
Dentysta Toruń
www.dentysta-walbrzych.pl
www.implantytorun.pl
dentysta-torun.com
Dentysta Toruń
www.dentysta-ostrowiec.pl
|
Implant
Gość
|
Dodano: 2021-12-16 00:36:48
Metody wybielania zębów u stomatologa
Dentysta Toruń
Wybielanie zębów to jeden z napopularnieszych zabiegów estetycznych wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego tak jest? Pacjenci marzą o olśniewająco białych zębach, jakie zdecydowanie lepiej wychodzą na zdjęciach oraz wzmacniają śmiałość i zwiększają ochotę częstszego uśmiechania się. Niestety, ze względu na dietę, codzienne picie mocnej kawy i inne czynniki, które oddziałują na nasze zęby, bardzo łatwo powstają przebarwienia, a one nie wyglądają już tak estetycznie. Na szczęście znanych jest kilka metod wybielania zębów, a kliniki dentystyczne oferują nam najbardziej skuteczne profesjonalne zabiegi. Warto dowiedzieć się, choćby podczas wizyty u stomatologa.
Jak powstają przebarwienia zębów?
Przebarwienia zębów to z reguły żółty nalot, który odznacza się na zębach na skutek działania wielu czynników. Znaczna ich ilość wynika z pochłanianych pokarmów i napojów. Niektóre z produktów takich jak kawa albo wino czerwone odbarwiają zęby, zwłaszcza jeśli są zjadane w dużych ilościach. Na zębach pojawiają się też przebarwienia z uwagi na palenie papierosów oraz zbyt małą higienę . Przebarwienia mogą pojawiać się też z przyczyn niezależnych od nas, na przykład w wyniku chorób i leków.
Metody wybielania zębów
Wiele słyszymy o niezwykłych domowych metodach wybielania zębów. Niestety wiele z nich, może psuć szkliwo zębów oraz negatywnie wpływać na ich zdrowie, z uwagi na to stomatolodzy odradzają posiłkowania się takimi sposobami. W aptekach i drogeriach możemy kupić odmienne warianty past wybielających. Ich efektywność opiera się w głównej mierze na ścieraniu nagromadzonego przebarwienia, a zatem nie powinny być wykorzystywane przez cały czas, by nie zdarły szkliwa, a i tak nie rozwiązują w pełni problemu przebarwień. Wszystkie żele, paski oraz wybielające lakiery, chociaż są stosunkowo tanie oraz przynoszą niezłe efekty, nie są równie precyzujne oraz skuteczne. Nierównomiernie lub niedbałe zaaplikowane nie dojdą we wszystkie miejsca albo podrażnią dziąsła. Najlepszymi sposobem wybielania zębów, którego efekty widoczne są na długi czas, są te proponowane w gabinecie stomatologicznym.
Wybielające zabiegi z gabinetu stomatologicznego proponowane są nie tylko w formie wybielania przy pomocy naświetlania lampą – która jest jedną z najbardziej efektywnych metod – ale są również inne sposoby. Pacjenci mogą zdecydować się na indywidualnie dopasowane do szczęk dentystyczne nakładki, ze względu na co są lepsze w porównaniu do tych z drogerii. Tak samo często stosowane są korony i licówki, które zakłada się u stomatologa na stałe. Licówki zasłaniają przebarwienia oraz niedoskonałości, a dodatkowo eliminują niewielkie defekty jak ukruszenie zęba. Stomatolodzy także w całości odnawiają zniszczone i przebarwione zęby stosując korony, nadając zębom wymarzony kolor oraz kształt.
Kto może wybielać zęby?
Stomatologia estetyczna Toruń
Każda z metod wybielania zębów wymaga opinii stomatologa. Dentysta na bazie oceny zdrowia jamy ustnej doradza oraz decyduje, jaka technika sprawdzi się u indywidualnego pacjenta najlepiej i co należy zrobić przed zabiegiem. Jeśli spojrzymy na wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym można wymienić parę przeciwwskazań, jakie wykluczą danego pacjenta. W głównej mierze stomatolodzy nie przeprowadzają tego typu zabiegów estetycznych u osób przed ukończeniem 16 lat. Wybielania nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz osoby z alergią na środki wybielające. Tak samo w przypadku pęknięć, uszkodzeń szkliwa, nadwrażliwości oraz znacznej ilości wypełnień oraz odsłoniętych szyjek zębowych. Stomatolog może nie wykonać zabiegu wybielania zębów także u pacjentów z chorobami przyzębia i dziąseł.
Wyleczenie chorób i wyczyszczenie zębów w gabinecie dentystycznym tak samo daje zysk. Profesjonalna higienizacja u dentysty już w pewnym stopniu usuwa przebarwienia, ale ten krok jest konieczny w głównej mierze po to, by wybielanie było wszędzie jednakowe.
Bezpieczeństwo wybielania zębów
Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów jest wybielanie u dentysty. Zabiegi proponowane w gabinetach dentystycznych górują nad innymi sposobami tym, że są przeprowadzane profesjonalnie przy zastosowaniu bezpiecznych preparatów. Lekarz stomatolog ma najszerszą wiedzę na temat leczenia jamy ustnej oraz skutków zabiegów estetycznych, z tego względu najtrwalsze rezultaty osiągniemy właśnie pod jego nadzorem. Preparaty z aptek i drogerii mogą być np. nieodpowiednio zastosowane i podrażnić. Dentysta wykonuje badania diagnostyczne, dzięki czemu wie, co będzie dla pacjenta najlepsze.
O ile wiedza stomatologa zapewnia bezpieczeństwo zabiegów, tak należy mieć na uwadze to, że dają one pewne skutki. Po zabiegu wybielania lampą zęby oraz dziąsła z reguły przez mniej więcej dwa dni stają się wrażliwe. To normalny objaw przy tym sposobie wybielania.
Czego spodziewać się od wybielania zębów u dentysty
Efekt wybielania w dużym stopniu zależy od metody. Z reguły nie trzeba na nie zbyt długo czekać. Szczególnie wybielanie lampą u stomatologa daje prędki rezultat – już po tylko jednym zabiegu. Błyskawiczną różnicę zauważymy także po wykonaniu licówek. Więcej czasu potrzebuje metoda nakładkowa, bo sama terapia trwa ok. 2-4 tygodni. Wybielające zabiegi stomatologiczne są bardzo efektywne i mogą trwać nawet na okres około 2 albo 3 lat. Warto również w międzyczasie podążać za wskazówkami uzyskanymi od stomatologa. Przede wszystkim powinno się troszczyć się o higienę, unikać potraw powodujących przebarwienia oraz od czasu do czasu używać pasty wybielające. Warto spytać dentystę o estetykę zębów w czasie wizyty kontrolnej. W razie konieczności wybielanie zębów można powtórzyć.
Gabinet stomatologiczny Toruń
DENTYSTA TORUŃ
|
Implant
Gość
|
Dodano: 2021-12-16 00:52:09
|
Stomatolog
Gość
|
Dodano: 2021-12-16 00:52:51
|
Dentysta
Gość
|
Dodano: 2021-12-16 00:53:25
|
Wybielanie zębów
Gość
|
Dodano: 2021-12-16 00:54:22
|
Gabinet stomatologiczny
Gość
|
Dodano: 2021-12-16 00:56:21
Wybielanie zębów u dentysty
Gabinet stomatologiczny Toruń
Wybielanie zębów to jeden z najczęstszych zabiegów stomatologii estetycznej wykonywanych przez dentystów. Co sprawia, że tak jest? Pacjenci marzą o śnieżnobiałych zębach, jakie zdecydowanie lepiej wypadają na zdjęciach i podbudowują śmiałość i zwiększają chęć uśmiechania się. Niestety, z uwagi na dietę, codzienne picie czarnej kawy oraz inne czynniki, które oddziałują na kolor naszych zębów, bardzo szybko pojawiają się przebarwienia, a one nie wyglądają już tak estetycznie. Na szczęście znanych jest wiele sposobów wybielania zębów, a kliniki dentystyczne oferują nam w tym kierunku profesjonalne zabiegi. Warto zapytać o nie w czasie wizyty u dentysty.
Skąd biorą się przebarwienia zębów?
Przebarwienia zębów to zwykle żółty nalot, jaki utrzymuje się na zębach na skutek działania różnych czynników. Znaczna ich ilość wynika z pochłanianych napojów i pokarmów. Niektóre z artykułów spożywczych na przykład kawa i czerwone wino odbarwiają zęby, zwłaszcza gdy są zjadane regularnie. Zęby narażone są także przebarwienia z uwagi na palenie papierosów i niewłaściwą higienę . Przebarwienia mogą pojawiać się też z przyczyn na które nie mamy wpływu, np. na skutek chorób i przyjmowanych leków.
Skuteczne sposoby na białe zęby
Wiele słyszymy o niezwykłych domowych sposobach wybielania zębów. Jednak wiele z nich, może niszczyć szkliwo zębów oraz ujemnie wpływać na ich zdrowie, dlatego stomatolodzy przestrzegają przed tymi metodami. W drogeriach oraz w aptekach możemy kupić odmienne odmiany wybielających past. Ich działanie opiera się w głównej mierze na ścieraniu zalegającego przebarwienia, co oznacza, że nie mogą być stosowane przez cały czas, aby nie zniszczyły szkliwa, tym bardziej, że nie rozwiązują do końca problemu przebarwień. Wszystkie paski, żele lub lakiery wybielające, chociaż są stosunkowo tanie oraz przynoszą dobre efekty, nie są równie dokładne i skuteczne. Niedokładne lub niedbałe zaaplikowane nie dotrą w zagłębienia albo mogą podrażnić dziąsła. Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów, którego rezultaty utrzymują są na długi czas, są te stosowane u stomatologa.
Zabiegi wybielające u stomatologa proponowane są nie tylko w formie wybielania przy pomocy naświetlania lampą – jaka jest jedną z najlepszych metod – ale są również inne warianty. Pacjenci mogą zdecydować się na indywidualnie dobierane do zębów stomatologiczne nakładki, z uwagi na co są lepsze od tych z drogerii. Tak samo popularne są licówki oraz korony, które zakłada się u stomatologa na stałe. Licówki ukrywają niedoskonałości i przebarwienia, a dodatkowo usuwają drobne uszkodzenia jak ukruszenie zęba. Dentyści również w całości odbudowują przebarwione i zniszczone zęby koronami, nadając zębom wymarzony kształt i kolor.
Kto może wybielać zęby lampą?
Wybielanie zębów Toruń
Każda z metod wybielania zębów potrzebuje opinii stomatologa. Dentysta na podstawie stanu jamy ustnej decyduje i doradza, która metoda zadziała u danego pacjenta najlepiej i na co należy zwrócić uwagę przed zabiegiem. Jeżeli spojrzymy na wybielanie zębów lampą u stomatologa istnieje parę przeciwwskazań, które mogą wykluczyć danego pacjenta. Głównie stomatolodzy nie przeprowadzają tego rodzaju zabiegów estetycznych u osób przed ukończeniem 16 roku życia. Wybielania zębów powinny unikać kobiety ciężarne i osoby z alergią na środki wybielające. Tak samo w przypadku pęknięć, uszkodzeń szkliwa, nadwrażliwości zębów czy większej ilości wypełnień oraz widocznych szyjek zębowych. Dentysta może nie wykonać zabiegu wybielania zębów też u pacjentów z chorobami dziąseł i przyzębia.
Wyleczenie chorób oraz oczyszczenie zębów w gabinecie dentystycznym tak samo daje zysk. Profesjonalny zabieg higienizacji u stomatologa już częściowo usuwa przebarwienia, jednak ten krok jest potrzebny głównie po to, żeby wybielanie było wszędzie jednakowe.
Bezpieczeństwo zabiegów wybielających zęby
Najbezpieczniejszą metodą wybielania zębów uznaje się wybielanie u dentysty. Zabiegi proponowane w gabinetach stomatologicznych górują nad pozostałymi metodami tym, że są wykonywane profesjonalnie przy użyciu sprawdzonych preparatów. Lekarz stomatolog ma najszerszą wiedzę w zakresie zdrowia jamy ustnej i wpływu zabiegów estetycznych, dlatego najlepsze efekty osiągniemy właśnie pod jego czujnym okiem. Preparaty z aptek i drogerii mogą być np. nieodpowiednio użyte i podrażnić. Stomatolog przeprowadza pełną diagnostykę, dzięki czemu wie, co będzie najlepsze dla pacjenta.
O ile wiedza stomatologa gwarantuje bezpieczeństwo wybielania zębów, tak trzeba mieć na uwadze to, że dają one konkretne skutki. Po zabiegu wybielania lampą zęby oraz dziąsła często przez mniej więcej dwa dni stają się nadwrażliwe. To naturalny objaw przy tej technice wybielania.
Rezultat wybielania zębów w gabinecie dentystycznym
Wynik wybielania zębów w dużym stopniu zależy od sposobu. W wielu przypadkach nie trzeba na nie zbyt długo czekać. Zwłaszcza wybielanie lampą u stomatologa przynosi prędki efekt – już po zaledwie pojedynczym zabiegu. Błyskawiczną różnicę zauważymy także po wykonaniu licówek. Większą ilość czasu potrzebuje metoda nakładkowa, ponieważ sama terapia trwa ok. 2-4 tygodni. Wybielające zabiegi dentystyczne są niezwykle efektywne i mogą trwać nawet na czas ok. 2 lub 3 lat. Dobrze również w międzyczasie podążać za wskazówkami otrzymanymi od stomatologa. Szczególnie powinno się zwracać uwagę na higienę, unikać jedzenia wywołującego przebarwienia i od czasu do czasu używać pasty wybielające. Warto spytać stomatologa o stan zębów w trakcie wizyty kontrolnej. W razie konieczności wybielanie można powtórzyć.
Stomatolog Toruń
|
Klinika stomatoogiczna
Gość
|
Dodano: 2021-12-16 00:57:00
|
Dentysta
Gość
|
Dodano: 2022-01-12 14:33:12
Resekcja wierzchołka korzenia
Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego lub gdy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego objawami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im obrzęk polika, obecność uwypukleń na dziąśle i czasami nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.
Przebieg zabiegu
Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero później, ze względu na gojenie się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w okolicy korzenia. Pozwala to na odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał uzupełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, uzupełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie mroźnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie wywołać krwawienia. Trzeba się również stosować do zaleceń i brać wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.
Stomatolog Toruń
Stomatolog Toruń
Stomatolog Bydgoszcz
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
Usunięcie ósemek
To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy pojawia się problem z zębami mądrości lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki to zęby wyrastające około dwudziestego roku życia. Zdarza się, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego że ich wyżynanie kojarzy się z dotkliwym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone albo jeśli brakuje dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, kiedy jest ryzyko, że ząb będzie powodował problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym czasie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.
Wszczepienie implantu zęba
Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.
Bez znaczenia, z jakiego powodu utracono zęby, dobrze jest zdecydować się na wszczepienie implantu zęba. Jest to potrzebne do przywrócenia prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku ona po prostu zanika. Implant zębowy doskonale zastępuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszelkie prawidłowości w żuchwie i jest w pełni akceptowany przez organizm. Implant nie tylko dobrze odwzorowuje ząb, ale też wyglądem do złudzenia go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorem w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem stomatologicznym można zastąpić nie kilka zębów. W przeciwieństwie do ruchomych protez, implanty działają dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Uczucie dyskomfortu towarzyszy zazwyczaj przez krótki czas po zabiegu implantacji.
Przebieg zabiegu implantacji.
Jako pierwsze odbywają się pełne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ponieważ każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie wybrać implant zębowy, ze względu na to, że musi współpracować z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go przy miejscowym znieczuleniu oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant stomatologiczny składa się z dwóch części: korzenia, który jest wszczepiany do kości i nakładki porcelanowej lub innego tworzywa, które odzwierciedla kształtem i kolorem ząb naturalny.
Umów się na wizytę teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>
Wydłużenie korony klinicznej zęba
Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, co daje efekt równego, idealnego uśmiechu. Może być to potrzebne do założenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu znacznej części korony zęba, co upraszcza zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także rozwojowi nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a rezultat jest trwały. Pacjenci najczęściej decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to równym, pięknym i szerokim uśmiechem.
Przebieg zabiegu
Chirurg stomatolog usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie ubytki w zębie za pomocą korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to zawiła czynność, nadal jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o uzębienie, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki usuwające ból.
Plastyka dziąseł
Nie wszyscy rodzą się z wspaniałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła ponad normę przykryły zęby i to je głównie widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. zła higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy pragną, żeby podczas uśmiechania się widoczne były doskonałe zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to jeden sposób, czyli plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.
Przebieg zabiegu
Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko pojawienia się silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową troskę o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.
Usunięcie korzenia zęba
Jest to jeden z bardziej wymagających zabiegów, którym trudni się chirurg stomatologiczny. Wykonuje się go, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne drogi leczenia nie działają. Lekarz musi szczegółowo sprawdzić w jakim stanie są korzenie i wtedy może uznać konieczność ich usunięcia. W ten sposób blokuje się postęp choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.
Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to konieczne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny musi naciąć dziąsło, żeby je otworzyć. Czasami korzenie są ze sobą złączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły żeby je rozdzielić. Zdarza się też, że konieczne jest przycięcie zęba. Wszystko jest zależne od stopnia rozwinięcia choroby i scalenia korzeni i utrudnionego lub ułatwionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko w odpowiednio zaopatrzonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po zabiegu przez najbliższe dwie godziny trzeba wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , z tego powodu pacjent, w razie konieczności, otrzymuje specjalne antybiotyki i leki przeciwbólowe.
Usunięcie zęba zatrzymanego
Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ tkwi pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu oraz poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim czasie zostanie usunięty.
Przebieg zabiegu
Zabiegu dokonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może łączyć się z powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Na końcu tamowana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko miękkich posiłków oraz rezygnacja z gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki chroniące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, na przykład urażenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w trakcie usuwania trójek górnych.
Podcięcie wędzidełka
Ten zabieg zazwyczaj występuje u dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być kłopoty z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami pojawia się też nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą wpływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zwykle te dolegliwości są wyłapywane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, związane z wymową. Jeśli ich przyczyną jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, ze względu na to kieruje pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast pomoże on w zapobiegnięciu tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z niepoprawną wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie odstrasza dzieci do chirurga stomatologicznego. Mimo, że odbywa się bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości doskwiera osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.
www.dentystatorun.pl
licówki toruń
Ortodonta Toruń
Stomatolog Toruń
Gabinet stomatologiczny Toruń
Usunięcie zęba mlecznego
Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może zagrażać także ich następcom. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia są dobre w momencie, gdy ząb stały, znajdujący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, dlatego że za długo zachował się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie należy udać się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też doprowadzić do zmiany toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może spowodować krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w trakcie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że ekstrakcja zęba we wszystkich przypadkach powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.
Usunięcie zęba stałego
Nowoczesna technologia pozwala nam niezliczone możliwości leczenia zębów. Zdarza się jednak jest już na to za późno. W takim przypadku ostatecznym sposobem na uratowanie pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt gęsto. Bywa to konieczne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna stosuje się go w szczególnych sytuacjach. Zawsze najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.
Przebieg zabiegu
Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak bolesny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu pacjent nie traci całkowitego czucia, a jednak zabieg przebiega bez dolegliwości bólowych. Później odrywa więzadło okrężne otaczające ząb. Kolejną fazą jest zwichnięcie zęba tak, by przerwać włókna ozębnej, a ząb odłączył się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, często konieczne jest przecięcie zęba na kilka osobnych części, żeby ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny dokładnie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach umieszcza szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.
Umów się na wizytę:
Dentysta Wałbrzych
www.dentysta-grudziadz.pl
Implanty Inowrocław
www.dentysta-ostrowiec.pl
Dentysta Zakopane
Dentysta
|
Invisalign
Gość
|
Dodano: 2022-01-13 01:16:32
Invisalign - innowacyjna korekcja zgryzu
Nakładki na zęby Invisalign to innowacyjna technologia leczenia wad zgryzu. Niewidzialne nakładki trafiły do Polski z USA i obecnie są w ofercie wielu ortodontów w Toruniu. Przezroczysty aparat na zęby Invisalign to wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy nie życzą sobie leczenia klasycznym aparatem na zęby.
Gabinet ortodontyczny
Czym jest Invisalign?
Aparat ortodontyczny Invisalign koryguje wadę uzębienia przy pomocy niewidzialnych nakładek, czyli alignerów, które wykonuje się ze specjalnego materiału termokurczliwego. Odwrotnie do tradycyjnych aparatów na zęby, Invisalign nie jest aparatem stałym. Pozwala to na większy komfort noszenia oraz większą elastyczność. Aparat Invisalign można wyjąć przed jedzeniem. Ważne jest, aby nakładki nosić na zębach 22 godziny w ciągu dnia. Również samo leczenie aparatem Invisalign trwa szybciej niż w przypadku tradycyjnych aparatów .
Silikonowy aparat na zęby - jak to działa oraz jak wygląda przebieg leczenia?
Aparat zębowy Invisalign leczy wady zgryzu poprzez odpowiedni nacisk na wybrane zęby. Noszony przed konkretną ilość czasu sprawia, że zęby delikatnie przemieszczają się. Przezroczyste nakładki ortodontyczne - alignery pacjent wymienia co dwa tygodnie na nowe, których ułożenie różni się od poprzednich. Taki postęp noszenia i wymiany trwa tak długo, gdy wada zgryzu pacjenta zostanie całkowicie skorygowana.
Proces leczenia rozpoczyna się od konsultacji w gabinecie wybranego ortodonty. Ortodonta uzyskuje wywiad od pacjenta oraz przeprowadza wstępne badania diagnostyczne. Następnie wykonuje zdjęcia RTG oraz wycisk szczęki. Podczas wizyty konsultacyjnej pacjent otrzymuje również cyfrową wizualizację uzębienia, który pozwala zobaczyć efekt korekcji aparatem ortodontycznym Invisalign.
Na podstawie zrobionego skanu cyfrowego ortodonta wręcza pacjentowi zestaw nakładek ortodontycznych, które pacjent zakłada zgodnie z zaleceniami ortodonty. Ortodonta wyznacza też długość trwania leczenia zgryzu pacjenta.
Konsultacje w gabinecie ortodonty odbywają się co 6-8 tygodni, dlatego też są dużo rzadsze niż w wypadku leczenia klasycznym aparatem na zęby. W trakcie trwania takiej wizyty ortodonta zaobserwuje postępy w leczeniu i przydzieli pacjentowi kolejne nakładki zębowe.
Jakie są zalety wynikające z leczenia aparatem na zęby Invisalign?
Bez wątpienia największą zaletą wyboru Invisalign jest niewidoczność samych nakładek ortodontycznych. Nakładki trzymane na zębach są właściwie wcale niewidoczne dla otoczenia. Co więcej nakładki można zdjąć przed posiłkiem, jak i również na przykład przed jakimś istotnym spotkaniem.
Czas leczenia jest o wiele krótszy niż leczenie tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Jeżeli wada zębów jest niewielka, korekcja może trwać tylko kilka miesięcy.
Nakładki na zęby Invisalign to także prawdziwa wygoda i komfort w noszeniu. Alignery zostały wykonane ze specjalnego materiału termokurczliwego, dlatego są pozbawione metalowych elementów. Oznacza to, że ryzyko otarć lub zranień jest znikome.
Poprzez łatwość w zdejmowaniu, nakładki na zęby Invisalign bez trudu można utrzymać czyste. Najefektywniejszym działaniem podczas higienizacji aparatu jest używanie własnej szczoteczki . Nakładki ortodontyczne Invisalign należy myć po każdym posiłku. Co ważniejsze, pacjent nie jest zmuszony modyfikować swoich nawyków higienizacji jamy ustnej. Wystarczy zdjąć aligner przez szczotkowaniem zębów.
Noszenie aparatu na zębach nie powoduje, że pacjent ma problemy podczas mówienia. Takie komplikacje mogą pojawić się w początkowych dniach od rozpoczęcia leczenia.
Leczenie ortodontyczne
Ortodonta
Jakie wady koryguje się za pomocą aparatu zębowego Invisalign?
Leczenie niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi Invisalign daje efekty w wypadku zarówno skomplikowanych wad uzębienia, jak i tych drobnych wad. Leczenie polecane jest szczególnie polecane pacjentom borykającym się z przerwami między zębami, zgryzem krzyżowym, zgryzem głębokim, przodozgryzem albo stłoczeniem zębów.
Przerwy między zębami
To małe lub znaczne przerwy między pojedynczymi zębami. Wada występuje, podczas gdy szczęka jest zbyt obszerna w stosunku do zębów.
Zgryz krzyżowy
Zgryz krzyżowy pojawia się, podczas kiedy pacjent zamyka usta, a wtedy wybrane zęby dolne pokrywają zęby górne. Taka wada powoduje, że zęby ścierają się ze sobą, powodując widoczne uszkodzenia.
Zgryz głęboki
To wada, która charakteryzuje się zbyt głębokim zachodzeniem zębów górnych na zęby dolne. Efektem są liczne wady, na przykład zużycie się zębów lub ból w szczęce. Kiedy wada nie jest leczona u ortodonty, może dojść do całkowitego starcia zębów na dole i ich martwicy.
Przodozgryz
Przodozgryz to wada odwrotna - to pokrywanie zębów górnych na dolne. Cechą, która wyróżnia tą wadę jest wystawanie zębów dolnych w przód. Przeważnie jest to problem samej żuchwy, a więc dolnej szczęki, która wysuwa się za bardzo w przód.
Stłoczenie zębów
Tę nieprawidłowość charakteryzuje żuchwa, która nie jest w stanie pomieścić wszystkich zębów. Pacjent, który boryka się z tą wadą, nie ma odpowiedniego miejsca w szczęce na utrzymanie wszystkich zębów na łuku zębowym.
Gabinet ortodontyczny
Przeźroczysty aparat na zęby
|
|