Aktualności

Ekspertyza dot. sytuacji sieci organizacji pozarządowych oraz zjawiska sieciowania na obszarze Polski

12-11-2013

Na zlecenie Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej została opracowana ekspertyza dot. sytuacji sieci organizacji pozarządowych oraz zjawiska sieciowania na obszarze Polski w podziale na województwa i poszczególne powiaty.
Głównym celem  ekspertyzy było zbadanie sytuacji sieci organizacji pozarządowych w Polsce i zjawiska sieciowania oraz wskazanie województw, na terenie których nie funkcjonują sieci zrzeszające organizacje pozarządowe z co najmniej połowy powiatów danego województwa.

Celem ekspertyzy było również sformułowanie definicji trwałej i efektywnej sieci organizacji pozarządowych, w tym wskazanie co oznacza efektywne działanie tego typu sieci i jako ono może być mierzone/oceniane. Prowadzone analizy miały charakter ogólnopolski i objęły swoim zasięgiem wszystkie powiaty na terenie Polski.

Ekspertyza poprzedza realizację konkursu organizowanego przez Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w 2013 roku pt. „Rozwój sieci organizacji pozarządowych jako formy wzmacniania potencjału zrzeszonych w nich organizacji”.

 

Pliki do pobrania

Drukuj      Poleć znajomemu
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego
tel. 22 461 63 04, 22 461 63 05 | fax. 22 461 62 64
Powered by: Edito CMS