Forum

Autor
Wiadomość
Gość
Dodano: 2019-11-16 19:35:37
Cytuj
Poczytaj o implantach stomatologicznych http://implantystomatologiczne.wordpress.com/
Basia
Gość
Dodano: 2019-11-19 10:22:19
Cytuj
Świetny pomysł dziękuję :-) <a href="http://www.kapitalludzki.gov.pl/forum/go:odpowiedz/art1,1265,implanty-stomatologiczne.html">http://www.kapitalludzki.gov.pl/forum/go:odpowiedz/art1,1265,implanty-stomatologiczne.html</a>
Kasia
Gość
Dentysta
Gość
Dodano: 2022-01-11 17:48:56
Cytuj


Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, kiedy nie ma możliwości powtórzenia leczenia kanałowego lub kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on daleko idący stan zapalny, którego symptomami mogą być dokuczliwe bóle, natężone podczas nagryzania. Wtóruje im opuchlizna polika, uwypuklenia na dziąśle oraz czasami nawet gorączka. Dochodzi do zapalenia poprzez reakcję organizmu na bakterie, które znajdują się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez usunięcie jego uszkodzonej części.Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, co oznacza, że zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle pojawiają się dopiero z czasem, ze względu na gojenie się rany, powstałej na skutek otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i usunięcie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, razem z wierzchołkiem korzenia. Następnie dla uszczelnienia, kanał wypełnia się stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny powleka to miejsce specjalną membraną. Po operacji zaleca się stosowanie zimnych okładów i spożywanie chłodnych posiłków i napojów, najlepiej o rzadkiej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Trzeba się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Gabinet stomatologiczny Toruń
Stomatolog Toruń
Dentysta Bydgoszcz
Stomatolog Toruń
Gabinet stomatologiczny ToruńUsunięcie ósemek

To bardzo znany zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, kiedy zęby mądrości sprawiają problemy lub profilaktycznie za zgodą stomatologa chirurgicznego. Ósemki wyrastają w okolicach dwudziestego roku życia. Zdarza się, że jest to nieprzyjemne doświadczenie, ponieważ ich wyżynanie wiąże się z dotkliwym bólem. Problem pojawia się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się przekręcone lub jeżeli nie ma dla nich miejsca. W takich sytuacjach pacjenci kierowani są na zabieg ekstrakcji. Dodatkowym powodem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które skutkuje niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Profilaktycznie usuwa się je, gdy jest ryzyko, że ząb będzie sprawiał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, dlatego że organizm jest wtedy w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym wieku kości są już całkowicie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Kiedyś zęby mądrości były człowiekowi bardzo potrzebne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z upływem czasu i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki postępowi technologii stomatologicznej nie zabiegu nie trzeba się bać. W celu usunięcia bólu, chirurg stomatologiczny stosuje znieczulenie miejscowe, co sprawia, że ekstrakcja odbywa się zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby można było go wyciągnąć.

Bez znaczenia, z jakiego powodu utracono zęby, warto zastanowić się nad wszczepieniem implantu stomatologicznego. Jest to niezbędne dla prawidłowego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku ona po prostu zanika. Implant stomatologiczny doskonale odwzorowuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszystkie poprawności w żuchwie i jest całkowicie przyswajany przez organizm. Implant nie tylko celnie odwzorowuje ząb, ale także wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorem w resztę uzębienia. Dodatkowo implantem zębowym można wymienić nie kilka zębów. W odróżnieniu od ruchomych protez, implanty zachowują się dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Dyskomfort towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu szczepienia implantu.

Jak przebiega zabieg szczepienia implantu.

W pierwszej fazie przeprowadzane są dokładne konsultacje z chirurgiem stomatologiem, ponieważ każda żuchwa ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby dobrze dobrać implant zębowy, z tego powodu, że musi współgrać z otaczającymi go tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, dlatego że odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i kończy się w ciągu 30 minut. Implant składa się z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest wszczepiany do kości i porcelanowej nakładki lub innego tworzywa, które odzwierciedla kształtem i kolorem naturalny ząb.

Umów się na wizytę teraz w Esthetic dental Clinic <a href="http://edclinic.pl/lang/pl/uslugi/implantologia-implanty-stomatologiczne-torun/">Implanty Toruń</a>Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg może być wykonywany zarówno w celach typowo estetycznych, jak i leczniczych. Stosowany jest głownie na zębach górnych. Działa na zasadzie przedłużenia ich, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Czasami bywa to konieczne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, co upraszcza zwalczanie próchnicy. Zęby wydają się dłuższe, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także rozwojowi kolejnych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabiegu nie trzeba ponawiać, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci zwykle decydują się na ten zabieg, dlatego że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog usuwa tkankę budującą dziąsła. Następnie uzupełnia wszystkie ubytki w zębie za pomocą korony porcelanowej bądź podtrzymania wypełnienia. Całemu zabiegowi towarzyszy znieczulenie miejscowe. Pomimo tego, że nie jest to skomplikowana czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatolog daje wszelkie wskazówki dotyczące dbania o jame ustną, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Należy spożywać miękkie lub płynne pokarmy oraz korzystać z okładów z lodu. Dodatkowo zostanie przypisana recepta na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie wszyscy rodzą się z wspaniałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła ponad normę przysłoniły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Dzieje się też tak na skutek ich obrzmienia po zabiegach stomatologicznych, jednak powodów jest więcej, zaliczane są do nich też np. nieodpowiednia higiena jamy ustnej, czy bruksizm. Jednak wszyscy marzą o tym, by w trakcie uśmiechania się ukazywały się perfekcyjne zęby, zamiast różowych dziąseł. Jest na to dobry sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona jedynie estetyce, jest też stosowana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Dzięki odsłonięciu dziąseł możliwe jest jej dokładne wyleczenie.Przebieg zabiegu

Dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest bezbolesny. Chirurg stomatologiczny wycina zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pozwala uformować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pacjent musi unikać szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko pojawienia się silnego bólu, poprzez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zminimalizowania opuchlizny kupuje się specjalne płukanki ziołowe. Kolejne działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na właściwą dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne środki leczenia nie skutkują. Lekarz musi dokładnie przebadać w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może stwierdzić potrzebę ich usunięcia. W ten sposób powstrzymuje się postęp choroby. inną przyczyną usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wystawać bardziej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to potrzebne, ponieważ aby dostać się do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, aby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą złączone, wtedy niezbędne jest zastosowanie piły by je rozłączyć. Bywa tez tak, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem rozwinięcia choroby i scalenia korzeni i ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W szczególnych wypadkach zabieg ten odbywa się pod narkozą, lecz dochodzi do tego tylko we właściwie wyposażonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po zabiegu w ciągu najbliższych dwóch godzin należy wstrzymać się od jedzenia i aplikować zimne okłady. Rana narażona jest wtedy na wszelkiego rodzaju zakażenia , dlatego pacjent, w razie konieczności, dostaje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie widać go z zewnątrz, dlatego że znajduje się pod błoną śluzową dziąsła. Zatrzymał się w tkance kostnej lub w żuchwie. Brak miejsca jest najczęściej przyczyną zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek zwyczajnie się nie zmieścił. Pomimo tego, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu i groźnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, czy stłoczenie zębów siecznych. Oczywiście nie dojdzie do tego, jeśli taki ząb w odpowiednim momencie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość skomplikowany i może wiązać się z powikłaniami. Na samym początku należy odkryć zatrzymany ząb z kości, później przeciąć tkanki tak, aby nie doszło do krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba zatrzymywana jest krew i chirurg zszywa rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko miękkich posiłków i unikanie gorących potraw. Pacjent otrzymuje receptę na środki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, na przykład urażenie korzeni i koron zębów sąsiadujących. Może to skutkować do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko wytworzenia przetoki ustno-nosowej, w przypadku usuwania trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg zwykle występuje u dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być problemy z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na te wszystkie czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zwykle te dolegliwości są zauważane przez logopedę, to on znajduje nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeżeli ich powodem jest wędzidełko, nie może on pomóc dziecku, więc wysyła pacjenta do chirurga stomatologicznego, który operacyjnie podetnie problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zapobiegnie tworzeniu twardych blizn, nawet osobom, które nie doznały problemu z nieodpowiednią wymową. Zabieg jest z całą pewnością bezpieczny i nie odstrasza dzieci do wizyt u stomatologa. Pomimo tego, że przebiega bez znieczulenia, zupełnie nie boli. Krwawienie jest tak naprawdę minimalne, a zabieg krótki i prosty. Dodatkowo nie wpływa on praktycznie na jakość życia codziennego i nie zostawia dzieciom przykrych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeszkód do wykonania zabiegu. Można się na niego zdecydować w każdym wieku, nieważne, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Implanty Toruń
www.implantytorun.pl
Ortodonta
www.stomatolog-torun.pl
www.stomatologia-torun.plUsunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie należy ich zaniedbywać, gdyż próchnica może przejść na ich następców. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie trzeba zwrócić się do chirurga stomatologicznego, który stwierdzi, czy ząb nadaje się do wyrwania. Pozostanie zęba przetrwałego w jamie ustnej może skutkować zapaleniem lub przerostem dziąsła, to z kolei wiąże się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wychodzącego zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy konieczność ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do powstawania próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować problemami w czasie wzrostu zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który udzieli wszelkich informacji.

Usunięcie zęba stałego

Współczesna technologia pozwala nam niezliczone sposoby leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. W takim przypadku ostateczną metodą na ochronę pozostałych zębów jest ekstrakcja chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. W ten sposób robi się też miejsce dla pozostałych zębów, jeśli są usytuowane zbyt ciasno. Bywa to konieczne przed założeniem aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo popularny zabieg, jednak w dobie rozwoju technologii stomatologicznej wykorzystuje się go w szczególnych sytuacjach. Zwykle najpierw są podjęte wszelkie czynności służące leczeniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jakby się wydawało. Chirurg stomatologiczny przed zabiegiem aplikuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a zabieg odbywa się bez dolegliwości bólowych. Potem zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Następną fazą jest zwichnięcie zęba tak, żeby zerwać włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. Jeśli mamy do czynienia z większą ilością korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka osobnych części, aby uprościć wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach zakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze na kilka dni po zabiegu, ze względu na głębokość rany.

Umów się na wizytę:

Stomatolog Wałbrzych
Stomatolog Grudziądz
www.dentysta-inowroclaw.pl
Implanty Ostrowiec
Implanty zakopane
Implanty
Wybielanie zębów
Gość
Dodano: 2022-01-11 18:05:03
Cytuj
Wybielanie zębów - jak najlepiej pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twoich zębów jest daleka od ideału ? Marzysz o doskonałym uśmiechu hollywoodzkiej gwiazdy? Nasze babcie próbowały wybielać zęby sproszkowanym rogiem jelenia. Współcześnie istnieje wiele metod, żeby rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i trwale?

wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów u dentysty
Stomatolog
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą

Zacznij od jedzenia

Kolor uzębienia w dużej mierze zależy od genów. Od naszych predyspozycji genetycznych zależy szybkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na wygląd naszych zębów wpływa również wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze zęby. Najczęściej na brzydki odcień zębów skarżą się jednak osoby, które piją duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Mocniej narażone na przebarwienia są także osoby palące. Na barwę twojego uzębienia ma też częste stosowanie antybiotyków.

Jeszcze jakiś czas temu wybielanie zębów było dosyć drogie i korelowane tylko z bogaczami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w łatwy i skuteczny sposób może każdy. Metod jest mnóstwo, należy jednak przemyśleć z której metody skorzystać, żeby nie zniszczyć sobie szkliwa.

wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
www.sinfo.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-w-domu-czy-u-dentysty
skuteczne wybielanie zębów
Dentysta Toruń
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów


Po drugie: usuwanie kamienia

Proces wybielania zębów powinno się rozpocząć od usunięcia kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na zabieg piaskowania do specjalisty. Rezultaty zobaczysz od razu- osady bardzo często pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo nieinwazyjne i relatywnie niedrogie- koszt zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Zabieg opiera się na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Drobinki niszczą osady i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Efekt jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najbardziej skuteczny sposób na wybielenie zębów, również tych obumarłych, które mają zwykle nieestetyczny, szarawy kolor. Efekty są spektakularne i utrzymują się przez 3-4 lata. Zabieg specjalistycznego wybielania dentysta zaczyna od usunięcia kamienia i osadów. Następnie stomatolog nakłada na zęby specjalny żel wybielający, który jest aktywowany poprzez światło lampy Beyond. Pod wpływem światła lampy utleniają się związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco drogi- to kwota rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po wybielaniu trzeba pamiętać, by przez pierwsze dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów spożywczych, które mogłyby zabarwić twoje zęby.

Wybielanie zębów na własną rękę

Nasze babcie eksperymentowały z popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy możliwość kupienia wielu nowoczesnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy kupić u dentysty. W sieci znajdziemy setki filmików, na których ludzie wybielają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody czy też skórki od banana. Domowe sposoby nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ mocno niszczą szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak paski mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one niedrogie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie rozjaśnić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, nakładając żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Aby podbić efekt, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

https://edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik/

Metoda na idealny uśmiech

Każdy chciałby się cieszyć idealnym uśmiechem. Pierwszym krokiem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim zrezygnowanie z substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z nałogiem papierosowym od lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno twierdzili, że pijesz za dużo kawy w pracy? To dobry moment, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to także efekt nienagannej higieny jamy ustnej. Nie musimy nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Dobrze też pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u specjalisty kojarzy się często z dużym kosztem, nie musi to być jednak droga sprawa. Co prawda najlepsze rezultaty uzyskasz tylko i wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny produkt nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych oczekiwań, po skorzystaniu z pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Chodząc na rutynowe wizyty kontrolne, warto też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest relatywnie tani a skutecznie usuwa płytkę nazębną i osady, które są odpowiedzialne za brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zęba, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe możliwości by osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się dobrze, koniecznie przemyśl możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładne zęby. Metod jest mnóstwo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o internetowych przepisach na białe zęby- zamiast tego wybierz metody, które ładnie wybielą twoje zęby bez zniszczenia ich!

wybielanie zębów
www.vipkatalog.pl/zdrowie-i-uroda/wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Dentysta
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów
wybielanie zębów lampą
Dentysta Toruń
wybielanie zębów lampą
www.neo-net.pl/zdrowie-i-uroda/skuteczne-wybielanie-zebow-tylko-u-dentysty
Stomatolog
wybielanie zębów u dentysty
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów Toruń
skuteczne wybielanie zębów
wybielanie zębów u dentysty
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów u dentysty
Dentysta Toruń
wybielanie zębów Toruń
wybielanie zębów Toruń

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS