Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-11-19 13:52:52
Cytuj
Dlaczego Regularne Wizyty U Stomatologa Są Tak Ważne? Kliknij I Dowiedz się https://www.testboy.pl/dlaczego-regularne-wizyty-u-stomatologa-sa-tak-wazne/.
Stomatolog
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:49:49
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Ten zabieg jest wykonywany, kiedy nie ma sposobności powtórzenia leczenia kanałowego lub kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu nie uległy. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego oznakami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle i w niektórych przypadkach nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja precyzyjnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał wypełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny pokrywa to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się używanie mroźnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w zapisanych przez stomatologa dawkach.

Stomatolog Toruń
Stomatolog Toruń
Dentysta Bydgoszcz
Gabinet stomatologiczny Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Wykonuje się go, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają w okolicach dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie kojarzy się z silnym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się krzywo albo jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich niewłaściwe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może ułatwiać rozwój próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, kiedy jest ryzyko, że ząb będzie stwarzał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na ekstrakcję ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym wieku kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do zdrowia. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak współcześnie spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny stosuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet gdy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez znaczenia, w jakich warunkach utracono zęby, warto zastanowić się nad wszczepieniem implantu zębowego. Jest to potrzebne do przywrócenia poprawnego stanu szczęki. Bez właściwego nacisku ona po prostu zanika. Implant stomatologiczny doskonale zastępuje zęby naturalne. Dzięki tytanowemu korzeniu zachowuje wszystkie poprawności w jamie ustnej i jest w pełni akceptowany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo odwzorowuje ząb, ale również wyglądem mocno go przypomina. Nakładka porcelanowa doskonale wpasowuje się kolorystycznie w pozostałe zęby. Dodatkowo implantem stomatologicznym można zastąpić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty zachowują się dokładnie tak samo, jak naturalne zęby. Dyskomfort towarzyszy zaledwie niedługo po zabiegu szczepienia implantu.

Przebieg zabiegu szczepienia implantu.

Jako pierwsze przeprowadzane są pełne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ze względu na to, że każda żuchwa ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Istotne jest, aby właściwie wybrać implant zębowy, z tego powodu, że musi współgrać z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg przebiega bezboleśnie, ponieważ przeprowadza się go przy miejscowym znieczuleniu oraz kończy się w ciągu 30 minut. Implant zębowy składa się z dwóch części: korzenia wykonanego z tytanu, który jest wszczepiany do kości oraz porcelanowej nakładki albo innego materiału, który odzwierciedla kształtem i kolorem naturalny ząb.

Zarejestruj się dziś w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Może być to potrzebne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w odsłonięciu znacznej części korony zęba, co upraszcza walkę z próchnicą. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zmniejszczniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to też powstawaniu kolejnych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zwykle decydują się na wydłużenie korony zęba, ze względu na to, że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie braki w zębie za pomocą korony porcelanowej lub podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Pomimo tego, że nie jest to trudna czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, któremu mogą towarzyszyć powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących troski o zęby, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać płynne lub miękkie pokarmy oraz stosować okłady z lodu. Dodatkowo zostanie przypisana recepta na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, bywa też tak, że dziąsła ponad normę przysłoniły zęby i to je głównie widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich opuchnięcia po zabiegach stomatologicznych, ale powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, aby w trakcie uśmiechania się widoczne były perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, z powodu ryzyka pojawienia się silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania ukierunkują wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową troskę o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać odpowiednią szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej wymagających zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Dochodzi do niego, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne drogi leczenia nie skutkują. Lekarz musi szczegółowo sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może stwierdzić potrzebę ich usunięcia. Dzięki temu blokuje się rozwój choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który nie wystaje powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to potrzebne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny nacina dziąsło, by je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy konieczne jest użycie piły żeby je rozdzielić. Zdarza się też, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko zależy od stopnia rozwinięcia choroby i połączenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, chociaż dochodzi do tego tylko w odpowiednio wyposażonych klinikach i alarmowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba przez najbliższe dwie godziny należy wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , dlatego pacjent, w razie konieczności, dostaje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który miał problem w trakcie wzrostu. Nie widać go z zewnątrz, ponieważ znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu oraz poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb szybko zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio wykwalifikowany chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może wiązać się z powikłaniami. Na wstępie należy odsłonić zablokowany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Służą do tego odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba tamowana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu wymagane jest spożywanie tylko rozmiękłych posiłków i unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, a jednym z nich jest urażenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Ten zabieg zwykle dotyczy dzieci, wskazaniami do jego realizacji mogą być kłopoty z wymową, uniesieniem języka lub wysunięciem go na brodę, utrudnienie przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami ze względu na nadmierne ślinienie. Na podane czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których jest aż pięć w jamie ustnej. Zazwyczaj te wady są wychwytywane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeśli ich powodem jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, więc kieruje pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doświadczyły problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie zraża dzieci do chirurga stomatologicznego. Pomimo tego, że przebiega bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg krótki i łatwy. Dodatkowo nie zmniejsza jakości życia codziennego i nie zostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości utrudnia życie osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można zrealizować w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

www.dentystatorun.pl
most protetyczny
www.ortodontatorun.pl
Gabinet stomatologiczny Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne wbrew pozorom są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, ponieważ próchnica może przejść na ich następców. Tak samo nie powinno się usuwać ich zbyt wcześnie. Do ekstrakcji nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W takiej sytuacji mleczak jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wyleci w tym czasie samodzielnie należy zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb nadaje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najczęstsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować problemami w czasie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo chorych zębów. Dlatego trzeba konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia umożliwia nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. W takim przypadku ostatecznym sposobem na uratowanie zdrowych zębów jest usunięcie chorego. Powstrzymuje to rozwój próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to potrzebne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Dawniej był to bardzo popularny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w szczególnych sytuacjach. Zazwyczaj najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a jednak zabieg odbywa się bezboleśnie. Później zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejną fazą jest zwichnięcie zęba tak, żeby zerwać włókna ozębnej, a ząb urwał się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, czasami konieczne jest przecięcie zęba na kilka osobnych części, by uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu ważne jest dokładne oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach nakłada szwy. Ból można odczuwać jeszcze na kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Dentysta Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
Implanty Inowrocław
Dentysta ostrowiec
Implanty zakopane
Licówki
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:05:48
Cytuj
Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że kolor twojego uśmiechu nie jest idealna ? Marzysz o pięknym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby węglem. Współcześnie istnieje wiele sposobów, by wybielić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

www.k2.net.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
Stomatolog
Dentysta Toruń
wybielanie zębów
Stomatolog

Zacznij od diety

Odcień uzębienia w przeważającej części zależy od genów. Od naszych genów zależy szybkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na odcień naszego uśmiechu wpływa również wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze zęby. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, pijące dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na żółknięcie zębów są także osoby palące. Na odcień twojego uzębienia ma też częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybielanie zębów było bardzo drogie i korelowane tylko z celebrytami . Dzisiaj wybielić zęby w prosty i skuteczny sposób może każdy. Możliwości jest co niemiara, należy jednak przemyśleć z której metody skorzystać, by nie uszkodzić sobie szkliwa.

wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
www.rawent.com.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
wybielanie zębów Toruń


Następny krok: usuń kamień

Zabieg wybielania zębów należy rozpocząć od pozbycia się kamienia i osadów. Można tego dokonać zapisując się na piaskowanie do dentysty. Rezultaty zobaczysz natychmiast- płytka nazębna bardzo często pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo bezbolesne i relatywnie niedrogie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek niszczą osady i przebarwienia oraz rozjaśniają zęby. Efekt jest jednak subtelny, naturalny aczkolwiek widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na wybielenie zębów, również tych martwych, które mają zwykle brzydki, szarawy kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg specjalistycznego wybielania zaczyna się od pozbycia się kamienia i osadów. Następnie stomatolog nakłada na zęby profesjonalny żel wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu trzeba pamiętać, by przez kilka dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów na własną rękę

Nasze babcie eksperymentowały z sodą oczyszczoną a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie mamy możliwość kupienia wielu nowoczesnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalistycznych żelach, które możemy kupić u dentysty. W sieci możemy obejrzeć setki filmików, na których internauci wybielają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” sposoby nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, gdyż mocno degradują szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak żele wybielające mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one tanie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a potrafią rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii używa się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Aby podbić efekt, warto też zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Recepta na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się doskonałym uśmiechem. Pierwszym etapem do osiągnięcia celu jest przede wszystkim zrezygnowanie z substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z paleniem od wielu lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już wieki temu twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to także efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu mówić, że zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie. Można także pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty kojarzy się często z dużym wydatkiem, nie musi to być jednak kosztowna sprawa. W prawdzie spektakularne rezultaty uzyskasz tylko i wyłącznie w gabinecie dentystycznym i żaden drogeryjny zamiennik nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Zgłaszając się na rutynowe wizyty kontrolne, możesz też wykonać piaskowanie. Zabieg ten jest stosunkowo tani a z powodzeniem usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zębów, dzięki czemu zapobiegamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie wyglądają estetycznie, koniecznie przeanalizuj możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Możliwości jest mnóstwo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o „magicznych” sposobach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które bezpiecznie wybielą twoje zęby bez bez naruszenia szkliwa!

www.vipseo.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-domowymi-sposobami
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
www.seoteksty.net/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
Dentysta
wybielanie zębów lampą
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów lampą

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS